Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Eszteván által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (91)Időben csökkenő Időben csökkenő
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.10.10. 15:43
Akár holnaptól is? :))))
Előzmény: (apricot 121617)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.10.07. 14:19
Sziasztok,
március végén mennénk ide.
Korábbi tapasztalatok érdekelnének, mennyire hóbiztos ilyenkor a terep, milyen minőségű hó szokott lenni március végén? (Idén márciusban Alpe du Huez-ben voltunk ott locsogott, majdnem vízisí - nem szeretném ha jövőre is ilyenbe lenne részem - viszont Les 2 Alpesben ugyanakkor nagyon jó hó volt)
Haladó sízőknek mennyire ajánljátok? Freeride, szűzhó sízés lehetőségek? Jól karbantartottak a pályák?
Nagy a tömeg ebben az időszakban?
Hütte, apre ski, szállás tapasztalatok nem nagyon érdekelnek, sízni mennék...
Előre is köszi.
Üdv,
István
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.08.19. 16:03
Ahogy elnézem a webkamerákon siralmas állapotban kezd lenni a glecser :(
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.02.18. 00:21
Én pontosan 4 hét múlva indulok :), remélem addig esik hó jócskán, mert eddig meglehetősen száraz a tél.
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.02.15. 14:18
Végre havazik :D, bár igaz, hogy csak 1600, 2000 és 2600 méteren, 3400-on meg verőfényes napsütés van, de azt hiszem így is nagyon jó hír.
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.01.25. 15:25
Sziasztok!

Vasárnap síztem egy napot a Madarasi Hargitán.
Ivó írányából mentünk fel, hóláncot kellett használnunk,de ez nem újdonság. Viszont az igen, hogy Ivó végében, a sorompónál, nem kellett belépési díjat fizetni az autók után. Ivóból az út be van havazva, de jól járható.
45 lei a napos bérlet, a felvonók délelőtt 10-tól delután 4-ig működnek.
A pályák jó állapotban vannak, mindegyik sízhető, de delutánra néhol jegesednek - de nem vészesen. A Nagy Mihály pálya egy kisebb részen köves, de csak itt tapasztaltam ilyent. Érdekesség, hogy ezt a pályát az idei szezonban most nyitották meg először. Néhány helyen kisebb buckák is kialakultak, ez az egésznapos havazásnak tudható be. Azonban nem kell megijedni, mert másnap reggelre ratraktolják a pályákat.
Kevesen voltak fent, alig kellett sorban állni a felvonoknál. Délben kettőkor a Sugónál nem kaptunk helyet a vendéglőben, de a Villás panziónál bőven. Néha köd volt, a látási viszonyok olykor rosszak voltak, azonban a sízéshez eleget lehetett látni. Szerencsére szél is alig volt.
A nap végén egész Ivóig ereszkedtem be síléceken, ami több mint 9 km - el is fáradtam rendesen.
Azóta még jócskán havazott, érdemes mostanában odamenni. Képeket sajnos a látási viszonyok miatt nem készítettem.
Jó havat!

Üdv.,
István
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.01.21. 13:47
Friss információ a hétvégét illetően a síterep weboldaláról:

Változatlanul jó feltételek a hétvégi sízéshez

Az elmúlt héten néhány cm friss hó hullott, a pályák továbbra is jó állapotban vannak. A pályákat folyamatosan karbantartjuk. Sajnos a Nagy Mihály felső szakasza még mindig nem sízhető, de a pályarendszer többi részén kellő mennyiségű és jó minőségű a hó.
A hét vége folyamán jelentősebb mennyiségű (15-20 cm) friss hóra számítunk az előrejelzések alapján, a jövő héten pedig reményeink szerint a várgató lehűlésnek köszönhetően újra működésbe léphetnek a hóágyúk. Szándékunk szerint a következő hétvégére (január 18-ra) a Nagy Mihály felső szakaszát is megnyitjuk, bízva a kedvező időjárás előrejelzésekben.

A webkamerán is elég jól néznek ki a pályák.
Jó havat!
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.01.20. 10:59
Helló,

február a csúcsszezon mindenfelé, ilyenkor a legdrágább a szállás és a skipass is mindenfelé.
Valószínű, hogy a "fapados" utazási irodáknak ezért nincs ajánlata ebben a periódusban, mivel ilyenkor legalább 25-30% drágább lenne. Nagy a zsúfoltság is ilyenkor és ebben a periódusban már jó előre le van foglalva a szállások nagy része. Szerintem ha jobban szétnézel, akkor biztos kapsz ajánlatot, csak nem olcsón...
Én március 19-26 között leszek Les 2 Alpesban, a travelex-el utazok. Ha teheted válaszd te is márciust az ár és a kevésbé zsufoltság miatt, és a magashegyeken ilyenkor is még rendkívül jók a hóviszonyok.
De remelém, ha más az ok, akkor a nálamnál jártásabbak megírják ide.

Üdv.
Előzmény: (benya 104816)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2011.01.13. 17:43
A romániai meleg ellenére a Madarasi Hargitán lehet sízni.

"Az összes felvonó működik, a hóágyúzott pályáknak köszönhetően a hó minősége a Nagy Mihály felső szakasza kivételével az egész pályarendszeren nagyon jó. Az előrejelzések szerint a hét végéig még néhány cm friss természetes hó is várható.
Jelenleg 3,5 km pálya használható az összesen 4,5 km pályarendszerből.
A pályákat folyamatosan karbantartjuk."
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
Topik: Sinaia
2011.01.12. 23:29
Szia!
Szerintem felejtsd el Sinaiát ( én azt is mondanám akár egész Romániát ha sízni akarsz). Nem hóbiztos terep, a pályák gyengén karbantartottak és hétvégeken tele van Bukarestiekkel. Óriási a tömeg, van hogy egy órát is kell várni lent a városban a kabinos felvonónál hétvégeken, hogy feljuss a hegyjre. Gyakran kövesek, jegesek, füvesek a pályák, déli fekvésüek, hamar elolvad a hó rajta. Hóágyuk nincsenek, még a ratrakt is nagy dolog.
A napi jegy 143 lei, ami kb. 33 EUR, az 5 napos 130 EUR.
A szállodák iszonyatosan drágák, panzióba vagy magánszemélynél talán kapsz szobát 10 EUR-tól, bár hétvégeken ez is kétes. A vendéglők is vetekszenek az osztrák árakkal.
Két éve jártam ott, de amikor megláttam a pályát úgy döntöttem nem dobok ki annyi pénzt az ablakon. Ismerőseim akik nemrég jártak ott szintén nem ajánlják. Egyébként nyáron többször is voltam ott.
Ennyi pénzért szerintem simán sízhetsz Ausztriában, Szlovákiában vagy Szlovéniában. Látom te is jártal Wildkogel-ben, Sinaia attól fényévekkel elmarad.
Ha mégis erre járnál inkább a pici,de otthonos Madarasi Hargitát ajánlom, hóviszonyok szempontjából sokkal jobb és mindenki magyarul beszél.
Előzmény: (WéberF 103241)
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.