Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

SíMan által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (425)Időben csökkenő Időben csökkenő
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2014.01.27. 12:37
A lengyelországi Tylicz esetében ha a web-re kattintunk, akkor nem jön be az oldal, csak egy hibaüzenet. Web-ként a http://www.tylicz-ski.pl/index.html cím jelenik meg. Ha elhagyjuk a index.html-t, akkor megnyílik az oldal. Cégszerű lenne megnézni és javítani.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.12.30. 07:01
Nem vitatom a leírtak igazságát. Az eset kapcsán az általam leírtak is eszembe jutottak. Maximálisan bukósisak párti vagyok, a képen is abban vagyok. Ami gondolom sok mindenkinek eszébe jutott - nekem is - mi lett volna, ha nem visel bukósisakot. A legfontosabb, hogy gyógyuljon meg! Mi pedig tanuljunk meg síelni és közben használjuk a bukót! :)
Előzmény: (szendre 165395)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.12.29. 20:14
Szerintem erről szokott Ozsi írni, azaz fontosabb, hogy jól megtanuljunk síelni, a bukósisak ehhez képest csak másodlagos! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Schumacher nem tud síelni, mert sosem láttam, de a példa - sajnos - jó a sorrend alátámasztására.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.12.06. 11:17
Bár nem nekem szólt a kérdés, de szerintem itt is lehet jelentkezni:

http://skiculture.hu/kovetkezo-esemenyek/strongbase-tm-reform-ujralapozo-trenig-december-9-10.html
Előzmény: (apalermoi 163760)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.26. 21:54
Ismét egy fantasztikus tábor volt! Most is sok újat kaptam mind a pályán, mind azon kívül.
Első nap ha rövid időre is, de még a nap is kisütött, így Gabesszal az élváltásokat csiszolgathattuk. A nap végén jutalomból a fekete pályára is felvitt minket. Sokat síeltünk egész nap, ezért kifejezetten felüdülést jelentett Tetta vezette nyújtások. Ez is a sí kultúra része, mint ahogy a vacsora utáni kötetlen beszélgetés!
Másnap az általam várt vacak (egész nap esett a hó) idő fogadott minket. Ozsi gyorsan alkalmazkodott a megváltozott körülményekhez és némi hóekével próbálta fenntartatni velünk a hókontaktot. Ha bárki is azt gondolta volna, hogy majd a csákányoson pihenni fog, az nagyon tévedett, mert ott meg a szabó izmokat kellett foglalkoztatunk! :)
Vacsora után megérkezett Tumbász Geri is, akivel Ozsi magas szintű eszmecserét folytatott valószínűleg éjszakába menően.
Az egész napi, éjszakai intenzív havazás megtette hatását, vasárnap
kb.20 cm-es friss hó borította a pályákat is. Tettára hárult az a nemes feladat, hogy megmutassa nekünk hogyan működik a síelés ilyen
körülmények között. Őszintén szólva számomra ez volt a
legdemoralizálóbb nap. Nem élég, hogy csak szenvedtem még azt is
végig kellett néznem, ahogy Tetta a lehető legnagyobb lazasággal siklott
a leküzdhetetlennek tűnő pályán. Aztán idővel egyre inkább elkaptuk mi
is a fonalat, illetve inkább csak a többiek, ez nem az én napom volt. Az
oktatás végén Olasz Gergő kitalálta, hogy vigyenek minket is a
mélyhóba! Nem csodálom, hogy beleszerelmesednek ebbe a csodába,
akik ráéreznek a technikájára! (Nekem még ez odébb van).
Igazán nagy élmény volt végre először Gabesszal, Ozsival és "régi" ismerősként Tettával síelni. Köszönöm, hogy egy lépéssel még közelebb juttattatok az igazi síélményhez!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.25. 08:14
Ne bántsátok Olasz Gergőt, nagyon rendes srác, az utolsó nap még a szűzhóba is bevitette a csoportunkat! :)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.25. 08:02
"Síman bizakodása hiábavaló volt" Biztos??? Az első nap időjárása csak a mézes madzag volt, de ami utána jött, az már elképzeléseim szerint alakult.
“Csak két tragédia eshet meg egy emberrel élete során. Az egyik az, ha nem kapja meg, amit kíván, a másik az, ha megkapja.” (Oscar Wilde). Megkaptam amire vágytam, ha nem is történt tragédia, azért a szakadó hóesésben csak átfutott az agyamon: nem nagy probléma, ha süt a nap!
Előzmény: (ozsi 162802)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.18. 14:41
Nekem is az az érzésem, információm, hogy a lengyelek jobban ápolják a magyar emlékeket, barátságot, mint ahogy azt mi fordítva tesszük. (Remélem a legyelek pont fordítva gondolják!)

Eddig azt hittem a síelés az élvezetről szól, de ahogy elnézem a feltett képek közül a 2-at, akkor elbizonytalanodom! :)
Nekünk inkább majd azt tanítsátok meg, hogyan kell ezt így megsíelni mosolyogva!

