Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboardos terepek

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.10.11. 19:12
Hát nagyobb! Jóval nagyobb! Egyszer voltam de nem ragadott meg!Dehát izlések és pofonok ..... főleg a pofonok......
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.10.11. 13:48
A franciaországi helyek közül, ahol eddig jártam (Risoul-Vars, Les 2 Alpes, Alpe d'Huez, Les Orres, Isola 2000) kimagaslóan Puy a legjobb választás freeride szempontból. Tapasztalatom szerint, minél nagyobb és ismertebb egy hely, annál kisebb az esély szűzhavas csúszásra. Gondolj csak bele, egy lakótelepnyi ember csak erre vár (és a franciákra ez különösen igaz), ezért 1-2 óra nyitás után elég és már nincs szűzhó.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2014.10.10. 23:31
Pra Loup-ról mit tudtok mondani ebből a szempontból? Vagy a sok free rész miatt Puy nyerőbb?
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.10.10. 20:04
A három közül Puy a legkissebb, de bátran merem javasolni. Én nyolcszor voltam, és volt olyan év, hogy kétszer is. Igazából csak 2 olyan szakasz van ahol nem lehet átcsúszni. Mindkettő zöldel van jelölve, és kikerülhető. Az egyik a La Balme kék pálya csatlakozik a zöldbe és megy le 1400-ra, a másik a 2-es felvonó végétől megy az 1800-as lakóparkig. Ezen csak akkor szoktunk végigmenni, ha a kocsma után már nem akartunk többet csúszni. (a pontozott kéken nagyon jól lehet csúszni!) Mellette szól, hogy nagyon sok free terep van a környéken.
Előzmény: (hori88 173464)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.10.10. 09:12
Eplényben a 7-esen végig a bal oldalon a lift mellett menjél. Ott teljesen jó. Szerencsére a sokaság is valamiért jobb oldalra húzódik így akadály nélkül lehet csúszni.
Előzmény: (hori88 173464)
hori88
56 élménybeszámolót írt
56
12 éve tag
2014.10.10. 02:46
:D te tudsz boardozni én pedig tanulgatok, ezért lehet, hogy nekem a planai is álldogálós volt itt ott. A dőlő pályákat én sem kedvelem, engem már az eplényi 7-es teteje is idegesít, pedig az egy elég jó pálya. Les 2 Alpes, Puy st vincent illetve alpe D'huez-en gondolkozom, ezekről hallottam, olvastam már. Ha van jobb ötletetek, illetve tapasztalatok, szívesen meghallgatom. Egyébként itt az oldalon meghírdetett buszos utak egyikét fogjuk választani.
Előzmény: (badzoli 173463)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.10.10. 00:36
Planai-on én még csak derékig érő szűzhóban csatoltam le. :)
Persze, csak ha szigorúan nézzük a Planai-t (Schladming központ régió). Még a hátsó, Hauser Kaibling felé vezető átcsúszókon se. Nagy lendülettel sima ügy oda és vissza irányba is. Ráadásul elég szélesek is.
Nagy pályákon is sokhelyen vannak átcsúszók, de néhol igen szűkek, alig lehet boarddal irányt tartani. Ott rendszeres, hogy boardost látsz ülni, persze aztán bennük minden 3dik síző/boardos elesik, nehéz őket kikerülni.
Én speciel sokkal jobban utálom a hosszan valamelyik irányba dőlő pályákat, ahol nem lehet rendesen élt váltani és hosszú százmétereket kell sarokélen, vagy lábujjhegyen menni. Öreg vagyok, begörcsöl a lábam. :D

Hova tervezel franciába? Pár terepen jártam/jártunk már, lehet, van infónk róla.
Előzmény: (hori88 173462)
hori88
56 élménybeszámolót írt
56
12 éve tag
2014.10.09. 23:45
Köszönöm a válaszokat, ilyesmikre gondoltam!
Egy szavazó féleség se lenne rossz ötlet minden síterep mellé, hogy mennyire kompatibilis az adott terep a snowboardosokkal. Én például most a francia síterepek között keresgélek és nem szeretnék melléfogni. Planai-on volt pár lecsatolós rész... :D
Tehát ha lenne a terepek mellett egy pontozós rendszer erre az opcióra is, az a hozzám hasonlóknak nagy segítség lenne.
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.10.09. 21:43
Én ezért kezdtem leszokni a nagy "síkörhinta" terepekről. Egy-egy alkalommal érdekes lehet bejárni az egész régiót, de általában túl sok a csúszóút, ami sível még csak-csak, de deszkán halál.
Például ValThorensben is voltam már 4x, ebből 2x vettük meg a teljes 3-völgy bérletet és csak 1x mentünk majdnem végig (alul már nem nagyon volt más, csak kásás latyak), akkor is sível.
Ha megtalálom magamnak a nekem tetsző néhány pályát, akkor azokkal elvagyok egy hétig is akár, meg ha van park, mint Planai-on, akkor pláne elvagyok (mondjuk most a térdem miatt még nem tudom, mi lesz).
Schladmingban is a fene tudja már hány napot voltam, de csak tavaly márciusban mentünk végig, persze csak a hosszabbik, Planai-Hochwurzen-Reiteralm úton, Hauser Kaiblingon még sosem voltam, az lehet, hogy nincs is a valóságban. :D
Előzmény: (Bélapó 173460)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.10.09. 21:25
Obertauern ha az óramutató járásával ellentétes kört csúszol, nagyon nagy lendület kell, és ha nem tökéletes a hó, akkor nem tudok végigcsúszni! Saalbachban ha nagy kört megyek óramutató járásával ellentétesen szintén kapaszkodni kell. Schladming-ban ha nyugat felé megyünk van néhány nagyon s@r átcsúszós. Nem tudom kikerűlni

