Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Sella Nevea + Bovec Kanin (összekötve)
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
4 csillagos modern szálloda Bovecen - Hotel Mangart****
ÜZENETEK (146)Időben csökkenő Időben csökkenő
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2019.02.27. 09:33
Ha esetleg járt itt valaki mostanság, akkor megoszthatná tapasztalatát.
lorylaci
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2018.04.10. 21:04
Sziasztok!
Egy hetet Bovecben töltöttünk április 4-től, és holnap utazunk haza. Tekintettel arra, hogy nem síelünk rendszeresen, egy teli nap után általában túrát/sétát vagy más elfoglaltságot szoktunk űzni (általában kemény izomláz van a sínap után).

Pénteken kezdtünk, csodaszép napsütésben a szlovén oldalon jöttünk fel. A kabinos lift felvisz 2200m-re, ahol egy hütte van. Sajnos egy üléses felvonó, ami kék pályát szolgált ki nem ment, a kék pályával együtt. Volt egy tányéros egy bébi pályához, illetve volt egy háromüléses, amit éppen lezártak mert másnapi "Ki fél a szőrös embertől?" versenyre készültek. Ezért a négyülésessel mentek egy piros és kék pályán (ami elég jó volt, és a piros mellett rengeteg free-ride lehetőség is volt), majd átsíeltünk az olasz oldalra.
Itt a feleségem talált magának 3 kék pályát, amiken felváltva gyakorolt. Én kipróbáltam a hosszú pirosat az olasz völgybe. Nagyon jó volt, engem keményem megizzasztott, és a lift hamar felvitt a tetejére.
Nap végén még napoztunk egyet a szlovén hütte előtt (déli fekvés), majdnem el is aludtunk.

Szombaton túráztunk és végiglátogattuk az isonzói csaták erődeit (az egyik várban le lehet menni a hegybe vájt maradék bunker vonalakba és géppuskaállásokba) és lövészárkait. Az első világháborúban itt több mint egymillió ember halt meg.

Vasárnap korán kezdtünk, de az olasz oldalon. Sajnos itt olaszosan indulnak a dolgok, de elindultak. Nagyon szép napsütés volt, jókat mentem a piros pályákon (szlovén oldalon is, az ottani piros sokkal szélesebb, olasznál könyebb), nejem a kékeken, azonban egyre többen lettek. Délben már megmoccani sem lehetett, így abbahagytuk. Irány Ljbuljana - magy konzulátos, majd a cseppkőbarlang. Tanulság: még áprilisban a totális utószezonban egy napos hétvégén özönlenek az emberek.

Hétfőn úja próbáltuk, ekkor a szlovén oldalt lezárták. Azonban nagyon kevés ember volt, időnként kis nap és felhő (0 csapadék). Végig lehetett síelni, nulla sorállás, el is fáradtunk. Völgybe menő pálya alja délutánra sajnos eléggé felvizesedett (10°C volt, fenn 6°C), délelőtt még kellemes volt.

Aki áprilisban akar síelni, napsütésben, annak kifejezetten ajánlom. Ekkor a síelésen kívül bőven van más lehetőség is, március 15-től "hajózható" az Isonzó, 1000m alatt kellemes idő van túrázásra. Bovec nagyon szép üdülőváros, jó éttermekkel, kézműves sörözővel, jó árakkal.
Pont emiatt hétvégén inkább a túrát javasolnám, és hétköznapra a síelést. Vagy ha lehet kezdjen korán a szlovén oldalon (fél 8-kor nyit), napközben jöjjön le, és 2 körül menjen vissza, amikor csappan a tömeg.
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2018.03.07. 11:12
Köszönöm a gyors választ!

Március 15-től nem a legjobb időt írja egyelőre, de bízunk benne.
Eredetileg 2 nap Chopok és Tátralomnic volt kinézve, de ez túl csábító.
Bár még, gyötörjük magunk, hogy hova menjünk...
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2018.03.07. 10:45
A síterep hivatalos honlapja szerint nyitva van minden pálya és lift:
http://www.promotur.org/sella/infoneve
http://kanin.si/

480 cm hó van fenn!!!

