Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

morzsa82 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (96)Időben csökkenő Időben csökkenő
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.12.04. 19:24
Van ott 1800 méteren az apartmanoknál élelmiszerbolt vagy pékség ahol reggelente friss pékárut lehet venni?

Illetve van a közelben olyan bolt ahol síruhát lehet venni? (ha esetleg szétszakadna amit viszünk, de remélem nem fog)
Előzmény: (coolman 125872)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.12.02. 19:53
Sziasztok! ma voltunk Eplényben. -3 fok volt. 1 felvonó ment és a pálya alsó 400 méteres szakasza volt síelhető. A felvonőból kilépve a pálya felső teteje jeges volt, kis hógöbök voltak a hóréteg tetején. Alul elég jól összetórlódott a hó ott figyelni kell nekem sikerült is elesnem megfogta a lecet a hóbucka. Ennek ellenére jót síeltünk és sokkal rosszab állapotokra számítottunk, kellemesen csalódtunk.
az egyik kék pályát azt hiszem az egyeset a felsőbb részeit holyamatosan hóágyúzták. Úgy halottam hogy hétvégén szeretnlk a teljes pályát megnyitni de még nem tudni mikor sikerült. Szerintem szombaton még nem, vasárnap inkább az esedékes, de az persze ez az időjárástól is fog függeni.
Előzmény: (vasssy 125824)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.12.01. 19:32
Hú köszi mindenkinek az infót! még jó hogy februárban megyünk addig van időm gyakorolni, megtanulni a szavakat :-)
Előzmény: (huligan 125716)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.12.01. 09:19
Szia! köszi szépen! Kik ezek a Naturelles srácok? :-)

tényleg azt hadd kérdezzem meg, azt hallottam a franciákról hogy nem igazán hajlandóak megszólalni más nyelven mint a sajtájukon.... Ez mennyire igaz? Gondolom németül semmiképpen nem szólalnak meg, az angollal hogy állnak Puy-ban?
Előzmény: (soosr 125605)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.11.29. 10:23
Még találkozni is tudnánk :-) Én 3-án érkezem :-) szívesen megdögönyözném a kutyusodat
Előzmény: (Bélapó 125241)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.11.28. 10:29
köszi hogy mondtad a mosogatógép tablettát vinni fogok! nem szeretném mosogatással tölteni az időt :-)))
domestos kolléga is a listán van, azzal nem lesz gond.

már nagyon várom a síutat. mennék már nagyon síelni de nincs a közelbe hó pedig közel lakom ausztriához.... :-(
jó lenne már gyakorolni
Előzmény: (coolman 125123)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.11.28. 10:24
Sziasztok! mindenkinek nagyon köszi az információkat! Ma felhívtam a szervezőket és megkérdeztem a szállás nevét. Sokkal okosabb nem lettem, mert azt mondták ők se tudják mivel az apartmanok úgy vannak kialakítva hogy 1800 métertől felfelé 100 méterenként vannak és mindegyiknek más a neve. De hála égnek a kérésem nem gond hogy ne a nappaliban kapjunk helyet hanem vagy a franciaágyas szobában vagy az emeletes ágyasban. A csajszi azt mondta hogy nekik tavaly csak úgy tudtak apartmant adni hogy 4-en voltak egy 6 személyesbe és ott volt egy emeleteságyas szoba ott szárírották a cuccokat.

Bélapó! ez a kutyás dolog nagyon érdekel! Mivel néztem hogy lehet vinni kutyust mi is elgondolkoztunk rajta, de aztán nem visszük az ebet mivel busszal megyünk. Pedig elférne mert nem túl nagy tacsi-foxi mix. Ti hogy szoktátok a sétát megoldani? napközben míg síeltek a szálláson van a kutyus? vagy van olyan rész is ahol síelhetsz és melletted ott futhat a kutya? bocsi a sok kérdésrt de még nem voltunk kutyával nyaralni de a jövőben szeretném ha velünk jönne. /bár nem mintha a vigyázóinál rossz dolga lenne :-))/
Előzmény: (Bélapó 125124)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.11.26. 19:30
szia. nagyon köszi a pályainformációkat! :-) igyekszem mindet kipróbálni, vagyis a tudásomnak megfelelőket :-)
a fotóalbumokat már nézegettem, nagyon szép hely nagyon várom már az utazást!

