Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyarországi síterepek fejlesztése

ÜZENETEK (65)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.04. 13:49
Ebben van igazság, de nézd meg Visegrádot. Északra néz, télen a déli napsütés se éri a lejtőit. Volt olyan eset, hogy míg mindenhol +3-4 fok volt, addig a visegrádi sípálya meteo állomása -2 fokon állt. A másik, hogy a legenyhéb teleken is volt legalább 40 havas nap a hóágyúzott pályákon. Akinek több hóágyúja volt az 60 napot is képes volt produkálni. Ez azért nem olyan rossz.
hpetya82
26 élménybeszámolót írt
26
9 éve tag
2017.01.04. 00:36
Lehet hogy félreèrthetö volt az íràsom én csalàdi pàlyàkon pont az enyhe lejtesu rövidebb gyerekeknek is jo lejtoket ertettem. Egyetertek azzal hogy a hosszú több kilometeres palyarendszer Magyarorszàgon nem realitas. Abban igazad lehet hogy a szelesebb palya tobb napsutes miatt problemas lehet itt tenyleg meg kellene talalni a kozeputat. Egy biztos a tavalyihoz hasonlò telek esetèn barmilyen beruhazast nehez lesz kitermelni.
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.01.03. 22:24
Nem rossz gondolatok, de azért lássuk be, hogy a síeléshez mégis csak kell a lejtő. Ha valaki ma megtanul síelni itthon, az holnap már az Alpokba akar menni. Itthon szerintem csak egy álom marad a több kilométer hosszú széles, családi sípálya. Ugye a klíma, az alacsony magasság miatt nem igen oldható meg. Ha kiszélesítenek egy pályát, akkor hiányzik az árnyékot adó erdősáv, ami hihetetlenül fontos a „mikroklíma” szempontjából. Lehet, hogy néhány napig szuper lenne, de arányaiban talán nem érné meg a havat gyártani akkora területre. 1500- 2000 méter felett már más a helyzet.
Minden esetre a 3- as pálya alját jó lenne rendezni egy kissé.
Előzmény: (hpetya82 191886)
hpetya82
26 élménybeszámolót írt
26
9 éve tag
2017.01.03. 17:58
Sziasztok!
Jó hír, hogy újabb fejlesztések történnek a magyar terepeken. Szerintem érdemes lenne a síterepeken szánkópálya/ szánkózódomb kialakítása. Ha az állam ekkora támogatást ad, szerintem elvárható lenne az ilyen típusú egészséges kikapcsolódás elősegítése. Sajnos ma a gyerekek természetes hó híján már szánkózni sem tudnak. Szerintem egy kis rész behavazása nem kerülne annyiba, ráadásul a mellékszolgáltatásokból szerintem több is visszajönne. Most voltunk egy osztrák mini síterepen. Ott nem ilyen "mega" beruházás van, hanem építettek 2014-ben egy sima tányéros felvonót mellette gyerekeknek van varázsszőnyeg, gyerek ovi + egy szánkózó rész ahol ingyenes lehet szánkózni még este is a kivilágított pályán. Szánkót se kell vinni mert, kiraknak vagy 50 db csak el kell venni és a végén visszavinni. Nagyon sok család volt kint gyerekekkel. Szerintem Magyarországon is nagy szükség lenne ilyenekre. Eplénybe esetében is a könnyű széles pályákat hiányolom. Már korábban írtam, itt a fórumon, hogy aki igazán nagy terepre vágyik úgyis megy külföldre ezért én fontosabbnak tartanám a könnyen behavazható gyenge lejtésű családi pályák kialakítását.
Egyetértek azzal, hogy a négy évszakos működés megoldást jelenthet, de azért azt már kétlem, hogy emiatt egy terepre 2 beülős felvonó kellene. Én magam nem gondoltam volna, hogy a hegyi kerékpárosok ekkora gazdasági potenciált jelentenek, de legyen így. Viszont aki megvesz egy kerékpáros napi jegyet az gondolom használhatja a második felvonót is, amire már nyilván nem fog külön fizetni szóval a (némileg esetleg emelt árú) bérlet árából kettő felvonót kell majd működtetni. De ez legyen az üzemeltetők dolga. Viszont arról is érdemes beszélni, hogy mi lesz a pályákkal. Korábban szó volt a 7-es pálya szélesítéséről nem tudom, hogy ez is benne van-e a tervben. A nagyobb kapacitás nagyobb tömeget jelent, ahhoz hogy élvezhető legyen a síelés a nagy tömegben szerintem szükség lenne a pályák szélesítésére is. Remélem erre is gondolnak a fejlesztők.
Előzmény: (skioutlet 191575)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2017.01.03. 14:56
Ahá! ezt nem tudtam előcsalni, köszi

