Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

solti által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (52)Időben csökkenő Időben csökkenő
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2014.02.27. 11:54
Sziasztok! Szombaton mentünk ki többek között síelni, és kedden jöttünk vissza. Semmering felé vettük az irányt, egyedül az autópálya végénél volt egy ~10 perces dugó, de utána a főútun már semmi, nagyon jól lehetett haladni végig, és hazafelé is. A szállásunk az Unterlehengut volt Flachauban, egy elég egyszerű, de tiszta, wifis, kulturált apartmanunk volt, csak a "bio" létével volt nehéz megbarátkozni (sz@rszag;)
Mivel korán kiértünk, elmentünk a Therme Amádé fürdőbe, ami elég kellemes kikapcsolódást biztosít, két remek csúszdával és jópár medencével. 2 órás jegyünk volt, nekem pont elég volt, kiáztattuk magunkat:) Van szauna világ is meg úszómedence is.
Vasárnap reggel mentünk a Flachaui síterepre, hát hogy is mondjam, nem tetszett. Eszméletlen tömeg, mindenhol legalább 10 perces sorban állás meg a pályán is tömeg. Elmenekültünk a Wagrain oldalra (G-linken át), de ott se volt jobb a helyzet... A pályák nagyjából déltől buckásak voltak, persze az enyhe idő se kedvezett... Alpendorfnál jégkásában lehetett síelni... Szóval nem volt jó az egész, Nassfeld után csalódást keltett. Van skiline-os automata videó itt is, megéri kivárni, de csak SD-ben lehet letölteni otthon.
Következő nap már jobban sikerült, a Zauchensee lejtőit látogattuk meg, az kifejezetten jó volt, a tömeg sem volt már vészes, a pályák is tetszettek, mindenki megtalálta a neki megfelelőt. A buckásodás itt is halmozottan jelen volt, de hát mínuszok nélkül ez van...
Harmadik nap hazafelé egy fél napot síeltünk Schladmingban a Planai-on, nagyon jó volt. Rengeteg pálya, sok felvonó, kezelhető tömeg, és a pályák is jól tartották magukat. Ide még vissza szeretnék menni, mert bőven volt átkötő másik pályákra is, amiket csak távolról láttunk (ski paradise környékén).
Hazafelé megálltunk még Stoderzinkenben egy Zipline menetre, érdemes volt beáldozni azt a 2-3 óra síelést érte, hatalmas élmény, mindenkinek ajánlom:)
Szóval jól sikerült 3 napot töltöttünk kint, és készült kis videó is (kicsit kaotikusra vágva):
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2014.02.16. 17:24
Mi Semmering felé megyünk majd, és ha az időjárás engedi, akkor menet közben megállunk egyet Ziplineozni ( whttps://www.zipline.at).
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2014.02.12. 10:18
köszi! majd leírom milyen volt:)
Előzmény: (mitro 169467)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2014.02.11. 15:33
Sziasztok, nemsokára (22-én) megyünk ide síelni 3napra, én még nem voltam itt. Mit érdemes tudni, mire érdemes esetleg figyelni? Szállásunk valami Unterlehengut apartman lesz, neten találtuk, elvileg jó helyen meg jónak tűnik. Bármilyen tanácsot szívesen fogadunk! köszi!
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2014.02.09. 12:51
Hali, a Ranner nagyon jó volt! ( https://www.adely.at ). Kb 5 percre van a M.Expresstől (kocsival)

Utólag szerkesztve: itt is van elektromos síbakancs szárító és itt is jár a M.Expressnél az ingyenes léc/bot tárolás, mint minden KIG partnernél (bár listát nem tudok róluk). Hatalmas apartmanok, csendes helyen, jófej tulajjal, idén voltunk először, de megyünk még vissza oda:)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2014.01.30. 08:55
Sziasztok, most értünk haza, vasárnaptól síeltünk keddig (jan 26-28), röviden: jó volt:).
Hosszabban:
A tömeg kezelhető mennyiségű volt, a reggeli Millenium Expresses tülekedést leszámítva. Néha nem teljesen értem, hogy miért kell beleülniük más ölébe, és nyomorogni a felvonón, na mindegy.
