Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Bohinj - Vogel
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Jezero - Vogel sícsomag - 2-7 éj, síbérlettel!
ÜZENETEK (152)Időben csökkenő Időben csökkenő
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2015.03.05. 10:21
Öt alkalommal voltam ezen a síterepen, nem fogsz csalódni, én nagyon szeretem. Szerintem a hónap végéig kitart a hó. Szerintem a nagy kabinos lift aljáig nem lehet lesíelni, mert a pálya alsó szakaszán nincs hó, bár most nem voltam kint, de az elmúlt öt alkalom közül egyszer volt ez a pálya nyitva. Ha nem a pályán laksz, akkor csak úgy tudsz a kabinos közelében parkolni, ha reggel időben mész. A hóvastagságra visszatérve a mostani 1 m itt nem számít sok hónak. Voltunk úgy, hogy 3 m volt a hó vastagság és a pályán a völgyben lévő ház alig látszott ki a hóból.
Előzmény: (adami 181672)
HPIM1277.JPG
adami
2 élménybeszámolót írt
2
9 éve tag
2015.03.04. 14:43
Szilveszterkor voltunk ott és már akkor is jó hóviszonyok voltak. A webkamerákat nézve simán kitart húsvétig a hó!
Szerintem a legcsodálatosabb lecsúszni egészen a lanovka alsó állomásáig, az egy igazi élmény! (nem kezdőknek való!)
Előzmény: (Viri 181623)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2015.03.03. 21:04
Járt itt mostanában valaki, mert csak több éves bejegyzéseket látok a topikban!
Meddig van szezon a Vogelen?
Mr Hm
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.25. 17:46
Bohinj-Vogel:
Nem most voltam ott, az biztos, így csak pár gondolat:

A síterepről nagy vonalakban:
Olvastam itt, hogy változó, hogy a legnehezebb rész mikor erős piros és mikor gyenge fekete.
Nos, az biztos, hogy már akkor sem volt óriási kihívás, de nyilván semmit nem szabad félvállról venni. A pályák emlékeim szerint mérsékelt keménységűek, de jól karbantartottak voltak. Volt egy-két rázósabb rész valamelyik piroson belül (na igen, talán nem kellett volna lerövidítenem egy szakaszt:)), de alapvetően kellemes pályák voltak. Anyukám nagyon szerette, ő fontolva halad és egy műtét óta inkább a kék pályákat részesíti előnyben.
Egyszer jó barátommal letértünk a pályáról, ott volt szűzhó, meg dombos területek, az a rész rejtett kihívásokat, nagyon szerettük:).

A szállásról:
Egy (talán)Stare nevű úrnál laktunk, hát fűteni a végéig se nagyon sikerült neki az ígérgetések ellenére sem, de nagyon finom vacsorát kaptunk és úgy rémlik korrekt áron.
Egyébként megfakult emlékeim ellenére az volt a benyomásom, hogy Szlovénia már-már nyugatos minőséget nyújt annál lényegesen kedvezőbb árakon.
A szlovén emberekkel sem volt semmi gond, ha mondjuk kiengedtük őket a parkolóból sose köszönték meg, de nekem az volt az érzésem, hogy talán azért nem, mert ott ez annyira természetes volt (velünk is udvariasak voltak).

Szóval bár kevéssé emlékszem erre a síútra, de az összkép pozitív, ennek ellenére nem mennék vissza oda, csak akkor, ha esetleg lesz majd családom és a gyerek(ek)kel is szeretném megkedveltetni a síelést (mivel nem annyira erősek a pályák).
szeleste
10 élménybeszámolót írt
10
13 éve tag
2011.01.17. 22:15
Szia!

