Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Jahodna

ÜZENETEK (67)Időben csökkenő Időben csökkenő
.:RideR:.
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2006.01.30. 13:18
hy!
sztem a jahodnai palya nagyon jol rendbe van tarta, a felvono, a ho nagyon jo,csak egy hibaja van az hogy nagyon rovid a palya! kezdoknek tokeletes, mar tavaly is volt egy masik palya ami eleg meredek volt ahhoz hogy egy halado is elvezze, de megintcsak rovid volt. ja meg annyi meg hogy a szallas is jo, kozel van a felvonohoz(100m)csak sztem a tobbihez kepest draga!
arist-invest
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.03.07. 13:22
Szeva!
Mi januártól minden hétvégén kinn vagyunk. Eleinte Jahodnára jártunk, de néha túl zsúfolt. A hóréteg jelenleg 1m a pályákon. 5 felvonó van a három pályára. 4 csákjás és 1 tárcsás. A kis pálya nagyon rövid és csak a nagyon kezdőknek való. Aki két három napot sielt annak már kevés lehet, főleg az alja. A fő pálya teteje jó, a közepe nagyon meredek.
A pályák egyébként gondozottak 8 ratrakkal kezelik. Ennek ellenére napközben kijegesedik. A felvonókra max 1-5 pecr várakozás után lehet feljutni.
Az utóbbi időben áttértünk Kavecanyra. Ez évben vette át ugyanaz a cég az üzemeltetést mint jahodnát. Jelenleg 3 pálya üzemel az 5-ből. A kispálya 300 m két felvonóval 1 tárcsás, egy csákjás megy! ideális a kezdő haladóknak, illetve gyerekeknek. A hosszú kék pálya 700 m régi tárcsás - az indítókaros falyta - óriásit ránt, a gyereket majd kiveszi a kötésből, de gyors. A piros pálya kicsit keskeny hasonló felvonóval.
Az előnyök: Max 1 perc sorbanállás. Jahodnánál is jobb büfé, 1/4 annyi sielő!!!
Ja jelenleg 50 cm hó. Tökéletesen ápolt, ágyúzott
szerintem márc végéig hóbiztos. Ja és mindkét helyen 380 a felnőtt napi bérlet +100 a kártya amit visszaadnak. 270 a gyerek 150 centiig.
Az sem utolsó, hogy közel lehet parkolni!
Durván ennyi!
harmi
13 élménybeszámolót írt
13
19 éve tag
2005.02.27. 20:50
látogass el a https://www.holidayinfo.sk oldalra. egy csomó szlovák hely adatait, webkameráit, aktuális infóit találod meg benne. ott lesz jahodna is, meg korompa, meg az erika ski is.
ferencrencné
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.02.27. 10:23
Sziasztok!
Köszi a tapasztalatokat, végül is Zlata Idkán síeltünk egy délutánt, ugyanis kicsit elévedtünk, pedig gyakran utazunk. Nem volt rossz, csak az ülős lassan ment és fáztunk rajta, az alsó piros tárcsásra sokan vártak, így azt kihagytuk.Elég hóbiztos helynek tűnik,legalább egyszer egy egész napra még biztosan ellátogatunk.
Jahodna is érdekel,mennyire lehet hóbiztos? Március közepén talán lesz még síelésre alkalmas hó?
HáZé
19 élménybeszámolót írt
19
19 éve tag
2005.02.21. 11:47
Hali! Van egy másik topic amiben Kavecany-ról irtam, nagyon jó kis hely Kassa mellett 7Km-re!Még tudom ajánlani Kojsovska Holá-t ami már egy nagyobb síközpont Kassától 30Km-re!
k2.bmp
k1.bmp
k3.bmp
hg001
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2005.02.21. 10:11
Jahodnán tavaly januárban voltam utoljára, akkori tapasztalataim

- nagy tömeg volt (valószínűleg Kassa közelsége és a hétvége miatt),
- a felvonó (talán Doppelmayr) gyors,
- a hóűgyúk folyamatosan mentek, a ratrak is készenlétben állt, tehát a pályakarbantartás megoldott
- a fő (piros) pálya teteje elég meredek, lejjebb kellemes pirosaskék és egyre szélesedik
- a felújított önkiszolgáló étterem kulturált, tiszta és olcsó volt
- akkor alakították ki a fő pályával párhuzamos másik pályát + hozzá tartozó tárcsás felvonót.
- a kis pálya tökéletes a gyerekek tanítására.

Azóta - ha jól tudom - átadták a másik piros pályát (felvonóval együtt), de a honlap szerint nem igazán van nyitva: https://www.jahodna.sk

Ha valaki komolyabb szinten síel, érdemes a kb. 30 km-rel nyugatabbra lévő Korompára (Krompachy-Plejsy) menni, ott sokkal több a pálya és a felvonó (ülőszékes is), igaz, hogy az ottani pályák nagy része nem kezdőknek való.
ferencrencné
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.02.20. 20:24
Üdvözlet!
Van tapasztalatotok Kassa környéki sípályákról?
Más is érdekel ami jó lehet, lehetőleg a határtól max.100-150 km.
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.