Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

lumumbaa által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.04.15. 16:32
Sziasztok!
Tauplitzban még mindig van hó, bár itt is rohamosan olvad, de Tauplitzalm-on 11-12óráig még klasszak a pályák. Aki esetleg még egy utolsót szeretne csúszni, az ápr.17-ig megteheti, ha jól tudom aznap zárnak a liftek.
Nyárra én is javaslom a környékbeli tavakat felkeresni, Hallstatt, és a Traunsee környéke gyönyörű, de Bad Aussee és Bad Ischl is megér egy sétát. Bad Ischlben híres a sós termál (nagyon klassz, tényleg!). Októberben pedig megnyílik Bad Mitterndorfban a 600férőhelyes Aldiana termálhotel, vagy ajánlhatom a schladmingi élményfürdőt is, ha éppen pancsolni támad kedvetek! További szép napot Mindenkinek!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.03.28. 13:08
Az osztrákoknak egy rossz szavuk sem lehet az idei télre! Tauplitzalm-on még mindig 3-4méteres friss hó van, csodálatosan süt a nap és az összes pálya remek! Íme a friss képek.
Tauplitz6-Small.jpg
Tauplitz1-Small.jpg
Tauplitz-traki.JPG
Tauplitz2-Small.jpg
Tauplitz9-Small.bmp
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.02.13. 14:53
Na most ilyen képek után kinek ne lenne kedve megálátogatni a schladming-i pályákat...! Bármerre csúszol, vicces bábukba botlasz. Olyan ez, mint egy vidámpark???
Future, továbbra is jobbulást! :-)
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.02.12. 14:44
A bácsi a dolgát végzi. Kezében egy félig rágott szendviccsel... Ez egyétrelmű. Csak azt nem értem, hogy a táblát ki tette oda???
Future, jobbulást! Hideg volt a hó???
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.02.06. 15:52
SíMan, gratulálok, csodás volt az élménybeszámolód! Én ugyan már 3éve nem jártam ezen a környéken, de ezek szerint azóta sem változott semmi... Ha legközelebb arra jártok, ne hagyjátok ki Wolkensteinben a La Stua bár-t, legalább egy forralt borra érdemes beugrani hozzájuk! Ráadásul idén, ha jól tudom 3 csinos, magyar felszolgáló csajszi dolgozik ott! :-)
Balesetmentes sportolást mindenkinek!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.01.31. 15:32
Akkor előre is jó síelést nektek!
Itt Tauplitzban klassz az idő, bár ez a -6fok nem túl meleg, de ezen segít egy jó kis forraltbor... :-)
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.01.29. 18:21
Kedves Multilog!
Hó az tényleg van bőven, a pályák is nagyon jók, lavinaveszélytől pedig ha a kijelölt pályákon maradsz, nem kell tartanod...
Viszont tudnod kell, hogy jövő héttől itt Ausztriában ismét 1 hetes szünet van, így a szállással kapcsolatban nem lesz könnyű dolgotok, mert ilyenkor a családok veszik a bakancsot meg a léceket és usgyi fel a hegyekbe! Persze már jóval előre lefoglalták a szobákat, szóval hogy ilyen utcáról bejövősen lesz-e hely??? Az nem biztos. Legfeljebb Bad Mitterndorfban, az egy valamivel nagyobb városka, kb. 5-10 perc Tauplitztól és a síbusszal innen is fel tudtok menni Tauplitzalmra.
Üdv.: Lumumbaa
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.01.28. 15:56
Kedves VH!
Írtam neked mail-t, remélem átment, mert közben kikapcsolt a gépem...

A többieknek üzenem, hogy nagyon jók a pályák, 2napja folyamatosan esik a hó, de szerencsére nincs szél és vihar, csak szépen, nagy pelyhekben hull, úgyhogy szemüvegben jól lehet csúszkálni!

HaliHÓÓÓ, üdv.!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.01.27. 19:12
Kedves VH!
Holnap utánakérdezek a bérleteknek, szerintem ennyi főre tuti, hogy kaptok vmi kedvezményt, ha megtudok vmit, írok majd.
A megközelíthetőséggel kapcsolatban, BM-ból indul síbusz (érvényes síbérlettel ingyenes), kb fél óra az út Tauplitzalmra, de átmehettek autóval Tauplitzba is. Itt ugyan mindig rengeteg az autó, de van vagy 5-6 hatalmas parkolóterület, és helyi munkások már messziől integetnek, hogy merre van üres platz. Egyébként a parkolás itt is ingyenes. Van egy kezdő pálya is, ide majdnem teljesen fel tudtok menni kocsival, csak 10-20métert kell átsétálni a pályán a lifthez. Tauplitzban egyébként közlekedik körbe-körbe a faluban egy "traktorvonat", ez folyamatosan veszi fel az autójuktól a lifthez síbakancsban lavírozó síelőket, és viszi fel a 4üléses lifthez. Ez is ingyenes szolgáltatása a falunak, úgyhogy teljesen mindegy melyik parkolóban álltok meg. A vonat épp Laci étterme előtt áll meg, (ez pont a 4es lift alsó állomásánál van), én is csak őt ajánlanám, márcsak azért is, mert nagyon jó ott a konyha (főleg a magyar gulyás szuper!!!), magyar a személyzet, nagy adagot kapsz a környéken a legkedvezőbb áron. Délután Apre's Ski van a teraszon, általában 4 óra körül hág a hangulat a tetőfokára, akkor aztán van "ereszd el a hajadat", meg minden...! A fenti hütték akkor jók, ha jól süt a nap, ilyenkor kint lehet napozni a teraszon, gyönyörű a kilátás, viszont az árak nem a legolcsóbbak.
Egyébként ma hajnal óta folyamatosan szakad a hó, úgyhogy biztosan lesz amin csúszkálhattok!! :-))

