Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Nordica sílécek topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.11.11. 22:15
Óh, ne, látni sem bírom, jaj! A fokozatos, nagymértékű terhelés kevésbé bántja a lécet, mint a hirtelen kisebb. Tipikus halála a lécnek, amikor zakó után "repül a nehéz kő", és csőrrel beleáll a hóba, és meghajlik rossz irányba. Sokan el sem hiszik, hogy ilyenkor milyen bazi nagy igénybevétel éri.
Ja, minerel: A titán egy speciális alumínium ötvözet.

Bartus Péter-Slalom Sport
Előzmény: (gaboca 92988)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2010.11.10. 20:54
Ezért írtam nagybetűvel és kacsintós szmájlival ;-)
Előzmény: (minerel 93005)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.11.10. 17:24
SZADISTA!:) Testsúly segítségével nem fog eltörni, láttam töréstesztet, ott egy hidraulikus prés alá támasztva törtek ketté élcet, nem megrogyott, hanem valósággal felrobbant a törés helyén a léc, repkedtek a szilánkok.
Előzmény: (gaboca 92988)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.11.10. 16:04
Szerintem csak marketing titán van benne. Valami aluötvözet lesz az...
Előzmény: (gaboca 92988)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2010.11.10. 13:26
Péter tettem egy próbát, az első Elan SLX léc van a kínpadon, 95 kg a terhelés mértéke és még rá is rugóztam!Eltörni nem bírtam pedig akartam, azért majd szét vágom, kíváncsi vagyok a belvilágára, különösen a TITÁN merevítő lapokra!;-) Valami gáz lehetett azzal a Nordicaval. :-)
DSCN6992.JPG
DSCN6993.JPG
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.08. 15:08
Ha meg recsegtetni tudja, akkor erőember a javából. Nálatok recsegnek a lécek? :-) ez egy smile jel !!
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.08. 14:33
"Apummal feláll a szőr a hátunkon amikor a boltban egy "szakértő" nézi a léc "keménységét", és ellenkező irányba recsegteti," - ahogy ezt olvastam nekem is felállt a szőr a hátamon :D
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.11.08. 00:40
Helló Vanczi!

Zúzós lehetett az élmény, sajnálom hogy ilyen rosszul jött ki. A lécek a normál nyomó irányra vannak tervezve, ezért sajna simán lehet hogy ha másik irányba hajlik, akkor nagyságrendekkel kisebb igénybevételt bír ki, mint a normál hajlás irányba, s törik, vagy enyhébb esetben maradó alakváltozást szenved (jópofa volt a rockeres freeride hasonlat, tényleg olyan). Apummal feláll a szőr a hátunkon amikor a boltban egy "szakértő" nézi a léc "keménységét", és ellenkező irányba recsegteti, nehéz ilyenkor gyorsan és szépen szólni egyszerre, hogy ne csinálja...

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (vanczi 92707)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.08. 00:10
igen egy és ugyanazon lécről beszélünk, apukám most is ilyet használ. azt is tudom mi a lényege ennek az ötvözött geometriának elméletben de valahogy sem érzésben nem azt adta, de ránézésre is lenne különbség, a fischernél már messziről nézve is látszik, hogy az eleje valahogy jobban ível mint a hátulja. ennél nagyítóval sem, de akkor biztos én vagyok a vak.

azt hogy hiperkönnyű a kategóriájához mérten mondom...
a törés úgy történt hogy gyakoroltam a funcarvingot nagyon puha pályán, kicsúsztam, és miután mentem tovább vettem észre hogy egy durván Rockeres freeride sí van a talpam alatt :D csontkemény pályán biztos nem fordult volna elő, de így elképzelhető hogy a puhábból a keményebb részbe ütközve a megsüllyedt sí meghajlott annyira hegy eltört. sajnos nem sikerült semmit kezdeni vele később, legtöbb helyen el sem hitték. pedig én még aznap beszéltem egy helyi síoktató májsztóval ott, ő meggyőzött hogy elő szokott fordulni az ilyen még csak nem is anyaghibáról van szó. ja és igen BIZTOS hogy új volt XD
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.