Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

envoken által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (183)Időben csökkenő Időben csökkenő
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.10.15. 13:06
Szia!

Köszi szépen, akkor majd várom az infókat :)

D.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.10.14. 00:39
Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy ezek a fejlesztések elkészülnek e idén:

http://www.hochkoenig.at/en/urlaubserlebnis/winter/skiregion/neues-im-winter-2011-12

Csak mert a képekből ítélve az építkezés még messze van a végétől, és elvileg Dec 4-én nyitnak.

Hátha vki tud vmi infót. Mert gondolkodom, hogy idén ide mennénk, szállás is pont ennél a résznél lenne, de hát ha innen nem tudunk elindulni se merre az nem lenne jó :)

Köszi
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.03.01. 00:25
Sziasztok!

Az oldal karbantartás alatt van, ha bárkinek bármi kérdése van, kiakarja próbálni stb. forduljatok hozzám vagy itt privi üzivel, vagy vegyetek fel msn-re falus.david@axelero.hu !

Köszi

Jó csúszást havon vagy bárhol :)
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.02.04. 10:54
Hát Reiteralmon a Preuneggtől 200mre volt 100euro/éjszaka most január 27-től 6 éjszaka... Igazából csak a nem síelők miatt, illetve a kezdők miatt mennék máshova.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.02.03. 17:42
köszi megvan már a katalógus :) Sajna viszont azért kezdek rájönni apartman pályaszállást nem fogok találni 5-6 főnek 100euro/éjszakáért.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.02.03. 09:19
Ilyen katalógust honnan tudok rendelni ? Planai.at-n nem találtam meg, de lehet vak vok :D Pedig szeretem az ilyeneket, Saalbachból amit rendeltem nagyon hasznos volt.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.02.02. 20:24
Sziasztok!

Ma jöttem haza a régióból. Szállásunk Reiteralmon a Preunegg Jet-től 200m-re volt, innen indultunk mindennap a 4hegy meghódítására :) Időnk csodás volt, végig napsütés első nap reggel még esett 1cm hó, de közben sütött a nap, nem nagyon értettem :D Az egész táj nagyon szép volt, minden havas, így szeretek Ausztriában lenni :) Igaz a mai napra már a pályán kívül látszott a melegedés, előkerültek a füves részek.

1. napunk 28-a volt, csodás napsütés, enyhe mínusz, ismerkedés Reiteralm-al. Tulajdonképpen az egész pályarendszerben és itt minden felvonó nagyon gyors, modern, kivétel a drága 2es beülős, ami Hochwurzen felől jön fel, na az lassú, és haza fele mivel árnyékos részen megy még hideg is. Kedvenc pálya már az első naptól kezdve az 1-es illetve a 2-es pálya lett. A völgyig a lecsúszás érdekes, ugyanis az 1a illetve 2a-b pályán is 2szer át kell csúszni az úton, de ez viszonylag kulturáltan megvolt oldva, én boardozom, de nem kellett lecsatolnom(Nassfelden szenvedtem ). A pályák állapotát tekintve azt kell mondjam a tetejétől a középső állomásokig tökéletes, néhol kissé keményebb. A középsőtől lefele természetesen kicsit kevesebb a hó rajta, keményebb, és már jeges részeket is találni, ez természetesen a másik 3hegyre is igaz.

2.nap Hochwurzen-be mentünk, itt nagyon tetszett a 33 , és a 32 pálya. Kicsi a pálya rendszer, de nagyon megkedvetlem ezt a részt is. A rohrmoos-i rész csodaszép, legközelebb megpróbálok ide találni vmi olcsóbb apartmant, idén ez nem sikerült. Az 5ös fogat, ahogy mi neveztük :D Az a felvonó, ami 5ösével megy nagyon vicces:D Kényelmesnek nem mondanám, Mozdulni nem bírtunk, igaz sorban állni itt sem kellett.

