Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
h i r d e t é s

joe.t1978 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
joe.t1978
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.02.03. 20:54
Köszi hogy kiraktátok az élménybeszámolóm a kiemelt síterep értékelés oldalra is! :)
Előzmény: (klaci 107790)
joe.t1978
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.02.02. 20:41
Sziasztok!

Január 16-tól 21-ig voltunk Nassfelden csúszni a haverommal, gondoltam megosztom élményeinket.
Először fr.o-ba akartunk menni, de aztán mégis inkább erre a közelebbi terepre esett a választás és nem bántuk meg.
Szállásunk egy családi Frühstückpension-ban volt, mindenkinek csak ajánlani tudom: http://www.enzianbrenner.com/index2.html
Egy idős házaspár a tulaj, az öreg snapsz-szal fogadott minket. :) Reggelivel együtt 35 EUR volt az ára, reggelente csak ki kellett sétálni a panzió elé, a síbusz megállt és 5-8 perc alatt a Millenium Expressz előtt is voltunk. Korábbi leírások elég részletesen leírták a pályarendszert, felvonókat stb., úgyhogy én csak az érdekesebb dolgokról írnék.
Az első két napon gyönyörű szép napos időnk volt, már-már túl meleg is, de legalább lehetett jó fotókat készíteni. A pályák a régi (dec. végi) havazás miatt már kemények voltak, mondjuk mi az offpiste terepeket kerestük. Rengeteg van, de ott is keményre volt fagyva a hó teteje, így élvezhetetlen volt. De szerdán szerencsére beborult, elkezdett esni a hó és egész nap szakadt, így már déltől egész jók lettek a pályák, de ami a legfontosabb: Csütörtök-pénteken végre élvezhettük a szűzhavas offpiste terepeket, főleg hogy újra kisütött a nap!
A legjobb offpiste terepek: A Troghöhe-től elindulni a 66-os kék átsiklón, majd letérni róla a völgybe, ami a 65-ös és 70-es találkozásáig (itt van egy kis alagút is) visz le. A végén egy kis erdős rész is van.
A másik nagyon komoly offpiste terep a Kofelplatz-Madritische-től (ide visz fel a Millenium Expressz) indul.
El kell indulni a 45-ösön, majd a 64-es kék pályán kell tovább csúszni, de pár méter után már le is lehet térni jobbra, az erdőbe. Csak gyakorlott síelők válasszák! Van néhány komolyabb letörés (akár 5-10m-es is), így először mindenképpen fel kell térképezni, merre lehet csúszni.
Egészen a Mössern-ig (1590) lehet lecsúszni.
A másik offpiste terep a szemközti hegyen van, a Garnelkofer-től indul le a funpark tetejéig. Ez is egész jó.
Ezeken kívül egyébként ha nem a pályákon megyünk le, szinte mindenütt jó kis offpiste terepek vannak, csak követni kell a pályák vonalát. Egyszer le is tértünk véletlenül egy völgybe, ahol egy patak csordogált. Gyönyörű szép volt, csak gyalogolnunk kellett, követve azt (mint Bear Grylls... :), hogy visszajussunk a pályára - de megérte.
Fejkamerával videóztunk is, készítettem egy klippet a jobb csúszásokból:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Plusz egy bakiparádét is:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Ezek a videók visszaadják, hogy milyen a síterep, csak ajánlani tudom mindenkinek!
joe.t1978
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
Topik: Síkötés
2011.01.03. 21:28
Köszi a választ!

üdv.
joe
joe.t1978
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
Topik: Síkötés
2011.01.03. 18:39
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Most vettem egy használt Rossignol S2 freeride lecet és kötést keresek hozzá. Kinéztem egy Marker Free 12 Titanium kötést, de nem tudom, hogy ez jó-e hozzá, vagy ár/érték arányban megfelelő-e. Vannak ennél olcsóbb és jóval drágább kötések is, bár igazából ennél többet nem nagyon akarnék áldozni egy hasznélt lécre...

segítséget előre is köszönöm,
üdv.
joe
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.