Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Lienz és környéke - Osttirol

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2008.03.04. 21:11
Most kaptuk a hírt, hogy ma hatalmas hó esett Lienzben, legalább 60 cm. Most érdemes elindulni, ha valaki teheti.
Egyébként a szívem csücske ez a hely, nem nagy terep, de profi minden és gyönyörű látvány tárul a Dolomitokra.
https://sielok.hu/siterep/lienz/
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2008.01.27. 19:06
Sziasztok!
Jövő vasárnap megyünk egy hétre Lienzbe. Valaki járt arra valaki mostanában? Pályákról valami info? A webkamerák nem sokat mondanak.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2007.03.20. 20:50
Oberdrauburg kicsit messze van, Lienzben is találsz ennyiért szállást. Idén mi 19 Euro/pro Naséért voltunk, 9 euro volt a félpanzió felára. Egyébként tényleg tuti hely, nekem Defereggen jött be a legjobban, jövőre már elve ide megyünk, nem Lienzbe.

Defereggenben a kék vége a brunnalmi hütte felett azért az elég kemény... a pirosat felülről súrolja szerintem! Nem csak Defereggenben fura a pályák jelölése. Lienzben is síeltem olyan piros pályán, ami mondjuk máshol csont fekete és a kékeken is voltan erősen piros lejtések. Kezdőkkel megszenved rajtuk az ember.

Ha nyáron arra vetődtök menjetek el Kals am Grossglocknerbe, Ausztria legstebb fekvésű faluja!!! (Na jó lehet nem mindenki látja így, de a kilátás innen a legszebb a Grossglocknerre.)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2007.03.18. 17:58
Na megjöttünk!

A Zetterfelden kezdtünk. Ez egy tutti pálya lehetne, de délben sajna +7 fok volt a csúcson, úgyhogy nagyon ragadós lett a hó.
Pénteken, szombaton Mölltal gleccseren voltunk.
Ez viszont csodálatos volt.
Be volt tervezve Silian is, de a meleg miatt nem mertük megpróbálni, inkább ráfizettünk 4EUR-t naponta, fejenként, hogy mehessünk Möltallra.
Időben kellett érkezni, mert hatalmas volt a tömeg a parkolóban és a vonaton.

A szállásunk Oberdrauburg-ban a Gasthof Post-ban volt. A szállás jó volt, a kaja kiváló. Félpanzió 7250HUF/fő/éj több mint kiváló. Egy veszprémi iroda szervezte az utat. Innen 20km volt Zetterfeld, 50km Mölltall.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2007.03.17. 19:43
Matrei szuper, onnan nincs messze Sankt Jakob in Defereggen, mindenképp menjetek ki oda. A Kals am Grossglockneri pályák csak haladóknak, de azoknak szuper. És a kilátás itt a legszebb Ausztriában. Egyenesen a Grossglocknerre néz a pálya:-) Lienz is jó, de csak akkor ha nincs túl meleg, mert a pályák napos oldalon vannak.
Vécsey Zsolt
275 élménybeszámolót írt
275
21 éve tag
2007.03.14. 13:15
Matreibe indulunk, de a bérlet a környéken is jó. Még át nézem a korábbi leveleket is, de ha volt valaki mostanában, írja meg legyen szíves tapasztalatait.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2007.03.08. 19:17
Mondjuk én bevallom meglepődtem a pályák besorolásán. A kékkel jelölt pályák nem mindig kékek, néha átcsaptak pirosba, sőt volt olyan hely, ahol a délutáni buckák miatt én simán fekete besorolást adtam volna neki. Sankt Jakobban például a sítérkép szerint a kabinos aljába pirossal jelzi a lefelé vezető pályát, de a pályá szélén már fekete tábláb virítottak és hát erősen fekete is volt a lejtő. Nem csodálom, hogy Mario Scheiber itt tanult síelni:-)
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2007.03.08. 18:14
Sziasztok! Ma jöttem meg Osttirolból, szuper hóhelyzet, különösen St. Jakob in Defereggen szuper. 100 centis hó, egész héten szemerkélt, itt egy cseppet sem olvadt, sőt, erősen minusz volt végig. Tegnap pedig kb. 10 centi friss hót is kapott a pálya. Lienzben is zuhogott, de csak a Zettersfeld jó, a Hochstein alján a FIS pálya felolvadt, ott ugyanis eső esett.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2007.03.07. 15:42
Kedves Sporttársak!

Járt valaki manapság errefele???
A webcam-eken esőcseppeket látok! Mi a helyzet??
Előre is köszi a válaszokat!

Feri
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2007.02.04. 13:21
Átadó egy kétszemélyes hétéjszakás síelés Kelet-Tirolban, Lienz mellett. Hét éjszaka, reggelivel és uzsonnacsomaggal, KÉT SZEMÉLYRE csupán 65.000 forint. (A gutschein értéke 500 euro!!!) A múlt héten 120 centi hó esett a környéken. A szálloda 10 percnyire fekszik a lienzi sípályától, de közel van Sillian és Matrei is. A gutschein jövő februárig szinte bármikor felhasználható!!! A Domlomitok pedig Ausztia legszebb része, 60-nál is több 3000-es csúccsal!!!

Akit érdekel, hívjon bizalommal.

30/2587799
csgugo@lapcom.hu
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2007.02.02. 21:19
Ma jöttünk haza Lienzből. Igen elégedettek vagyunk, csodálatos környék, kellemes kis város. A Zettersfeldi pályákon voltunk a családdal, nagyon jól megfelelt az igényeinknek. Egy szépséghiba volt, spóroltak a hóágyukkal és a 6. napon már bizony kopottak voltak egyes pályaszakaszok.
tomili
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.01.27. 20:55
Sziasztok,

Igen valóban a környék csodálatos,de . . .

