Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

stemmark által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.10.10. 13:00
Köszi az infókat!

Még arról nem írtatok, mennyi idő átjutni pl. Val Thorens-ből, vagy Les Menuires-ből Courchevelbe! A Meribel-i rész milyen?


stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.10.08. 12:32
Tudna valaki írni tapasztalatokat még 3 völgyről?
Pl.
tényleg Courchevel a legjobb rész?
Hol érdemes lakni?
Kb. mennyi idő eljutni Les Menuiresből Courchevelbe?
Van ennél jobb terep Franciaországban?

Köszi!
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Chamonix
2007.09.20. 18:16
Sziasztok!

Gondoltam megpróbálom feléleszteni ezt a topicot, mert én is gondolkodom, hogy ide megyek idén.
Engem elsősorban az érdekelne, mennyire macerás a 4 terep közötti buszozgatás. A pályákról pedig jó lenne, ha valaki olyan tudna mesélni, aki mondjuk össze tudja hasonlítani pl. 3 völggyel, Val d'isere-rel, La Plagne-nyal...

Előre is köszi az infót!
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.01.04. 16:20
Tanult kollégám már megválaszolta előttem a kérdést. :) Egyetértek!
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.12.31. 16:13
Svájc felé olcsóbb és jobb szvsz!

Boldog új évet és tengernyi szűzhavat! ;-)
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.09.12. 11:08
Köszi mindenkinek!

Szűzhótúrát vezetővel senki nem csinált? Ilyesmiről nem tudtok? Vagy van sok olyan hely, ahol 'racionális' kockázatot vállalva neki lehet indulni a szűz hegyoldalnak?

Üdv!
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.09.01. 12:39
Hali!

A hétvégén pont a Chopok északi oldalán túráztam:)
A régi szép időkben a Srdieckoban laktunk a déli oldalon, április elején 1,5 méteres szűzhóban nyomtuk a siratófalon, vagy fent a dérése liftnél. Hát igen: más idők voltak azok. Most meg síelgetek a többszáz kilóméteres pályarendszerkben és egyik sem az igazi. Vagy kevés a hó és köves, vagy vizes, vagy glatt jég minden, vagy 20 nm-es a 4 fős szállás, vagy nem úszol meg 1 hetet 150 e ft alatt. És valóban: a francia terepek gyár jellegűek, nagyok, szépek, de nincs igazi hangulatuk. Ezért is keresgélek.. Megpróbáltam a kisebb osztrák terepeket is, ott meg a rövid pályák nem az igaziak.
Ezért lehet jó, ha valaki megteheti, hogy csak várja a szűzhóriadó emiljét és másnap indul...
Üdv
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.08.25. 10:14
Az elmúlt évek silány hóhelyzete után mit ajánlanátok? Január vége, vagy március eleje?

És mi a helyzet a szűzhósíeléssel? Vannak "biztonságosan" besíelhető hegyoldalak, aminek az aljából nem kell 5 órát gyalogolni? Próbálkoztatok ilyesmivel? Vagy egy egy napos szűzhótúra vezetővel mennyibe kerül?

Melyik irodára esküsztök? Ti melyiket találtátok olcsónak & biztonságosnak?
Ja és még 1 borzasztóan fontos kérdés: Melyik a világ legjobb síterepe?

Kérdésnek azt hiszem most ennyi elég lesz:) Kíváncsi vagyok mások milyen tapasztalatokat gyűjtöttek..
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.08.22. 14:05
Köszi az infót, bár őszintén szólva kicsit bővebb választ vártam:-) hogy miért maradt ki? az ár sem mindegy, no meg csoportok jobban érzik magukat kisebb, hangulatosabb helyeken; könnyebb mozgatni + szervezni őket..
És melyik rész a legjobb, melyik faluban érdemes lakni?

Üdv
stemmark
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2006.08.18. 12:32
Sziasztok!

Már 10 éve minden évben minimum 1 hetet franciaországban töltök. Mindíg új helyen. Most is ezt szeretném tenni, mégpedig a fenti 2 hely egyikére mennék. Tapasztalt öreg rókák visszajelzését kérném, hogy melyik a jobb, ti melyiket ajánlanátok és miért?
Elsődleges szempont nálam mindíg a pályák minősége:-)
Cserébe szívesen adok infót a tizenvalahány besíelt francia síterepről, vagy akár az ötvenvalahány besíelt egyéb terepről..

Üdv!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.