Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síterep nyitás

ÜZENETEK (79)Időben csökkenő Időben csökkenő
csilli
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2009.11.20. 15:18
Ez bíztató:) Köszi akkor figyelgetem őket a jó hírek reményében:))
Előzmény: (Stani 74109)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.11.20. 14:42
Van egy egész jó varázsgömböm, azt szoktam leporolni:)
Illetve amikor októberben a Raxon túráztunk az erdőben egy jó nagy hangyavárra leltünk, és van egy osztrák közmondás, ami így szól:
"Bau'n Ameisen hoch Haufen auf,
folgt langer grimmer Winter drauf."
magyarul, ha a hangyák magasra építik a várukat, akkor egy hideg és kemény tél következik.

Egyébként wetteronline.de, orf.at időjárása, wetter.at, snow-forecast, accuweather és persze a különféle modellek ,pl. gfs.
az, hogy melyiknek hiszel, már más kérdés. de összevetve őket azért ki lehet valamit hozni.
Előzmény: (csilli 74108)
csilli
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2009.11.20. 14:29
Igazad van én is néztem a gleccsereket, csak nekünk most annyi a nehezítés, hogy van egy 10 hónapos babánk, és úgy tudunk csak menni, hogy anyámékat is visszük. Ez azért némileg költségnövelő, de mondjuk valamit valamiért ugyebár:)) Szóval Nassfeld nekem nagyon megtetszett, jó áron van és pályaszállás is, csak ugye a hóhelyzet... De azért én erősen bízom benne, hogy a következő 2 hétben vagy esik, vagy gyártanak:)) Persze az igazi az lenne, ha esne!! Hol szoktad nézni a távolabbi előrejelzést??
Előzmény: (Stani 74095)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.11.20. 12:20
ez nagyon változó, főleg Karintiában. Egyik évben huj másik évben fujj.
Ha délről az Adria, Genovai öböl felől érkeznek a frontok, akkor NF és a Karavankák iszonyat mennyiségű havat szoktak kapni.
Hideg esetén meg hóágyúznak, jövő héttől lehűlés várható.

Csak annyit, hogy előszezonban mindig is érdemes olyan helyet választani, ahol a síbérlettel egy közeli gleccsert is használhatsz, így nincs melléfogás, pl. Kaprun-Zell am See, Mölltal-Ankogel, Schladming-Dachstein, hogy a legközelebbiket említsem. Vagy egy olyan "Schneeloch"-ot, mint Obertauern.
Előzmény: (jana7 74046)
csilli
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2009.11.20. 12:11
Sziasztok! Infó Nassfeldről: Jövő péntektől volt befizettet szállásunk ide, de ma reggel kaptam az utazási irodától a mailt, hogy lefújva, nincs hó, várhatóan nem is lesz addig, így a nyitás elhalasztva DECEMBER 5.-re!!! Felajánlották a pénzvisszafizetést is, de inkább átrakattuk, bízva benne, hogy addigra tényleg megérkezik a várva várt fehérség:)) Mi is a Märcius-ba megyünk, de még nem voltunk ott eddig:) Jana, szerintem 13.-ra biztosan lesz (remélem már 5.-re is), csak nem szúr ki velünk ennyire a természet...
Előzmény: (jana7 74046)
jana7
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.11.19. 19:52
Üdv Stani tőled és mástól is szeretnénk infót és tippeket kapni,Nassfeldre megyünk dec 13-án de a barátaim kétségbe vannak esve a leendő akkori hóviszonyok miatt,aki már volt ebben az idöszakban kérnénk egy kis bátoritást!A "március"üdülőfaluban foglaltunk erröl is szeretnék tapasztalatokat mi nincs ami fontos ilyesmi köszönöm mindenkinek elöre is!!!
Előzmény: (Stani 73782)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.11.17. 11:58
Elég sokan tervezik a nyitást november végére.
Ami jelenlegi a legközelebbi az a Dachstein gleccser és Schladming síhegyei, ők már októbertől nyitva vannak.
Aztán a második legközelebbi két terep a Kapruni és a Mölltal gleccser.
Ha jobb havat szeretnél, úgy érdemes ezekre a helyekre menni.
A mostani enyhülés nyilvánvalóan valamit számítani fog az alacsonyabb területeken, de egy biztos alapot megingatni nem fog, maximum némileg firnesebb lesz a pálya délutánra, de ez tavasszal is előfordul.
Előzmény: (Brockey 73751)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2009.11.16. 23:45
Már nagyon bizsereg a talpam és azon gondolkozom, hogy nov 28-i hétvégén el kellene ugrani valahová. Sőt, péntek-szombat-vasárnapra gondoltam. Mivel van szezonbérletem Heiligenblutra és Hinterstoderre, ezek közül lenne az egyik 28-29-én, ha minden jól megy (a jelenlegi melegfronttól is függ még, meg hogy van-e kedvem 150 km-rel többet autózni).
A kérdésem az, hogy pénteken, azaz nov. 27-én melyik síterep lesz nyitva szerintetek? Saalbachot mintha láttam volna, de az még messzebb van, valami közelebbire gondolnék. Vagy a legjobb az lenne, hogy Heiligenblut a hirdetettel ellentétben nem 28-án, hanem 27-én nyitna. Tavaly is így volt, ha jól emlékszem.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.20. 12:57
Na, megjött a válasz:
"Dear Mr. Császár,

