Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gyermek síoktatás

ÜZENETEK (447)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2012.12.21. 12:38
""Azt hallottam vissza a többi oktatótól, hogy levette őket a lábukról."

Láttam videón, amikor Maci-Laci levette a lábáról Robint... de az egész más szitu volt. :-)

Tényleg aranyos a kis csaj!
Előzmény: (Joci 147183)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2012.12.21. 11:51
"Azt hallottam vissza a többi oktatótól, hogy levette őket a lábukról."

Nem csodálom! :)
Előzmény: (Joci 147183)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.12.21. 11:39
Anyukája csak két-három napot síelt összesen eddig. Nem rajong érte.Attól még lehet hozzá tehetsége nem kétlem.A jó benne az, hogy nem laposítja a bérlet árával a pénztárcámat. :-)Cserébe viszont amíg én síelgetek ő vigyáz a gyerekekre. De jó dolgom is van. :-)

Hát igen Tettáék így jártak. Addig adták neki a szikrát amíg el nem kezdte húzni az ívet. :-)

Azt azért jegyezzük meg, hogy nagy mázlista a kislány. Egyből két oktató is jutott neki. Nem semmi. És elbírt velük. Azt hallottam vissza a többi oktatótól, hogy levette őket a lábukról. :-)
Előzmény: (SíMan 147173)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.12.21. 11:26
Köszönöm az elismerő szavakat a gyermeket illetően és a videóval kapcsolatosan is. Feltétlen célom ezzel a bejátszással kapcsolatban, hogy nektek síoktatók malmára hajtsam a vizet. Sajnos ebben a pár napban, amikor készültek a felvételek többször is láttam, amikor épp apuka próbálja ráerőszakolni az erősen megkritizálható (vagy mondjuk úgy csekély sí tudását) ifjú sarjára. Minek után az amúgy sem jól működő rendszer a gyermeknél nem az elképzelések szerint funkcionál, közli vele, hogy ha nem azt teszi, amit mondanak, neki akkor ott hagyja, a hegyen kínlódjon tovább egyedül. Addig ő majd elmegy egyedül síelni.

Ezzel szemben nálam az úgy működött, hogy míg a gyermek az oktatónak szó fogadva (mert ugye ennek is megvan a sajátos lélektana) egyre ügyesebben és biztonságosabban tanulta a síelés rejtelmeit, addig én saját élvezetemre síelgettem és néha-néha rájuk néztem és hát, hogy a fenébe, de mindig rendben volt minden. :-) Szóval teljes volt a kikapcsolódás. Élmény volt gyerek és az én számomra is.

A csípő helyzettel kapcsolat hogy már 40 éve is így működött nem csodálkozom, hiszen az evolúciós fejlődésben csak évezredek alatt van kimutatható eltérések, változások. A sí iparban ez persze sokkal gyorsabban megy végbe. No de az ember 40 évvel ezelőtt is ugyanígy működött, mint ma és hát ugye akkor is voltak már kiváló szakemberek.

Inkább arra gondoltam, ahogy ezek a bizonyos csípő helyzetek kialakultak azok milyen gyakorlatsorokon keresztül épültek (épülhettek) fel. Bár én már csak a végeredményt láttam, mert minden percét nem figyeltem az eseményeknek (hiszen ha a nyakukon ültem volna, akkor tutira, semmire sem jutottak volna a gyerekkel, mert én csak elvontam volna a figyelmet). Talán jó példa rá a 42 másodperctől kb. 1- 1perc 10 ig. látható úgymond hagyományos (én csak repülős mozdulatsornak hívom) oktatási módszer. Mert én ott a gyerekek részéről nem látom sem a kitörő örömöt, sem azt a bizonyos csípőhelyzetet. Talán ez a nagy feladat megoldósdi nem annyira a gyerekek világa. De ott Kreischbergen ez nagy divat. Többször is láttam.

Persze nektek, szakembereknek sokkal többet mondanak ezek pár pillanatok.