3.nap irány Planai, kicsit hosszas Reiteralmból átcsúszni, de sikerült. Itt is minden pálya nagyon jó állapotú, bár itt a keményebb rész és a puhább havas váltakozik.
Kifejezetten rossznak tartottam a Planet Planaitól induló kabinos felvonónál a pálya alsó részét. És a kabinos is kissé lassan visz fel a tetejére. A pályán itt is kevesen voltak. A zenés pálya nagyon tetszett, örülnék, ha több helyen is lenne ilyen. Haza fele a táblák Hochwurzen felé kissé fura utat mutat, a végén csákányosozni kell egyet, majd onnan lehet haza fele csúszni, ez kikerülhető másfele is. Sajnos Planai-tól a Hochwurzen felé a pályák állapota romlott, összetúrt és jeges részekkel találkoztunk. 4körül utolsó felvonóval sikerült felérnünk Hochwurzen tetejére, és innen indultunk a völgy fele, ahol ismerősök kocsival vártak, mert a Reiteralmi felvonót sikeresen lekéstük :D Ilyen későn 4körül nem ajánlom ezt senkinek :D Kb semmit nem láttunk, a pálya aranyos kis erdei pálya, viszont a visszafordító kanyarokban vigyázni mert jeges.

4.nap Hochwurzen csak, mivel ismerősök ide jöttek fel kocsival, és itt tudtunk velük kényelmesen találkozni, itt csúszkáltunk,itt a legkevesebb a pálya, mégis nagyon élveztem.

5.nap maradtunk Reiteralmon de. ,majd du-n irány Hochwurzen itt is csúsztunk párat ,majd Reiteralmon az utolsókat. A tegnapi nap már érezhető volt a melegedés, a pályák kicsit felpuhultak

Sajnos Hauser Kaibling-ra nem jutottunk el, mert nagy rohanás lett volna oda és vissza, majd máskor.
Az egész pálya rendszerre jellemző viszont az É-i fekvésének köszönhetően, hogy árnyékos. Ami lehet egyszerre szerencsés is és nem is. Nekem tetszett, hogy mivel keményebb pályák voltak, a nap végén sem lettek buckásak, csak nagyon kevés részen. Viszont menet közben zavaró volt, hogy bizonyos részen napsütés, majd árnyék, majd napsütés. Szóval sok esetben majdnem hogy vakon mentem. Nagyon tetszett ez a 3hegy, biztosan vissza térek mér, de ha lehet rohrmoos-ban szálnék meg, szóval ha vki tud vmi olyan apartmant , ahonnan betudok csúszni a pályára, vagy sétálni max ilyen 2-300méter, akkor megoszthatná :)
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.01.20. 12:02
Szerintetek ide, illetve a 4 hegyre nem síelőnek, aki csak néha jönne fel a hegyre kabinossal, hogy hüttézhessen velünk, milyen jegyet érdemes venni ? mert azt látaam, hogy itt Schladmingban van külön egy-egy felvonóra ár, de Reiteralmon pl ilyet nem találtam:S
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.01.19. 23:09
----- áthelyezett hozzászólás----

Sziasztok!

Remélem nincs még ilyen topic:) Keresgéltem nem találtam.
Azt szeretném kérdezni, hogy mi annak az ételnek a neve, ami azt hiszem készétel, szinte mindig egyből kaptam a hüttében, ilyen törtkrumpli szerű dolog, szalonnával, talán kis darabban csülök is van benne, és a tetején egy tükör tojás ? Eddig csak akkor tudtam kérni, ha az előttem álló is azt kért :D Szóval mi ennek a neve ?

Köszi a segítséget!!!
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.01.13. 21:03
Csak jön majd a hideg . Elvileg már 1hét múlva kb érkezik
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2011.01.08. 22:04
Én csak 26án megyek, remélem addig lesz friss hó. Bár már kezdem megszokni a keményebb pályákat is :D
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.12.28. 21:50
Mi végülis 26-án megyünk ide, hát remélem nem lesz sok jeges pálya :D

Ez a szánkózás kezd érdekelni :) Lehet ott bérelni is ? sosem szánkóztam még kint .
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.12.01. 21:06
Fú nagyon köszi az infót a Night Race-el kapcsolatban, mert 20 körüli időpontokban is gondolkodtunk. De szerencsére 14-19 között is van szabad hely, és ha jól láttam 23-án kezdődik a Night Race.

