Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

FGHKLÉJ által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2009.01.05. 12:36
Volt már valaki, aki síelt február közepén 3 völgyben, vagy általában Franciaországban?
Mekkora embertömegre kell számítani?
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Irán
2007.10.02. 11:55
Nekem sajnos csak január első 2 hete, vagy a húsvét körüli 2 hét jó.
Én egyre inkább úgy vagyok, hogy 2 hétre megyek, és nem csak síelni.
Arról tudjatok, hogy 7 napnál további tartozkodás esetén a vízumot itthon kell igényelni, amúgy meg a reptéren is lehet.
Megvettem a Lonely Planet Irán könyvét, 7200 forint, nagyon hasznos.
Maga az ország nem drága, a közlekedés elképesztően olcsó.
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Irán
2007.08.27. 20:04
Nyitott az út? Szívesen csatlakoznék, én is régóta szemezek Iránnal, Libanonnal.
Ha nem, akkor más sporttársak jelentkezését szívesen várom, akik velem tartanának.

Mellesleg az augusztusi német Surf magazinban volt egy beszámoló iráni szörfözésről, és ott megemlítettek egy ürgét, aki síutak szervezésével is foglalkozik (https://www.mountainzone.ir a honlapja). Ha mást nem is, de egy érdeklődést megér.
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Libanon
2007.03.14. 15:30
Jövőre ha mentek, én is benne lennék!
Nekem is régi álmom Irán vagy Libanon!
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.03.07. 19:42
Nem személyesnek vettem, de úgy gondolom, hogy a legtöbb ember (többek között sok barátom) sem a sznobság miatt nem szeretik. Zárjuk is le ezt a vitát :)

Egyébként én is azért szeretem, mint mindenki más, a gyönyörű tájak miatt, a fantasztikus ételek miatt (szlovák sajtok, káposztaleves stb.).
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.03.07. 14:40
"De attól pontosan neked és társaidnak nem kell lenézni azt"

Na látod, én egyáltalán nem nézem le, és mint írtam én is szoktam Szlovákiába járni (de nem Donovaly, Martin meg a felkapott helyek), és szeretek is odajárni, ezt is írtam.
Te gondolod azt, hogy lenézünk téged, mert csak Szlovákiába jársz, holott ez egyáltalán nem így van. Gondolom ezért is írsz ilyen támadó szellemben, én erre reagáltam.

A másik hozzászólóra reagálva mint írtam, pont idén maradt ki Szlovákia, én csak az előtte lévő 6 évből következtetek...
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.03.06. 20:19
"Ezek" meg a "lesz*rom" szavak csak téged minősítenek.

Attól, hogy valakit a változatosabb, jobb minőségű pályarendszer jobban vonz, és ezért hajlandó is utazni, az még nem sznob!
A max. 10 perces sorban állás se teljesen igaz.
Rengeteget jártam (kivéve idén) Szlovákiába, és szeretem is(!), de sokszor sok helyen simán bele lehet futni 30 perces sorokba.
Lehet téged ez kielégít, de azt hiszem abban senki sem vitatkozik, hogy a francia, osztrák síterepek továbbmegyek Zakopane sokkal minőségibb, mint Szlovákia, és itt tényleg a síelésre tudsz koncentrálni, nem arra, hogy mikor tapossák le a léced a sorállás közben.
Nem hiszem hogy ettől én vagy valaki más sznob lenne...
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.03.01. 20:13
Én járok Szlovákiába is, bár idén nem voltam a hóhelyzet miatt, szeretem azt is, kellemetlen élményem még nem volt, sőt néha hangulatosabb ott síelni mint a sógoroknál.
Például legjobban Regetovkán éreztem magam, ahol 3 pálya van egy dombon, nincsennek is összekötve, de sorállás 0 volt, és a hely hangulata nagyon jó volt.

A franciákhoz annyit fűznék hozzá, hogy egyáltalán nem drága, nagyságrendekkel egy osztrák síelés költsége alatt van. Igaz, én mindig síbérlettel együtt szálltam meg, de kétnapos alsó-közép kategóriás ausztriai szállás árából idén kb. 1 hetet töltöttem el a franciáknál.
A sógoroknál is voltam már olyan helyen, hogy felszereltsége és minősége igen sok kívánnivalót hagyott maga után.

Pl.: idén kb. 40-50 eurót fizettem 2 napra a sógoroknál, ahonnan autózni kellett, míg 13e forintért 1 hetet töltöttem Brianconban.
Igaz a szállás minősége nem összemérhető, de a síelés kárpótol mindenért.
A szállás felszereltsége majdnem mindig nagyon jó, és majdnem mindig tényleg kicsi, de olyan is volt már, hogy 6-an olyan helyen laktunk, ahol még 10-en is kényelmesen elférünk volna.


