Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fórumszabályzat

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2014.12.29. 10:41
Régi mondás a szakmámban: a mérnök arról ismerszik meg, hogy fogja a papírt, ceruzát, húz egy vonalat, majd kiradírozza. Aztán kezdi újra, mindaddig, míg össze nem áll a kép. De ha egyszer már megrajzolt valami szerkezetet, akkor azt már legfeljebb finomíthatja, módosíthatja, de a dokumentációnak maradnia kell! WFeri
Előzmény: (kócos 176441)
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2014.12.29. 02:45
Kissé az oldalszélről szólok be, mert ide csupán 1-2 évente írok egy bejegyzést - de: egyszerű szabály és más fórumokon már régóta bevált: addig lehessen módosítani/törölni saját hozzászólást, amíg nem válaszolnak rá. Ha már válaszolt valaki rá, az azt jelenti hogy _legalább_ egy másik ember elolvasta és valamilyen reakciót váltott ki belőle az írás - legyen bármilyen is az. Ezután már nem fer a válaszolóval meg a többi fórumozóval szemben a kimondott/leírt szót utólag megváltoztatni.
Ezen felül természetesen a moderátorok kézzel törölhetnek bármit.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2014.12.28. 21:24
Rég jártam erre, talán még most sem értem a lényegét: Sok fajták vagyunk. Csípőből a ceruza, aztán a radír. Mintha azok közül akik így csinálják nem szóltak volna.Így meg úgy néz ki, mintha az lenne a baj, hogy kilóg a lóláb! Nem az, hogy a lovat az étkezdében a díványra fektették.
Most úgy kell tovább menni, hogy elkerüld azokat, akikkel nem szívesen váltasz eszmecserét. A visszavonulók vonuljanak vissza azaz maradjanak!
Szíves engedelmetekkel.
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2014.12.28. 13:01
Nem mintha érintett lennék a hozzászólások törölgetésében (ugyan lehet, hogy már én is töröltem valami régi érdektelent, vagy szerettem volna törölni egy nagyon privát bejegyzésemet - tkp azt sem tudom, hogyan kell törölni az előzményeket) - nagyjából az lenne a helyes, ha egy beírásra már valaki válaszolt, akkor az 'érdekeltek' láthassák a teljes 'pengeváltást' (ha már erről szól az egész) - de miért is vannak 'pengeváltások'???? De jó lenne a személyeskedéseket kihagyni erről a jó fórumról!
Szóval: ha már valaki 'válaszolt', akkor az eredeti üzenetet ne lehessen törölni! Legfeljebb bejelentheti, hogy visszavonja! WFeri
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.12.28. 12:18
Ios-ról csak töredéke ment el a hozzászólásnak mobilverzióban ezért nem jött rosszul az utólagos módosítàs lehetősége.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.12.27. 22:28
Kedves Druszám ! Hidd el többen sportot űztek abból, hogy este írogattak, majd másnap kitörölték. Érdekesen festetett a "beszélgetés".
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2014.12.27. 21:58
Nem volt ezzel a 48 órával semmi baj. Várjon 2 napot a hozzászóló, és ezzel el van a dolog intézve.
Előzmény: (illeskese 176274)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.12.27. 07:02
A "legegyszerűbb megoldás", vagyis az amit illeskese javasol lenne szerintem is a legkorrektebb. Néhány kiegészítést is javasolnék (programozói szempontból):

1. Minden hsz tárol egy számlálót (numlocks), és csak akkor módosítható vagy törölhető a szerzője által, ha ez az érték nulla
2. Ha valaki éppen a módosítást írja, akkor addig a "válasz erre" gomb nem jelenik meg
3. Ha valaki elkezd egy választ (azaz megnyomja a "válasz erre" gombot), akkor előzmény.numloks+=1 (hozzáadunk egyet)
4. Ha a válasz mégsem készül el (canceled), akkor előzmény.numloks-=1 (levonunk egyet). Ez a helyzet akkor is, ha a választ a szerzője vagy a moderátor törölte
5. A hsz fejlécében a dátum a legutolsó módosítás időpontját tükrözze
6. Ha egy hsz-t a moderátor töröl/áthelyez, akkor ne tűnjön el nyomtalanul, hanem a fejléc alatt, szürkében jelenjen meg a [a hozzászólást a moderátor törölte] vagy a [a hozzászólást a moderátor áthelyezte ide: "topik neve"] felirat is