Franciaországban La Rosiere-La Thuile itt több is van.
Az olasz-francia átcsúszás nagyon rossz!több emelkedő van benne, ha egy kis ellenszél van már nem lehet végigcsúszni, A francia oldalon is a visszaút végig lapos. De ide sorolnám még Valmorel-St Francois itt is van két szivatós rész Puy St Vincent ha a hátsó nagy pályán mész le 1400-ig akármekkora lendületett veszel nem tudsz a liftig elcsúszni. La Normán van olyan rész, hogy a sielős is ha nem elég bátor, csak halszálkában tud felmenni (vagy lecsatol)

De ezekkel a helyekkel nam csak az a probléma, hogy nagy lendület oszt vagy sikerül vagy nem, hanem az, ha nem váltok takkot, nagyon hamar elfárad a lábam. Nem bírom az egyirányú terhelést
Előzmény: (minerel 173456)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.10.09. 21:00
Sok terep lekerülne erről a listáról ha nem kellene az embertömegeket kerülgetni akik mint a birkák gyalogolnak úton-útfélen... ;) Jó példa erre Alpe d'Huez vagy Les2Alpes.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.10.09. 19:33
kb. igen, ez van :-) Legfeljebb mormogok miközben rollerezek...
Előzmény: (badzoli 173457)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.10.09. 19:21
A legegyszerűbb az lenne, ha feltüntetnék azokat a pályákat, amik biztosan nem snowboard kompatibilisek. De ez is nehézügy, hiszen sok helyen akkor alternatív utakat kéne készíteni, kijelölni. Ezt leginkább tudomásul kell venni, nagyon nincs rá megoldás.
Előzmény: (minerel 173456)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.10.09. 18:51
Kitzbühelen van egy szivatós rész, felfelé kell caplatni. Obertauernen is van egy hosszú lapos, Hochkönigen meg erősen jobbra lejt a pálya sok helyen.
Az a baj, hogy a térképekről nem nagyon derül ki semmi. Jó lenne pályánkénti szintrajz is amit talán erre az oldalra is be lehetne szúrni elvégre boldog boldogtalan gps-es kütyükkel csúszkál már.
Előzmény: (badzoli 173447)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.10.09. 12:36
Hát én eddig szinte kizárólag zöld jelzéses pályákon voltam kénytelen lecsatolni. Minden más pálya járható volt deszkával. Vagyis ilyen szempontból szinte minden pálya ajánlható Ausztriában is, Franciaországban is, Svájban is, Olaszországban is. Persze, mindenhol akad 1-2 pálya, amin épp nincs elég hó, vagy ha nem elég a lendületed, akkor le kell csatolni, de egy 50-150km-es pályarendszeren ez szvsz elfogadható mennyiség.
Általában a hosszú átcsúszókkal akadhat komolyabb probléma, de ez vagy kiderül a térképről, vagy nem, általánosítani nem lehet. Ha elsőre elakadsz, a következő körben jobban el kell ereszteni és nagyobb lendülettel átcsúszni rajtuk. Vagy elkerülni azt a részét és másik, alkalmasabb pályaszakaszt keresni, ahol van 35-40km pálya már, ott általában lehet találni kedvedre való pályákat is.
Átcsúszók mindenütt előfordulnak, hiszen a komolyabb rendszerekben "közlekedni" kell a pályák és a felvonók között is.
Előzmény: (hori88 173445)
hori88
56 élménybeszámolót írt
56
12 éve tag
2014.10.09. 11:49
Lehet, hogy már van ilyen topik, de szerintem sokan kíváncsiak arra, hogy melyik terepek alkalmasak a snowboardozásra leginkább, ahol a legkevesebb alkalommal kell a pálya közepén lecsatolni, stb.. Ide várnám a véleményeket, tapasztalatokat.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.