Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

perge által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (32)Időben csökkenő Időben csökkenő
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2016.12.30. 22:17
Ma ahhoz képest, hogy két ünnep között van, nem voltak sokan. Jót síeltünk, a völgybe is simán le lehetett menni, nem kellett tartani sortól a Mauterndorf-i kabinos völgyállomásán. (egyetlen bibi, hogy a Speireck csúcsról a gerincen lefele jövő pálya nem volt nyitva a kevés hó miatt)
Három körül kissé jegesedett egyes részeken, de jót mentünk szikrázó napsütésben egész nap.
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2016.01.02. 15:18
Szerintem sem változott semmit. Nem vagyok nagy dohányellenes, de az igazán bosszantó, amikor nyugodt szívvel fújják a füstöt az ebédelő gyerekekre...:(
Előzmény: (zerge 185140)
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2014.12.27. 10:59
Mi a helyzet jelenleg? Holnap indulunk és kicsit bennünk a félsz...:(
Köszönjük!
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
Topik: Präbichl
2014.03.16. 08:37
Volt mostanság valaki, tudja milyenek a pályák?
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2013.03.25. 15:17
Hello,
egy általános kérdés: milyen alsó korhatára van, hogy elkezdje az ember a síoktató képzést? 18? vagy lehet már korábban is?
Köszönöm előre is!
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
Topik: Präbichl
2013.01.02. 23:06
Nekünk eddig mindig bejött gyerekkel, nagyobb fiam 4 éves sem volt, amikor ott tanult meg síelni. Első nap délután, alvás után már a Grübl-re ment az oktatóval a 4esen és miért akarta volna lecsatolni a liften, mikor azon állva jött le.
Meseerdő tapasztalatom szerint eddig mindig járható volt, nem értem azt miért zárták le (talán a kevés hó miatt), egyébként felülről gyalog is meg lehet közelíteni, nálunk a gyerekek (5,7éves) úgy jobban szeretik, mert cipőben egyszerűbben körbejárhatóak a figurák.
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2012.11.17. 21:07
Sziasztok,
ha valaki esetleg visszamond valamit, akkor nekünk érdekes lehet. Eddig cca. 70 helyről kaptam vissza elutasítást. Szóval ház vagy appartman, 27-től 01 vagy 02-ig. 7 felnőtt + 2 kisgyerek.
Köszönjük!
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2012.02.12. 22:23
Hi,
döbbentem olvasom a Gergliftes kritikákat. Szerintem teljesen normális, segítőkész fiúk üzemeltetik, akik a semmiből hozták létre, többször voltunk már ott (nyáron is), mindig barátságos és figyelmes volt a hangulat.
A szobák két évesek, tiszták, meleg van, nem tudom egy turistaszállástól mit lehet még elvárni....hiszen az ár is egy kedvező turistaszállás árán megy.
Barátokkal, szűk családdal nagyon ideális...nyilván szüleimet nem ide viszem...de az egy más tészta.
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2012.02.12. 22:09
Sziasztok,
múlt héten voltunk itt, extrém hidegek idején (min 16 délben a völgyben stb).
St. Oswald kabinos aljánál voltunk egy új appartement faluban, jól felszerelt cool házak, remek helyen, persze ehhez mérhető áron.
Ami tetszett:
sok széles, jó vonalvezetésű carvingpálya van,
nem volt soha tömeg, szombaton sem,
új kabinosok jók, gyorsak.
Ami nem tetszett:
nincs sok hütte, vagy ami van, az sem mindig valami hangulatos (ez a nagy hidegben gondot jelentett a 6 éves fiammal),
a táblázás sokszor hiányos,
a 2-2 hegy közötti átkötés biztosító 2 db 2 üléses felvonó, ilyen múzeumból előszedett, nem mai csirke. Ahogy egyik kollega megjegyezte: "János hegyi libegő"....kár, mert amúgy szépen összesíelhető a pályarendszer.
Összességében kicsit csalódást jelentett, de csak a híréhez képest.
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.01.31. 17:11
Hi,
köszi az infot, még nincs fix szállás, de akkor a lentiek tudatában véglegesítem, nagyon kösz mégegyszer a hsz-eket.
Előzmény: (Hogwash 107207)
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.01.31. 12:12
sziasztok,
tanácsot kérnék.
Március első hetében mennénk Nassfeldre egy hétre, nagyszülőket viszünk, hogy a gyerekekre vigyázzanak. Kérdés, hogy van-e olyan alsó fekvéső kis lejtő/felvonó, ahová 4-5 éves gyereket lehet vinni gyakorolni és nem kell hozzá felvonozni a felügyelőnek, tehát autóból-parkolóból elérhető hegylábnál, hogy a nagyszülők tudják ott felügyelni a kölyköket.
Én a térképen nem láttam ilyet, lehet csak nem vettem észre