Hó az van rendesen, kivéve a Carnia alját, számomra érthetetlen módon ott vannak vacak részek (barnás, koszos...). Viszont mindenhol máshol nagyon jó volt, még kedden is, mikor azért esett hó... persze lekezelni nem igazán sikerült, de hát hóesésben máshol se nagyon szokták. Ennek eredményeképpen azért sokkal kimerítőbb volt síelni főleg úgy, hogy meglepő módon, kedden voltak talán a legtöbben a három nap közül.
Hüttékből a Millenium Expressz tetejénél levőt nem ajánljuk de a Tresdorfer Alm teljesen okés volt, szerették a lányok;)
Szállásból mi a Ranner's FeWo-ban voltunk, és nagyon-nagyon tudom ajánlani bárkinek. Tágas emeletes apartmanok, szépen felszerelve, még bakancsmelegítő is van, nem kicsit dobja a komfortérzetet:)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2014.01.20. 20:16
köszi, picit megnyugtattál:) Kamera képeket néztem, tényleg voltak emberek, ami jó jel, de azért sok őrült van:)
Addig jó, míg nem kell alternatív program, 3 napra megyünk csak, illene végig síelni;)
Előzmény: (csabor 167453)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
Topik: Nassfeld
2014.01.20. 15:28
Nem hangzik jól:(
Mi most szombaton megyünk és 26-tól síelnénk (vasárnap), ezek szerint ne számítsunk sok jóra és kezdjünk el készülni alternatív programokkal?
Előzmény: (csabor 167350)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.11.27. 08:34
Sziasztok, a segítségeteket kérném síléc vásárlásban. Amit rólam tudni kell, hogy 185cm és ~115 kg vagyok, inkább gyorsan síelek mint szépen, viszont már 10+ éve. Max egy 100-ast szeretnék rákölteni, és kb ezeket találtam jelenleg:
Nordica Fire Arrow 74 síléc EXP2S XBICT kötéssel (164cm)
FISCHER VIRON 6.6 (165cm)
Az nem baj, ha nem idei, vagy akár nem is tavalyi, nem divat cucc, és nem is 1-2 évig szeretném megtartani, hanem jóval tovább... Használtat nem merek venni, nem értek annyira hozzá... Mi az amit még esetleg ajánlanátok, vagy a kettő közül melyik lenne talán jobb?
Előre is köszi!
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.11.23. 19:45
Sziasztok, a segítségeteket kérném én is síléc vásárlásban. Amit rólam tudni kell, hogy 185cm és ~115 kg vagyok, inkább gyorsan síelek mint szépen, viszont már 10+ éve. Max egy 100-ast szeretnék rákölteni, és kb ezeket találtam jelenleg:
Nordica Fire Arrow 74 síléc EXP2S XBICT kötéssel
FISCHER VIRON 6.6
Az nem baj, ha nem idei, vagy akár nem is tavalyi, nem divat cucc, és nem is 1-2 évig szeretném megtartani, hanem jóval tovább... Használtat nem merek venni, nem értek annyira hozzá... Mi az amit még esetleg ajánlanátok, vagy a kettő közül melyik lenne talán jobb?
Előre is köszi!
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.09.10. 09:31
Köszönöm! Szép írás, tetszett:)
Előzmény: (maci-laci 160340)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.09.06. 10:39
Sziasztok! Következő hétvégén megyünk Schladmingba (igazából Rohrmoosba, Pension Alpenrose), és lenne pár kérdésem, hátha tudtok rá válaszolni. Egyrészt mit érdemes ott megnézni, a tervben kb ezek vannak: zipline, mountaincart, kilátók, függőhíd, jégbarlang, wild water. Mi az amit esetleg kihagyunk, vagy nem is annyira érdemes? Időbe meg gőzöm sincs hogy néz ki az egész, ha van valakinek leírása, vagy valami link ezekről, azt megköszönném!
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.02.27. 14:33
Sziasztok
Február 16 és 22 között 5 napot töltöttünk Val di Fiemmében, pontosabban Predazzoban. A szállásunk a belvárosban volt, egy casa Nicoletta nevű apartman, bátran tudom ajánlani (múzeum mögött van), kényelmes, tágas, 4-5 főre kiváló. Ára picit borsos, 650 euro volt a hétre, de hát a környék sose volt olcsó...