És kicsit meg is nyugtattál, hogy itt vannak szerinted a legjobb pályák, mert sokan írták hogy inkább Kaibling részen vannak a jobb pályák.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.12.01. 19:16
Nos Januárban vagy ide, vagy Saalbachba látogatunk el. Igazából ott már voltam szóval szívesen kipróbálnám ezt a síhintát :) Valóban könnyen átsíelhető pl Reiteralmból Hauser-ig ?Akár boarddal is ? Mert pl Nassfelden amikor egy úton kellett "átcsúszni" az nagyon nem tetszett :) És pont Reiteralmon lenne elég jó áron apartman, ami ugye pont a széle..A felvonók zöme ahogy nézem elég modern, szóval azt gondolnám gyorsan átlehet jutni egyik hegyről a másikra. Ismét köszi a segítséget :)
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.11.30. 16:44
Köszi a leírásokat! A Schönleitenbahn-tól 250m re van a szállás. Igen a 7km es pályát én is néztem hogy az mondjuk jó lesz minden nap, csak Schattberg-re nem lesz egyszerű a feljutás :) Erre a két oldal közötti mászkálásra kitalálhatnának vmit, ugye OT-ben sok felvonó az út felett megy ,illetve átlehet csúszni az út alatt.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.11.30. 13:37
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Vorderglemmben lenne egy apartman, és minden tetszik, csak nem teljesen látom át, hogy innen hogy tudnék átjutni egyik oldalról a másikra, felmegy a kabinos az egyik oldalra, onnan simán ott vok Saalbachban, de ha jól emlékszem ott nincs közel a két oldal egymáshoz! Vagy javítsatok ki :) Át lehet ott sétálni vhogy ?:) Előző szállásunk pont a pályák túl végében volt a Hochalmbahn-nál és ott csak választani kellett melyik oldalra menjek fel :)
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.11.01. 19:15
Találtam végre egy normális buszos utat ,ide, de a szállás Santa Caterina-ban van. Síbusszal mennyire lehet átmenni Bormioba ? Mert 5nap Santa Caterinaban szerintem sok lenne. főleg ha ilyen jó pálya van a közelben.
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.10.31. 21:26
Fura ez a pályarendszer, az új felvonókkal azt írják, már 90kmes lett a pályarendszer, de nekem úgy tűnik itt minden pálya kicsi, és alig van szint különbség:S Csak kéne még nekem egy olasz síút, és ide pont megy...
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.10.29. 21:23
Szia, köszi szépen, igen már olvastam, de végül idén még nem tom mi merre hogy :)
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.10.28. 22:44
Ez az új Klösterle II. pálya mit jelent ? Mert a 6os pálya 1.5km-nek írja, és elvileg az lett csak az új pálya...itt meg ez a cikk van:

Már az előző tél előtt megépült az új Nyugati Klösterle lesiklópálya. Egy olyan pálya, amelyik lényegesen lankásabban tekereg le a völgybe, mint a klasszikus Klösterle pálya, aminek a meredekségétől sok síelő félt. Viszont a műhavas berendezések egy évvel ezelőtt még nem készültek el. Ez egy olyan ellátási hiányosság volt, ami a nyáron megoldódott, azóta már Gerlitzen mind a 60 pályakilométere hóágyúzható. Az új lesiklópályával tehát valóban nincs többé kifogás, hogy miért ne csússzon le mindenki legalább naponta egyszer Klösterle felé a völgybe.

És hogy lett 50km -ből 60 ?
Szeretem Gerlitzent ár/értékben nagyon jó, csak kezdem kicsit unni, jó lenne pár új dolog...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.