Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

klimás által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.02.20. 17:09
Szia! Most jártam arra, sztem Bischofshofen felől nyugisabb az út.
Salzburgban már jó előre jelezve van Bischofshofen-311 út.
Jó utat...
Előzmény: (Szecsi 85377)
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.02.20. 13:51
Köszi az infót. Tényleg sok érdekes dogot megismerhetünk.
Bautagebuch szabad fordításban = építési /napi/ napló.
Előzmény: (PoLizei 84918)
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.02.16. 20:00
Lehet,hogy egy-két hétig is böngészhetnénk egy ilyen rendszer elektromos rajzát ??? :)))Vagy kapásból laptop...
Kíváncsi lennék , hányszorosan vannak túlbiztosítva ezek a szerkezetek? A hagyományos lifnél, ha jól tudom 3-szoros pl. a kötél teherbírása.
Ott mondjuk van ugye fékezőtuskó, de itt ???? Valószínüleg a köteleket sűrübben cserélik mint egyéb helyen.Minden esetre nagyon szerettem volna bekukkantani az állomás tetejébe , de ügyesen lezárták a lényeget a seprűkkel. Minden esetre tetszett az egész, valahogy úgy meg van csinálva , szép pestiesen szólva.
Előzmény: (Egér 64 84813)
IMG-0046.jpg
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.02.16. 18:37
Köszönöm az információkat!
Az érintkezőket a gondola tetején láttam , de igazából valamilyen jeladónak tudtam be. Elgondolkodtató , milyen brutális áramerősség kell alacsony feszültség mellett, hogy rövid idő alatt képes legyen a fűtés megfelelően működni!
Kösz a linket is, legalább megismertem a többi szerkezet műkődésének apró titkait is.
Egyébként az oszlopokon az első és az utolsó görgőnél van egy-egy induktív jeladó, hasonló az ABS-hez, bizonyos frekvenciájú jelet generál a központi vezérlő felé. Tökéletesen számon tartható az egyes gondolák áthaladása és azok sebessége.
Minden esetre , úgy látom , ide is bevonult a HI-TECH és ez a mi biztonságunkat szolgálja.
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.02.16. 17:08
Szia! Megütötte a szememet a fűtött űléses felvonó! Erről már kinnt is folytattunk kisebb vitát! Van infód hogy csinálják?
Szerintem (elektromos képzettségű vagyok) drót nélkül , vagy akksi nélkül elég bajos a dolog???!!!
Véleményem és abszolut szubjektív tapasztalatom szerint sógorék " feltalálták" a csőre a lyukat: ugyanis amikor lefelé üresen jönnek a padok , akkor a buborék lecsukódik. Ezzel ,mintegy napkollektor, a mögötte levő üléseket a nap felemelegíti és ha megfigyeltétek, sötét borításúak a padok. Emiatt sokkal intenzívebben beszívják a meleget.
Megfigyeltem, amikor nem sütött a nap, a padok sem voltak melegek.
Figyeltem a szerkezeteket alulról is , nem láttam alkalmas helyet bármiféle energia tároló eszköznek. Meg egyébként is ha akksiban gondolokodnánk, felvetődik egy csomó egyéb kérdés is pl.: súly-kapacitás-töltés stb.
Ugyebár az az egy szál drótkötél meg nem elégséges a zárt elektromos áramkör létrehozásáshoz......
Szóval , ha valaki tudja a megfejtést , kérem tegye közzé... köszönettel.
Előzmény: (Trailrider 84683)
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.02.15. 19:18
Sziasztok!
Mi is megjártuk a Saalbachi "katlant".
A kialakult véleményem 1 éves sielő múlt alapján :
Először a pozitívak : a liftek-felvonók szerintem kifogástalanok.A pályák állapota reggelre elfogadható volt. Nagyon kellemes dolog,hogy a buszokon a bérlettel oda és annyiszor utazunk amennyiszer csak akarunk.
A pályák amiket bejártam:22-22a , 32-32a,46, 52, 56.Itt az 56-ról igaz tiltott úton egész a házig tudtunk lecsúszni egy erdei úton.
A szállással semmi gondunk nem volt /Turnerhof panzió/ , bőséges vacsora, gyors kiszolgálás, repeta ha kellett stb. És volt mindig melegvíz:))))


