Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

obivanrobi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (124)Időben csökkenő Időben csökkenő
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.10.22. 21:22
Nekem is voltak ilyen problémáim. Szakember a kellő pontokon kitudja tágítani a sícipőt. A bal cipő az teljesen tökéletes lett bármennyit lehetek a cipőben, a jobb lábasat 3 óra után leveszem 20 percre és minden oké.....:))
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.10.02. 11:25
Ráadásul sötétített üvegen keresztül nem látszik a bőrülés szine, mint ahogyan a havas lécnek sem, sőt megfelelő sebesség mellett ezeket senki sem veszi észre...:))))
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.10.01. 20:26
Péter64,

szerintem jól néz ki együtt a piros Nordica Speedmachine 14 és a sárga Atomic:)))


Képek  nordica_atomic.jpg  42 KB  letöltve 604 alkalommal
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.09.24. 20:55
Mi az sárga és össze-vissza dobog a szíve?

Én a sárga irigységtől.....:)))
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.09.24. 15:18
Stani, ugye egy kicsit élvezed, hogy mások szívét fájdítod...?:))))) az enyém mindjárt megszakad... havat akarok!!!!!:))
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.09.21. 07:37
Szia Szecsi,
pontos címmel nem tudok szolgálni sajnos, de Vaujany-ban van a nagy kabinos felvonó állomásához közel.
Az "élményfürdő"-ben találhatsz úszómedencét valamiféle csúzdával (elég egyszerű), szaunát, pezsgőfürdőt. Nem túl izgalmas, de -10 fok után kellemes felüdülés, a belépő nem túl veszélyes de pontosan már nem emlékszem hogy mennyi. Lehet, hogy csináltam fotót a bejárátáról, megkeresem majd és felteszem ide így talán könnyebb lehet azonosítani a környéket.
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.09.20. 16:04
Sziasztok, Rossinak teljesen igaza van + Oz-tól nem messze van egy elég jó "élményfürdő" szaunával, a pezsgőfürdőből gyönyörködhetsz a hegyekben.....:)))
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.09.06. 21:38
Most akkor mi van a globális felmelegedéssel...??:)
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
Topik: Lachtal
2007.03.05. 13:09
Amikor én voltam Lachtalban akkor hólánc nélkül nem tudtam volna felmenni, szerintem mindenképpen vigyetek hóláncot csa a téligumi nem elég....
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.02.24. 17:38
Agent nagyon jó, hogy felhoztad ezt a canting állítást. Merre kell állítani x és merre o láb esetén?
Nekem is szitált erős kanyarokban az előző lecem. Azt mondják puha volt a léc a 120 kilómhoz és rossz helyen terheltem. AZóta vettem egy másik lecet és megszűnt a probléma....
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.02.23. 21:54
Én is kiszoktam kapcsolni ha lehet, pl. hosszabb kabinos liftben is, hüttében mindig le is veszem.
Nekem mindkét lábas nagyon rossz volt. A furcsa, hogy bal tökéletes lett, a jobbon pedig már nem lehet többet tágítani...
A fokozatosság a bekapcsolásnál pedig nagyon valóban jó. Egy biztos megtanultam bakancsot vásárolni..:))
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.02.17. 13:30
Egy korábbi igéretemhez híven felteszek két fotót árlapokról. A "hütte" nevére már nem emlékszem, de 2700 méter magasan lévő helyen készítettem. Elnézést a minőségért...


Képek  arlap_1.jpg  85 KB  letöltve 638 alkalommal
Képek  arlap_2.jpg  61 KB  letöltve 567 alkalommal
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.02.13. 14:42
Gilice,

kifogom próbálni de már csak a jövő szezonban tudom sajnos...:((
Egyébként én az alsó 2 csattot kapcsoltam be csak éppen hogy tartson. A bal lábas tökéletes lett. Azt hiszem a jobbal az a baj, hogy valaki egy élt nyomott bele a bakiba és azért nincs hely benne a lábfejnek. Persze két szezonban folyamatosan hordtam be a bakit tágításra és után állításra...

Várom a beszámolódat....:))

Üdv
Obivanrobi
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.02.12. 20:26
Gilice,

ha nem titok leírod, hogy pontosan hova vitted tágítani a bakit. Én a Löwe Alpinban voltam.

