Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tömeglesiklás Eplényben

ÜZENETEK (76)Időben csökkenő Időben csökkenő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.01.11. 23:47
Azért teljesen igaz ám amit írtál, egyetértek! :-)
Annyi, hogy itt másnak is okozhat az ember sérülést akaratán kívül és ez nem jó érzés. Legalábbis engem frusztrálna, még akkor is, ha tudnám, hogy ő ugyanúgy jelentkezett...
Előzmény: (mitro 130376)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.01.11. 23:41
Ezek szerint nem jól emlékszem. Elnézést az érintettektől.
Előzmény: (vasssy 130375)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.01.11. 23:39
Biztos ott volt? Nem a Síparkban? Eplényben flúgos futam szokott lenni, de lehet én emlékszem rosszul.
Előzmény: (mitro 130372)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.01.11. 23:30
Ha jó emlékszem, tavaly Eplényben volt az a medence átugratós verseny. Sokan a medencében landoltak. Én is ámulva néztem a videókat. Amíg át tudtak öltözni, vizes bakancsban, vizes ruhában volt esély egy komolyabb megfázásra, mégis bevállalták jó néhányan. És mégsem kapott mindenki tüdőgyulladást. Mindenkinek saját döntése, milyen kockázatot vállal.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2012.01.11. 22:49
Az én meglátásom szerint nem minden a marketing. Lehet, hogy maradi vagyok?

Csabor aki még hisz bizonyos értékekben
Előzmény: (huligan 130361)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.01.11. 22:43
Szerintem veszélyes dolog, de semmi sem kötelező! Biztosan lesz felelősség vállalási nyilatkozat... Innentől kezdve a szervezők mossák kezeiket, a hülyeség pedig alapjog, így biztosan rengeteg jelentkező lesz!

Alkalmazott közgazdaságtudományi szempontból megvizsgálva, a főszponzor ismét hatalmasat húzott, hiszen itt és most is erről beszélünk!

Marketingből ötös!
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2012.01.11. 22:35
Kíváncsi lennék a szervezők álláspontjára, hogyan is gondolták, gondolják Ök ezt. De ha jól látom eddig még nem szóltak bele a témába. Lehet, hogy nem is fognak?
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.01.11. 19:35
Ebbe tényleg nem menjünk bele, mert egy végtelen vita is lehetne belőle...

Szerk.
Ja, és szerintem csak óvatosan ezzel a gondolkodással. Sokak szerint a hagyományos síelés is plusz kockázatot jelent.
Előzmény: (Kis Kovi 130317)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2012.01.11. 19:03
Tényleg nem akartam ennyire elkanyarodni, de úgy látom azért kénytelen vagyok egy picit jobban kifejteni a véleményemet.

Tudod az a baj, hogy Magyarországon tényleg élősködés folyik a TB rendszert illetően, azaz az egészségbiztosítást fillérekért (sőt bizonyos esetekben ingyen) meg lehet úszni, ha az ember ügyeskedik ("szürke/feketegazdaság/állrokkantak, stb.").
Ehhez képest, ha valaki az ésszerű kockázatot meghaladóan kíván mondjuk egy sportrendezvényen résztvenni, akkor ha baj van és ezt követően ellátás, úgy ez is belefér nálunk a büdzsébe, ellenben számtalan olyan ember nem jut normális, minőségi ellátáshoz, akik az egész életük során a jövedelmükhöz mérten extra nagy járulékokat fizetnek, fizettek be (pl. valós jövedelem után közterhet fizető (köz)alkalmazottak) a közösbe. Persze az élet más területén is ugyanez a helyzet, azaz az egészségtelen életmódból következő megbetegedések, a szenvedélybeteg sarát is kifizettetik a becsületes emberekkel. Egy kicsit ésszerűbb, racionálisabb társadalomban ez nem megengedett.
A számlázást arra értettem, hogy ideje lenne e téren igen is meghozni a szükséges intézkedéseket, hogy ne lehessen más ...-val verni a csalánt.
A nyugdíj is hasonló "tészta", de ezt már tényleg nem itt fejteném ki:)
Előzmény: (TGeree 130167)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.01.11. 15:31
Az igazi extrémitás, hogy max. hófoltokon lesz ez az őrület:):(

Persze így még több és nagyobb esések lesznek.
Majd videón megnézem.