Most a negatív élmények: való igaz, a kék jelzés sok helyen simán piros is lehetne, sok annyira meredek rész van az említett pályákon ami nekem komoly gondokat okozott. Aki, mint én is, kezdőként rátéved az ilyen helyekre, hát bizony inába szállhat a bátorsága....
Délutánra különösen megerőltetőek voltak a buckásodás miatt az említett szakaszok.

Lehet, hogy a homlokomra van írva /csak én nem látom/, hogy hülyének lehet nézni, két egymás utáni napon is megpróbáltak átverni a hüttében a pénztárnál 10-12 Euróval. A reklamáció után egy laza entschuldigunggal elintézték a dolgot, ezt azért nem vártam tőlük......És nem vendégmunkások voltak....

Összességében nagy élmény volt az egy hét, bizonyára elmegyek még arra a tájra újra.
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.02.05. 17:10
Na még egyet alszunk itthon és irány Saalbach! Remélem a hóhelyzet szuper lesz ...
Kati! Van friss infód az aktuális útviszonyokról?
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.01.29. 18:42
Február 6-tól láthatsz egy 196 cm-s pasit is csetleni- botlani a pályán:)))))))/ egy korábbi hozzászólásodra/

A véleményem a sisakról általában: abszolut kezdőként azt azt a a tanácsot kaptam , vásároljak sisakot. Eddig még nem estem akkorát, hogy igazából szükség lett volna a védelmére, de ami késik.....
Mindig használom és tényleg melegen tartja a fejet. Amit hátrányára írok , ez igazából hiusági(?) kérdés, a frizurát egy kissé átrendezi,de annyi baj legyen!
Ha csak egyszer megvéd egy komoly sérüléstől, már megérte a beruházás szerintem.
Előzmény: (EszterM 82106)
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
Topik: Visegrád
2010.01.25. 19:41
Köszi a segítséget, tényleg bébi terepre van szükség így 5 x-el a hátunk mögött :)))) A barátaimmal szeretném megszerettetni a síelést , remélem sikerül.Én is csak pont egy éve, hogy életemben először csatoltam fel lécet, de igazán sajnálom az "elvesztegettett" időt, amit nem sieléssel töltöttem eddig.
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
Topik: Visegrád
2010.01.25. 18:25
Szia Mindenkinek ! Egy kis infót kérek: a hétvégén mennénk a pályára , hárman közülünk abszolut kezdők. A tanulópálya használata hogy működik ? A kezdő lépéseket szeretném megmutatni és nem tudom lehet-e ott?
Köszi a választ.
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.01.25. 09:10
Köszi a választ.
Előzmény: (Trailrider 81602)
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.01.24. 20:44
Bocs lemaradt , az első A1-s pálya , a második S6+A9.
Előzmény: (klimás 81560)
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.01.24. 20:39
Szia! Február elején megyünk Saalbachba, melyik útvonal a jobb? Az első, tervező szerint Salzburgig pálya , majd Dreieck és a 311-s , a másik lehetőség amit kinéztem Salzburg előtt Knoten Pongau és úgy a 311-s. Ti melyiken mentetek?
Előzmény: (Trailrider 81505)
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.01.15. 19:40
Köszi az infókat, remélem max. hólánc elég lesz:))))))
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.01.13. 20:04
Szia Kati! Látom "bennszülött" vagy Saalbachban.Érdeklődöm a Thurnerhof-penzion felől , ismered?
Említetted , a sioutlet üzletet, megírnád a címét? Köszi előre is.
Ja! Február 6-13 között mi is koptatjuk a havat ha minden igaz.
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.01.05. 12:55
Hali! Tud valaki infót, mekkora pályát nyitnak meg?
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.