management decisions base on economical reasons and wont change with weather conditions. There will be only t-bar lift and slope Tauernberg during next days. On week-end 29./30.11. we are going to open more slopes - with the utmost probability Schareck and Fallbichl.

Sorry, but we dont have other news.

BR Heidi Müller"

:-(
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.20. 10:54
Azt írták, hogy hétfőtől péntekig csak ez fog menni. Nov. 28-30-ra pedig írnak valami Elan Opening-et, de semmi más infó nincs. 28-a péntek, az ottani utolsó napunk, talán ekkor több felvonót is megnyitnak.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.11.20. 10:38
Szia Brockey !

Ha valóban csak egyetlen egy csákányos lesz nyitva, akkor egy napra azért érdemes átugrani Mölltalra.
Remélem azért nagyobb szerencsétek lesz, mert szép síterep.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.20. 10:12
TibiF, köszi a választ.
Pedig bíztam benne, hogy ha hó van, meg a ratrakok ott vannak, az emberek, akik vezetik őket, nincsenek szabadságon, akkor megcsinálnak legalább egy lentebbi pályát, amit kabinossal lehet használni.
Úgy foglaltam le a szállást még szeptemberben, hogy ha nincs hó, nem baj, mert pihenünk, kirándulunk, de most, hogy ott lesz a sok hó, kicsit többre vágynék, mint egy csákányos lift 1,5 km pályával egy héten keresztül.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2008.11.20. 10:00
Brockey,
Heileigenblut Flattachtól 47 km-re van (lásd https://www.gmap-pedometer.com). Légvonalban pedig 25 km-re van Mölltal gleccsertől. Szerintem csak azért megy egy felvonó mert előszezon van. Tavaly november 25 körül hatalmas hó hullott ausztriában és a 4Berge síhinta nem volt összekötve (Reiteralmból pl. nem lehetett Schladmingba átsíelni). Csak december eleje után nyitották meg az összes síliftet. Sajnos ez van korai szezon esetén.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.20. 08:58
Heiligenblut-Grossglockner szombaton (22-én) nyit egy csákányos felvonóval (Tauernberg). Ez a Mölltaltól kb. 25 km-re van. Eddig a pozitív hír. Ami a rossz hír (legalábbis nekem, mert 22-29 között megyünk), azt írták e-mailben, hogy egész jövő héten állítólag csak ez az egy szem felvonó lesz nyitva, akármennyi hó is esik. Ezt mondjuk nem értem, miért van. Gazdaságossági szempontok? Mindenesetre írtam nekik egy elégedetlenkedő e-mailt, várom a válaszukat.
Egyenlőre úgy tűnik, hiába örültem a beszúrt képnek:-(
alpssnownext3days-20081120.jpg
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.11.20. 08:10
Powee-Powee, belső infóra vágysz, és közben nem osztod meg a nagyérdeművel, hogy mikor nyit a te műhavas pályád... ejnye-bejnye...
:-)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.11.18. 21:02
Itt a közelben ezen a hétvégén esélytelen. Hirschenkogelen iszonyatosan hóágyúznak. Stuhlecken egyenlőre közepesen, ill. a lándzsásokkal sokkal kevesebb havat tudnak készíteni, mint a propelleresekkel.
De a legtöbb határközeli helyen még nem indultak be a hóágyúk.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.11.18. 20:49
ok, de ezek csak aktualis adatok. ezt en is ismerem. arrol itt nem irnak mikor lesz nyitas.
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2008.11.18. 19:28
Jó ötlet!
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.11.18. 17:16
Az lenne a kérdésem, hogy igy szezon kozeledtevel belsos infokra vagyom, hatha TI tobbet tudtok arrol, mikor nyitnak ki a terepek. Persze nem az elore bejelentettre gondolok, hanem a tenylegesre. Pl hogyha hamarabb kinyitnak a jobb hohelyzet miatt vagy ilyesmik.

Elore is koszi az infokat.

Sok havat!
powee
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.