Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kobort által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2010.02.16. 15:54
Sziasztok!
A véleményeteket kérném vaxolás ügyben. Négy éve síelek, de eddig mivel vagy béreltem, vagy régi szerelésem volt, a karbantartás nem igazán érdekelt. Karácsonyra viszont sikerült a család sífelszerelését korszerűsíteni, ezért jobban izgat a helyes bánásmód. Az Intersportban a lécek mellé rámsóztak egy hideg vaxot, amivel minden használat után le is kentem a talpakat. Eddig nem volt probléma, de a legutóbbi használatkor számomra érdekes dolog történt. Órák óta síeltünk és rendesen csúsztak is a lécek, egy hosszú beülős utazás után viszont hirtelen mintha a hóhoz dermedtek volna. A botozás nagy erőfeszítést igényelt, és a lesiklások eleje is furcsa volt. A délután utolsó két órájában ezzel a problémával küzdöttünk. A család összes tagjának a léce így viselkedett. Nem találtam magyarázatot sehol a fent leírtakra. A négy szerelés teljesen különböző (tecno, blizzard, atomic, régi atomic). Attól félek, hogy valami olyannal kenem a léceket, ami nem tesz jót nekik.
Esetleg más a megoldás?!
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2008.02.01. 16:07
Sziasztok!
Osztrák ismerősök ajánlottak ilyen helyeket kezdőknek, hogy: Modriach, Weinebene, Hebalm.
Valaki ismeri ezeket? Az első kettő ismerős, az utóbbi egyáltalán nem. Előnyük, hogy olcsó.
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2008.01.07. 19:59
Helló HPali!
Ez a JEEP Kupa azt jelenti, hogy nem lehet használni egyes pályákat, vagy a verseny miatt lesz valószínűleg nagy tumultus? Esetleg mindkettő?
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.14. 20:13
Akkor jó havat vasárnapra!
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.14. 10:38
Egyébként továbbra is érdekel minden olyan hozzászólás, ami egy tök kezdő javára válhat. Pl. pálya, szállás, felszerelés, meg ki tudja mi. Örülök, hogy a "Majdnem kezdő" megjelölés ellenére a tapasztalt síelők is hozzászólnak. Különben nem is lenne értelme az egésznek.
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.14. 10:06


Tényleg átléptünk egy szabadságfokot ezzel a témával! A szívküldi, vagy lelki rovatban kéne folytatni, de akkor én kiszállok.
Tényleg van olyan típusú ember, aki a jóindulatát rá akarja erőltetni a másikra, és az egy idő után terhes. Margeliosi esetében tolakodásról szó sincs. Csak most derült ki, hogy nem voltunk egy hullámhosszon.

kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.14. 00:21
Hi Maregeliosi !
Az előbbi a felületes olvasás utáni gyors reakció volt a részemről. Tüzetes átböngészés után annyival szeretném kiegészíteni; azt is megbántam, hogy megszülettem. A tanítás visszautasítására már nem emlékszem, valószínűleg úgy volt, ahogy leírtad. Akkor a nagy izgalomban talán észre se vettük.
Legkevésbé se szerettük volna, hogy koloncként lógjunk a nyakatokon. (Egyébként én akkor azt se tudtam, melyik pálya milyen jelzésű).
Mindenesetre nagyon pozitívan gondolunk arra a két alkalomra, amit veletek töltöttünk, egy pillanatig se gondoltuk, hogy nem tettetek meg mindent az érdekünkben. Sajnálom!
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.13. 23:45
Helló MARgel(C)Iosi!
Igaz, hogy azóta találkoztunk, de csak most olvasom a hozzászólásodat.