Az időnk jó volt, hó rengeteg, a hőmérséklet is a kényelmes -5 környékén járt magasságtól függően, de az a tökéletes se nem fázós, se nem izzadós idő volt sok-sok napsütéssel.
Síelni a Latemarra és Alpe Lusiára jártunk, az utóbbi volt a kedvenc a többieknél. Hüttéből Alpe Lusián a (nem létező) malamutok melletti hüttét ajánlom, a teteje kellemes klasszikus hütte, alul meg egy nagyobb önkiszolgáló étterem van, Campo a neve. Tudom mindenkinek bátran ajánlani az Alpe Lusián levő ingyenes sebességmérőt meg a boardercross pályákat is, kezdő tudással is élmény menni rajtuk!
A Latemaron tervbe volt véve a szánkózás és a bobozás is, de sajna egyik sem jött össze, nem volt kedvünk lecsatolni, annyira jók voltak a viszonyok. Hüttéből a Ganischgeralmba jártunk, hangulatos, jól megközelíthető hely. Egy jó tanács kezdőknek: ha Predazzo fele mentek haza, akkor tartalékoljatok erőt a lejutáshoz is, mert a kabinos tetejéhez egy közepesen nehéz piros pályán lehet csak lejutni! (vagy a francia felvonón).
Érdekesség, hogy az alpesi sí vb ideje alatt voltunk félig, de sehol nem igazán tapasztaltunk tömeget, sőt talán kevesebben is voltak az elmúlt évekhez később, a sorba állás meglehetősen ritka dolog volt és akkor se tartott tovább 3 percnél.
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.02.08. 19:41
hali! a pizza von roll nevű pizzériát tudom ajánlani az északi oldalon a középső 4 üléses tetejénél, finom, hangulatos, megfizethető.
A tömeg szerintem teljesen szerencse kérdése, változó, de hétköznap nem valószínű, hogy gond lenne.
A pálya nehézsége pedig az időjárás függvénye, azért nem úgy tartják a karban a pályákat mint Ausztriában, de szerintem erős középhaladó tudással minden pálya leküzdhető, még a déli oldalon is (max tovább tart...)
2a-n nem kell botozni, főleg mióta vannak új felvonók is a végénél.
Előzmény: (tsrt 154286)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.01.20. 19:57
Hali, nincs sor sehol, az új felvonók is jók, bár a sikló nagyon lassú...
Mi a penzion adriana-ba szálltunk meg, tudom ajánlani mindenkinek, nagyon jó, és nem is drága, 5kmre van a pályáktól (út mellett).
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.01.14. 20:39
6 körül indultunk Bp-ről, 1-f2 környékén sikerült megérkezni a pályára, ahol láttuk, h mindenki megy haza, mert alig jár felvonó, és szakad a hó+fúj a szél... Remélem, holnap jobb lesz...
Előzmény: (Yules 150371)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.01.11. 13:13
1 napra veszünk Dolomiti Superski bérletet, a többit a Latemar, Alpe Lusia, Zermisch háromszögben töltjük:)
A síkörhinta is csak egy ötlet, még nem 100%, csak nagyon sokan írták, hogy nem szabad kihagyni. Még nem döntöttük el:)
Előzmény: (SíMan 150295)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.01.10. 18:42
Köszönöm a gyors és részletes választ!
Előzmény: (Bello 150181)
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.01.10. 16:28
Sziasztok, februárban megyünk a Dolomiktokba, és Predazzoban fogunk lakni. Voltunk már párszor arra, de valahogy a síkörhinta mindig kimaradt.
Jól látom, hogy tényleg 10 óra kell hozzá? Nyitva vannak annyi ideig a felvonók? Nem igazán vágom az egészet...szóval pár kérdés inkább:
- predazzoból mennyi idő eljutni kocsival a legközelebbi beszállópontra?
- mennyi idő körbesíelni (mondhatni, hogy tapasztalt síelők vagyunk, lemegyünk minden pályán, minden időben:)
- mennyit kell gyalogolni az átkötő szakaszokon vagy mennyit kell sílécen hajtani magunkat? 5-10 percek vannak ebből néha-néha, vagy azért fárasztó tud lenni?
előre is köszi a segítséget!
solti
55 élménybeszámolót írt
55
14 éve tag
2013.01.09. 15:47
wow, köszi, úgy emlékeztem messzebb van, ez tényleg semmi:)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.