Szóval a Piszkés-tetőhöz lenne még 1 beülős.
Hááát, bátor álom az biztos, nem tudom ennek mennyi a rövidtávú megvalósulási esélye, de szurkolok

A látványtervek akkor ezek szerint nem nyilvánosak, kár.
Előzmény: (TZoli 191863)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2017.01.03. 14:48
Nem téveszme, a honlapon ez van:
http://www.sipark.hu/fejlesztesek
"A Sípark pályái jelenleg 675 és 821 méter között fekszenek, de még van feljebb! Az új fejlesztési tervekben (álmokban) ugyanis az szerepel, hogy a Piszkéstető irányába 900 méter fölé vigyük a pályák egy részét:
- 20 hektáros Sípark, 675 és 930 méter közötti magasságon
- a leghosszabb pálya elérné a 2 és fél kilométert
- 2 ülőlift, 8 húzólift (egy 500 méteres négyesülős felvonó tervei már az utolsó részletekig elkészültek)."

Valamint:
"Az elmúlt síszezon pénzügyi eredménye nem tette lehetővé, hogy saját forrásokból meg tudjuk valósítani a négyüléses felvonót.
A nyomvonal kitisztítása megtörtént és az engedélyek is rendben vannak, ezért bízunk benne, hogy a következő esztendőben valóban felépíthető lesz a négyüléses."

Valszeg ez a mostani az lesz amit Henroy írt, ez a Piszkés tetői elképzelésnek még nem a része. Lévén az a másik irányban van.
Előzmény: (- Marky - 191859)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2017.01.03. 14:14
Elérhető bárhol egy vizuálsi terv erről? Keresem egy ideje, de sehol se találom...

Ez alapján jól sejtem, hogy a 2 hosszú felvonó helyére tervezik a beülős liftet? Ha igaz, akkor vszínű ettől még újabb pályákra nem kell számítani.

Korábban nem volt egy olyan terv, hogy terjeszkedni is fog területileg a park? (a Piszkés-tető iránya rémlik, de lehet, hogy ez egy téveszme csak nálam... )
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2017.01.03. 13:09
Ha ilyen egyszerű lenne a világ, már minden megoldódott volna.
Miért gondolod, hogy a gyenge minőségű termőföld majd jó lesz erdőnek? Egy fának hatalmas igényei vannak. Biztos hallottál már a barna erdei földről. Ebben érzi a legjobban magát egy Kárpát-medencei fa. Ennél jobb föld csak a fekete termő föld van, amiben meg gyönyörűen elvan az összes gyökér károsító rovar. Szóval nem egyszerű. Láttad már a Bakony birka legelőit amikor a nyári szelőben az árvalányhaj lengedezik az egész tájon? Gyönyörű. Csak ezeken a részeken pl más nem él meg. A fű is max. alig 5 cm, alatta semmi termőréteg csak a mészkő. Emlékszem gyerekoromra, mikor a TSz-ben apámék nagyon sok mindennel próbálkoztak. Ezeken a részeken a Fekete fenyő maradt csak meg. El is ültettünk belőle több tízezret. Mert azt hittük, legfeljebb csak a harmada marad meg. Aztán meg ritkítani kellett.
Próbáljuk meg elhinni, hogy akik ott vannak a döntési helyzetben, azoknak nem a síelőkkel való kiszúrás a céljuk. Csak szeretnék alaposan körbejárni, hogy mi a legjobb döntés. Mert nem egyedül mi vagyunk a földön.
Azonkívül az öreg fákra is szükség van.
Előzmény: (Dave 191743)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.12.31. 20:30
Csomó termőföld van ami olyan gyenge minőségű, hogy nyugodtan lehetne rá inkább erdőt telepíteni. Az ellenzők körében az sem közismert, hogy az extrém idős fa oxigéntermelő kapacitása jóval alacsonyabb, mint a 20-50 éves példányoké. Bár lehet csak a fővárosi fakivágó ámokfutók miatt ellenzik zsigerből többen mostanában.
Előzmény: (Tervező 191664)
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
2016.12.30. 13:48
Sajnos, ezt csak mi sízők gondoljuk így....(normálisan)
Előzmény: (Dave 191639)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.12.29. 21:32
Ha környezetvédelmi okok miatt aggódsz, akkor ez nemigen lehet érv. Mondjuk 4 hektár fa kivágását lehet ellensúlyozni 4 hektár fa máshol történő telepítésével. Sípálya is lesz és az erdőállomány sem csökken.
Előzmény: (WéberF 191620)
hpetya82
26 élménybeszámolót írt
26
9 éve tag
2016.12.29. 19:49
Sziasztok!

