Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Hebalm
síterep infó oldal
ÜZENETEK (74)Időben csökkenő Időben csökkenő
Yovena
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.12.17. 19:04
2012.12.15-én szombaton, és 16-án vasárnap voltunk Hebalmon. Az idei szezont az általunk már jól ismert síterepen kezdtük meg. Bevallom, mivel tavaly kezdtem csak el boardozni, izgultam, hogy fog menni idén az első deszkára állás.
Az időjárás az első napon eleinte kedvezőnek tűnt, 0 fok és napsütés, valamint pár nappal korábban havazott is. De sajnos már útközben eleredt az eső, és köd is volt a hegy egyik felén, de szerencsére az a gyerekpályánál meg is rekedt.
Egyébként minden pálya üzemelt, a tervezett nyitási időre sikerült annyi havat megtartaniuk és készíteniük, hogy kinyithasson az amúgy nem túl magasan lévő pályarendszer.
Maga a pálya már első csúszásra nagyon jó volt, jobban mentem mint reméltem, sőt egész nap az eső ellenére is élveztük a boardozást. Az esőben legalább letesztelhettem az új kabátomat, és gatyámat, amikről kiderült, hogy jól bírják a 4 órás esős csúszást is:)
Nagyon kevesen voltak a pályán, de ezt befolyásolta a kellemetlen idő is. Most először mi is bementünk a felső hüttében, ahol kedves volt a kiszolgálás és finom az almás pite.
Úgy este 6 felé a hegytetőn már hó esett, de a pályák felétől lefelé sajnos erős eső, így a tervezettnél korábban mentünk haza.
Második napon az időjárással már szerencsésebbek voltunk, viszont a pálya elsőre nagy váltás volt az előző naphoz képest. Sajnos nagyon kijegesedett, és rengeteg jeges folton sikerült el-elcsúsznom. Délelőtt még biztos jobb volt, de a szombati eső-majd esti fagy nagyon kikezdte a pályát így este 5-6 felé az 5-ös pálya meredek lifthez csúszó részénél szinte mindig legalább 3-szor sikerült fenékre ülni fékezéskor :) Szeretem Hebalmot, mert itt kezdtem el igazán boardozni tanulni és nincsenek sokan,valamint este is nyitva van, de sajnos nagy bosszúság benne, hogy sok pálya oldalra is lejt és gyakori a kijegesedés, főleg az amugy is nagyon meredek 5-ös alsó szakaszon.
De összességében hasznos és élvezetes volt ez a 2 nap, még ha akadtak is benne bosszúságok.
Yovena
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.03.13. 17:16
Sajnos Hebalm nem fest valami jól már. Napok óta tart errefelé a pluszos, napos idő, ami nagyon kikezdte a pályákat, de elszántabb emberek még kiélvezhetik az utolsó napokat:)Továbbra is működik a 4 üléses és a csákányos, tömegre biztos nem kell számítani. Legrosszabb állapotban talán a 4-es piros van, amit szinte csak középen egy vonalon lehet síelni, de a többi pályán azért még van hol csúszkálni! A pálya 18-án tervezi a zárást, aztán lehet menni "hófolt síelgetni":)
current.jpg
Yovena
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2012.01.26. 09:54
Az elmúlt hetekben többször is megfordultunk Hebalmon a délutáni,esti órákban, így megosztom a tapasztalataimat Veletek is. A környéken ez az egyetlen sípálya, ahol lehet estig síelni, 9-ig kivilágított pályák vannak.Könnyen meg lehet találni, Graztól nincs egy óra az út, 10 perc erdei autókázás az autópályától. Tömeget eddig még nem tapasztaltunk, viszont magyar hangokat szinte minden alkalommal. Kényelmesen lehet a pályákon csúszkálni, a felvonóknál sincs várakozás, annak ellenére sem, hogy este csak beülős van. A nép nagy része sötétedéssel hazamegy. Számomra negatívum, hogy szinte minden pálya ferde, lejt oldalra is, ami nehezíti a gyakorlást. Beletelik 2-3 körbe, míg megszokja az ember. De legalább szélesek, és a pirosak sem túl meredekek kezdőknek sem. Az 5-ös piros alja meredekebb kicsit, de néhány kör után azt is le lehet győzni esés nélkül:) A feketéjük még nincs megnyitva, továbbá egyes pályákat, pályaszakaszokat tréningek, versenyek miatt néha lezárnak ideig-óráig. Természetes hó még nem esett említésre méltó mennyiségben, viszont ami van (~50 cm) az szép sima, kezelt, néhány folton jegesebb csak. 1-2 napra, estére, gyakorolni, szerintem minden tudásszinten lévő hókedvelőnek élvezhető.
