Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Dobogókő
síterep infó oldal
ÜZENETEK (598)Időben csökkenő Időben csökkenő
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.11.15. 15:04
még pécsen is esik a hó, úgyhogy csak sejtem hogy mi lehet ott.ugyse fogom kibírni, hogy ne próbáljam ki az új lécet. Most már tuti, szombaton az idei év első síelése lesz Dobogókőn.
el se hiszem...
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2007.11.15. 09:23
A pályakezelés ma lesz, de jelenleg is esik a hó!
Az eddigi próbacsúszások alkalmával semmi probléma nem volt a hóval (mivel az 1-es pályát és a 2-es nagy részét is (kivéve az erdei kunkorokat) összefüggő gyepréteg borítja a hó alatt, illetve a pár éve még megtalálható sziklákat és köveket csaknem teljes mértékben eltávolítottuk). Én bízok annyira a munkánkban, hogy a jó lécemet viszem holnapra, de ez mindenkinek a saját döntése.. aki fél még, az hozza az öregebb lécét!
bufenov14.jpg
palyanov14.jpg
webcamnov15.jpg
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.11.14. 22:56
ez a 30 centi ratrakolva értendő?szívesen kimennék szombaton csak féltem az új lécemet...
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.11.14. 20:45
respect ;) szép és jó, még nem tudom, hogy jutok el, de már régóta tervezem, hogy meglátogatom Dobogókőt... gyönyörű fotókat láttam már a pályáról.
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2007.11.14. 20:23
Sziasztok!

Ma újabb 10 cm hó esett!
Holnap folytatódik a pályaelőkészítés, s azután már csak egyet kell aludni, péntek reggel 9-kor kinyitunk!
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2007.11.13. 19:35
Sziasztok!

Jelenleg mintegy 25 cm-es hó van Dobogókőn és most is havazik!
A vonszolókat folyamatosan szerelik Laciék a felvonóra, s holnap még egy kis extra havat is kap az 1-es pálya azon felül, ami esik rá.
Ha minden terveink szerint alakul, akkor csütörtökön vagy pénteken kinyitunk!

A legutóbbi szezon óta egyébként fejlesztések is történtek, idéntől lesz például éjszakai síelés, és egy közel 6 km hosszú síút is..

Bővebb, illetve folyamatosan frissülő információk valamint webcam itt: https://www.dobogokosi.hu
Üdv. Tomi
webcamnov13.jpg
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2007.04.08. 16:03
Sziasztok!

Sajnálatos módon a 2006/2007-es tél folyamán nem sok jóról (hóról) számolhattunk be Nektek, iylen hírekkel most sem szolgálhatunk, ellenben annak érdekében, hogy föntmaradhasson,
illetve továbbfejlődhessen a sísport Dobogókőn, a segítségetekre van
szükségünk.

A síközpontot fejlesztő és üzemeltető, valamint közhasznú feladatokat (mint például erdőtakarítás, rendezvények szervezése..) is ellátó Dobogókőért Alapítvány anyagi helyzete a síbérletekből származó bevételeinek elmaradása következtében kritikussá vált.

Ahhoz, hogy a legfrissebb fejlesztések utáni kifizetetlen számlákat az Alapítvány rendezni tudja és ne kelljen lemondania fejlesztési terveiről
illetve a térítésmentesen, saját költségre végzett közhasznú tevékenységei folytatásáról, a következőkben szeretnénk segítségeteket kérni:

- Kérjük, hogy Sz.J.A 1%-aitokról a Dobogókőért Alapítvány részére rendelkezzetek a weblapunkról
http://www.dobogokosi.hu/rendelkezonyilatkozat.pdf címen letölthető és nyomtatható nyilatkozat segítségével. Kérünk benneteket továbbá, hogy
Sz.J.A 1%-os felajánlási papírt ismerőseitek körében is terjesszétek, minden kis segítség sokat jelenthet!

- Amennyiben valamelyikőtök ismer olyan vállalat vagy cégvezetőt, aki szívesen szponzorálná alapítványunkat, amelyért természetesen hirdetési felületet biztosítanánk számára weblapunkon, kérünk benneteket, hogy jelezzétek ezt nekünk, illetve őneki, hogy a támogatói kapcsolat mihamarább létrejöhessen.

- Ha tudomása van valamelyikőtöknek olyan pályázati kiírásról, melyről úgy gondoljátok, hogy alapítványunk eséllyel pályázhatna, kérjünk írjátok meg. Bár folyamatosan kutatjuk a lehetőségeket, ki tudja, lehet, hogy létezik olyan forráslehetőség, amelyre eddig nem is gondoltunk volna, illetve nem találtuk meg.

- Aki kétkezi munkájával kívánja segíteni feladataink elvégzését, kérjük ugyancsak az alábbi mailcímen vagy telefonszámon vegye föl velünk a kapcsolatot:

mail: dobogoko@gmail.com
mobil (Lőrincz László): 06 30 852 03 40

Segítségeteket előre is köszönjük!

