Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
h i r d e t é s

Magyar síterepek nyereséggel ??!

ÜZENETEK (32)Időben csökkenő Időben csökkenő
HáZé
19 élménybeszámolót írt
19
19 éve tag
2005.03.29. 20:41
Örömmel olvasom, hogy végig nézted a honlapjukat.Mi voltunk februárban a nagy hóesés idején, /akkor Sopronban is volt 40cm/ és utaztunk a rattrakon. Pozsonyi ismerősünk megfűzte a rattrak sofőrjét, hogy vigyen már fel minket a platón. Klafa érzés!
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2005.03.29. 13:25
Tényleg jó kis sípálya!Ugylátom a legmodernebb Pisten Bully PB300-as ratrakkal kezelik a pályát!
HáZé
19 élménybeszámolót írt
19
19 éve tag
2005.03.29. 12:30
Lehet sípályákat üzemeltetni nyereségesen is 1000m alatt! A Bakony Snowcenter honlapján a fórumban olvastam a Pozsonyi sípályákról, 400-500m között fekszenek és pl. Zochova Chata-Piesok még most is nyitva kb. 20cm hó van! http://www.lkbaba.sk
HáZé
19 élménybeszámolót írt
19
19 éve tag
2005.03.29. 12:20
Nézzétek meg a http://www.tar.hu/bakonysnowcenter oldalt érdemes! A fórumon lehet javaslatokat tenni.
Rákéne döbbenteni a befektetőt, hogy ne a Bakonyban /Csobáncon/ hanem mondjuk a Pilisben vagy a Börzsönyben kéne befektetnie!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.31. 22:32
jövő szezonra tuti nem, szerintem az még távlati terv, egy csákányosra már inkább több sanszot látok, ráadásul olcsóbb is. helyükbe két duplacsákányost csinálnék a poma helyére, vagy a pomát meghagynám,mint relikviumot:)
Mondjuk én inkább ezt a tőkét országhatáron kívül fektettem volna be, pl Erdélyben, vagy Balkánon, persze örvendetes,hogy megpróbálják a hazai hómentes dombokat sízhetővé tenni.
mous
21 élménybeszámolót írt
21
20 éve tag
2005.01.31. 19:12
Szerintem alakulóban van a mátrai pozitív példa, bár még a fejlesztéseknek csak egy része készült, máris vonzó hely Mátraszentistván. A felvonók kapacitása még nem az igazi, de pont ezért lehet, h előrébb hozzák a 4üléses megépítését, talán már jövő szezonra...?!
yoyo
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.30. 17:25
az a baj, hogy a magyar klima nem alkalmas nyereséges siterepet megalkotni.az nagyon szép hogy elméletileg 10-12 hét minuszai ideálisak csak a jóatya tréfál meg bennünket minden évben vagy legalább is 10 ből 9 éve
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.02.09. 19:55
Kedves Stanee.

Én azt ecseteltem, hogy a patak kell, de nem elég - víztározó is kell.

Erre meg lehurrogsz és írod:
"egy kis patak vagy éppen forrás, hisz ezeknek a vizeknek gyűjtik össze a vízét majd pumpálják fel a hegyre csővezetékeken keresztül, amelyek végülis ezekben a mesterséges víztározokban futnak össze."
Vagyis: a vizet össze kell gyűjteni, víztározóba kell vezetni.

És én mit mondtam? ???

_yoss
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2003.02.07. 20:08
Siasztok!

Lehet hohy meg lehet csinálni, de ahhoz kéne pár hóágyú, mert min. 10 cm műhó kell ahhoz, hogy kultúráltan sielni. Ezt Ausztriában gondtalanul ki tudják vitelezni, de hát a Mátra még messze van semmeringtől, ahol idén jelentősen kevesebb hó esett mint a Kékesen. Hiehetelen adottságai vannak annak a környéknek. Mo-n rendre ott esik a legtöbb hó és még megasan is van. Megnéztem a hójelentést, azt hittem hanyat vágódom.
Hétfőn: 28 cm
Csütörtök: 90 cm
Most voltam flachauban még ott is kevesebb van (2000m).
Mint tudjuk a Kékes évi középhőmérséklete jóval kisebb az országosnál. Tehát hóágyúzással könnyen kibírja azesetleges melegebb időszakokat. Akár 3 hónapon át lehetne üzemeltetni, amit pedig nyugaton is irigyelnek.
Ez vontakozik minden északelet Mo.-i 8-900 m feletti helyre.
Ebből ha valaki nem tud nyeresésgesen kijönni az....

Jani
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.02.05. 23:18
te is ugyanazt mondod, mégpedig hogy nem elég egy kis patakocska, víztározó is kell... (vagy csak nagyon fáradt vagyok?? :-/)
_yoss
11 élménybeszámolót írt
11
21 éve tag
2003.02.02. 16:59
Csak megjegyzem, hogy a hóágyúhoz úgy tudom, hogy nem elég egy kis patakocska a közelben, vagy egy forrás. Ha megnézitek az ausztriai csúcsok környékét, a legtöbb helyen találhattok egy nagy víztározót, na az való a hóágyúzáshoz.
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2003.01.17. 18:36
Hello!

Én is gondolkoztam ezen dokat, miközben síléccel a hátamon másztam a Normafát és arra gondoltam, hogy az ez igen jó megoldásnak bizonyulna, ha valami extra forgalmas helyen építenének egy hosszú műanyag pályát, és azt egész évben működtetni lehetne, ha van elég jelentkező. Igaz, nem olyan jó rajta sielni, de ha akár egy-két miliméter hó van rajta(hóágyú), akkor már igen jól csúszik. egy iyet akár októbertől májusig. Ehhez viszont bőven elég egy jelentősen olcsóbb húzólift is, csak bírja a tömeget...

Ez egy idő után nyereséges lenne

Jani1
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.