motorosszánra tud valaki valami infót mondani??? :-)
Előzmény: (Bélapó 125063)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.11.26. 19:25
szia. köszi. ha tiszta a szállás akkor megnyugodtam. az a bajom hogy megy egy busznyi ember amin lesz ismerős de ez a csapat egy nagy baráti társaság és ők egy apartmanban/szobába lesznek. így én és a férjem "egyedül" maradunk és vadidegenekkel kell egy apartmanba aludni, aminek nem igazán örülök....
a nappaliban nem igazán szeretnék aludni mert ha az ember fáradt akkor a többiek rajtam kereszül fogknak közlekedni? még átöltözni se tudok rendesen.....
nem vagyok finnyás mert tényleg nam aludni megyünk de ha már elmegyek ilyen messze meg a pénzt is kifizetem legalább rendesen tudjak aludni....
ezek szerint a fürdő és a wc nem az apartmanban van bent hanem kinnt a folyosón amit mindenki használ???
Előzmény: (coolman 125076)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.11.26. 18:56
szia! köszi! a szállás nevét meg tudod mondani?
tisztaság milyen volt? ágynemű is tiszta volt? wc milyen volt? bocsi a sok hülye kérdésért csak hogy milyen cuccokkal/tisztítószerekkel készüljek nem akarok valami bacit összeszedni nő lévén... :-(
Előzmény: (Quarius 125067)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.11.26. 08:36
Szia! nagyon köszönöm a segítséget megnyugodtam :-)
azt szeretném megkérdezni hogy annyit tudok a szállásról hogy 1800 m-n van 3 csillagos apartmanos pályaszállás. Esetleg tudja valaki a nevét? szeretnék róla képeket keresni a neten főleg a szobák érdekelnének.

A másik kérdésem hogy motorosszánt lehet ott bérelni?
Előzmény: (coolman 125061)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.11.24. 19:48
Sziasztok! ma derült ki hogy ide megyünk síelni február elején. Mivel én teljesen kezdő vagyok a kék pályák érdekelnének illetve azokról fotók ha van valakinek. Van esetleg olyan piros pálya ami könnyű/könnyebb?
Előzmény: (tomcsi7 124083)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.03.06. 15:03
Sziasztok!
Megjöttünk Rogláról. Előszőr is szertném megköszönni annak aki ezt a helyet ajánlotta. Atz hiszem te voltál Pulmy!
Nagyon csodálatos 4 napot töltöttünk Roglán. A Hotel Brinje-be voltunk. A szállás tökéletes nagyon megfelelt, szép, tiszta. Nagyon szuper volt a szobából való kilátás, igazán öröm volt reggelente erre ébredni. a szálloda nagy sok részből áll. A fürdő részlegük is jó bár én egyet nagyon hiányoltam.... volt bugyogó jakuzzi szerű kis medence de nem volt forró a vize, fázatm benne. pedig egy fáradt nap után jól esett volna. A kaja nagyon jó finom és bőséges volt.
Első nap mikor megérkeztünk rettenetesen erős szél volt. Sikerült eltévedni és egy hátsó hegyi úton jöttünk ahol murvás volt az út. De nem bántam!! Álomszép helyen jöttünk!!! Első nap nem síeltünk csak körülnéztünk. Szombaton másnap nekivágtunk a síterepnek. előszőr a zöld pályákon gyakoroltunk. Aztán vettük a bátorságot és leverekedtük magunkat a 10-es pályán. Utána felmentük a 7-re át a Jurgovói pályákhoz mand vissza a 7-en. Hát mit nem mondjak tőlem nagy szám volt hogy le tudtam jönni esés nélkül a 10-es pálya piros részén. Majd harmadnap ezen felbuzdulva a 3-s kék pályán is lejöttünk. A nehezebb részeken nekem még erősen kell koncentrálnom hogy mit hogy csinálok ezért eléggé hamar el is fáradtam. A negyedik utolsó napon nem is síeltem mert totál kimerített az előző két nap és a vádlim is begörcsölt.
A pálya állapota és a hó minősége kiváló volt minden nap. Az utolsó két napon hétágra sütött a nap nagyon jót napoztunk pihenés közben. szombaton és vasárnap rengetegen voltak, hétfőn már nem. Sajnos a tömeg nagyon érezhető volt főleg a 10-es pályán és nem igazán figyeltek a profibbak az olyan kezdőkre mint mi. Engem kérszer is elsodortak pedig abszoltú kiszámíthatóan mentem és a pálya szélén haladtam hogy ne legyek senki útjában főleg a piros szakaszon.
Ebédelni mindíg a Planja pizzériába ettünk nagyon finom pizzát csinálnak!! Bárkinek ajánlom!!!
Sajnos a szlovnok itt nem igazán beszéltek nyleveket. A szállóban a recepciós profi volt de az éttermbe már elég nyögvenyelősen ment a dolog ha valamit kérdezni akartál....
A pizzériában is csalódás volt hogy de egy angol vagy német nyelvű étlap. Úgy totóztuk ki mit is szeretnék enni, bár a fánk ki volt írva magyarul. Elég sok magyar volt és sok osztrák is de persze rengeteg szlovén.
A zöld pályánaál nagyon jó kis tanulópályt csináltak a gyerekekenek. Ez a részleg igazi paradicsom a családosoknak.