Üdvözlettel és a Dobogókőért Alapítvány nevében Kellemes Húsvéti
Ünnepeket kívánva:
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2007.01.23. 08:21
Sziasztok!

Megérkezett hozzánk is 2007 első havazása - webkamera képe csatolva!
A többnapos meteorológiai előrejelzéseket minden nap átírják, sokszor igen jelentősen változtatgatva, így biztosat mi sem tudunk mondani, talán annyit: most már nem olyan reménytelen a helyzet!
webcam070123.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.12.28. 21:22
Ma jártam Dobogókőn, néhol teljesen fehér minden a dértől, de nemsokára megjön a hó is, a felvonóra éppen ottjártamkor szerelték fel a tányérokat. Gyönyörű napsütés volt a felhők felett.
1.jpg
3.jpg
2.jpg
7.jpg
8.jpg
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2006.12.24. 18:43
Sziasztok!

Sajnos hó híjján mással nem szolgálhatunk, így egy a tavalyi képekből készített összeállítással kívánunk kedveskedni és Meghitt Boldog Karácsonyt valamint hóban gazdag Boldog Új Esztendőt kíváni minden kedves síelő és sípályaüzemeltető sorstársunknak!

http://www.dobogokosi.hu/karacsony.ppt

Kattintsatok a linkre, dőljetek hátra egy percre, s kívánjátok, hogy ebben a szezonban is valami hasonlóképpen alakuljanak a hóviszonyok Magyarország pályáin, mint a legutóbbiban!

Üdvözlettel: Mácsai Tamás, Dobogókőért Alapítvány
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2006.03.20. 16:45
Szinte hihetetlen, de amíg a fővárosban +15 fok is volt, amely mellé ragyogó napsütés is társult, Dobogókőn még mindig lehet síelni! A tányéros felvonó továbbra is üzemel, hiszen az új (2-es) pálya nagy része még mindig kiválóan illetve jól síelhető! A hagyományos pálya igen kásás, buckás, de még azon is le lehet menni!

Figyeljétek a weblapot: https://www.dobogokosi.hu !
N. Géza
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.03.18. 07:41
Sziasztok! Most néztem föl a webkamerájukra és.. emberek! ez valami csoda! Március 18. - Budapesttől 30 km-re így nézzen ki egy pálya ! nagyon tetszik :-)
A képet lementettem a webcam oldaláról, azt tettem föl - Nézzétek meg, s lássatok csodát ! Én ma bizti fölmegyek, nagyon örülök! Ja és gratula Laciéknak az éjszakába nyúló pályakezelésért!
Dobogoko-webcam-060318-reggel.jpg
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2006.03.16. 21:01
Valóban hihetetlen, de még mindig rengeteg hó maradt odafönt. A szerencsések, akik korán, nyitásra érkeztek, olyan csodát tapasztalhattak, ami nem sokszor adatik meg itthon.. Tavasszal magyar pályán fél méteres, kezelt hó, a ratrak nyomai látszódnak mindenhol, kiváló pálya.. Aztán jött a tömeg, akkora, amely egy jó hétvégi napon sem szokott lenni, így valóban alakultak ki sorok a tányéros felvonónál, s a nap második felére a nagy pálya fölső része kijegesedett kissé, de mindig síelhető maradt.. A hétvégén még biztos lehet síelni Dobogókőn, a folytatás az időjárás függvénye.. További képek a szerdai síelésről itt: http://www.dobogokosi.hu/m15.html
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2006.03.16. 11:37
Márc. 15-ét Dobogókőn töltöttük, és nagyon jót síeltünk. Meglepőden nagy hó van még mindig fenn, ami azért is hihetetlen, mert az alatta lévő Pomázon még semmi, de Pilisszentkereszten is csak foltokban láttunk havat. A dobogőkői nagy parkolóban 2 traktor is dolgozott a hó eltolásán, hogy újabb parkolóhelyeket tudjanak kialakítani. Sok kiránduló volt fenn az ünnep miatt és sok síelő is, ezért kora délután szép kis sor alakult ki a felvonónál, ami folyamatosan csökkent, és teljesen el is fogyott, 3 óra után már pörögni lehetett sorban állás nélkül. Szerencsére semmilyen üzemzavar nem volt, így folyamatosan tudtunk síelni.

A pálya felső szakasza már nagyon jeges volt, de ezt ki lehet kerülni az erdei pályán, az alsó szakaszon viszont remek hó van még mindig, és szerintem egy hétig még biztosan kitart.

