Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

David_P által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (104)Időben csökkenő Időben csökkenő
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2023.02.08. 08:09
Szia. Én Stuhlecken még nem szánkóztam, de honlap szerint már nyitva van, 4-es ülős tetejétől indul és valahol a Familien csákányos lift aljánál ér véget. Mi szánkózni egyébként a szomszédos Semmering Hirschenkogelre szoktunk menni, ott kabinos visz fel és elég jól kiépített. Elég tempós, sok kanyarral, alagúttal, bukósisak mindenképp ajánlott. Stuhleck is biztos jó, de ott kevésbé hansúlyos a szánkózás. Jó csúszást nektek!
Előzmény: (rodinhood 217855)
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.10.26. 09:36
Szerintem sem baj, ha szélesebb a léc, én például nagyon élvezem mikor a nap vége felé már kicsit sem tökéletes a pálya és megy mint kés a vajban:)
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.10.24. 10:27
Szerintem ennél kisebbet nem érdemes venned, a magasságodhoz ez a léc illik alsó hangon. Ráadásul egy kemény lécre lenne szükséged annak ellenére, hogy kezdő vagy a súlyod miatt.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.10.23. 22:14
Szia

Én ezt a helyet ajánlom, nagyon jó hely, már többször voltunk itt.

http://www.bruggerhof.at/landhaus-brugger/unsere-ferienwohnungen.html

Üdv.
Előzmény: (GoBode 122333)
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.06.27. 17:03
Anaerob küszöb, VO2max? :)
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.06.22. 17:26
Jaja, köszi, miután beírtam vettem észre, hogy már cikk is van róla. Inkább többször, mint egyszersem.

Sajnos már kaptunk egy ajándékcsomagot, azért írtam. Annyi még kiegészítésképp, hogy nem 70EUR a limit, legalábbis mi 50 EUR-s csekket kaptunk, Eisenstadtból. A Fertő tó mellett futottunk bele egy faluban, a táblánál mértek. Bosszantó, mert ezen a szakaszon gyarkan mérnek, tudtuk is, mégis...
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.06.14. 10:36
Sziasztok.
Csak gondoltam szólok, hogy január 1-től már szorgosan küldik ki az osztrákok a traffipax csekkeket, úgyhogy óvatosan, nem éri meg hajtani.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.03.23. 15:44
Nemrég érkeztünk meg szokásos tavaszi, 1 hetes, Alta Valtellina síutunkról.

Kezdeném az úttal: Március 12-én szombaton utaztunk, sok honfitársunkkal együtt. Sajnos a német autópályaszakasz a szokásos rossznál is katasztrófálisabb volt, araszolás, hatalmas dugók. Részben emiatt nem értünk időben, azaz 16 h-ig, a Munt La Schera alagúthoz, ahol ezután már váltakozva halad a forgalom. Lenti "parkolónál" rendőrök terelnek le az útról, furcsállottuk miért parkolták itt le ennyien az autót? Akkor vettük észre, hogy ők bizony nem parkolnak, hanem sorban állnak. Több száz autó, egy másfél focipályányi, bokáig sáros, tehéntrágyás mezőn, melyet úgy megtöltöttek az autók, hogy mozdulni sem lehetett. Ideges sofőrök, ami nemcsoda ennyi utazás után, sár, káosz, több mint másfél óra várakozás, így tudnám ezt jellemezni. Majd végre átjutottunk Livignoba, ahonnan mi tovább utaztunk Bormioba, ahol a szállásunk volt. 13 óráig tartott Győrből. Rekord hosszú. Ajánlom mindenkinek, hogy időben induljon útnak, jobban jár.

Időjárás: Az egy hétből 3 napos-felhős, 1 borús, 3 havas nap volt. Csak csütörtökön több mint 50 cm hó esett. A völgyben egyedül e nap esett hó, egyébként eső és 1600-1800 felett hó. De Bormioban esténként kellemes idő volt, nem fáztunk.