Ezem ágában sem volt szemrehányást tenni, hiszen K-nak is mondtam, hogy biztos olvasod a soraimat, nyílt támadás indítására semmi okom nem volt. Sőt, ezúton is köszönjük, hogy bevezettél bennünket ebbe a buliba! (a köszönetet majd személyesen is!) Egyetértek azzal, kedves nejemen múlott elsősorban, hogy kialakult benne ez a görcs. Az a típus, aki úgy érzi mindenki azt figyeli, hogyan bénázik a havon. Lehet, hogy rajtam is múlt, talán gyors tempót próbáltam neki diktálni :)
A témát sem azért nyitottam, mert tőled nem mertem, vagy nem akartam kérdezni!
Ha ez magyaráz valamit; leülök a gép elé,
és nem tudok nem sível kapcsolatos oldalakat nézegetni. Vagy a pályákat nézem, vagy pl fórumot olvasok.(írnom talán nem kellett volna) A dolog spontán jött, minthogy az is, hogy a múlt szombaton elmentünk síelni. Az utolsó pillanatig bizonytalan volt. Annyira, hogy K indulás előtt még megkérdezte: "Biztos, hogy megyünk?" Erre akkor mit szervezzek? Igaz, hogy tavaly óta egy ismerős házaspárt is agitálunk, meg a sógornőméket is, de végül csak a szűk család indult el.
A leírt dolgok tényleg foglalkoztattak, és emellett az is érdekelt, hogy az esetleg a gyerekes kérdéseimre milyen válaszokat kapok. Nagyon pozitív, hogy hülye kérdésre nem hülye válaszokat kaptam.
Annak ellenére, hogy nem állt szándékomban , úgy érzem hibáztam. Fogadd félig nyilvános bocsánatkérésemet!
Felmerült bennem, hogy kicsit túllihegem a témát, K majd a két ünnep között Mönichkirchenben rááll a lécre, aztán meg se áll a piros pálya aljáig!
A megbeszéltek szerint kereslek.
Tomi
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.12. 10:42
Kösz a bíztatást! És tényleg: amikor kb második alkalommal ott állatam a hegyen hóesésben - és a léc terelgetése sem volt már annyira nehéz, mint először - arra gondoltam, mindig erre vágytam. Nem érdekeltek a gondok, csak órákon keresztül húzattam magam felfelé, aztán csúsztam. Gyerekkoromban mindig iszonyúan vártam a havat, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor élvezhettem itthon az örömeit. Kicsit túlmisztifikáltam ezt a síelős-alpesi témát. Hogy az ember élvezni kezdje, elég 1-2 nap. (Jó, egyeseknek 1-2 szezon ld: a nejem)Persze oktatóra tényleg szükség van, és szakítunk is rá időt. Winnettou lova meg tényleg jó ötlet meggyőzésként, hétvégén is nyihogott egypár a pályán. A lényeg a játék, ennek érdekében meg egy "lájtos" pályaszakasz, ahova nem úgy kell felgyalogolni.
Ja, és mégegy! Nekem az a gondom, hogy akármilyen sícipőt próbáltam eddig, egy idő után mindegyikben iszonyúan fájt a lábam. Lábfej és lábszár egyaránt. Ez törvényszerű? Hogy kell kiválasztani a megfelelő cipőt azon túlmenően, hogy a lábam beleférjen? Mennyire kell meghúzni a csatolást? Egyszerűen képtelen vagyok eltalálni!
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.11. 23:33
Péter (Plerner08)!
A xxxx-et néhány éve nem tartottam soknak, és igazán most sem, de éppen ilyen alkalmakkor - síelés - keseredek el egy kicsit. Ezért keresem a könnyebb lejtőket! Csak a tendenciát tekintve: néhány éve 150-nel nyomtam fekve, tavaly meg 5 kilót nem bírtam felemelni. Lépcsőn nemhogy felmenni, de lejönni sem tudtam. Ehhez képest ma a síeléssel próbálkozok. Na, de ez egy másik fórum tárgya! Közben dobtam egy mailt. Tomi
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.11. 22:38
Köszi az ifókat!
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.11. 20:51
Hol találom meg a hölgyet?
