Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
h i r d e t é s

Kálmi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (68)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2009.11.17. 18:10
Szia Viri!

Sok sikert a próbához, a lécet az alábbiak alapján válaszd ki.
Hossz: testmagasság+10-15 cm (ha kezdő vagy akkor maradj a 10 cm-nél.
Amikor ráállsz a lécre, akkor a talpadnál a léc alatt egy papírlapot át lehessen húzni.
A síbot hossza vállmagasság mínusz 5 cm legyen.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert: Kálmi
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2009.11.03. 20:20
Szia!

Engem érdekelnek a meglévő anyagaid. Légyszíves dobj egy mailt (kalman57@t-online.hu) és beszéljük meg a részleteket.

Köszönettel: Korda Kálmán
Előzmény: (lokker 52992)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2009.02.24. 21:34
A szobánk teraszáról készült a 095-ös kép. Egy szóval CSODÁLATOS volt a kilátás a Jungfraura, a Szfinxre és lent a völgyben Stechelbergre.
A szállásunk a Hotel Alpina-ban volt. 100 CHF/fő/éj.
Az Inferno idejére már júliusban ajánlatos szállást foglalni, mert szeptember végén már fennt Mürrenben csak aranyáron kapsz helyet.
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2009.02.24. 21:30
Kedves MM!

A blogodat elolvasva semmi kétségem sincs afelől, hogy simán tudnád teljesíteni a versenyt. Tavaly októberben a felkészülés során összeszedtem egy kis izületi gyulladást, ami együtt járt egy kis térdszalag lazulással. A versenyt megelőző pályabejárás alkalmával a rövid carvinglécemmel kb. méteres mélyhóban egy hatalmasat estem, megrántottam a derekam.
Ilyen állapotban is sikerült teljesíteni a távot.
Teljesen egészségesen biztosan jobb idővel érek célba, de azért van a jövő év, hogy javítani tudjak.
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2009.02.24. 21:17
Nagyon köszi az elismerést Gyuri nevében is. Nagyon jól éreztük magunkat, a pályák fantasztikusak, a verseny meg csak "hab a tortán".
Aki egy kicsit is "jó karban van", nem ijed meg a sebességtől (néha 90-100 km/h) és a meredek lejtőtől az a távot teljesíteni tudja. A magasságbeli szintkülönbség már jelentős, meg kell szokni a 3000 méteres magasságot. A verseny során ott ugyan keveset tartózkodsz, de azért jó tudni róla hogy ott jóval ritkább a levegő.
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2009.02.24. 20:47
Kedves MM!

Valamit rosszul írhattam. A pontos eredményeink a http://www.inferno-muerren.ch honlapon megtalálhatóak. Sajnos még kategóriánkban sem voltunk az első harminc hely közelében. A felkészülésről csak annyit, hogy maximum 16 kilométert kell kibírnod a verseny során. A nehézségekről annyit, hogy a pálya első szakasza (ez még nem a versenytáv része) kb. 400 méter megközelítőleg 50-55 fokos lejtésű, a honlapon megtalálható információ szerint "a feketénél is feketébb". A leírás helytálló, kemény próba a starthelyre való lejutás. A verseny nehezét az adja, hogy a gyors szakasz után háromszor kell "hegyet másznod" síléccel a lábadon (lecsatolni nem ér, kizárnak). Ezek összesen kb. 350 métert tesznek ki.
Felkészülni főleg erőnlétileg kell, a verseny első harmada "golyóban" nagy tempóban, középső szakasz meredek szerpentin, ezt követően még egy kis gyors szakasz, majd mászás és az utolsó szakasz szintén egy kb. kék levezető szerpentin.
A hátrébb indulóknak a nehezét az adja, hogy már több mint ezren lesíztek a pályán (a verseny közben természetesen nincs karbantartás).
Svajc-Murren-166.jpg
Svajc-Murren-069.jpg
Svajc-Murren-065.jpg
Svajc-Murren-052.jpg
Svajc-Murren-053.jpg
Svajc-Murren-066.jpg
Svajc-Murren-082.jpg
Svajc-Murren-085.jpg
Kép a szoba erkélyéről. Lent Lauterbrunnen.
Svajc-Murren-097.jpg
Svajc-Murren-098.jpg
Svajc-Murren-100.jpg
A Pokoli futam előtti ördögégetés
Svajc-Murren-105.jpg
Svajc-Murren-108.jpg
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2009.02.24. 20:04
2009. január 24-.én két magyar vett részt a Mürrenben megrendezett Pokoli futamon (Inferno). A győri illetőségű Neuberger György bronzérmet szerzett 17 perces időeredményével, jómagam Korda Kálmán pedig (kissé betegen) 22 perces eredményemmel teljesítettem a 9,6 km-es távot, amelynek szintkülönbsége 1135 méter volt. Fantasztikus élménnyel lettünk gazdagabbak. Csak egy pár a jellemző adatok közül: majdnem 1700 induló, rajtolás 9.00 órától 16.00 óráig 12 másodpercenként. Rajtszámaink 1527 és 1535 volt. El tudjátok képzelni a fordulóknál méteres kádasra kisízett pályát, és a felfelé!!! való korcsolyázástól elfáradt izmokat.
Mindezek ellenére nem panaszkodom. Megcsináltam, jövőre, alaposabb felkészülés után kombinációban szeretném magam kipróbálni.
Akinek van kedve egy ilyen kalandhoz, beszéljünk róla.
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2009.02.24. 19:42
Szia Punto!

Síszervizes vagyok, ezért gyakorlatból mondom, hogy a szakszerű és pontos kötésbeállításhoz szükség van:
- sícipő hossza miliméterben,
- síző magassága és testsúlya, valamint
- sízési tudása.
A fentiek ismeretében lehet beállítani a kioldási értéket, amely a már ismert okok miatt nagyon fontos.
Egyébként 60 kg testsúlyhoz max 166 cm testmagassághoz 291-310 mm sícipő hosszig 4,5 beállítási érték tartozik az ISO szabvány szerint.
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.