Jók a képek!
Előzmény: (ozsi 162557)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.17. 20:39
Szerintem múlt évben is nagyon jó volt a napi oktatói forgás. Majd jól kivesézem mindhármótokat utána itt a fórumon! Ne lepődjetek meg, ha tollal, papírral a kezemben, jegyzetelve fogok síelgetni. :)
Előzmény: (ozsi 162530)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.17. 20:34
"Azért nem leszek szomorú, ha szikrázó napsütés lesz... :)" Ha minden kötél szakad és a te imád kerül meghallgatásra, valahogy fel fogom tudni dolgozni én is és e miatt nem maradok itthon!
Előzmény: (ozsi 162515)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.16. 17:29
Ha bejön a Bergfex előrejelzése, akkor igazán ideális oktató idő lesz a Research Camp-re, legalábbis szerintem. Tudom ezért a többiek megköveznek, de az lenne a jó, ha végig esne a hó, egyáltalán nem sütne a nap (de ne felhőben legyünk, hogy lehessen látni!). Mindig is arra vágytam, hogy ilyen időben okassanak, mert szép, napsütéses időben még csak-csak elporoszkálok, de a friss hóban, túrt pályán, rosszabb látási viszonyok között fejtöréses. Hátránya ennek az időnek: Ozsi nem fog tudni irígységre okot adó képeket feltenni a facebookra. Lassan lehet pakolni! Végre, elkezdődik a szezon!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.06. 21:13
Könnyű annak,aki már síelt az idei szezonban! :) Nekem az a 2 nap műanyagon siklás csak arra volt jó, hogy még nehezebben teljen az idő.

Eddig mindegyik tábor jó volt, amin voltam, sőt úgy értesültem azok is jók voltak, amiken nem voltam, így biztos ez is szuper lesz!
Előzmény: (ozsi 162152)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.05. 11:02
"már csak 17 nap!"
Addig még sok hó leesik a gleccseren!
Előzmény: (nsmith 162069)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.11.02. 11:03
Nem volt véletlen az időzítésem, tudtam, hogy kint vagytok s így mire hazajöttök a bűnöm elévül! :)

Egy dologgal azonban nem értettem egyett: a 2. nap végén, amikor elköszöntél tőlünk azt mondtad, hogy ne foglalkozzunk a tanúltakkal, "felejtsük" el, nem kell újabb kúrzus. Én pont azt érzetem, hogy mennyire jó lenne egy újabbon részt venni, rögzíteni mindazt, amit gyakoroltattatok! Nem tudtam rendesen mindenre figyelni, vagy a térdeim helyzetét néztem (és nem titeket), vagy a hátam görbületére, vagy a hasamra, vagy a sárga bójára figyeltem. Szerintem ez egy szenzációs ötlet, az alapok rendbetétele, irigyeltem is azokat, akik utána mentek veletek Pitztalba!
Előzmény: (ozsi 162008)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.10.23. 13:30
A szombat-vasárnapi StrongBase Reformon volt szerencsém feleségemmel részt venni.Még sosem sieltem műanyag pályán, ezért ezen a tűzkeresztségen is átestem. Korábban bele sem gondoltam, hogy az egyenes siklás (helyes) végrehajtása ilyen nehézségeket okoz számomra! Izzadtam is rendesen és nemcsak a szokatlan októberi meleg miatt. Nagyon jó kis társaság jött össze. Az oktatás során megtudtuk, hogy a delfinek miként sielnek, pontosabban, miként alkalmazható a delfin mozgás az egyenes siklás során. Miután nem kaptam felhatalmazást a szakmai titkok kikotyogására, ezért elég legyen itt annyi: nagyon-nagyon hasznos volt a 3 óra s köszönet érte Ozsinak, Mátyásnak, Gabesznak és Tettának, akik nagy türelemmel, lelkesedéssel javitgatták mozgásunkat. Egy lépéssel közelebb kerültem saját strong base-emhez!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.10.15. 19:59
Látom feltettétek a honlapotokra a Research Camp infokat. Kérdésként merült fel, hogy 9 éves jól sielő, sportos fiú jöhet-e az édesapjával?
Előzmény: (ozsi 160910)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.09.24. 10:51
Szia Ozsi! A szezonnyitó táborotok időpontja sajnos nekünk nem jó, ezért érdeklődni szeretnék, hogy terveztek-e az idén is Tematikus tábort? Ha igen, akkor előre láthatólag mikor és hová? Már a többiek is nagyon be vannak sózva, hogy mikor tudunk ismét tőletek tanulni valamit!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
Topik: Krynica
2013.03.26. 19:39
Vasárnap végre láttam Krynicát napsütésben is! Fantasztikus síelés sikeredett, tökéletes feltételek mellett: napsütés, -5, -8 fok, előtte esett friss hó, amelyet szépen eldolgoztak,kevés ember, jó pályák! A háttérben még a Magas Tátra vonulata is látszott. A feketének minősített erős piros pályán is remekül lehetett menni, nem volt összetúrva, volt hely bőven, lehetett "élezni" a helyzetet. Az ismerősöm, akivel voltam most volt itt először és vagy 10x elmondta: nem gondoltam, hogy ilyen jó hely, milyen jók a pályák, milyen változatos és kultúrált az egész!
Korábban a GPS Bártfa előtt mindig levitt és egy alsóbb rendű úton közelített a határhoz, amelyen alig lehetett haladni a nagy hó miatt. Most úgy döntöttem nem megyek a GPS szerint, hanem maradok a Bártfára vezető úton. Mit ad Isten, nem volt hosszabb és végig letakarított úton, gyorsabban lehetett haladni. 3 óra alatt ki is értünk. Sajnos vasárnaptól ott is inkább eső fog esni az előrejelzések szerint, így lehet az utolsó csúszásom volt ebben a szezonban.
Alsó állomás
Lengyel hütte a csúcson
A kedvenc piros pálya
A fekete pálya
Háttérben a Magas Tátra
Felső állomás
A kék pálya teteje
A kék pálya vége
Hütték a csúcson
Párhuzamos liftek
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.03.25. 17:05
Így akkor ha jól értem a holnap nekem is problémássá vált! Marad a munka és a sí tudatlanság számomra. :(
Előzmény: (ozsi 158056)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2013.03.25. 09:08
Nekem jó! Mettől meddig lenne?
Előzmény: (ozsi 158035)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.