![]()
PROGRAMAJÁNLAT
Program Verseny 2012. február 18. II. Várpalotai Amatőr Sí- és Snowboard Verseny, Eplény
2012. február 18. XI. Veszprémi Amatőr Sí- és Snowboard Verseny, Eplény
2012. február 19. Szombathelyi Amatőr Síbajnokság - Wenigzell
2012. március 14-18. Alpesi sí Világkupa idényzáró futamai Schladmingban
2012. március 2-4. SKIOUTLET Alpesi Sí Diákolimpia St. Lambrechtben
2012. március 15-18., Murau 20. Fundango Snowboard Magyar Bajnokság és Síkupa
2012. március - április Ski & Sail kombinált versenyMurau + Balaton
Feliratkozás hírlevélre
Régióbérlet ajánló
Síterep ajánló
|
Fred Syversen 107 méteres világrekord ugrása
Fred Syversen 107 méteres ugrásával új világcsúcsot állított fel. A Nuit de la Glisse filmezése során véletlenül rossz helyről ugratott le és ezzel megdöntötte minden idők legmagasabb sziklájáról történő ugratását. Az eset végül szerencsésen végződött, Fred némi sérüléssel ugyan, de túlélte az esést.
2011.01.15. 18:41:47 Vida János
Nem értékelem, mert nem tudom, hogy mi kellene, hogy legyen a mérce. Nem tudatos ugrásról van ugyanis szó, hanem ösztönös, élet mentő ugrásról. Gyenge az angolom, de az akcentusok alól is kihallom, hogy retteget, amikor a katlanba ért. Fékezni már nem tudott. A katlan előtt meg is nézte, hogy hol van; az a nézegetés is borzasztó volt a gerincen (néhány másodperccel a zuhanás előtt). Talán, itt még ha nagyon korrigált volna a pályáján ott maradhatott volna, de apám mondása az igaz (honnét tudhatta volna, hogy baj lesz: "pálya megtervezve, tudás megvan") "nem azért hülye az ember, hogy mindent tudjon". Túlélte Hál'Isten.Számomra ez úgy világcsúcs, hogy előre nem tervezetten, 107 m-r esés után, a saját tudása és Isten segedelmével élve maradt. Persze benne volt ebben nagyon a tudása; és nagyon is Isten. Számomra az a csúcs döntés, ami előre eltervezettek után következik be. Azaz, e zegy nagy síelős szutyok, amit túléltekpl. Én biztosan nem éltem volna túl. A II. Világháborús pilóták nem egyike 4000 m repülést élt túl. Borzasztóak a képek, de ezt mégsem tartom csúcsdöntésnek. Így lehetne a szomszéd asszonyom is csúcsdöntő. Kb. 85 éves, ilyen gondolkodás mellett lehet is csúcsdöntő. Nálam már csúcsokat dönt. Szóval; szerintem az a csúcsdöntő, aki tervezi és véghez is viszi, amit akar.85 éves a szomszéd, ő is scúcsdöntö. Szegény leesett. És megmaradt. Ezen legények veszélyesek. Nem, de? Vida János
Szólj hozzá Te is!
Kapcsolódó címkék:
|
h i r d e t é s h i r d e t é s
Loferer AlmAlpesi hütte 7 fő részére napos, nyugodt helyen Lofer közepén 890 euró / hét ártól!
LachtalMég tudjuk hova fokozni! Most 5 éj félp.-val, síbérlettel akciósan 66.900, 2 éj 35.900 Ft/fő-től !!!
TauplitzFogadó Tauplitz központjában, a négyüléses lift alsó állomásától 350 m.
Schladming - DachsteinGästehaus Elisabeth Radstadt városában. 31 és 36 euró/fő/éj áron! További síutak »
Gerlitzen Alpe2012.03.02 - 2012.03.07 Szállás+fp+wellness ingyenes 4 napos síbérlettel: 209 EUR/fő!
Rogla2012.03.14 - 2012.03.18 Sífutó és nordic cruising tábor napi 2x2 óra oktatással!
Maribor - Pohorje2012.03.15 - 2012.03.18 Márciusi sítúra szingliknek! Találd meg a párod a hegyen!
Kaprun - Kitzsteinhorn2012.03.15 - 2012.03.18 Snowattack Fesztivál új helyszínen, hatalmas bulikkal! További sítáborok »
Wildkogel - NeukirchenKisíző ajánlatok!
5 éj pályaszállás félpanzióval 29.900 Ft /fő-től!
LachtalUtószezonban 4 éj szaunás apartman + 3 napos síbérlet + félpanzió már 262 €-tól/fő!
Katschberg - AineckFalkensteiner Club Funimation közvetlenül a sípályánál, all-inclusive ellátással
Schladming - DachsteinLast minute! Febr 12-18. között
Szállás 25 € /fő /éj idegenforg. adóval, büféreggelivel!
Mariazell2012. január 23. és március 18. között szállás 41 € /fő /éj félpanzióval! Felvonó: 100 m
További szállásakciók »
Melyik ország a kedvenc úticélod?
|
| Adatkezelés | Szerzői jogok | Médiaajánlat | Hirdetési formák és árak | Látogatottság | Partnereink | Logóink | Partnerdoboz | Impresszum | Rólunk |