DSC02746.jpg
DSC02762.jpg
DSC02767.jpg
current.jpg
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2011.03.05. 22:54
Tegnap csúsztunk itt egy napot: péntek délután volt (igaz, hogy egy kicsit felhős-ködös), de ennyire minimális ember között nem emlékszem, mikor síeltem utoljára (nem ma volt). Összesen kb. 50-en lehettünk az egész terepen - szó szerint volt olyan, hogy egy lecsúszás alatt senkivel sem találkoztunk a pályán. (A nagy terepeken hányszor vágyom erre - félve, hogy fentről elcsapnak sb carvingolás közben...)
Az ülőslift gyakorlatilag az összes pályát kényelmesen kiszolgálja, carvingra kifejezetten jók a pirosak, de a kékek is kellemesek (nekünk gyerekgyakoroltatás volt soron).
Még mindig sok hó van, ráadásul előző nap eset is vagy 10 cm, így a pályák teljesen rendben voltak - és még kora délután is találtunk érintettlen ratraknyomot.
Budapestről kb. 4 óra alatt jó tempóban oda lehet érni, ráadásul szinte végig autópálya (M7 - Szlovénia felé).
8.30-as indulással 13-kor már a pályán csúsztunk, és du. 5-ig kellemesen elfáradtunk. Aki viszont az amúgy kifejezetten vonzó, 21.00-ig tartó esti síeléssel kalkulál, az figyeljen, mert március 1-től már nincs.
Az 5-ös pálya melletti hüttében pedig kedves-csinos magyar lányok szolgálnak fel :-)
Összegezve: kisgyerekeseknek, most kezdőknek, vagy nem hajnali indulás esetén első napra (-1 nap szállásktsg) - de akár további 1-2-re is - Graz környékén kifejezetten ajánlott terep.
cserl
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2010.12.23. 20:46
Hétfőn készülünk év végi egynapos síelésre Hebalmra. Ha valakinek van személyes infója a pályák állapotáról azt szívesen venném ha megosztaná. Webcamerát néztem, de csalókának tűnik a kép. Mennyire olvadt el a hó?
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2010.03.14. 21:58
Ma Hebalmon síeltünk.
Ennyire üres pályákhoz még sosem volt szerencsém, alig volt ember. Pedig minden adott volt ahhoz, hogy kellemesen eltöltsünk itt egy napot. A hó minősége nagyon jó,az elmúlt néhány napban biztos hogy havazott, porhó volt. Délutánra sem lett buckás, volt olyan pálya ahol még délután is a ratraknyomban csúsztunk. A szél változó erősséggel fújt, de nem volt zavaró. Egész nap ragyogó napsütés, 0 fok körüli hőmérséklet.
Pályák: a fekete 6-os és a piros 7-es zárva voltak, a többi üzemelt. A kedvencünk a piros 4-es és az 5-ös volt, melyek számunkra megfelelően hosszúak is voltak.
Aki még nem járt itt, érdemes kipróbálni, 1-2 napra -de nem hosszabb időre.
Előzmény: (hómacsek 86386)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2010.03.02. 11:23
Halihó!
Járt valaki mostanában Hebalmon? Milyenek lehetnek a pályák?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2010.01.07. 18:11
Ma (is) ott síztünk. Gyakorlatilag tökéletesek a viszonyok.
A környéken most mindent ver Hebalm, a következő nagyobb havazásig szerintem ez így is marad.
cserl
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2010.01.05. 22:04
Van valakinek személyes tapasztalata a jelenlegi viszonyokról?
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2010.01.02. 18:36
2010.01.02