Egyszóval nagyon szuperül éreztük magunkat minden nagyon fantasztikus volt. A táj, az időjárás, a pályák minden. Bármikor visszamennék és ha lesz lehetőségem fogok is. bátran ajánlom mindenkinek. Örülök hogy tanácsot kaptam és halgattam rá életem első síútja igazán jól sikerült!!!

Még anyit hogy a hotelban van egy élelmiszer bolt. Vagyis szuvenir is van benne de aki apartmanos ott is tud kaját venni. Minden volt benne, szalámi, tejtermékek, tészták, tartóskenyér, üdítő, édességek stb.

Köszi mégegyszer a tippet!!!!!!
Előzmény: (Pulmy 111762)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.23. 09:36
Csak nem hagy nyugodni ez a 7-es kék pálya. A pálya mögött a térkép jelez egy autóutat parkolókkal. Nincs véletlenül valami buszjárat ami azon a szakaszon közlekedik? :-)))km milyen hosszú a 7-es kék pálya?

Valami megoldást kell találnom hogy az elejére eljussunk ha az ülős lifttel nem lehet lefelé menni :-((

illetve olvastam hogy van egy ingyenes buszjárat a thermál fürdő meg hotel Planja között. Ennek hol vannak a megállói? halottatok erről a buszról? Milyen útvonalon közlekedik?
Előzmény: (Pulmy 111491)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.22. 10:56
Szia!

köszi tényleg ott van!! bakker abszolút nem vettem észre pedig már egy ideje nézegetem ezt a térképet. :-))
Előzmény: (Pulmy 111416)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.21. 12:38
Szia!
bejelölnéd nekem ezen a térképen hogy hol a zöld pálya?
nem igazán értem amit írsz. ezek a képen nincs zöld pálya
nekünk a szállásunk a Brinje-be lesz onnét kell utat keresnünk a 7-es kék pályára
köszi a segítséget!
Előzmény: (Pulmy 111254)
rogla.jpg
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.20. 20:06
a Planjanal lévő ülős lifftel lehet lefele utazni???
mert mi tök kezdők vagyunk és látom hogy nincs a hegy lábáig kék pálya hanem a fele kék a másik piros és mi azon nem fogunk tudni lemenni, meg mi a 7-es kék pályára gyúrunk csak elég nehézkes lesz oda eljutni
Előzmény: (Lilcsicsi 111179)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.20. 13:17
a Hotelj Brinje környékén van valamilyen szórakozóhely fiataloknak?
Előzmény: (pemet 110429)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.15. 10:04
Szia!

Ha kell mi is el tudjuk hozni, mi február végén megyünk oda.
Előzmény: (pemet 110021)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.