Kb. 2 éve a pályatérképen már jelezték a 7-es meghosszabbítását mintha "létező" pálya lenne csak eddig nem jött össze a megvalósítás. Az idei új térképen már nincs feltüntetve, de itt egy link a korábban megjelenített térképről:

https://www.google.hu/search?q=epl%C3%A9ny+siar%C3%A9na&espv=2&biw=1420&bih=669&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQn_CPhprRAhUDExoKHcccBJsQ_AUIBygC#imgrc=bKN19LBv8QBZOM%3A

Persze az nem biztos, hogy a nyomvonal ugyanez marad.
Sokan írták, hogy a szerpentin nem túl jó, kezdőként nekem is meggyűlt a bajom vele. Örülnék, ha a 7-es meghosszabbításával lenne egy lankás pálya a központi részig. Korábban már írtam, hogy a tanuló pályák után elég nagy az ugrás, hiába lesz a 7-es jó, ha csak a szerpentinen vagy az egyesen lehet visszajönni. Az 1-esen nagy tömegbe lejönni, szerintem nem túl kezdőbarát.Korábban már írtam itt a fórumon, hogy a kezdőknek való családi pályákat kellene erősíteni, úgy látom idén a térképen ez megtörtént az eddig piros 1-es most "kék" lett. :-) Nem tudom, hogy a meredekség is változott-e?
Előzmény: (WéberF 191620)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2016.12.29. 19:29
Már 35 éve nem!
WFeri
Előzmény: (ildacor 191621)
ildacor
7 élménybeszámolót írt
7
9 éve tag
2016.12.29. 19:18
A jelenlegi pályák helyén nem voltak fák?
Előzmény: (WéberF 191620)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2016.12.29. 19:16
Ahhoz egy kis erdőirtás is kellene, nem? WFeri
Előzmény: (ildacor 191618)
ildacor
7 élménybeszámolót írt
7
9 éve tag
2016.12.29. 19:05
Nem vagyok szakértő de szerintem ha valami enged egy kis mozgásteret az pont a 7-es.
Mondjuk ahol ráfordul az egyesre ott menne tovább egyenesen vagy kevésbé éles jobbkanyarral le a parkolók felé.
Előzmény: (WéberF 191614)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2016.12.29. 18:13
Ugyan már!? A "7-es" pályát? Hová? Merre? Valami helyszínrajz de jól jönne!
WFeri
(aki már 35 évvel ezelőtt is járt ezen a terepen, igaz, nem ezen a pályarendszeren, de akkor is volt már felvonó!)
Előzmény: (s7bob 191607)
s7bob
124 élménybeszámolót írt
124
15 éve tag
2016.12.29. 18:12
Köszi. Azt lehet tudni, hogy Szentistvánon hol lesz a négyesbeülős?
Előzmény: (skioutlet 191611)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2016.12.29. 18:07
De igen, oda épül. Köszönöm az észrevételt, pontosítottam a cikkben a helyszínt!
Előzmény: (s7bob 191607)
s7bob
124 élménybeszámolót írt
124
15 éve tag
2016.12.29. 16:51
A cikkben az szerepel, hogy Eplényben meghosszabbítják a 7-es pályát, és a hozzá tartozó csákányost. Az új beülős nem ide kerül?
Előzmény: (skioutlet 191575)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.