A lécbiztonságban talán nekem is jutott egy kis szerepem, mert 2,5 éves múlt először ráállítottam és minden szezonban egy két alkalommal kerestem rá lehetőséget, hogyha csak negyedóra, húsz percre, de legyen neki élménye. Fő célom a síelés megszerettetése volt és ez tán sikerült is. :-)
Remélem én is, hogy további sikeres folytatása lesz ezeknek a síeléseknek. Csak bírjam anyagilag, mert már jövőre, vagy utána évben a kicsi fiamat is csatarendbe szeretném állítani. Természetesen oktatói munka igénybevételével. És aztán ténylegesen családi síelések lehet ezek párnapos munkából történő kiszabadulások. :-)

Kívánok neked is élmény teli eredményes síszezont.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2012.12.21. 09:29
Az utolsó gondolatodhoz: még nem láttalak síelni, ezért csak az állításodra tudok hagyatkozni: ezek szerint a kislányod inkább az anyukája sítehetségét örökölte, mintsem a tiédet! :) A lényeg, hogy élvezte és nagyon ügyesen jött le, sőt a végére még az uralmat is átvette és ő hozta le Tettáékat!
Előzmény: (Joci 147145)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.12.21. 08:09
Szia Joci!

Gratulálok a gyermek tehetségéhez, a te lelkesedéséhez, és a videóhoz.

A videón jól látható a csípő funkciójának 3 nap alatti átalakulása, és a kitűnő eredmény, mely természetesen a síoktatók munkáját dicséri.

Még egyszer gratulálok, az általad újszerű elgondolásnak nevezett megoldással kapcsolatban azonban felteszek ide két olyan képet, melyen jól látható, hogy a csípő helyzetének a síelés oktatásában történő tudatos alkalmazása nem a mai világ találmánya. Az egyik kép van tán már 40 éves is, és a másik, (a gyermekversenyzős), is 20 éves körül lehet.

A gyermek lécbiztonságában azonban bizonyos, hogy benne van az a 3 év is, amit te mint szülő, menedzseltél.

Még sok, hasonló élményt kívánok neked, és családodnak.

Replaci
Előzmény: (Joci 147145)
Csúsztatott és vágott hóeke összehasonlítása (Hoppichler)
A csípő helyzetének gyermeksíversenyzőkkel történő gyakoroltatása, edzésen. (Német forrás)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2012.12.20. 23:18
Elképzelhető, hogy tudok segíteni, kérlek írj egy emailt a címünkre (Profilom alatt megtalálod)
Előzmény: (norus 125782)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.12.20. 23:09
Az 5 éves lányomról megosztok egy 5 perces vágott videót.Egyrészt a felelős szülőknek ajánlom.Másrészt a fórumon megforduló síoktatóknak is.
Első síoktatásán vett részt Kreischbergen. Természetesen a SKI C.U.L.T. oktatói vették szárnyuk alá. Három nap síoktatás napi 2 órában. A videó szerintem hűen tükrözi, miért érdemes szakképzett oktatásra vinni a gyermeket. Ezt egy szülő, vagy jó ismerős nem tudná ilyen színvonalon megtenni. Sőt! Csak több kárt okozna mint hasznot. Főleg a későbbiekre nézve.Ezt a felvételt látva biztosan megéri.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Korábban már volt egy vita a hóeke különböző módozatainak használatáról, oktatásáról, cél vagy éppenséggel a célszerűtlenségéről. Itt most meg lehet nézni, hogyan is működik ez az újszerű elgondolás.
Előélet: harmadik szezonja, hogy sílécet csatoltunk a lábára. Eddig csak az egyenes siklást próbálgattuk vele. Egy alkalommal volt műanyagon pasaréten.
Jó mazsolázást hozzá.
Egy gondolat még hozzá. Aki ismer, az láthatja a lányom, már most szebben síel mint én, pedig nekem 6 szezonnyi előnyöm van. ;-)
a Tomi k
33 élménybeszámolót írt
33
15 éve tag
2012.12.07. 20:34
Köszönöm! Az utolsó két mondatod szerint fogunk cselekedni.
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.12.05. 18:01
Ez a gyerkőcön is múlik! :-)
Nem csak a vázrendszer a gond, hanem a figyelem és a kitartás is. Egy hároméves még lehet, hogy csak 15 percet bír ki fizikailag vagy figyelemmel. Ez egy csoportos oktatásnál komoly gondot okozhat.
Ki lehet próbálni, hogyan tetszik neki, és aszerint kell dönteni a folytatásról.
De pár évvel később sincs késő még elkezdeni. Szerintem érdemesebb először csak elvinni síelni a családdal, és ha nem áll sílécre, akkor legalább az életritmust megszokja. Erre tök jó lehet egy olyan hely, ahol van gyerekmegőrző-óvoda.
Előzmény: (a Tomi k 145151)
a Tomi k
33 élménybeszámolót írt
33
15 éve tag
2012.12.05. 17:26
A kis unokám három éves múlt novemberben, szeretném megtudni, hogy mikor állíthatom sílécre. Amikor kétéves volt azt hallottam, igaz nem szakembertől, hogy ízületek, csontok ...stb. még nem erősödtek meg, meg sem próbáljam őt sílécre állítani! Nagyon szeretném már megéreztetni vele a sízés örömét, no persze ha ő is akarja majd. Természetesen oktatóval kezdenénk az első csúszásokat.
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2011.12.01. 22:00
Sziasztok!
Síoktatót keresek a lányaim mellé (4,5 és 6,5 évesek), St. Martin am Tennengebirge pályáira (itt van a szállásunk, de Flachau is jó lehet, ha ez nem megy), 2012. január 15-20. időszakra, napi 3-4 órára (délelőtt).
Megköszönöm, ha valaki tudja ajánlani akár magát, akár mást :)
Nóra
síelés
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2011.11.28. 22:04
Szab
Köszi a tippet.
A bajom csak az hogy ezek a síovik amiket említettél Pesten vagy környékén vannak.Nekem ezt Zalaegerszegről megoldani nem túl egyszerű.Pontosabban a kinti sem sokkal bonyolultabb.
Az álltalad említetteket megnézem.
Különben hétvégén megpróbálkoztunk a csúszással Eplényben.Tetszett neki.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.11.26. 22:43
...szerintem síovi témában kezd az ismerkedést itthon. Pl. Fogarasi. Kérdezd meg mikor lesz tábor kint Ausztriában. Pl. Kreischberg/Murau jó kis tanuló hely a kicsiknek. Itt nagyon nehéz olyan hetet találni, hogy ne lenne kint magyar ovis csapat. Gyakorlatilag tele van magyarokkal. Körte (Alpesi Club), Bp. Síiskola, K2....
Ha, szervezés nélkül akarnál oktatáson részt venni a helyi síiskolában 3-4 magyar oktató (pl Csumpi) van. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=247362351965735&set=a.149937585041546.22969.100000759159141&type=3&theater
Előzmény: (síelés 124615)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2011.11.22. 14:52
Igen ott van ráadásul csak jókat tudok róla mondani. Ha a Car-tour-ral mész akkor ingyenes is.
kicsi fiam is kipróbálja januárban.
Előzmény: (szabobi 124610)
síelés
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2011.11.21. 22:08
Köszi megnézem
szabobi
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2011.11.21. 21:35
Szia,
ha jól tudom, Arnoldsteinen van magyar síovi. A hovautazzunk.hu oldalán láttam ilyen hirdetést.

