Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ski C.U.L.T. információk

ÜZENETEK (1143)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2012.01.23. 16:09
Halihó!

1. Gyakorlat. Ebben a formában semmi hasznát nem látom. De emlékszem olyan időkre, amikor csináltunk ilyesfajta "U" betű gyakorlatot, bot nélkül, vagy derékon fogott botokkal. Két ököl indul az egyik válltól, le térdmagasságba, majd folyamatosan fel a másik vállhoz. Az értelme pedig az volt, hogy megfelelően végrehajtva a felső test rotációja úgy húzta maga után az élre tett síket, mintha azok sínen futottak volna. Hozzáteszem, hogy csak azoknak az ügyeseknek működik, akik már szereztek némi jártasságot a horizontális terhelések finomságainak a világában.

2. Gyakorlat. Mi is Ozsiéktól tanultuk, részemről jó koordinációs készséget igénylő élgyakorlatnak gondolom.

3. Gyakorlat. Fogalmam nincsen, mi lehet a célja.
Előzmény: (Lackó 131550)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.23. 16:07
Majd én lefikázom a saját régi gyakorlatunkat, Gabesz meg megvédi... Jó így a munkamegosztás? :-)
Előzmény: (Lackó 131637)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.01.23. 16:04
Tudom, tudom, de szerintem(!) eléggé térdgyilkos tud lenni, ha valaki "nagyon akarja" csinálni. Jobb a bajt elkerülni címmel én inkább nem mutogatom. Egy lábbal még úgy ahogy elmegy...
Pásztory Gábor
94 élménybeszámolót írt
94
15 éve tag
2012.01.23. 15:45
Szép volt Lackó!

- A golf ütőjére még kötöttem volna egy 10kg-os súlygolyót is!
- A másodikat valóban használjuk élgyakorlatnak. Elég röhejesen néz ki, de azért nem tenném a hülye gyakorlatok mappába.
- Harmadik... 1999 amikor őseink az első carving léceket a lábukra vették.
Előzmény: (Lackó 131550)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.23. 14:11
Ezt írtam a fórumunkba a mostani táborról:

A januári kurzus Kreischbergen volt, a haladó csoporttal síeltem, a csoportban 9-en voltak. A csoportban magabiztos, jó síelők voltak, akik közé bekeveredett néhány síoktató is.
:-)
Alapvetően azt szeretem, ha sok síeléssel tanulunk, a program középpontjában maga a síelés élménye van, amibe finoman csöpögtetve keveredik bele a tudás, hogy megfűszerezze azt. De ezt nem lehet egy kurzus teljes terjedelmében végigvinni, vannak olyan időszakok, amikor erősebb drillre is szükség van.

Így az első nap délelőttjét hóekével töltöttük a hatüléses pályáján. Ez elég unalmasnak - és némileg kínosnak - hangzik, de ennek ellenére mégiscsak a legkevésbé sem egyszerű a meredekebb szakaszokon is végighúzni a hóekéket.

Ennek a blokknak a központjában a testtartás, a csípőhelyzet stabilizálása volt, egészen a kikormányzás utolsó pillanatáig. A délután folyamán továbbvittük ezt a forgatás kialakítására és javítására. Ez különösen fontos téma, mert a forgatás általános felfogása általában teljesen rossz a síelők fejében. Márpedig a jó forgatás alapvető szerepet játszik minden sítechnikában, a haladó iskola legmagasabb pontjáig bezárólag (még a világkupa szlalomfutamaiban is gyakran találkozhatunk vele). Az első nap délutánján a lassabb, támasztott lendületes és párhuzamos lendületes gyakorlataiba építettük a forgatást, megtanultuk, hogy a forgatással nemhogy csökkenne a síelés dinamikája, hanem növekedni is fog tőle, annak ellenére, hogy a sebesség viszont alacsonyabb lesz.