Részletes hóadatok:
https://sielok.hu/holap/sellanevea/
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2018.03.07. 10:23
sziasztok!

http://www.boveckanin.si/en/Kanin-Ski-Resort#

A honlap azt írja, hogy minden zárva.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2018.01.09. 11:33
Márciusban voltam egy napot. Havazás után, de meleg volt és napsütés, sajnos a felső pályákon is vizesedett kicsit a hó. Gyönyörű terep, lélegzetelállító a látvány, mintha már mélyen a Dolomitokban síelnél. Indulás előtt megnéztük, megy-e a szlovén kapcsolat (miért ne menne, 2 méter hó, szélcsend és napsütés - ideális feltételek), a honlapon jelezték, hogy persze megy. Odaértem, és kiderült, hogy egy ideje már nem vakarták ki az ülőliftet a hó alól, így csak fókával lehetett átjutni, én meg azt és a másik lécet, amin a túrázásra is alkalmas kötés van naívan a szálláson hagytam. Így maradt az olasz oldal, ahol így is kellemesen elfáradtam. Idén visszatérek, mert mindenképpen megnézném a túloldalt is.
Előzmény: (lorylaci 197966)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2018.01.09. 07:39
Nem volt véletlen, én is ebben a táborban vettem részt :-)
Most már itthonról írok, sikeres vizsga után. Kemény és intenzív hét volt, rengeteg előadással és síelős gyakorlattal. Erről majd külön összeszedem a gondolataim, most még emésztem és rakom össze a tapasztalatokat magamban.

Az időnk sajnos elromlott, oda is betört az enyhülés, és az utolsó 3 nap esők áztatták a pálya nagyobb részét, de még így is maradt bőven hó a most érkezőknek. Egyébként haladó tábornak szerintem tökéletes a síterep, a nagy piros pályán mindent lehet gyakorolni, a feljutás gyors, tömeg nem volt egy nap sem.

Szállásunk a Sítanoda helyi bázisa, a Sport Hotel Forte volt. Elég riasztó véleményeket olvastunk róla a Google-ben, de kellemesen csalódtunk. Az igaz, hogy régimódi, szocreál az épület és a berendezés is, de jó melegek, kényelmesek és tágasak voltak a szobák, a svédasztalos ellátás pedig elég változatos és bőséges, nagyon finomak voltak az olaszos vacsorák. Kellett is a kalória, mert sokat égettünk, alig volt pihenőidőnk a 6 nap alatt.

Teszek fel még pár képet.
Előzmény: (SíMan 197977)
haznal.jpg
csapat.jpg
hello.jpg
magyarazat.jpg
liftnel.jpg
halonal.jpg
nagyho.jpg
lejton.jpg
kigyo.jpg
csoportkep.jpg
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2018.01.07. 10:55
A képek alapján a Skiculture vizsgatáborában résztvevőkkel is találkoztatok!
Előzmény: (WAndrea 197970)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2018.01.07. 07:26
Jelenleg épp itt vagyunk Sella Nevean. Több mint 10 éve jártam itt. Azóta a pályák száma nem lett több, a felvonókat viszont korszerűsítették és elkészült az összeköttetés a szlovén oldallal, Boveccel.

Az olasz oldalon lényegében egy nagy pálya van, ami kétfelé ágazik, az viszont egy erős piros, tempós pálya. Azt szeretem a helyben, hogy míg a felvonóval a feljutás - ha nem áll meg közben a szél miatt, ami előfordul - akkor csupán 5 perc, a lejutás pedig 10-15 perc, rövid megállókkal. Szóval sok km-t lehet gyűjteni és rengeteget síelni egy nap alatt. Gyakorlásra is nagyon jó, de csak haladó síelőknek.

Kezdőknek csupán egy tányéros lift van a völgyben és egy hosszú, fedett varázsszőnyeg. Tanulásra egyébként megfelel, csak nem túl változatos.

A szlovén oldalra egy nagy kabinos + egy ülőszékes lifttel lehet átjutni, fantasztikus tájon. Odaát sincs sok pálya, de a panorámáért mindenképp érdemes átkirándulni. Hüttét nem sokat találni, inkább egyszerű büfék vannak, egyetlen igazi hangulatos hütte a Rifugio Gilberto a Sella Nevea kabinos lift tetején, ott egy leves 6 euró, tészta ételek 8-10 euró körül vannak, nagyon finom a kávé.

Rengeteg hó van jelenleg, és bár bejött az enyhülés a héten, és alul tegnap az eső is elkapott, azért nagyon jókat síelünk, rengeteget tanulunk, bővebben majd otthonról, addig is pár fotó:
https://sielok.hu/fotoalbum/sella-nevea-2018-januar/galeria/
Előzmény: (lorylaci 197966)
lorylaci
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2018.01.06. 21:06
Sziasztok!
Volt mostanában valaki ezen a terepen? Úgy látom a hozzászólások több évesek, de a hírek szerint azóta történt itt fejlődés.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2017.11.09. 09:10
Kaptunk néhány képet a tegnapi hóhelyzetről, nyitás hamarosan!