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.11. 20:49
Oké, lehet messzebb is a pálya, már beletörődtem!
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.11. 20:48
Ja, és azt sem tudom, hogy megy ez a síoktatósdi. Persze a pályán meg lehet érdeklődni, de örülnék, ha valaki tudna segíteni.
Előre le kell fixálni, vagy megy spontánul is? Nagyjából milyenek a tarifák?
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.11. 20:43
Szuper, hogy ilyen gyorsan kaptam válasz bizonyos problémákra. Az tényleg igaz, hogy Wenigzell nem meredek, mert én és a két gyerek 1 órán belül jól éreztük magunkat annak ellenére, hogy tavaly 2x voltun félig szervezett síelésen. Ez annyit jelent, hogy ismerősök megmutatták a hóekét, aztán magunkra hagytak. Ennek ellenére másnapra már ellestem néhány fordulási technikát (legalábbis azt hiszem, viszonylag jól csinálom). A baj a nejemmel van, aki hamar feladta. Köszönhető a reggeli kérges hónak is - ami nekem sem tetszett, de aztán alkalmazkodtam - hamar feladta. Azért említettem Kreischberget, mert ott tavaly ő is jól érezte magát, most teljesen kész volt.
Hogy mennyire vagyok kezdő? Összesen kb 10 órát ökörködtem a pályákon, de határozottan tetszik a dolog. A véleményem az, hogy egy olyan szintig megtanulható, hogy az ember jól szórakozzon. Persze jó lenne, ha időm lenne több napra menni. Valószínűleg ez sem idén, sem jövőre nem fog sikerülni. A szerencsém az, hogy a határtól 10 km-re lakom, úgyhogy elérhető közelségben vannak bizonyos pályák - elérhetőbb mint pl a Kékes.
Visszatérve Wenigzellre, a nap végére már klasszul lecsúsztunk - mármint a gyerekek és én. Az asszony meg figyelt a pálya széléről. Azt mondta, neki is tetszett a dolog... Mit mond a következő alkalommal? És azután?
A másik az, hogy mivel nem vagyok teljesen egészséges, én is hamar elfáradtam ( vérszegénység miatt görcsök ) jól esett volna olyan szakasz, ahol csak úgy lehet csorogni.
Az is gond lehet, hogy közel vagyok a XXXX-hez?!
Mondhatjátok, erre a kis időre nem is érdemes megtanulni síelni!
kobort
16 élménybeszámolót írt
16
16 éve tag
2007.12.11. 10:46
Sziasztok!
Azzal próbálom indítani a témakört, hogy segítséget kérjek teljesen, vagy majdnem kezdők számára olyanoktól, akik tapasztaltak ebben a klassz sportban, vagy szintén kezdő révén használható információval szolgálhatnak nekünk, mazsoláknak. Elsődleges probléma a megfelelő pálya megkeresése. A hétvégén a családdal kiruccantunk a nekünk közeli Wenigzellre. A tájékozódás ellenére jól belehúztunk, mivel igaz hogy a pályák kékkel vannak jelölve, de igazából nem találtunk 20 m-nél hosszabb részt, ahol nem lett volna a kicsit gyengébb képességűeknek halálfélelme és a felvonó is elérhető lett volna.
A négy tagú család háromnegyede egy idő után belejött, de 25% kezd elpártolni a havas élményektől. Örülnék ha valaki tudna abban segíteni, hogy hol lenne Ausztriában a határtól max 120 km-re olyan hóbiztos, lankás (olyan elfogadható hosszúságú, éppencsak lejtő) terep, ahova nyugodtan ellátogathatnánk. Azért is fontos ez, mert ismerősöket is szeretnék elcsábítani. Tavaly Kreischberg egyik szakaszán próbálkoztunk, de az kicsit messze van. (Azt még asszonypajtás is élvezte) Egyébként minden olyan info elfér ebben a fórumban, ami a kezdők hasznára válhat. Köszönettel!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.