A környék sajnos hóhiányba szenved, ezért a pályákon inkább a gyártott hó található. Ennek ismeretében le a kalappal az üzemeltetők előtt mert az 1-es és 5-ős pályákon délelőtt egész jó havat találtunk. Persze csodák nincsenek, délutánra már jöttek a buckák meg a jeges foltok, de azért még elment. A 2-es pályán kicsit sok kavicsot lehet látni, érdemesebb inkább az 1-esen csúszni. A liftek üzemelnek, de a csákányosok közül csak az 1-es pálya melletti, és ott is csak egy. Tömeg igazából nem volt, a sor néha semmi, néha pár perc.
IMG-4594.JPG
IMG-4597.JPG
IMG-4602.JPG
IMG-4606.JPG
cserl
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.12.25. 23:18
Köszi!

A friss hóadat teljesen elkerülte a figyelmemet.... Már várom a délelőtti webcam képeket! :-)
Előzmény: (hómacsek 77505)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2009.12.25. 21:21
Nézd meg a friss hóadatokat, Hebalm most "kapott" 90 cm friss havat! Szerintem ezért nem látszott a kamerán semmi. Jó lesz nektek vasárnap.
Előzmény: (cserl 77504)
cserl
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.12.25. 21:09
Sziasztok!

Vasárnapra tervezünk egy kis kiruccanást, van valakinek infója a pályáról? A hebalm.at webkamerák nem működnek, vagy annyira párás hogy nem lehet látni semmit.

Esetleg Graz közelében van valami használható pálya?
Zsuy
55 élménybeszámolót írt
55
18 éve tag
2009.02.10. 16:48
Lécet lehet bérelni, itt vannak az árak:(síszervíz)
http://www.hebalm.at/winter/w_frameset.php?lang=hu
Magyar síoktatórol nem tudok. De kezdőként mindenképpen a tanuló pályán kezdj. Az út másik oldalán, a nagyparkolónál.A nagy malaccal szemben!
Itt egy régebbi képem róla:
6.JPG
hoanyucc
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.02.10. 14:02
Hebalmon ugye lehet bérelni lécet meg botot? Tud valaki esetleg árakat is?
hoanyucc
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.02.09. 11:37
Sziasztok!
Abszolút kezdőként megyek Hebalmra szombaton. Tud valaki esetleg nekem egy magyar oktatót ajanlani, vagy olyan kezdo csoportot, ahova be lehet csatlakozni egy napra?
Köszi az infot
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2008.12.30. 20:30
Mi dec.29-én voltunk. Jelenleg január 4-ig (az iskolai szünet végéig) minden nap lehet este 21-ig síelni. Normál esetben vasárnap-hétfő -kedd csak 16 óráig, szerdától szombatig pedig 21-ig. Az üléses felvonónál kb.15 óráig 5-10 perc volt a sorbanállás,azután egyre kevesebb. Nagyon hideg volt, -8-10 fok, szél semmi, ragyogó napsütés. Először voltunk Hebalmon, de valószínűleg nem utoljára.
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2008.12.30. 14:06
28-an este mentunk at ide, 2 orat (18-20-ig) sieltunk. A negyuleses es a kek palyak melletti csakanyos volt nyitva esti sizeshez + egesz sok palya (2-3 piros + 1-2 kek + atkotesek). Szerencsere nem volt hideg, igy szenzacios volt. Abszolut kezdonek szerintem nem idealis (a kek palyak is meredekek egy kicsit), de aki mar kicsit tud sielni az 9-21-ig jol erezheti magat. ;-) Az autopalya kijarattol kb. 10-15 perc kocsival. Szentgothardtol kb. 1,5 ora. Ha jol ertettem januar 5-ig minden nap van esti sizes. ;-) Este 0 sorbanallas, semmi tomeg ...
Vöri
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2008.12.28. 00:24
Köszönöm
Már csak bizakodom , hogy nem leszünk túl sokan.
mcs
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.12.27. 21:17
Sziasztok!
Kinéztük Hebalm-t úticélnak, volt e valaki mostanában, tudtok e ajánlani szállást hosszú hétvégére, írjatok minél több infót!

KÖSZI,
MCS
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.