Ebben az esetben az időkorlát akár meg is szűnhetne, mert nem lenne rá többé szükség, vagy maradhatna úgy is ahogy most van, de támogatom a 15 percet is.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2014.12.27. 06:48
1. Az itt a kérdés, hogy mi fontosabb. Egy téma felvetése, egy történet elmesélése, vagy a hozzászólás? Ha a hozzászólás a kötekedés műfaja, akkor részemről nem kérdéses a válasz.
2. Miért is fontosabb egy semmire nem elég 15 perces szerkesztési idő, mint a hozzászóló azon önmérséklete, hogy várnia kellene 48 órát, mielőtt nekiugrik a másiknak? Mert 48 óra elteltével már úgysem fog tudni szerkeszteni az eredeti beíró? Túl könnyű a dolga így a rombolásnak. Tehát miért is nem tud várni 48 órát a hozzászóló? A MIÉRT megválaszolása itt a fő kérdés. Ami (akár) el is döntheti a vita (legalább) erkölcsi részét. Már, ha van ennek a résznek egy csipetnyi létjogosultsága!
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2014.12.27. 01:40
A 10-15 perc szerintem is rendben van.
illeskese
148 élménybeszámolót írt
148
13 éve tag
2014.12.26. 23:14
Legegyszerűbb megoldás, addig legyen módosítható a hsz, amíg valaki nem válaszol rá.
Előzmény: (Robin 176259)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2014.12.26. 22:00
Maci-Laci!

Lehet, hogy túlságosan is megengedő vagyok. Lehet, hogy akár túlontúl liberális is vagyok.

De lehet, hogy ezt véleményemet is mindjárt visszavonom - amíg lehet:)
Előzmény: (maci-laci 176266)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.12.26. 21:47
Gyula!
Írásban is megtehető az, hogy aki úgy véli, hogy elhamarkodottan ragadott klaviatúrát, elnézést kérjen a másik féltől akit esetleg megsértett. Csak az oviban van az, hogy visszaszívtam ;)
Előzmény: (skioutlet 176265)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2014.12.26. 21:34
Szia Andrea!

Nem könnyű kérdés.

Olykor mondunk olyat ( írhatunk ) a legszeretettebb társunknak, szülőnek, gyermekünknek olyat, melyet idővel átgondolva már másképp fogalmaznánk. Szerintem a tévedés joga, a szavak visszavonása ( a jogban is elfogadottan ) mindenkit megillett.

A fórumon való egyéni bejegyzések, vélemények módosításának határidejét nyilván nehéz meghatározni. Véleményem szerint jobb, ha továbbra is visszavonható - az olykor indultból, pillanatnyi érzéséből - leírtak. Emberek vagyunk, aki belátja tévedését, miért ne korrigálhatná? Ki nem mondta az életben: "Bocs, tévedtem!" - köztünk olyan nincs. Ha lenne, akkor nem közénk való:)
Előzmény: (WAndrea 176204)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.12.26. 20:55
Sajnos mindenki ezt nem tudja vállalni mint láthattuk !
Én 1/2-1 órában határoznám meg ezt az időintervallumot .
Előzmény: (maci-laci 176252)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2014.12.26. 19:35
Nagyon sokszor előfordult, hogy egy beszélgetés, esetleg vita egyik partnere kitörölte a hozzászólásait, így az egész egy értelmetlen katyvasz lett. Ez szerintem nem igazán helyes, mindenki vállalja az általa leírtakat. Az időkorlátot leszűkíteném 10-15 percre, de ezt is csak azért hagynám ha valami elütést, vagy egyéb hibát talál az író a visszaolvasásnál, azt korrigálni tudja.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2014.12.26. 16:00
Ízlések, pofonok, vélemények különbözhetnek, ahogy mondják, egy éremnek is három oldala van.