Az osztrákok ellen még annyit, hogy igazán emlékezeteset még nem ettem ott, szembern a szlovákiai éttermekkel, ahol mindig kiváló ételeket szolgáltak fel fillérekért.
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.02.11. 17:57
Íme:

A város:
Lepattant, bár jelölik magukat a világörökség részére, van mit fejlődniük... Az erődítmények nem látogathatóak,
betört ablakok, lelakatolt bejárat, semmi tájékoztatás. Átsétáltam a szomszédos hegyre, a Fort du Tétes-hez, de az se látogatható, lerobbant.
Az óváros szépnek mondható, de nem annyira mint mások leírják. Múzeumot egyet találtam, símúzeumot, ami alig tart nyitva, de aznap mikor voltam,
amúgy is technikai szünet volt.
Szerintem az egész város lepukkant, elhanyagolt, a diszkontban mindig láttam csöveseket. Jelzi a szegénységet az is, hogy utolsó nap megkértek,
a maradék kaját ne dobjuk ki, mert a recepciós odaadja a rászorulóknak.

A pályák:
A pályák nagyon tetszettek, szép nagy, változatos pályarendszer. Vannak erdei ösvények is, de a legtöbb pálya széles, jól síelhető.
Sajnos még van néhány ultralassú székes felvonó is, ebből ami különösen fájó az a Balme, ami átvezet a monetier-i részre.
Van boardercross és snowpark is. Sorállással nem találkoztam, kivéve a reggeli és esti órákat, azokon a felvonókon, amelyek a briancon-i részre vezetnek vissza.
A hegyi vendéglőkben nem érdemes enni, amit próbáltam nagyon rossz volt és drága.
Freeridereknek van lavinajelző-tesztelő több helyen is, és rengeteg lehetőség.
Hó jó lenne még legalább 50 centi, hiába havazott, a pályák kezdtek jegesedni, a Brianconba levezető a havazás utáni nap inkább jégpálya volt.
Előtte sok pálya köves volt, különösen a Cucumelle környéke.

Szállás:
Szokásos francia kicsi és lepattant szint (Residence la Guisane), de a felvonó lábánál van. Az lepett volna meg, ha jobb lesz, de én erre készültem.
Aki puccos helyen akar lakni, menjen a sógorokhoz (legalább) 3x összegért, és autózzon minden nap.
Akik Villeneuve-ben kaptak szállást, jól jártak, azok tágasok és jól felszereltek voltak, igaz nekik 3 percet kellett gyalogolni.

Árak:
Nem sokkal drágább a szupermarket, mint itthon, semmi kaját és italt nem vittem, mindent ott vettem. A sör és a rövidital olcsóbb kint.
Busz, síbérlet meg szállás cakumpakk 70 rongyba fájt, erre jött a költőpénz.

Egyéb:
Uszoda, korcsolyázás nem érdekelt, ezért nem tudom, viszont éjszakai élet a briancon-i részen gyakorlatilag 0.
Azért az óvárosba egyszer érdemes felmenni, ha nappal mentek, akkor amit ne hagyjatok ki az a Pont D'Asfeld, egy gyönyörű híd hatalmas
szakadék felett.
Vásárolni egyedül sícuccokat lehet, egyéb butikokat nem találtam. Jó szupermarket van, egy nagy a központban, ill. a szállás közelében is.

Utazás:
Busszal, 16 óra, 1200 km.

Ja, és az idő: 6-ből 4 gyönyörű napsütés, 2 nap köd és havazás.

Összeségében a síelés nagyon jó volt, egyedül a városban és a hüttékben csalódtam óriásit.
Visszamenni csak azért nem fogok, mert minden éven új helyet akarok kipróbálni.
bejarat.jpg
fekete.JPG
hazaut.JPG
hid.JPG
lavinateszt.JPG
omlasveszely.JPG
palyak.JPG
Vareshazaut.JPG
sziklas.JPG
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
Topik: Tauplitz
2007.01.17. 19:10
Ezt csak megerősíteni tudom, most hétvégén nagyon jót síeltünk itt. A Talabfahrt is síelhető volt, bár vasárnap esett az eső, és eléggé olvadt a legalja.
Fent viszont kiváló volt a hóminőség.

Reflektálva az eddigi beírásokra, nem olyan szörnyű ez a pályarendszer, teljesen jól el lehet lenni 2-3 napig, én pozítívan csalódtam. Ha lesz elég hó, akkor szerintem rengeteg lehetőség is lesz freeride-ozni.
DSCF2829.JPG
DSCF2830.JPG
DSCF2831.JPG
DSCF2854.JPG
DSCF2882.JPG
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.