Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Vélemény kérés

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Vélemény kérés
2007.10.24. 14:13
Ez a talpfájás dolog engem is izgat! Nekem is ez a nagy szívfájdalmam. Évek óta ez a problémám, és volt egy szlovák hétvégi kezeletlenpályás síelés ami után abba akartam hagyni, és lemondani a szokásos olasz egy hetemet. Szerencsére nem tettem. Szerintem két dolog összejátszása miatt lehetséges. Egy: rossz technika Kettő: magas lábfej. Mindenesetre az én taktikám ennek a talpfájásnak a csökkentésére, hogy lazán hagyom az első két csatot, a felső kettőt pedig csutkóra húzom, ettől biztonságosabbnak érzem (merthát ha az első kettőt lazán hagyom, akkor kicsit kotyog a lábam eleje). Ezzel együtt az első 1-2 napot úgy kezdem, hogy 1-2 órán keresztül a kék pályákon újra elsajátítom a "sípcsont előrenyom" technikát, mert akkor nagyjából tehermentesítem a lábfejem elejét.
szerintem a túl sok fékezés, a lazulás, nem odafigyelés azt eredményezi, hogy a lábfej sokat dolgozik, ezért ha le van szorítva, akkor még inkább zsibbad, majd pedig fáj. Remélem nálam sokkal jobb síelők ill. oktatók is megerősítik, hogy nem a lábfej az amivel dolgoznunk kell. Én mint középhaladó síelő, ennyit tudok hozzátenni a témához, de én is kiváncsian várom a hozzászólásokat, mert ez szerintem is egy égető probléma lehet:) szó szerint:)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.