A konkrét esetet nem ismerve, engedjétek meg, hogy néhány általános szempontot fogalmazzak meg.

1. Vannak, akik évek alatt nem csak szándékaik szerint, hanem mások által elismerve is (lehet mondani) értékes anyagot hagynak maguk után.
2. Vannak, akik az ilyesfajta tevékenységet hasznos gondolatokkal kiegészítik, ezzel járulván hozzá a végeredményhez. Itt a SIHUN még nem találkoztam olyannal, hogy ebben a két pontban említett tevékenység egymással konfrontálódott volna.
3. A fórumozás világában azonban nem túl ritkán fordul elő, amikor egy hozzászólás (jól érzékelhetően) kifejezetten a kötekedés – trollkodás – szalmabábuzás jól felismerhető esetei. Remélem senki nem fog felvenni egy olyan inget, melyről azt gondolja, hogy nem a sajátja.
4. Bárkinek a saját írása a saját tulajdona, (kellene lennie, maradnia). Ezért az én véleményem az, hogy az eredeti bejegyzés „tulajdonosának” nem csak hogy a szerkesztés, hanem (akár) a teljes bejegyzés törlési lehetőségének a jogát is meg kellene adni. Mert ennek a jognak erősebbnek kellene lennie, mint egy (bocsánat) „böffentésnek” az örökkévalóság utáni áhítozása.
5. Nem ismerem a SIHU lehetőségeit, de a Facebookon nem csak azt lehet látni, hogy a szerkesztés mikor történt, hanem a szerkesztés előtti állapot is megtekinthető. Akit olyan szinten érdekelnek az előzmények.
Előzmény: (WAndrea 176204)
TZoli
1158 élménybeszámolót írt
1158
20 éve tag
2014.12.26. 15:39
"Kaptam apukától egy radírgumit, szép zöldet. Ha ceruzával írok valamit, és el akarom tüntetni, csak jól, jól, jól meg kell dörzsölni: és volt írás, nincs írás. Mint a varázslatban. Csak nagyon kell vigyázni: nem szabad túl sokat radírozni vele, mert kilyukad az irka.
De én olyan csodálatos radírt szeretnék, amivel nemcsak azt lehet kiradírozni, amit leírtam, hanem azt is, amit kimondtam. Mert ha volna egy ilyen radírom, akkor kiradíroznám, hogy Ferinek azt mondtam: te utálatos hülye. Meg: te irigy kutya. És azt is kiradíroznám: nem fogok játszani veled, és add vissza a focimat! De az ilyen csodálatos radírgumival se szabad nagyon sokat radírozni, nehogy kilyukadjon a barátság."
Fehér Klára: A csodálatos radírgumi. Apáczai kiadó Hétszínvarázs - Olvasókönyv
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.12.26. 14:11
Nem értek egyet az utólagos módosítási lehetőségekkel. Sok ember van aki ezzel visszaél, s ez annak lesz kellemetlen, aki a régi beírásra reagált.
Szerintem mindenkinek fel kell vállalnia amit ír. Mindennel, félreértésével, helyesírási hibáival, butaságaival együtt. Módja van véleményének megváltoztatására, de azt is csak külön beírásban tegye. Ez így tisztességes.

Csabor az élvezeti síelő
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2014.12.26. 10:43
A hóvadász topikban vetett fel golo egy módosítási javaslatot itt:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=14840&onemessageid=176109

Ebbe a topikba várjuk a véleményeteket, hogy megalapozottan tudjunk döntést hozni, ha tényleg indokolt a változás.

Ha egyetértetek, akkor áthoznánk a Hóvadász topikból is az ezzel kapcsolatos beírásokat.

Köszönjük mindenkinek, aki leírja a véleményét.

Jelenlegi fórumszabályzatunkat itt találjátok:
https://sielok.hu/rovat/portalinfo/cikk/forum-szabalyzat/
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.