Olyanra gondolok, amilyen Flachau-ban számtalan van:
https://sielok.hu/images/siterkepek/flachau.jpg
(Yeti, Bingo, Piggy)
Előre is köszönöm szépen!
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.01.31. 10:28
sziasztok,
tanácsot kérnék.
Március első hetében mennénk Nassfeldre egy hétre, nagyszülőket viszünk, hogy a gyerekekre vigyázzanak. Kérdés, hogy van-e olyan alsó fekvéső kis lejtő/felvonó, ahová 4-5 éves gyereket lehet vinni gyakorolni és nem kell hozzá felvonozni a felügyelőnek, tehát autóból-parkolóból elérhető hegylábnál, hogy a nagyszülők tudják ott felügyelni a kölyköket.
Én a térképen nem láttam ilyet, lehet csak nem vettem észre

Olyanra gondolok, amilyen Flachau-ban számtalan van:
https://sielok.hu/images/siterkepek/flachau.jpg
(Yeti, Bingo, Piggy)
Előre is köszönöm szépen!
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2011.01.04. 23:39
Ez az, őt említették nagy tisztelettel, végig csak "Mister"-ként.
Azt mondták valahol keleten is van neki biznissze, talán Bulgáriában.
Előzmény: (Stani 102052)
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
Topik: Präbichl
2011.01.04. 23:37
hi,

ok, értem.
Nekem ez a 21. szezonom, de nem szívesen mozogtam azon a pályán.
A másik érdekes, hogy a völgyállomásom nagyon-nagy piros betűkkel magyarul is ki van írva, hogy csak tapasztalt síelőknek.

P
Előzmény: (Athec 100159)
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2011.01.02. 15:50
Két ünnep között voltunk, a benyomások elég vegyesek.
Itthon is többször esett a hó, ott dec. 18.-án utoljára.
Kisgyerekes családoknak nem ajánlott szerintem, mert mindegyik pálya alja elég lankás, amit a kicsik nem tudnak átcsúszni. Nekünk sem annyira tetszett, a pályák vonalvezetése, mert pld. a 6-os ülős pályáin az erős letőrések és a szinte 0 lejtők váltogatják egymást.
Furcsa volt, hogy szinte csak osztrákok és németek voltak, magyarok szinte senki. A hütték közül vagy hármat probáltunk, de egyik sem volt valami nagyon hangulatos.
Ár-érték arányban sem erős a hely.
Meglepő, hogy Welt_Cup pálya van és, hogy a marketing sokkal erősebb, mint a pálya színvonala.
Helyiekkel beszélgetve elmondták, hogy a tulajdonosa a pályarendszernek egy magánszemély, akinek összesen 10 pályája van Europában és az Osztrák Síszövetség elnőke, így már érthető...
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
Topik: Präbichl
2010.12.26. 23:49
szia,

aug 20-án voltunk ott, akkor újították éppen, de már jól nézett ki. Közvetlen a régi együléses völgyállomása mellett van a panzió. Ez a lift ilyen hóviszonyok között biztosan megy, viszont kezdőknek az a pálya nem annyira ajánlott.

Időjárás itt:
http://www.bergfex.at/praebichl/wetter/

Liftekről én itt vadásztam infot:
http://www.praebichl.at/winter/

üdv:
P
Előzmény: (Athec 99945)
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2010.12.23. 15:36
hi,
volt valaki idén már arra, mi a helyzet?
Hétfőn megyünk, kiváncsi lennék.
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2010.10.30. 11:16
Sziasztok,
tudja valaki hol lehet statisztikai adatokat találni arra vonatkozóan, hogy adott síterepen mikor nyilt és zárt a szezon az elmúlt években?
Esetlegesen az egyes liftek hány napot mentek az adott idényben?
Előre is köszönöm!
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2010.03.15. 00:35
Praeblich Ausztria, aki volt már a Hotel Bahnhofban tudja miről beszélek, jó árak, baráti hangulat, olcsó oktatás, figyelem és vendégszeretet 100 m-re a pályától...
perge
32 élménybeszámolót írt
32
15 éve tag
2010.02.25. 22:14
Sziasztok,
vasárnap megyünk és lesz velünk egy 4 éves síelő is, ezért kérdem ez a HÖFI express hol van, ezen a térképen be lehet lőni??

https://sielok.hu/images/siterkepek/schladming.jpg

Köszönöm előre is.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.