További szép estét mindenkinek!
Laslo-s-Restaurant.JPG
Tauplitz02-Small.JPG
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.01.17. 22:54
Sziasztok! Pár napja Tauplitz környékén esett friss hó, de a pályák egyébként is nagyon klasszak és folyamatosan síelhetőek. A kilátás Tauplitzalmról leírhatatlan, aki szeret síelni és még nem járt erre, annak feltétlenül javaslom, hogy ne hagyja ki! A pályák minősége kifogásolhatatlan, vannak meredekebb és lankásabb részek is, szóval a kezdőktől a profikig, mindenkinek csak ajánlani tudom! Küldök pár képet kedvcsinálónak! :-)
DSCN9514.JPG
DSCN9501.JPG
DSCN9489-Small.JPG
DSCN9360-Small.JPG
DSCN9475-Small.JPG
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.12.25. 02:12
Dfle, bocs, de nem voltam net közelben. Szóval még elvileg van hely a szilveszteri bulira, az étterem kb. 100fős, 4fogásos vacsi lesz, tombola (fődíj két jegy a graz-i Abba koncertre), Dj., magyar személyzet, és reméljük, hogy jó hangulat. Az éttermet ismerőseim csinálják, mi is ott leszünk. (Vagyis mi itt is vagyunk.)
Üdv.!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2008.12.25. 02:05
Sziasztok!

Tauplitzban fergeteges szilveszteri buli lesz a Laslo's Restaurantban, a 4üléses lift alsó állomásánál. 25 Eur/fő, 4 fogásos menü, tombola, Dj, magyar személyzet,...stb. Asztalfoglalás még lehetséges a 0043/3688-29399es számon!
Amúgy még 1-2 üres szállást is el lehet csípni a környéken, mert tudomásom szerint, betegségek miatt többet is visszamondtak pl. itt a faluban is. Ebben a helyi Tourismus iroda biztosan tud segíteni.
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.12.13. 16:09
Kedves Dfle!
Írtam neked privit, de "rosszalkodik" a gépem, megkaptad?
Szilveszterkor nagy buli lesz a Laslo's Restaurantban (4üléses felvonó alsó állomásánál).
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.11.26. 11:41
A tauplitz-i felvonók most hétvégén indulnak, már most jó nagy hó van!!! :-)
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.11.25. 00:57
Gtnet, most olvasom csak, hogy már találtál szállást, bocs, de már elég késő van, nem figyeltem. Akkor ez az üzi azoknak szól, akik esetleg még szállást keresnek. Van egy 2008/2009es katalogusom a környékről, ebben vannak olyan címek, tel.számok is, amik a neten nincsenek fent. Ha vkit érdekelnek ilyen magánházak, szívesen küldök pár infó-t.
Hali!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.11.25. 00:51
Gnet, szezonkezdésnél még esetleg találhatsz olcsóbb szállást, de dec. 20 és jan. 20között már szinte minden hely tele van. Tauplitzban (Klachau) van több magánszállás is, de ezek is 20-30Euro/fő körül vannak. Ennél olcsóbban nem nagyon találsz szerintem semmit. Azért előre is jó síelést Nektek!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.11.25. 00:40
Hegylakónak üzenem, a Bad Mitterndorf-i termál már épülőben van, de sajna csak 2009 őszén adják leghamarabb át. Szóval még egy telet ki kell bírni nélküle... Viszont nem messze onnan van egy másik termál, Bad Heilbrunn, ez egy klassz hely. Esti szórakozás lehet a tekéző, a helyi disco-k vagy éttermek.
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.10.22. 21:18
A 4üléses lift előtt van egy hatalmas ingyenes parkoló, érdemes onnal indulni Tauplitzalm-ra, visszafelé akár az autódig le tudsz csúszni.
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2008.10.05. 18:36
Sziasztok!
Én is csak jókat hallottam Tauplitzről, kezdő, haladó és profi síelő ismerőseim is voltak ott az elmúlt években. Idén mi is oda készülünk, pláne, hogy a négyüléses lift alsó állomásánál (TALABFAHRT) decembertől nyílik egy magyar illetőségű étterem, bőséges kajákkal, szuper választékkal, kedvező árakkal és magyar személyzettel! (közeli barátaim vállalkozása...) :-)
Ha esetleg vkit érdekel, lehet jelentkezni, előre jelzett csoportoknál megállapodhatunk akár egy kedvezőbb árban is... :-)
Ja és ha nem számít reklámnak, nyugodtan ajánljátok másoknak is! Szeretnénk minél több magyarnak is a figyelmébe ajánlani, ezáltal reméljük az étteremben a jó hangulat mindig garantált lesz!!!

Minden síelőnek, snowboardozónak és szánkózónak előre is sok havat és balesetmentes sportolást kívánok!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2008.10.05. 16:39
Adri1964-nek (és mindenkinek) ajánlanám a Tauplitz környéki pályákat, ráadásul decembertől Tauplitzben, a felvonó alsó állomásánál nyílik egy magyar illetőségű étterem, szuper konyhával és jó árakkal!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.