Tegnap jöttünk haza és csodálatos. Bár reggelre kicsit fagyottak a pályák, a helyi gépek kicsit megtörik a felszínt, de ez sajnos nem az igazi. A jó hír viszont az, hogy 1-2 óra alatt a Nap és a síelők hevétől picit megolvad (nem lesz kásás) és remekül síelhető. Már csak arra kell figyelni, hogy a snowboard-osok által összetömörített buckákat kikerülje az ember. De a hátsó piros pályákon ez elenyésző. A liftek-pályák a 14-es (völgybe vívő) kivételével működnek, bár a fő hütténél is úgy van kiírva, hogy a 6-os felvonó (csúcsra vivő) nem működik. Az idő remek, 8-11 fok között volt az idő végig, fogytak is a sörök.
Bátran ajánlom, mi gondolkodás nélkül visszamennénk akár holnap.
Előzmény: (kristof83 103117)
kristof83
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2011.01.10. 18:40
Sziasztok!
Járt mostanában valaki a Vogel-en Bohinj-ban?
Milyenek a hóviszonyok? A hivatalos honlap elég lesújtó, mert aszerint nem működik csak 2 pálya, és folyamatosan plusz pár fok van és olvad a hó.
Január végén mennénk 6 napra, várható addig valami változás vagy hidegfront?
Már kétszer voltunk itt, mindkétszer tavaszi szünet idején, és akkor 300cm-es hó volt !!! Csúnya lenne ha tél közepén a csupasz hegy várna.... :(
peetair
12 élménybeszámolót írt
12
15 éve tag
2010.12.03. 16:15
http://www.snezni-telefon.si/default.asp#
Aktuális Szlovén hó és pályahelyzet. Nagyjából napra kész hójelentéssel.
peetair
12 élménybeszámolót írt
12
15 éve tag
2010.12.03. 16:12
Ígéretesnek hangzik, főleg, hogy tegnap még csak 125 cm-t írtak. De a határhoz közeli szlovén pályák Maribor, és Rogla már ma megkezdte a szezont. Krvavec meg tegnap, bár mindenhol még csak pár felvonó megy.
Remélem még decemberben megnyitják völgybe vezető hosszú pályát. Ahogy nézegettem a webcamera képeit, még a hét elején, a tónál is bíztatóan fehérlett.
Két év óta vissza akarok menni így decemberben, remélem most jó lesz a hó hozzá.
Előzmény: (kócos 95889)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.12.03. 14:53
December 4-én indul a szezon:
Višina snega: 165 cm
Barna86
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2010.01.15. 22:13
Én ehhez annyit fűznék hozzá, hogy a csúcsról lejövő pályának és a graben-nek/körpályának van egy 40-45%-os esésű része, amit egy részletes, magasságszelvény szerinti térképen feketével jelölnek a szlovének. Lassan tíz éve minden évben odajárók mondták nekem, hogy általában a hómennyiségtől függ, hogy mennyire meredekre alakítják ezeket a szakaszokat, tehát ingadozik az erősebb piros és a könnyebb fekete között. A fekete felé tolja az értékelést, hogy az említett szakaszok a fekvésük miatt szinte alig kapnak napfényt, így még délután is szinte jegesek.

Amúgy a síterepről (Vogelről): eddig kétszer volt szerencsém eltölteni ott egy-egy hetet. Mind a kétszer március eleji időpontban voltam. A kabinos előtt reggel 9-10 óra magasságában mindig hatalmas sor kígyózott, általában 3-4 kabint kellett kivárni, de a szlovének mentségére szóljon, hogy folyamatosan pörgették őket. Fent a hegyállomás előterében egy ideális "terecske" található, ahol kényelmesen tud bemelegíteni akár egy busznyi csoport is, s mellettük elférnek a többiek. Az 1-es pálya csak azért van, hogy lecsússzunk a többi felvonóhoz, a minimális (150-200 m) hossza miatt önálló síelésre nem nagyon használják. A tömeg javarésze a 2-4. pályákon oszlik el, ezek a pályák ideális tanulópályák. A 4-es kezdő síelők részére, mert nagyon széles, s felváltva vannak lankásabb és meredekebb részei; míg a 2-es a középhaladók számára egy ideális terep ahhoz, hogy elkezdjenek piros pályázni, megfelelően széles és meredek ehhez, igaz, kicsit buckás. A hátsó pályákon (5-8.) sokszor szinte alig van ember, pedig jó piros pályák vannak ott. A hosszú, kétüléses felvonó aljához vezető három piros pálya szintén jól van kialakítva, a csúcsról lejövő része ugyan picit erősebb. Viszont azért bizonyos helyeken célszerű elengedni a lécet, mert különben lehet botozni a következő letörésig (ezen a hosszú pályán van még nagyobb embertömeg). Az eddig említett pályák (talán a csúcsról lejövő kivételével) egy biztos középhaladó szinttel járhatóak úgy, hogy élvezze is az ember. A völgybe vezető pálya viszont inkább haladóknak ajánlott, mivel a meredekebb része alig kap napot, így lehet karcolni rendesen az íveket, annál is inkább, mert jellemző, hogy egy meredekebb letörést egy balkanyar vagy egy visszafordító kanyar követ, szóval teljesen ész nélkül nem ajánlott lecsúszni. Az utolsó 2-2,5 km-e kb. egy sífutópálya szintje, így ott csak csúszni kell egy szép erdei úton, de több megállót is kialakítottak, ahol alkalmazkodni lehet a hirtelen légnyomásváltozáshoz illetve lehet gyönyörködni a bohinji tóban. Néha még ennek a pályának az árnyékos oldala is képes felolvadni, azon a részen is előfordulhat kásásodás, viszont az alján ott délután szinte 100%, hogy kásás a hó.
A síterep összességében jó, minden tudásszint találhat magának való pályát. A felvonók tekintetében kétarcú a pályarendszer. A két, újonnan épített négyüléses (1,3) mellett megvannak a hagyományos csákányosak, sőt a csúcsra vezető felvonó egy együléses, kb. olyan érzés, mintha egy kempingszéken lebegne az ember több méteres magasságban. A hosszú kétüléses felvonó (7) sajnos mára megérett a cserére, kb. 15-20 perc is van, mire az ember visszaér a csúcsra. Az árak a fenti hüttében emberinek számítanak, s finomak az ételek, a kiszolgáló helyiségek pedig mindenhol pedánsan tiszták. Én kb. ennyit tudok mondani Vogelről.
Előzmény: (admin3 80158)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2010.01.15. 09:52
Szia Kócos!

