Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Germknödel által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2023.01.11. 11:13
Szia!

Nagyon szépen köszönöm az infókat.
Igen, én is ezt az oldalt nézegettem, viszont itt Kirchberg-i nagy parkolót javasolják, onnan busszal érkezzünk.

Mi amúgy Wörgl felől jönnénk...

A minél előbb érkezni az elég tág fogalom :), 1 órával előtte? Csak mert nekünk úgy kell indulni, szeretnénk kicsit pontosítani, hogy mennyi időt kell rászánni kb (parkolás, jegyek átvétele, "hegymászás" - megfelelő helyet megtalálni stb..)

Ti honnan néztétek?

Én inkább a ba oldali - lenti - részt néztem ki, ahol van egy kivetítő.
De meggondolandó kicsit feljebbről megtekinteni...
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2023.01.11. 09:25
Sziasztok!
Jövő héten szombaton tervezünk kilátogatni a versenyre. Nagy élmény lesz várhatóan, ha megrendezik.

Érdeklődni szeretnék, hogy OK van a honlapjuk sok infóval, jegyvásárlással kapcsolatban, de aki esetleg volt már ezen a versenyen a tapasztalataira kíváncsi lennék.
Mikorra érdemes már megérkezni?
Hol érdemes parkolni kocsival?
Stb...bármi infó ami hasznos lehet és amire érdemes odafigyelni!

Mi hazafelé fogunk tartani a síelésből, de beugranánk oda, ez a terv. (útközben van amúgy is)

Köszönöm előre is az infókat, tanácsokat!
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2022.01.18. 15:10
Van esetleg valakinek friss infója Livigno-ról? Volt valaki a napokban ezen a szép helyen? :)
Hétvégén indulunk ide, ha a PCR is negatív lesz...
Határon (főleg a osztrák/svájci + svájci/olasz érdekel) mennyire nézik amúgy a papírokat, igazolásokat?
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2022.01.05. 09:29
Sziasztok!
15-től vagy 22-től tervezünk Livignoba menni síelni, ezért érdeklődöm a napokban mi a tapasztalat a síterepen? Svájci/olasz határon simán át lehet menni, vagy szigorúbban nézik a GP-t, PCR teszt meglétét, stb. ?
Eddig csak osztrák tapasztalataink vannak..
Köszi előre is a választ!
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2021.12.22. 18:04
Köszi a választ és a kiegészítést.

Határátlépés: OK és tiszta.

Síelés: akkor itt van a kavarc. Magyarán itt nem jó a GP-ben a zöld jelzés és kicsit lejjebb a 3/3mas adat, infó nekik? Mi kellene még neki(k)?
Bár ahogy olvassuk más fórumtagok beszámolóit, simán tudnak síelni, akár orosszal, akár kínaival egyaránt....

A "visszafordítják az autókat" című eset, innen van, csak más fórumon olvasható, Sopronnál történt, de hogy kiket fordítottak vissza, nem tudni. Ez igazából mind1 is most.

A kérdés, ha csak simán kirándulni megy az ember a hegyekbe, esetleg ottani étterembe, hüttébe menne be akkor mi a protokoll, szabály?
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2021.12.22. 17:28
Talán ott volt a zavar, hogy mely keleti vakcinát fogadja el a nagyszabású EU... illetve WHO!
Itt ugye a WHO már korábban engedélyezte a kínait, de az EU nem...
Szputnyiknál már ott borul a bili, hogy a WHO sem engedélyezte ezidáig.

Most akkor a Sinpharm zöld jelzést kapott az EU-ban !? Ezen kívül az osztrákok is elfogadják !?
Nekem ez a kérdés még mindig, bár mondom a konzuli honlapon ott szerepel a Sino a beutazásra elfogadott oltások között...
Előzmény: (Lackó 213542)
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2021.12.22. 16:42
Szia!
Köszi a választ. Ez mind szép és jó, de ugyanakkor félreértelmezhető is.

Mivel én így ismerem az előírásokat, szabályokat:

"2021. december 20-tól kizárólag az alábbi módon lehet Magyaraországról Ausztriába beutazni:
Három darab EU által elfogadott oltás esetén szabad (karanténmentes) a beutazás. Akik kettő EU-s oltással rendelkeznek, vagy az elmúlt 180 napban átestek a betegségen, azoknak 72 óránál nem régebbi negatív PCR tesztet IS be kell mutatniuk."

De most olvasom, amiből leginkább ki tudunk indulni a konzuli szolgálat honlapja. https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?ausztria

A beutazáshoz elfogadott oltások: Pfizer, Astra Zeneca, Johnson and Johnson (Janssen), Moderna, Sinopharm, Sinovac, Covishield

Ez így ok. De akkor mit szőrőztek eddig a kínaival oltottakkal a határon?
Előzmény: (Lackó 213538)
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2021.12.22. 10:00
Próbálom követni az eseményeket, változásokat. Hátha tudsz ebben segíteni/javaslatot tenni a pillanatnyi tapasztalatok, előírások birtokában.
Szóval 27-én indulunk 1 hétre Karintiába, inkább sítúra, szánkózás pihenés céljából megyünk a családdal (a két gyerkőc 5 év alattiak).
Asszony ok, 3 Pfizer, gyerekek pipa, mert bőven kicsik még bármire is.
Nálam a kérdés, 2 db kínai + 1 db Pfizer, nincs antittest vizsgálatom.
Grün Pass zöldet mutat természetesen. (most már tartományokra van bontva az app, mindenhol zöld)
DE,
- első két oltást nem olvastattam be, ez gondolom nem akkora gond a hátron? Nézik, nem nézik?
- papírokat (első kettőröl, azért kinyomtatom), ezeket kérhetik-e, vagy a GP a lényeg?
- biztonság kedvéért csináltassak utazás előtti nap egy PCR tesztet? (ha nagyon szőrözne az "elvtárs" és kérne egyéb papírokat, ami mondjuk nálam lesz, de látja Sino az első kettő) Kicsit hülye a rendszerük, mert 3 oltással "kérnének" PCR tesztet...

Szóval nem tudom, mihez tartsam magam, mi a valódi normális eljárás a határon!?

Szállásadó, aki magyar, azt mondja legjobb tudomásuk szerint nem lesz gond a határon 2 kínai+1 Pfizerrel, zöld Grün passal, menjünk nyugodtan. (mondana ugye mást...)

Olvasom más topikokban, hogy van olyan helyzet, hogy visszafordítják az autókat a határon. Hogy kiket, nem tudom..Ezek mennyire igaz infók?
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2009.02.23. 11:43
Most olvasom, hogy mennyi hó esett egyes régiókban és érdeklődnék, aki tudja és/vagy esetleg Murauban van, oda hány centi jutott vagy teljesen kimaradt az "égi áldásból"?:)
A pályák minősége milyen?

Köszi a választ!
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2009.02.15. 20:19
Köszönöm szépen a válaszotokat!
Háát akkor majd nézünk valami jó kis helyet..azt hittem Murauban több szórakozási lehetőség van, mert sok fiatal szokott menni főleg Magyaro-ról, de most már ezt is tudom.:-)

Üdv
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2009.02.13. 16:36
Sziasztok!

Egy haverommal megyünk majd márc elején Muraua síelni pár napra. Érdeklődnék afelől, ismertek-e discokat, pubokat, szórakozó helyeket ahol nagyobb bulikat szoktak rendezni esténként??

Köszi a választ,
Gergő
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.