Összességében nagyon jól éreztük magunkat, és ajánlom mindenkinek Dobogókőt. Érdemes indulás előtt webkamerán benézni, és amíg fehér a pálya addig használjátok ki!
dobogoko2006marc15-01.JPG
dobogoko2006marc15-02.JPG
dobogoko2006marc15-03.JPG
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2006.03.14. 15:13
Március 13.-a hétfőn 15 cm friss hó esett, így jelenleg 40-60 cm-es hó borítja a sípályákat, melyek ma éjszaka is ratrakolva lesznek, így március idusán is kiváló kezelt pályákon lehet síelni Dobogókőn! Az ünnepnapra való tekintettel hétvégi üzemben tartunk nyitva, mindkét felvonó üzemelni fog! Nyitvatartás már 9:00-től 16:30-ig!

https://www.dobogokosi.hu
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2006.03.07. 06:01
Március 8.-a Nőnap alkalmából minden kedves hölgyvendégünk számára ingyenes síelést biztosítunk! Boldog Nőnapot kívánunk! - Reméljük kellemes élményekkel gazdagodva telik majd ezen napjuk, napotok nálunk Dobogókőn a jelenleg 50-80 cm-es hóval borított, ratrakkal kezelt pályákon!

Üdvözlettel:
Mácsai Tamás

https://www.dobogokosi.hu
N. Géza
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.03.05. 22:29
Sziasztok!
Ma voltam fönt síelni Dobogókőn. Borzalmas mennyiségű hó eshetett az elmúlt éjszaka a hegyen, mert abban nem volt hiány. A fölső rész, meg az erdőben a kanyarok kikoptak kissé a nap végére, de kövek nem voltak csak egy kicsit jegessé vált, de nem volt vészes és amikor jöttem el, már dolgozott a ratrakjuk, s mondták is, hogy éjszaka mindkét pályát le akarják még kezelni. Holnapra szerintem nagyszerű lesz a pálya :-) Nem tudom, meddig engedi még az időjárás, hogy itthon síelhessünk, de amíg lehet, én biztos maradok Dobogókőnél, s nektek is ajánlom. Egyébként inkább hétköznap érdemes menni, mert árban is jobban jössz ki, és akkor tuti nem kell semmit sorbanállnod és folyamatosan pöröghetsz :-)
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2006.03.04. 16:18
15:30-tól hatalmas pelyhekben szakad a hó, a hőmérséklet újra fagypont alatti, már most sokkal szebben néz ki a pálya a webcam képeken, mint egy pár órával ezelőtt - https://www.dobogokosi.hu/webcam --> lehet jönni síelni, menni fogunk!
Egyéb: Készült két kisvideó, mely az új pályákat mutatja be (divx formátumban) illetve egy nagyon rövid az 1-es pálya alsó részén lévő ugratónál (QuickTime formátum) - letölthetőek honlapunk új oldaláról a http://www.dobogokosi.hu/videok.html -ről!
Ahhoz, hogy Dobogókőn további új pályákat lehessen kialakítani, új felvonókat lehessen építeni illetve egyéb fejlesztési elképzeléseink mihamarább megvalósulhassanak, kérlek benneteket, hogy személyi jövedelemadótok 1%-ának felajánlásával támogassátok közhasznú szervezetünket a Dobogókőért Alapítványt - előre kitöltött felajánlási nyilatkozat nyomtatható (.pdf) formátumban letölthető innen: http://www.dobogokosi.hu/rendelkezonyilatkozat.pdf

Köszönjük!
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2006.02.25. 07:57
A pályakarbantartás jóval tovább (hajnali 3-ig) tartott, mint mikor a legutóbbi képeket föltettem. A múlt éjszaka ugyancsak hószállítással és ratrakolással telt, melynek következtében ma újra jó minőségű havon lehet síelni Dobogókőn. Az alább látható képet ma reggel készítette a webkamera.
Jelenleg mínusz 4 fok van Dobogókőn, az éjszaka elenyésző mennyiségű hó esett, de most úgy tűnik, komolyabban rákezdett!
ilyenvolt.jpg
ilyenlett.jpg
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2006.02.23. 16:26
Míg Budapesten és környékén már alig van hó, Dobogókőn holnaptól folytatódik a síszezon!
Az elmúlt napok meleg, a síelés megszálottainak neméppen kedvező időjárása megviselte ugyan a dobogókői pályákat is, jelenleg újra fagypont alatti a hőmérséklet, s Laciék teljes erőbedobással azon vannak, hogy holnaptól újra jó minőségű pályán lehessen síelni hazai havon, Dobogókőn.
Most zajlik a depókban felhalmozott hómennyiség pályára szállítása illetve terítése ratrakkal, amely munkafolyamat a https://www.dobogokosi.hu/webcam oldalon is nyomonkövethető!
A szezonnak tehát koránt sincs vége, s ha megérkezik az ígért égi utánpótlás is, akkor hétvégétől újra kiváló minőségű pályán síelhetünk itthon, Magyarországon!
palyakarbantartas1.jpg
palyakarbantartas2.jpg
palyakarbantartas3.jpg
palyakarbantartas4.jpg
palyakarbantartas5.jpg
palyakarbantartas6.jpg
palyakarbantartas7.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.