Köszönjük, hogy szóltál, javítottuk a pályaadatokat: https://sielok.hu/siterep/vogel/
Előzmény: (kócos 80140)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.01.15. 06:52
Régóta figyelem az idetartozó tájékoztatást.Most feltünt, hogy a beharangozó sípálya nehézségi tényezői között a fekete pálya:12 km
"Sípályák hossza: 18 km
12 km4.5 km1.5 km "

A hozzátartozó pályatérképen ez 0 km.

Egyébként a 90 cm es hó már kiváló körülményekre utal.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2010.01.06. 21:05
Mi is itt voltunk nászúton!
De nálunk fordított a történet. Télen síeltem itt(vagyis végülis a környéken), és ahogy elnéztem a vidéket, azt gondoltam, hogy nászútra ide kéne jönni. És 2 év múlva így is lett.
Mi egy napot elmentünk Velencébe is, de a nejemnek ez a környék sokkal jobban tetszett. Pláne mikor a Bledi tavon az ottani gondolás útban a kis sziget felé még az O'Sole Mio-t is elénekelte.
Előzmény: (vasssy 78233)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.01.06. 14:06
Vogelen már "tombol" a szezon, újra van 50cm hó és 2 lift (Orlove Glave és Brunarica) megy.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.01.03. 15:48
Azt semmiképp sem mondanám, hogy rosszul jártunk volna azzal, hogy elmentünk! Jól éreztük magunkat és síeltünk is.

Amúgy mi a nászútunkon voltunk errefelé nyáron, akkor szerettünk bele a környékbe.
Előzmény: (TZoli 78169)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2010.01.02. 22:16
Hi!
Hát ez van. Még mindig jobban jártál, mint én, aki csak innen nézem a híreket.
Egyébként érdemes visszatérni bármelyik évszakban. Ezek itt tavaly(előtt) októberben készültek.
http://picasaweb.google.hu/geza.tombor/SzlovNia#
Sajnos nem én voltam, hanem az öcsémék.
IMGP1114.JPG
DSC05125.JPG
DSC05094.JPG
IMGP1115.JPG
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.01.02. 16:34
Talán enyhít a szomorúságotokon az alábbi/ a honlap szövegét az automata tolmácsgép fordította/:
Sí felszerelés hiánya miatt a hó nem üzemeltetik.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.01.01. 23:00
Hát, amikor a Ski Hotelben foglaltunk szállást, arra gondoltunk milyen jó lesz elfelejteni néhány napra a kocsit és csak síelni fent a hegyen és le sem jönni 3 napig. Vogelen nem indult a legjobban a szezon, aztán 20-a környékére lett 70cm hó és már megkönnyebbültünk volna, amikor beütött a 3napos eső... 26-án amikor megláttam, hogy itt a hideg, de azt írják, hogy "Ski devices because of lack of snow don`t operate", hát veszett telefonálgatás kezdődött a csapatnak, a síterepnek és a szállásnak. A síterepnél azt monták, hogy talán kedden mtudnak kinyitni. A szállodát a helyi turizmus iroda üzemelteti és felajánlották, hogy lehetünk a Hotel Bohinjban ami lent van Ribcev Lazban a tó túloldalán, így könnyebben mozoghatunk, ha el akarunk menni máshova síelni. Már majdnem úgy volt, hogy nem is megyünk de végül csak 3 részre oszlottunk, a családosok ragaszkodtak a Ski Hotelhez, néhányan nem jöttek, mi, a maradék pedig a tópartot választottuk. Végül egyáltalán nem tudtak kinyitni (ahogy a honlapjukon látom, azóta is csak romlott a helyzet), így oda-vissza Gerlin, hétfőn Krvavecen, kedden Koblán csúsztunk, sajna Vogelre fel sem mentünk.
A szállással mindkét csapat elégedett volt, bár a szaunáért mindkét helyen 10EUR-t kértek fejenként, ezt nem nagyon értettük és sokalltuk is egy kicsit.
Végül azt hiszem sikerült kihoznunk némi jót a kedvezőtlen időjárásból, hiszen minden nap síelhettünk.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2009.12.26. 10:52
Én ezt néztem:
http://www.snezni-telefon.si/default.asp#
És utána a Vogel-é.
Itt -4 fok és 30 cm hó, a webkamerás képek egész jó képet mutatnak. Nekem úgy tünik, mintha lent a völgyben lenne valami felhős-ködös-csapadékos idő, fent a hegyen pedig szikrázó napsütés.
Legyen igazi síelős időtök!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.12.25. 22:12
A honlap szerint -2 fok van és havazik. Még a végén igaz lesz amit az előrejelzés mondott...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.