Pályák: A hét elején kiváló minőségű pályák fogadtak Bormioban, Mottolinon, Santa Caterinan. Majd miutan szerdatól havazott, a hágón nem mertünk átmenni Livignoba, így Bormioban és Santa Caterinan síeltünk. Egyik helyen sem bírták megdolgozni a havat rendesen, így derékig érő buckák voltak már dél körül. Bár csütörtökön kiváló szűzhóban síeltünk.

Szállás: A szállásunkat a https://www.bormio.it oldalon foglaltuk, neve: Baita Diana. Tiszta, jol felszerelt apartmanhaz, 5 perc séta a sétálóutca, 10 a sípálya. Házinéni kicsit akadékoskodó, de gyönyörű ház.
A csütörtök reggeli kilátást az erkélyről itt megnézhetitek:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Éttermi árak: Főleg az italok drágák, egy korsó sör 4-5 EUR, Pizzák olcsók 4-7EUR, de az egyéb ételek drágábbak. Pl húsok 15 EUR felett.
Livignoba drágábbak a Hütték is, egy Prosciutto e Melone 10 EUR pl.

Livigno: Diesel 0,94 EUR, Drágult tavaly óta, de így sem panaszkodunk :)
Parfümök, italok, kávék, sportszerek, órák, szemüvegek olcsóbbak jóval, mint itthon, meg sokkal nagyobb a választék.
Hazafelé a svájci határőrök szorgosan ellenőriznek, de úgy láttuk inkább kisbusszal érkező, főleg fiatalabb társaságokra vadásztak.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.02.27. 10:29
Sziasztok. Tegnap, azaz szombaton 1 napos csúszásra kiugrottunk Stuhleckre. Kicsit féltünk attól, hogy a kapott negativ hirek folytán rossz pályák fogadnak minket és nagy tömeg. Reggel 9 kor már a liften ültünk felfele, felhős-napos idő váltakozott.
Pályák: A régióban lévő kevés természetes hóhoz képest ( 0cm :) ) nagyon jó pályák fogadtak minket. Délutánra természetesen romlottak a pályaviszonyok, de így is csak a kényes helyeken buckásodtak, viszont meglehetősen jegesek voltak, ez talán zavaró lehet, főleg a kezdőknek. Szerintem amit lehetett kihoztak a pályákból. Kifejezetten élvezetesek voltak a Steinbachalm kék pályája, valamint a Promibahn melletti kék pálya.
Tömeg: Szombat lévén valóban nagy sorok alakultak ki, amit a 6-os liftek viszonylag jól kezelnek. Kb 8-10 perc sorbanállással fel lehetett jutni, viszont ha valaki a sor végén pont középre állt, szerintem még most is ott vár a sorára. Promibahn-nál kb 15 perccel lehetett számolni. Késő délutánra javult a helyzet.
A Mittelstationhoz nem mertünk lemenni rossz tapasztalataik nyomán, ahol szombatonként nem ritka a 30-40 perces sor sem. Így erről most nem tudok nyilatkozni.
IMG-0819.jpg
IMG-0822.jpg
IMG-0829.jpg
IMG-0832.jpg
IMG-0833.jpg
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.02.24. 13:58
Az általánosítás sosem bölcs dolog, így ez esetben sem, viszont tény, hogy a jó magyar szervízek sajnos kisebbségben vannak szerintem.(Hozzáteszem Bp-n van sok jó, de győri révén nem hordom fel a léceinket)
Nekünk nem 1 győri szervízben volt már rossz tapasztalatunk sajnos. Ha az embernek rossz tapasztalatai vannak, ha elvész a bizalom, akkor kénytelen váltani.
. Pl rosszul állították be a kötést és nagy esés ellenére sem oldott ki sérülést okozva ezzel. A család léceit pedig úgy élezték meg, hogy harapott az eleje és nem lehetett lassítani a tempon, ami versenyzőknél biztos tuti, de nekem annyira nem tűnt viccesnek mikor közeledett a sor a felvonónál.
Akkor egy másik helyen ahova egyik barátom hordta a léceit, elvitte felszereltetni a kötést az újonnan vásárolt lécre, de pechjére nem ellenőrizte le, mert megbízott az ürgében. Nagy zakó lett belőle és utóbb kiderült minimumon felejtették a bal kötés hátsó részét. Ezzel akár nagyon súlyos sérülést is okozhattak volna, mivel épp fák között csúsztunk szűzhóban, szerencse, hogy nem így történt.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.02.22. 15:15
Mi szombaton megyünk 1 napra.
Barátaink akik kint voltak arról számoltak be, hogy a lenti pályák jegesek, buckásak, a fenti rész jól síelhető volt úgy kb délig, 1 óráig, aztán jegesedett meg buckásodott.
Én azt javaslom, hogy 1 napra mindenképp nézzetek át Hirschenkogelre is.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.02.20. 16:13
Nem kiépített, hanem a fürdőből jövő thermal viz, mielott a patakba folyna kivajt egy jacuzzi méretű öbölt. De a fürdők amugy nagyon jok, csak nem olcsók, egyedul a therme di bormio nem veszes. A Bagni Vecchi es Nouvi eleg huzos, ugy eri meg sztem ha egesznapos programnak szanja az ember.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.28. 06:52
Igen. A Bagni Vecchi alatt van, ahol az útban vagy egy U kanyar. Jó hely, de sajnos egyre többen felfedezik és már ritkán jutunk be, mert annyi autó áll előtte. Azt vágod, hogy a termál forrás valójában a fürdő, ugye? :) (közvetve) :)
De amúgy fantasztikusan jó, este egy átsíelt napsütéses nap után a forró vízben pezsgőzni. :)
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.26. 21:12
Hi

