Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Sachticky
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Sachticka - 3 csillagos szálloda Besztercebánya közelében, Sachticky sípályáinál - szállásfoglalás
ÜZENETEK (99)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.02.12. 12:22
Valaki megtudná mondani merre kell pontosan menni BB-tól?
mogy
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.01.31. 09:04
Nekem is ezek voltak az utolsó értesüléseim, márminthogy nincs ülőlift, de azt hittem csak lemaradtam vmiről. Kár, pedig jól mutat:)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.31. 07:25
Szerintem a holidayinfo kevert össze valamit rendesen, ez a kép nem sachtickyt mutatja, azt viszont nem tudom, hogy akkor melyik erepet keverte ide?:):) Sachtickyn nincsen (sajnos) ülőlift.
mogy
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.01.30. 23:15
Jól látom, hogy a Holidayinfo.sk Sachticky-i webkameráján egy 4-es ülőlift van?? Ennek a terepnek a képét mutatja a kamera egyáltalán? Csak mert sem itt, sem a síterep saját honlapján nincs semmi erre utaló info. Ha valaki tud vmit akkor legyen szíves oldja meg a rejtélyt!
Sachticky.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.12.07. 08:26
Ugyanarra mint donovalyt, Sahy-Zvolen-Banska Bystrica, utana tovabb Donovaly (Ruzomberok) fele, Banska Bystrica utan olyan 3-4km-re van egy leagazas jobbra, ott mar ki is van irva (Sachticky - Spania Dolina).
loati
24 élménybeszámolót írt
24
17 éve tag
2006.12.06. 22:23
Kérlek írjátok meg, Budapestről hogy lehet megközelíteni és , hogy kb. mennyire van tőle Donovaly.
Előre is köszönöm
zsofia jakab
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.03.03. 11:12
Nekem teljesen pozitív a tapasztalatom. Ebben az évben többször is voltam egy-egy napokra és soha egy percet sem kellett sorba állnom a felvonóknál és a pályák is használhatóak voltak. Egy napos síelésre tökéletes, különben kissé unalmassá válna. Donovaly-nál háromszor jobb. Csak hólánc nélkül ne induljatok el!!!
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2006.02.27. 12:47
Mi is Sachtickyn jártunk szombaton (02/25) és valóban nagyon jól lehetett sízni. Még épphogy kaptunk parkolóhelyet, bár 10 óra után érkeztünk. Eredetileg Tureckára indultunk, de ott sajnos két busz úgy bedugult a bekötőúton, hogy reménytelennek tűnt a feljutás, így gyorsan átmentünk Sachticky-ra, amit nem bántunk meg. Valóban nem voltak sokan, vagy legalábbis eloszlottak az emberek a pályákon, felvonóknál. Az 5-ös liftnél egyáltalán nem volt sorbanállás, ott pár órát le is ragadtunk, de a többi liftnél is csak 5-10 perc max. Kövek, kavicsok, buckák nem voltak, elég nagy hótakaró van a pályákon amit kezelnek is.
Egy dolog volt meglepő: ugye azt tanultuk, hogy a tányéros felvonót elég szépen magad alá húzni és lazán fogni a rudat, na itt erővel kellett kapaszkodni a középső liften, olyan meredeken húz fel. Kezdőknek semmiképp nem ajánlom. Gyakorlott sízők azért megoldják.
Utolsó ottjártunk óta javult a vendéglátás a hegyen, több új büfé és kandallós melegedő is van. Napközben ment a Jagermeister promóció, így kémcsövekben hozták a Jägert a felvonóra várakozóknak:-) Nem ingyen, de baráti áron.
Általában elmondható, hogy Sachticky nem rossz választás: Mo-ról gyorsan elérhető, olcsó és egynapos sízésre is beiktatható bármikor. Hétközben gondolom elég nagy pangás van, akkor lehet az igazi.
Masoj Hunette
8 élménybeszámolót írt
8
21 éve tag
2006.02.26. 15:19

Tegnap voltunk. Azt kell, hogy mondjam, ár-szolgaltatás szempontjából megéri, mert szlovák viszonylatban egyáltalán nem kell sokat sorba állni a felvonóknál és így lehet folyamatosan síelni. A pályák szépen, rendesen voltak rattrakolva, jó kemények voltak, néhol kissé jeges (fekete).Kezdő síelőknek viszont nem ajánlott, mert még a kék pályák is inkább pirosnak felelnek meg sztem, igazán lankás pálya nincs nagyon. A felfelé vezető út felső szakaszát kicsit jobban szórhatták volna, mert a felső parkolóba már csak lendületből lehetett volna felmenni olyan jeges volt az út (gyk. kipörögtek a kerekek). Aki elször megy nagyon figyelje a kicsi útirányjelző táblákat, mert nehezen észrevehetőek, érdemes térképet nyomtatni a limba.sk-ról van részletes.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2006.02.13. 15:09
Hi!