Sillian nevű helyen béreltünk apartmanokat 9 család részére. Meg is érkeztünk, átvettük a szállásokat. Gyönyörűek voltak.
1 egész napot sieltünk, snowboardoztunk. Este az apartman mögött hagytunk 2 snowboardot, amit reggelre elloptak, többek közt 5 teli tál kajával együtt.
A recepción bejelentettük, alig akarták elhinni.
Kijött a rendőrség, ők is eléggé hihetetlennek tartották az esetet. Ki kellett töltenünk 1 10 oldalas jegyzőkönyvet, maj 3 nap múlva kaptunk 1 2 oldlas papírt, amin csak a bejelentés ténye volt rajta. A lopás hétfő este volt, péneken még nem kaptunk semmilyen normális papírt.
Ez még nem minden: kötöttunk UNIQUA biztosítást, nem ajánlom senkinek - mert előszőr még minden ok volt, maj kaptnk 1 sms-t ! ! !, hogy xyz pontt lapján sí- és snowboardfelszerelésre nem vonatkozikk a biztosítás,amit kötöttünk.
Mindenki vonja le a tanúságot magának.
Van mit!

Ja és a helyi kölcsönző nagy kegyesen adot 10 % kedvezményt egy napi bérlésre.

Üdv,

Szüts Tamás
szutst@tiszanet.hu
06309550187

apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2007.01.25. 17:12
Holnap hajnalban indulunk Lienzbe egy hétre, nem voltunk még itt. De a havazás időzítése és mértéke tökéletes.
Beszámolok, majd az útról, vagy itt, vagy az "élménybeszámolók alatt".
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2007.01.25. 16:21
Kelet-Tirol állati jól járt a havazással. 120 centi hó esett Lienz könyékén:-) A ratrakok éjjel-nappal jártak, hogy tapossák a havat. Még jó hogy ide foglaltam a síelést:-)
garag
15 élménybeszámolót írt
15
18 éve tag
2007.01.05. 13:59
Járt valaki itt mostanában?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.22. 17:57
"A nagy hegyek lerántják a tenger felől jövő csapadékfelhőket"
alapjában igaz ez az állítás, hiszen a tengeren átkelő szél telítödik nedvességgel, majd a szárazföldön az ott magasodó hegyekbe ütközik, melynek következtében alaposan "megrázza" magát (lsd Japán, USA.pl. Kalifornia, Libanon, részben Görögo. ill. Appenninek stb).
Az itteni hegyek azonban elsősorban a mediterrán ciklonokból profitálhatnak, pl ami a Pó síkság felett keletkezik telenként. Az északias, nyugatias áramlásokból viszont aligha. Jó példa erre,hogy amikor Gerlitzenen voltunk többször előfordult,hogy Turracher Höhén kiadósan havazott, Gerlin meg végig napsütés volt, vagy max pár centi esett.
Decemberben már mindenütt lehet sízni, ha freeridera mész, akkor inkább a végefelé a biztosabb, de a pályán nem lehet gond. Lienzben kb 2100 a napsütéses órák száma, de a hegyen (Zettersfeld, Hochstein) telente többet süt a nap (részben inverziós okokra visszavezethetőleg)
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.09.20. 17:12
A decemberi síelés időjárás függő, bár a bergfex szerint december 8-tól már üzemelnek a felvonók. TEhát nagy valószínűséggel van már hó. A napsütés pedig tényleg igaz. Csak ismételni tudom magamat. Lienz tényleg nagyon tuti hely. A sípályái nagyon jók, vannak családi hosszú kék lejtők és a hochteini pálya pedig igazi kihívás. (Nem hiába van itt a női VK futam.) A város pedig mediterrán hangulatú, nem nagy, de elég nagy élet van benne. A táj pedig gyönyörű. Szemben a zettersfeldi lejtővel a dolomitok csúcsai, a hátad mögött meg a Tauern 3000-es hegyei. Csak ajánlani tudom!
drazse
24 élménybeszámolót írt
24
18 éve tag
2006.09.15. 17:07
Azt hallotam, hogy az Alpoknak a Hohe Tauerntől délre eső részén előbb elkezd havazni. A nagy hegyek lerántják a tenger felől jövő csapadékfelhőket. Ez tényleg így van? Decembertől lehet már ide menni síelni? Tud valaki valamilyen infót? Mennyi az a több napsütés, mint máshol?
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.06.13. 14:52
Lienz valami csodálatos. nagyon kevesen ismerik, állítóm Tirol legszebb része, főként a Dolomitok miatt. A Zettersfeldről lélegzetelállító panoráma nyílik a városra. Nagyon szuper hely az elzártság jót tesz neki. Nem annyira tömeg hely, mint az észak tiroli rész. A legtöbb napsütés itt van Ausztrián belül:-)

A Zettersfeldi pálya egyébként kezdőtől a haldóig kitűnő, a Hochstein pedig FIS-pálya, itt rendezik a női világkupa futamot. Aköi már tud síelni, annak hatalmas élmény. Matreit és Silliánt nem ismerem, de arról is jókat hallottam.
snowboardeur
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.19. 18:05
Sziasztok!
Február végén egy kisebb csapattal a Lenzi dolomitok pályláihoz utazunk. Terveink kötött szerepel Hochstein, Zettersfeld és Matrei meglátogatása. Van esetleg valakinek tapasztalata ezeket a központokat illetően? Milyenek snowboardozási ill. gyermekes síelési lehetőségek?
Bármilyen hozzászólást, véleményt szívesen fogadunk!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.