Üdv.:szabobi
Előzmény: (síelés 124609)
síelés
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2011.11.21. 21:25
Sziasztok!

Egy kicsit jobban körbejártam a témát de sokkal elöbbre nem jutottam.
Nassfeld sírégióval felvettük a kapcsolatot.Ott ugyan van síovi de csak német és angol nyelven.Magyar nyelvü oktatás is van,de az nem ovirendszerben.

A következő síterület Tauplizt volt.Egy ott dolgozó magyar síoktatót hívtam fel de azt mondta hogy magyar nyelvü síovi ott sincs, csak oktatás.

Szóval a kérdésem az volna ha valaki tud Ausztriában magyar nyelvü síoviról, vagy esetleg szervezett útról ahol ovirendszerben foglalkoznak a gyerkőccel akkor legyen kedves jelezze.
Az elképzelés kb 5 éj 6 nap, 4 nap síeléssel.Az ellátás félpanzió de szóba jöhet az önellátás is.2 felnőtt 1 gyermek részére.

Köszi:Gyula
síelés
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2011.11.14. 18:55
Köszi a segítséget.Átnézem őket.
Az ország valóban csak a gondolatomba szerepelt.Egyébként Ausztriára gondoltam.
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2011.11.14. 07:33
Kedves András!

Itt találod meg a síiskolák listáját, minden elérhetőséggel:
https://sielok.hu/sioktatas/siiskolak/

Térképünkön megtalálod a lakhelyedhez legközelebb eső iskolákat, talán érdemes innen indulni: https://sielok.hu/terkepek/siiskolak/

Ebben az interjúban is sok hasznos infó van:
https://sielok.hu/rovat/sioktatas/cikk/tanulas-muanyag-palyan/
Előzmény: (síelés 123915)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.