Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a 5 legjobb osztrák síterep? topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.11.23. 10:27
Marketing és részben közelség végett. Közelség: Semmering és Murau.
Murau télen egy kis magyar sziget Stájer földön :)
OT-nek van egy feelingje, hóbiztos, bár pályasít nézve nálam a Top5-ben sincs benn Salzburg tartományban.
Előzmény: (fz 93935)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.11.18. 16:19
OT népszerűsége még a 60-as évekből, a Beatles filmtől datálható. Azóta nagyon ügyes marketing munkával folyamatosan növelni tudták presztízsüket. Ehhez persze kellettek a rendkívüli adottságok (mikroklíma, Tauern Rundék, G2, szállások pályaközelsége, stb.), és a folyamatos fejlesztések (pálya, felvonó, hóágyú, aprés-ski, szállások) is. Vitatkoznék a rövid pályákkal, és a kicsi szintkülönbséggel is, persze minden relatív, de a G1+G2 például elég combos egyhuzamban!:)

A magyar kedvencek kialakulásában szerintem nem csak a közelség játszott szerepet. Pl. Murau, OT, Kaprun nem mondhatóak kimondottan közelinek, mégis népszerűbbek idehaza, mint pl. a Salzburger Sportwelt, vagy Schladming. Ennek történeti okai is lehetnek, elsőként pl. tudomásom szerint Murauba kezdtek el nagyobb számban rendszeresen járni a magyar síelők, emiatt nyilván az ő gyerekeik, unokáik is favorizálják a helyet. Olyannyira, hogy sokan (magyarok) már le is telepedtek a környéken, szállodákat, appartmanokat üzemeltetnek, stb.
Előzmény: (fz 93935)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.11.18. 14:55
Obertauern vonzereje a hóbiztosság, ezt az ominózus 2006-os tél óta mindenki megtanulta. Akkor közel-távolban szinte sehol sem volt hó, de náluk igen, abból a szezonból rengeteget profitáltak. Akkor láttam egy statisztikát, abban a szezonban bekerültek a 10 legforgalmasabb osztrák síterep közé.
A helyi üzemeltetők is meglepődtek rajta, hogy mennyi magyar ment hozzájuk, hiszen nem olcsó hely, de sokan úgy gondolkoznak, hogy inkább fizetek többet, de legyen biztosan hó.

A magyar helyek kialakulásában fontos szerep a közelség és az utazási irodák/szállásadók. Az erőteljes hazai reklám, a sok magyar üzemeltetésű szállás és velük összeforrt utazási irodák belőtték azt a szolgáltatást, ami még megfizethető a magyaroknak.

Valahogy nincs annyi osztrák síelő, hogy ezeket a síterepeket is eltartsa, vagy ők még inkább a nyugati rész felé orientálódnak. Ezeknek a keleti terepeknek áldás a síelni akaró magyar és egyéb kelet-európai réteg, akik egyre jelentősebben járulnak hozzá a bevételeikhez.
Előzmény: (fz 93935)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.18. 13:37
Közel van és olcsók!
Így alakulnak ki!
Előzmény: (fz 93935)
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2010.11.18. 13:18
Nassfelden még nem voltam, de Obertauern egyike azoknak a helyeknek, amelyekről sose értettem, mitől olyan népszerű. Először is rendkívül rövidek a pályák és kicsi a síelhető szintkülönbség, másrészt maga a terep sem túl nagy. Az egyetlen előnye, hogy osztrák viszonylatban hóbiztos.

Nem tudom, hogy alakulnak ki a "magyar helyek", ilyen Semmering (Stuchleck is, Hirschenkogel is), Murau Kreischberg,Hochkar, Obertauern, Schladming, és egyre inkább Nassfeld. Erről mit gondoltok?
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.