Köszi
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.02.06. 18:02
Szia Gilice,

ezzel a problémával én is sokat szenvedek, szenvedtem. Nordica Speedmachine 14-t vettem tavaly. Annyira fájt benne a lábam, hogy szinte csillagokat láttam. Elvittem sícipő tágításra. Mivel nem akarnak egyszerre sokat tágítani rajta egy kis időbe telt mire jó lett, illetve a bal láb tökéletes lett. Akár egy hetet is kibírnék benne. A jobb lábas sajnos nem lett túl jó. Olyan mintha ha össze lenne gyűrve a talpam. Nagyon zsibbad. Most kb. 3 órát simán kibírok benne. Aztán irány egy hütte ahol leveszem 15 pecre, utána megint oké. A hosszabb kabinos felvonókba is kiszoktam kapcsolni a jobb lábasat. Ennyire jutottam idáig, ha valaki tud jobb megoldást az engem is érdekel....:)
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.02.06. 17:04
Sziasztok,

Olaszországban találkoztam olyan meredek (sajnos egyenetlen) pályákkal ahova sebességmérő volt telepítve két hatalmas kijelzővel. Az általunk elért legnagyobb sebesség 95 km/h volt. (Sajnos én kétszer is elestem ennél a sebességnél) Carving leceket használtunk. 100 km/h felett nem nagyon láttunk sielőket....
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
Topik: Lachtal
2007.02.04. 12:11
Szia bsza,

a szállásról annyit, hogy vigyél magaddal sok kaját és még több türelmet.

Üdv
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.01.04. 13:56
Beszélnek angolul, nem okozott nekik gondot. De mi csak szombaton találkoztunk velük amikor turnusváltás van. Viszont a parkolás a mi esetünkben egy kicsit gond volt, mert nem volt elég hely. Jó ha időben érkeztek, mert akkor kevesebbet kell cipekedni...
Az apartmanház kb. 6 szintes a "sétálóutca" az kb. a 2-3 szint körül van. A másik oldalon természetesen az utca szinten van az alsó szint. Ilyen meredek a domboldal ahol épült a ház...
Egyébként szerintem nagyon jól fogjátok érezni magatokat, mert a síterep az nagyon jó...:))
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.01.04. 12:12
Van az apartmanban mikro. Mi itthonról vittünk rengeteg kaját és csak benyomtuk a mikroba. A hegy nem olcsó, egy "big" kóla 10 Euro az igaz, hogy az 1 litert jelent. Egy nagy capuccino 8 Euro az 4 deciliter. A kicsik nem olcsóbbak sőt arányaiban drágábbak. Viszont ha 2800 méteren szeretnél egy napozó ágyban egy rövid időt eltölteni, csak így lehetséges.
A "hipermarketek" valóban nem drágak. Amikor beértek abba a városkába ahhonnan az út "felkanyarodik" Os-ba van nagyobb bolt, ahol betudtok vásárolni. Én lefotóztam egy árlapot a hegyen és majd felteszem ide ha megtalálom a fotót róla...:)
obivanrobi
124 élménybeszámolót írt
124
17 éve tag
2007.01.03. 15:23
Szia Attila,

az én tapasztalataim a következőek. Mi is ebben az apartmanházban laktunk. Ez is egy normál francia apartman, semmi különös. Bár mi négyen inkább kifizettünk egy 5 férőhelyeset, így sokkal jobban elfértünk és alig került valamivel többe. Volt erkélyünk is.
Reggel kb. 10 méter megtétele után sílécre álltunk és lecsúsztunk a felvonóhoz. Hazafelé szó szerint neki tudtunk menni síléccel a házoldalának. A visszafelé vezető út végig hóágyúzott.
Az apartmanházzal szemben van egy pék, így reggel tudtok friss pékárut venni és kb. csak 10 m-re van. Található mellette még élelmiszerbolt, pizzéria, bár, stb. Síbolt és kölcsönző egymás hegyén-hátán van. Van korcsolyapálya is.
A hóviszonyok napok alatt ellentétére tudnak fordulni. Egy-két nap alatt eshet rengeteg hó. Mi Olaszországon keresztül mentünk a hágón át. Gyors volt és "gazdaságos". A hágón át az út száraz volt. Visszfelé is ezt választuttuk de megszívtuk, majdnem fentrekedtünk a hágón egy hóvihar miatt, alig tudtunk leevickélni és így kerülnünk kellett az alagútnak, viszont jó kaland volt...:))
A weboldalukon elvileg van interaktív sítérkép, ami mutatja a működő pályákat. Ha van kérdésed írj...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.