Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Turecka
síterep infó oldal
ÜZENETEK (32)Időben csökkenő Időben csökkenő
sigesa
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2005.02.11. 00:08
Sziasztok ! Én tavaly voltam ott egy napot, valószínüleg többször nem megyek. A tökös lift annyira gyors, hogy kezdők nem is igen tudnának megmaradni rajta, ráadásul a felső lifteket épp "karbantartották", ezért csak az alsó pálya volt használható vagy -tlan, mert tiszta jég volt az éppen szakadó hóesésben láthatatlanul, sízésről alig-alig, inlább csak életmentésről volt szó. Aztán másnap átmentünk Donovaly.ba, és a nagy pálya felső tányéros részén síeltünk, ami 100 x jobb volt. Persze azóta javulhatott is a helyzet, bár ezt nem nagyon tartom valószínünek.
Holecz Anna
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.02.08. 08:23
Köszönöm. A leirtak alapján még gyakorlok egy-két évet, mielőtt kipróbálom. Anna
postamester
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.02.06. 09:50
voltam 2éve nagyon jo volt alig voltak! fekete végig szinte , nem tul széles , de nagyon jo....!versenypályának titulálják, lehet rajta haladonak is menni
hajnick
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2005.02.05. 20:58
Sziasztok!
Én kb. 3 éve voltam ott. Egy hosszabb kihagyás után ott kezdtem újra sielni.Akkor jeges volt és igen meredek, úgyhogy sikerült eléggé összezúznom magam.Kezdőknek egyáltalán nem ajánlom.Ráadásul sikerült elesnem egy buckán amikor épp a felvonón mentem (az alsón) az erdős részen, és gyalogolhattam a kb. 1 m-es hóban ki a pályára úgy, hogy minden lépésnél elsüllyedtem a hóban.kb. fél óra alatt kinn is voltam.Azóta csak nyáron voltam, de nagyon aranyos a falu is.Nekem a szlovák terepek közül Rózsahegy és Certovica tetszik.Igaz É-Chopokon még nem voltam.Üdv. Mindenkinek
Noris
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2005.02.05. 20:23
Hello!
Én voltam Tureckán kétszer is.Tényleg nem tanulópálya, van meredeksége!Ott kell tudni síelni! De nekem tetszett.Lényegében egy pálya van. Négy korongos visz fel a csúcsig, ami közvetlen egymás után indul.De ha nem akarsz teljesen felmenni, akármelyik szakasznál ki lehet szállni.A felvonók nem a legújabbak, mondhatni régiek...De működnek! :)Ratrakolják a pályát, de elég kis teljesítményű géppel...van, amikor nem is működik... Így a pálya elég bockás is tud lenni.De én azt mondom, érdemes legalább egyszer megnézni!
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.02.05. 19:51
Meredek van nem, most hétvégén Donovally a célpont, de majd egyszer ha eljutok oda igérem leirom. A többi hétvégém már le van foglalva márc elejéig Austriába úgyhogy csak márciusban lehet róla szó.
kripton
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2005.02.05. 19:36
A térképen is látszik a jelentős szintkülönbség.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.02.04. 23:35
Igen, Győrből járok:-)
Nos, Tureckát még csak messziről láttam (Donovaly-Nova Hola tetejéről), gondolom meg sem közelíti a Donovaly színvonalat.
Itt meg lehet nézni a terepet, nem lehet annyira rossz a képek alapján:
http://skiturecka.lanovky.sk/?page=foto

és itt a várva várt, keresett pályatérkép!
http://skiturecka.lanovky.sk/img/mapa.jpg
kripton
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2005.02.04. 21:16
Állítólag kvameredek a pálya!
(nagybáttyám síelt ott 20 évvel ezelőtt, nem gyengén nyomta már akkor sem, de még most is átszellemülten beszél róla, amúgy egyszer biztos hogy elmegyek oda)
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.02.04. 17:58
Agent!

Én szoktam járni Donovally-ba egy-egy napra, mert az van legközelebb Budapesthez,és lám ez ott van mellete, de nem is tudtam róla.
Azt hiszem ha Don-ban kutyaszán húzó verseny lesz , akkor átugrok oda. Az árak jóval kedvezőbbek, de a szinvonal milyen ...?? hm majd kiderül.
Agent!. Te voltár már ott? Ha igen mi a véleményed. Persze ne az osztrák szinvonalhoz hasonlitsd. Az hiszem Te Györből jársz ha jól sejtem más topikokból.

Hi werisch
Holecz Anna
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.02.04. 11:55
Tud valaki valamilyen infót a Tureckai pályákról, nyáron ott kirándultunk és úgy nézett ki,hogy nem is müködik, de a hójelentésben láttam,hogy igen.
Köszi Anna
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.