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/kanin-hetvegere-kinyit-a-szloven-siterep/
23379683-10214807008237712-699591473-o.jpg
received-1878957842133274-01.jpeg
received-1879018712127187-01.jpeg
received-1879018732127185-01.jpeg
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2015.11.20. 02:29
Még egy kicsit várni kell, hogy idén ismét lehessen itt síelni:

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/bovec-kesik-a-szloven-siterep-helyreallitasa/
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2014.03.11. 10:23
Szeretem ezt a helyet és kész. Macerás a megközelítése. Ha sok hó van az a baj, lényegében csak egy pálya van, és mégis. Március 2-án végre megnyitották az utat, így utolsó napunkat itt tudtuk tölteni. Rengeteg hó, a felső kabin persze nem jár. Az idő elfogadható. A pálya lényegében egy nyolcas, aminek az alsó szára reggel, délelőtt le volt zárva. Több helyütt van lehetőség kicsit kimenni a pályáról, a legkézenfekvőbb fenn be a nagy sziklafal alá, majd onnan vissza. Itt találtunk egy kellemes ratrak utat is, amely a pálya felső meredekebb részét kerülte meg. (Szokás szerint ott kell kienni, ahol a tiltó tábla van.)Annak ellenére, hogy csak egy pálya van, egész nap nem bírtam megunni. Számomra ideális a lejtés, nincsenek nagy lankák. Délután 3-kor terveztük a hazaindulást, így hütte szünet nélkül nyomtuk végig. Maradtam volna még.
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2014.01.09. 10:11
Volt mostanában valaki itt?

Gondolkodom a síterep meglátogatásán, de volna néhány kérdésem:
A felső új kabinos működik-e a Szlovén oldal lezárása ellenére? A felső kék pálya kezdőnek mennyire megfelelő?
A hosszú piros pályák mennyire hosszúak (2,5 km-re saccolom)?
A Sporthotel Fortéban volt-e már valaki, mik a tapasztalatok?
A sízésen és esetleges wellnessen kívül mit lehet csinálni a faluban? Általános tapasztalatok is érdekelnének.

Köszönöm a válaszokat?
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2013.12.05. 10:04
Februárban mi is pont itt laktunk. A szervezők már akkor azt mondták, hogy menjünk át kocsival az olasz oldalra, mert a szlovén nem jár. Így is tettünk, ez kb. 20 km hegyi út. Az igaz, hogy korrekt módon takarították, még a legnagyobb hóesésben is járható volt, igaz lánccal. Az olasz oldalon lényegében csak a nagy kabinos járt, a 7-es nem. Ettől függetlenül nekem tetszett a hely. Jó ez a pálya, kicsit lehet variálni, pár napra megteszi. Egy napot mi is elmentünk Trarvisioba, de az a rendszer nekem nem jött be. A buszt lehet megszervezték, akkor elvileg a szállásotok előtt kell elmennie.
Előzmény: (lanci 163072)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.11.27. 16:45
Technikailag mit is jelent az "idén már nem nyit ki"? Mi a két ünnep között, 6főre már lefoglaltuk a szállásunkat Log pod Mangarton-ba... Mennyire megoldott ez az átbuszoztatás az olasz oldalra? És ott meddig besíelhetőek a pályák? Teszem azt a 7a és 7b még használható??? Vagy akkor ott egyedül a nagy, 501-es lift megy és a tetőn lehet csúszkálni és le a hegyről a két piroson? Mert akkor inkább már rögtön Tarvizio felé érdemesebb venni az utat... Van valakinek friss tapasztalata az ottani viszonyokról? Válaszokat előre is köszönöm.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2013.10.07. 09:09
Rossz hírünk van. Az idén nagy valószínűséggel nem nyit ki a síterep.

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/az-iden-nem-nyit-ki-a-szloven-bovec-kanin/
broy
3 élménybeszámolót írt
3
11 éve tag
2013.02.17. 18:02
2013. február elején jártunk itt, sajnos éppen a felvonó szakadás után. Ezért a pályákat lezárták és busszal vittek át Sella Neveára. Az egyik napon erős hóesés volt, ezért a busz nem indult, kimaradt egy síelhető nap. A Hotel Kaninban laktunk. A szállodát felújították, kedvesek voltak, segítő készek és remek volt a kaja is. A wellness részleg külön említést érdemel és talán kompenzációként, de ingyen belépőt adtak. Ajánlani tudom mindenkinek, ha már működni fognak a felvonók!
broy
3 élménybeszámolót írt
3
11 éve tag
2013.02.17. 17:54
2013. február elején voltam itt és mivel a boveci pályák zárva voltak, így érdemben csak a két hosszabb pályán lehetett síelni. Illetve, abból is csak az egyiken, mert verseny miatt lezárták a bal oldali pályát. Így csak egy igazi pályát tudtunk használni, de az teljesen rendben volt. Az időjárás miatt csak két napot töltöttem ott, egy hétre vetítve unalmas lett volna.
petiwrc
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2013.02.07. 07:37
Lehet tudni valamit hogy mikor fog működni a felfonó? Hogy állnak a javítással?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.