A második napon a parkolóig levezető meredekebb lejtőkön építettük tovább a forgatást. Megkerestük a határvonalait a karcolt lendületekkel - és nem találtuk meg ezeket a határokat. Nagyon szeretem látni, ahogy elmosódik ez a határ a síelőknél, és olykor nehéz észrevenni, hogy mekkora forgatási összetevőt adagolnak a síelésükbe. Csak annyi látszik, hogy brutális élszögekkel jövünk a fekete lejtőn, megállás után lihegünk a fellépő erők élményétől, közben meg a sebesség a lehető legkulturáltabb, kontrollált volt... :-) A laikus szem meg sem tudja különböztetni a helyes forgatást az éles karcolt lendületektől. (Hallottam már olyan síoktatóról, aki karcolt lendületnek nézett egy profi forgatást, merthogy nem fröccsen a hó... :o Aki ilyet mond, arra bizony ráférne pár hétnyi továbbképzés!)

Ennek a napnak a délutánján az élváltást kezdtük el rendbe tenni. A cél az volt, hogy a csípő tisztán essen át a völgy felé, a völgylábat ne emeljük fel. Amikor valaki a csípőt izommunkával indítja el a völgy felé, akkor szinte mindig a hegy felé indul a szándéktól függetlenül, és nagyon lassú lesz az élváltás. Azon dolgoztunk, hogy a csípő elindítását az addigi izomfeszülések ellazításával érjük el a fizika erői által. Ez sokkal inkább lélektani kérdés, kevésbé sítechnikai, hiszen a bátorságunkat kell hozzá összeszedni. De amikor sikerül, nagyon kellemes élményekben lesz részünk...

A harmadik napon a rövidlendületekkel foglalkoztunk. Párhuzamos lendületekből indultunk ki, a dinamikát használtuk ki. A rövidlendületeknél a legnagyobb gondot az szokta jelenteni, hogy a kikormányzás végét meg akarják akasztani, hogy abból rugaszkodjanak el a következő kanyar megkezdéséhez: ennek a megszüntetése nagyon nehéz munka. A végére elértük, hogy a megakasztás helyett sikerült tovább futtani a lécet, és így nagyon szép, kerek, folyamatos rövidlendületeket láthattam. Szép pillanata ez az oktatói munkának, de kell hozzá a jó csoport is! :-)

Mivel már látható volt, hogy a nagy koncentrálás kezdi gátolni a munkát, elugrottunk a Rosenkranz erdős részeire, egy kis fakultatív mélyhavazásra. (A mai divattal szemben hadd ne hívjam ezt freeride-nek. Annyi pályán kívüli botladozást hívnak így, hogy a leértékelt „freeride” én inkább maradnék a egy kis jó „szűzhavazás” mellett... ;-) )

Ennyi. Csak azt tudom mondani, amit az eddigi kurzusok kapcsán is: mi is tanultunk, nemcsak ti! Kösz!
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.23. 14:05
Igazi gyöngyszem! A fiamat szoktam nézni kis sajnálattal, amikor a számítógép előtt fennhangon vihog magában, és eszembe jut boldogult Krasznai tanár úr mondása („X vicceket mesél magának és jókat röhög rajtuk...). De most én is így jártam, a golfos gyakorlat mellbevágó hatással jelent meg a képernyőn!