Tegnap volt szerencsénk ott sielni. Szerintem nagyon megéri. A hó tökéletes, pályák kezelve nem nagyon voltak (pár helyen jeges), sok helyen buckákba gyült össze a sok hó (kék pályán is), ezért kezdőknek nem nagyon ajánlom, meghát csak tányéros felvonók vannak, viszont azok mind mentek, és semmit nem kell várni. Az ár is baráti 520 skk (~3600ft) a felnőtt. Ja és a kaja meg ital: egy példa: 2x0,5 liter meleg tea + 2xhotdog =100skk (700 forint). Egyszóval nagyon olcsó.

Ja és a közlekedés. Összvissz 180km szóval Bpről 6-6.30körül bőven elég elindulni, és 9re ottvan az ember.

Ha valakinek van vmi kérdése válaszolok.
katonazoltan
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.02.01. 13:30
Szia Sovzol,

január elején voltunk valamikor - a feketepálya olyan volt, mintha üveghegyről csúsztál volna lefelé - megállni csak borotvaéllel lehetett, jól belesarkalva a deszkát az "üvegbe" - amúgy az erdei kék pálya nagyon kircsi volt (alig volt valaki), meg a hegytetőn a Besztercebánya felőli pálya is, napsütéssel. Ja és a feketepálya melletti felvonó: valaki tréfából gödröket ásott, vagy nem tudom, de gödrös volt nagyon, rendes csapdákat kellett kerülgetnem. Üdv: Zoli
Jucu
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.01.30. 11:13
Két hete voltunk Sachtickybe, egy-két helyen kicsit jeges volt a pálya, de különben nagyon jó. Kezdőknek nem igazán ajánlott, de aki egy kicsit már tud síelni, annak érdemes elmenni. Az árak is jobbak mint Donovaly-ban és kevesebben is vannak.
vzsolt
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2006.01.28. 19:42
Kedden voltunk egy napra. Nagy hó van , a pályák gondozottak, kivéve a feketét , amit nem ratrakoltak le reggelre. Kevesen voltak, kb 100 síelő. Sorállás egyáltalán nem volt, annak ellenére , hogy a 4 liftből csak egyet működtettek. Így is síelhető mindegyik pálya , de a kék pályáról egy hosszú erdei úton kell a működő liftig lebotozni, mert a pálya saját liftje állt.
sovzol
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.01.28. 18:03
Ki járt mostanában Sachtickyben síelni?
2 hét múlva készülünk oda.

Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Z.
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
2005.02.23. 20:34
Fenti kritikákkal egyetértek, de mégis jó hely 1 napra, nekem tetszik. A felvonó nagyon tuti, a rángatás nem extra, a gyors húzolifteknél megszokott. Viszont a meredek szakaszon nagyon laposan húz, ezért tartani kell rendesen a korongot. Én 1x laza voltam és egyszerűen elagytam a tárcsát, nem estem csak szépen visszacsúsztam, azt gyalogolhattam fel, mert persze erdőben megy a lift...

Ha valaki nem tök kezdő, annak a déli pálya okés tanulni, de ez olvad a leghamarabb, így hamar kásás lesz, viszont inkább füves, mint köves.
A meredk pályákon néha van kő, de mióta visszajöttem Briancon-ból azóta azt mondom, a Szlovákoknál nincsenek köves pályák :-(((

A szerpentint mondjuk takarithatnák jobban is, iszonyat jégbordás tud lenni az út, bár szerencsére láncot még nem kellett felraknom, de egyszer nem fogom megúszni az biztos...
...FGHKLÉJ
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.02.22. 15:46
Korán kell odaérni, mert különben Bánkút szindróma. :)
A pályák szerintem sem kezdőknek valók, sorállás van (a fekete pálya alján nincs), de nem akkora.
Szerintem jó hely.
Simon
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2005.02.21. 09:21
Szia!

A helynek van honlapja a https://www.sachtickyas.sk ott a pályákról minden megvan. Felkapatni a hotelig elég nehézkes gyakran kell hólánc. Kezdőknek talán nem ideális hely. Én személyszerint szeretem, bár a nagyfelvonó tényleg durva. Hétvégen itt is sokan vannak.
hajnick
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2005.02.21. 09:02
Szia!
Sokan dicsérik az ismerőseim közül, de én tavaly voltam és egyáltalán nem tetszett.Sorbanállás nem volt túl nagy, viszont a felvonó nagyot ránt és túl lehet csúszni vele az induláskor így többször el is estem.(máshol nem szoktam).A pályák kavicsosak votak, pedig 40-50cm havat írtak.Vannak jobb helyek is Szlovákiában.
ferencrencné
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.02.20. 21:04
Üdvözlet!
Várom személyes tapasztalataitokat főleg a pályák tekintetében.(Felvonók,minőség, sorban állás)
Köszönöm!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.