Nekem HH kabátom van és teljesen meg vagyok vele elégedve, elég fullos minőség szerintem. Ezzel szerintem nem foghatsz mellé.
A Full Zippes nadrág sztem nem feltétlen hátrány, nekem is ilyen nadrágom van, mármint végig zippzáros, nekem jól jön, mert térdrögzítőt könnyebben le-fel veszem. Völkl is jó minőség. Szóval egyéni ízlés dolga, rosszul nem jársz.
Én vagy az elsőt vagy a harmadikat venném. De szerintem azt válaszd amelyik a legjobban bejön, mert különben később megbánod.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.26. 19:40
Mennyi pozitív kritika a Naturelle-ről:) Mindenki frissen regisztrált, első hozzászólás. Nem gyanús. :))))
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.25. 15:40
Tudom jól, hogy nem ajánlott a mosás, de bizonyos időnként kb 2-3 szezon, eléggé viseltes tud lenni a fehér kabát.
Ametisztről mi a véleményetek? Nekem úgy ajánlották, mert van náluk impregnálós mosás, barátaink oda hordják a cuccost. Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
Üdv.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.25. 11:33
Ha lenne olyan opció, hogy mettől meddig síel valaki az adott síterepen az nagy könnyebbség lenne. Megmondom őszintén, hogy én is lusta vagyok így naponként töltögetni.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.24. 18:58
Én is atomiclub-ot mondom elsőre. Ebay-en azért lécet venni sztem necces, bár nagy ebay fun vok, de lécet nem vennék. Egyébként minden cikknél ott van mellette a szállítási költség is, nagyon változó.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2011.01.22. 15:59
Nekem is van új safeman lezáróm, kipróbáltam. Ha lazán hagyja az ember, akkor lehet tekergetni, de
1. Ki nem lehet húzni a zárból.
2. Nem hagyja lazán senki, mert úgy nincs értelme ugyebár.
3. Egyáltalán nem lopásbiztos, de amire vesszük arra teljesen megfelel, méghozzá hogy nem fognak vele bibelődni és ha lopni akarnak visznek egy zár nélkülit. Valamint arra is tökéletes, hogy tévedésből ne vigyék el a botodat vagy lécedet.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.