Sajnos a második gyakorlatot kicsit nehezebb lesz kicikiznek, mert a filmünkben szerepel, de ettől még kritikailag fogom nézni... :-)
Előzmény: (Lackó 131550)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.01.23. 12:23
Ezt ki fogom próbálni egy szép hétvégi napon Eplényben... :-)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.01.23. 10:36
Igen, ez több szempontból is hasznos gyakorlat.
Amellett, hogy kiválóan iskolázható vele a testből való rángatás, tényleg mások számára is örömteli lehet egy zsúfolt pályán gyakorolni.
Ha pedig nem lenne tömeg, akkor a hegyénél fogott, és előretartott bot mindenképpen jó ötlet balesetvédelmi okokból is.
A gyakorlatok kieszelőinek csak gratulálni lehet.
Pistabácsi
248 élménybeszámolót írt
248
17 éve tag
2012.01.23. 09:12
A "golfozós" technika különösen jó lehet, egy szombati napon egy kisebb, de felkapottabb síterepen.....
Előzmény: (Lackó 131550)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.01.22. 20:45
Úgy érzem, valami ilyesmikre vágytál, tessék egy gyöngyszem! :-)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Van itt minden, ami szem-szájnak ingere: csípőrángatás, térdgyilkolás, kanyar fejjel indítás... :-D
Előzmény: (ozsi 130904)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.19. 08:55
Félig összeállt egy középhaladó csoport január 23-án. Ha villámgyorsan lenne még néhány jelentkező, akkor biztosan el tudna indulni!
Előzmény: (ozsi 131000)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.18. 15:20
Mazochistáknak meg a Mélyvízben van egy elemzés arról, hogy elég komoly sítechnikai történések vannak megint. Nagyon izgalmas, mert mintha olyan dolgok jelennének meg, amiket közvetlenül be lehet építeni már középhaladó szinttől!
Előzmény: (szendre 131134)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.01.18. 15:05
:-) Köszi!
Előzmény: (ozsi 131127)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.18. 14:47
Jól eldugtam őket! :-)

Igazából még nem csináltam meg a menüt hozzájuk, de most már megvan... Az oldal alján a Kiemelt tartalom blokkban van nekik egy fül, egyébként meg a menüben a Tudásbázis alatt, vagy itt:
http://www.skiculture.hu/gyakorlatkritika
Előzmény: (szendre 131123)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2012.01.18. 14:20
Szia Ozsi!
Nem találtam meg a honlapon az említett gyakorlatokat. Milyen címszó alatt keressem?
Köszönöm,
üdv,
Szendre
Előzmény: (ozsi 130904)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.17. 14:06
Na tehát akkor itt van egy lehetőség teljesen kezdő felnőtteknek:
http://www.skiculture.hu/sieles-matraban-premium-sioktatassal-kezdo-csoport.html

de közben január 23-án egy középhaladó csoport is indulni látszik:
http://www.skiculture.hu/sieles-matraban-premium-sioktatassal.html

Ez utóbbi érdemes elég univerzálisan kezelni. Ha valakinek jobb a sítudása, szívesen rohanna, de hasznos lehet pár napra visszafogni magunkat, és odafigyelni a részletekre. Ez kitűnő lehetőség erre.
Előzmény: (ozsi 130902)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.16. 17:12
Elkezdtem gyűjteni hülyébb és hasznosabb gyakorlatokat, néhány már fent is van a honlapon. Ha netán találtok az interneten ilyesmit, szívesen elfogadunk javaslatokat!
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.16. 17:10
Úgy néz ki, hogy a február 5-én egy 0 km-es felnőtt kezdő csoport kezd összeállni Mátraszentistvánban. Ha van olyan családtagotok vagy barátotok, akinek eddig nem vette rá magát, akkor itt a jó alkalom!
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.13. 12:04
Ha most véletlenül az utolsó pillanatban beesne két haladó síelő, a 19-ei kurzusunkon alighanem tudnánk indítani még egy csoportot... Esetleg érdekel valakit?
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.01.09. 20:13
Fent vannak a honlapon a háromnapos itthoni oktatások paraméterei. A helyszín Mátraszentistván, esti érkezéssel, hogy igazi békebeli nyugis hangulatban tudjunk kezdeni.

Ez nem a rohanás időszaka lesz, két dologra szabad csak koncentrálni: a síelésre meg arra, hogy jól érezzük magunkat.

És az sem mellékes, hogy az oktatás színvonalából nem fogunk engedni, de az ára sokkal barátibb, mintha Ausztria felé indulnánk.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.