Szervezőknek azért szurkolok, hogy ne legyen nagy gáz!
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2012.01.11. 15:27
Mivel a téma elég izgalmas, külön topikot nyitottunk az eplényi tömeglesiklásnak, és ide helyeztük át az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat.

Időközben kaptunk némi anyagot is róla: https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/tomeglesiklas/

Tavaly egyébként mi is írtunk egy "hasonló" versenyről, ami Tirolban zajlott. Több száz síelő, snowboardos, telemarkos indult el egyszerre április 23-án a der Weisse Rausch (Fehér Mámor) elnevezésű futamon, hogy megtegye a 9 km hosszú, 1350 méteres szintkülönbségű szakaszt St. Anton am Arlberg lejtőin. https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/der-weisse-rausch/
Van róla egy látványos videó is.
husky21
31 élménybeszámolót írt
31
12 éve tag
2012.01.11. 10:44
Időpont téves itt is szombaton lesz a derby /este/mint Kitzbühelben.
husky21
31 élménybeszámolót írt
31
12 éve tag
2012.01.11. 07:42
Eplény megirigyelte a Kitzbüheli Hahnenkammrennent. Amig ott a Streiff meredeksége /és az egész pálya/az igazi kihívás addig Eplényben a tömeg lesz az. Tiszteletböl még időpont is egyezik a nagy testvérrel igaz ott szombaton lesz a nagy derby itt meg vasárnap. Nagy élmény lesz /a nézőknek/ reméljük,hogy a versenyzőknek is.
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2012.01.11. 07:33
Sziasztok! Az, hogy külön topikot nyitunk "Tömeglesiklás Eplényben" címmel nem azt jelenti, hogy off, hanem, hogy ez olyan jó téma, ami az 1 nap alatt összegyűlt hozzászólások száma alapján külön topikot érdemel. Ugyanitt a Magyarország témakör alatt és főoldalon is ugyanúgy megjelenik, ha van benne új üzenet. Tehát semmivel sem lesz nehezebb elérni a témát és ugyanígy folytatódhat a beszélgetés, ez mindenkinek jobb így. Akit az érdekel, hogy hány lift megy aznap Eplényben az továbbra is megtalálja ezeket az aktuális infókat az Eplény topikban, aki pedig erről a január 21-i éjszakai versenyről (ami egyébként az aznap síelőket nem érinti) szeretne véleményt írni, vagy arról vitatkozni, annak is meglesz a helye, és mivel a téma a tömegverseny lesz, így nem lesz off benne az extrémsportok veszélyességéről írt vélemény vagy a svájci tömegverseny videója sem.

Ez tényleg egy jó példa, éppen ma szeretnénk bevezetni az elkészült off kapcsolót a fórumban, de ezt a beszélgetést semmiképpen nem nevezném offnak, nagyon is érdekes téma, mindenki számára, ezért a külön, önálló topira szavazok és itt többen is megerősítettek ebben.
... hamarosan létrehozzuk a külön topikot ... - na ez meg is történt (a szerk.)
Andrea
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.01.11. 07:15
De a két oldalból egy csak az, hogy Off-e vagy sem. :D

Szerintem olvasson vissza egy kicsit. Ez alap egy fórumon. Legalább el tudja dönteni, hogy 21-én menjen-e Eplénybe síelni. Lehet, hogy csak innen tudja meg, hogy lesz egy ilyen rendezvény!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.01.11. 07:11
OFF
Na látjátok itt az ékes példája, hogy valami értelmes módon kezelni kell a kérdést. Már több mint két oldal óta beszélgetünk egy témáról.
Kérdés: off vagy nem. Nem az mert Eplényről van szó és egy rendezvényről amit ott rendeznek meg, tehát valóban a legjobb helyen megy a diskurzus. Viszont annak aki csak információt szeretne találni Eplényről annak két oldal rizsa mert Ő letojja, hogy ki hogyan fogja összeverni, összekaszaboltatni magát. Nem érti mert eddig soha nem járt ott és nem tudja mi ez a vihar egy rendezvény körül.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.01.10. 23:24
Eplényben megrendezésre kerülő versenyről. Nem kell másik topik.
Előzmény: (TZoli 130195)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2012.01.10. 22:59
Kéne az a külön topic, és az első lapon legyen ott, hogy miről van szó, mert itt most fogalmam sincs miről beszélgettek.
Előzmény: (maci-laci 130174)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2012.01.10. 22:05
A fenébe azt hittem eredeti az ötletem, oszt jóóól beelőztek! :-)
Előzmény: (cska 130147)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.