Osztrák hóhelyzet, hol lehet síelni?
Igaz a hagyományos besíelések időszaka az őszi szünet végével lezárult, még biztosan vannak olyanok, akik az elkövetkezendő időszakban kerekednek útra. Számukra egy kis helyzetjelentéssel szolgálunk, részben első kézből származó információkkal.
Hol vannak már az októberi havazások, a friss porhó, a behavazott fenyőfák, alpesi rétek? Az elmúlt időszakban kétszer is főn szél tombolt Ausztriában, ami sikeresen eltüntette az utolsó hófoltokat az alacsonyabb térszíneken (2000-2500 m alatt).
Míg az első főn az osztrák gleccserekre némi havat hozott, addig a másodikból nem vagy csupán néhány centi fehérség esett. Egyedüli kivételt a déli végvár, Mölltal jelent, fekvéséből kifolyólag itt legutóbb 20 cm frissességnek örvendezhetnek a helyiek.
Újra üzemelnek a hóágyúk a gleccsereken
Jó hír, miszerint a hét elején a főn összeomlott, így a rekordokat döntögető hőmérsékletek is a múlté. Újra megjelentek a völgyekben reggelente a fagyok és a magasabb térszíneken is lehűlt a levegő, ami ráadásul igen száraz, nem ritka a 30% körüli páratartalom.
Gőzerővel hóágyúznak az osztrák gleccsereken, dübörögnek a hóágyúk többek közt Sölden, Stubai, Kaprun lejtőin. Továbbá megkezdődött a mesterséges havazás a tiroli Ischgl és Hochgurgl síparadicsomokban is. Porhavat jelent az összes gleccsereken fekvő sípálya. Kaprun tegnap - Fotó: Stani
Ellenben a szomszédos Reiteralm felső részén jelenleg az osztrák szlalomspecialisták edzenek optimális hóviszonyok közt. Ez az első edzés, amit nem a gleccsereken tartanak. Sokáig nem maradnak, hiszen már ma este továbbrepülnek az Egyesült Államokba, ahol kezdődnek a versenyek. Grossglockner alpesi út: meghosszabbított nyitva tartás A remek őszi időnek köszönhetően még mindig látogatható Ausztria talán legszebb magashegységi útvonala, ami mentén betekintést nyerhetünk a Magas-Tauern hegyóriásainak - köztük a Grossglockner - világába. Az általában október végén bezáró út még november 14-ig látogatható, aki Kaprunban vagy Mölltalon síel annak talán megér egy kitérőt. Az útdíj 19 eurót kóstál, azaz 10 euróval kevesebbet, mint szezonban. ![]() Pitztal november 3-án - Fotó: Chense
2011.11.15. 19:19:47 Szányi Gábor
http://www.pitztaler-gletscher.at ajánlom minden sielő szives figyelmébe.Az Alpin Centerbe több mint 1 méter/2840m-121 cm/ a friss hó,és mindig kitünően kezeltek a pályák.Igaz kicsit odébb van de megéri a plusz km.Évek óta oda járunk és mindig nagyon sok hó van már októbertől kezdődően ,miután magasan van.A liftállomás felső pontja 3440 méter.
Szólj hozzá Te is!
|
h i r d e t é s ![]()
EplényKerékpár túra a Bakonyban:
2 éj, ker.kölcsönzés, félpanzió, GPS, wellness: 39.900 Ft /fő
Maribor - PohorjeNyár eleji akció! 39 € / fő / éj-től wellness szolgáltatásokkal, gyerekkedvezményekkel!
MönichkirchenSzállás nyáron a rollerpályánál: 35 € /fő /éj félpanzióval!
6éves korig ellátással ingyenes
Innsbruck sírégióKirándulás, rafting, wellness, kerékpározás, városnézés! Szállás Innbruck óvárosában!
Gerlitzen AlpeJúnius 1-4. és 8-11.
További szállásakciók »
3 éj szállás, bőséges félpanzió, wifi: 119 € /fő! Nyáron hogyan csillapítod a síelés utáni vágyad?
|
| Adatkezelés | Szerzői jogok | Médiaajánlat | Hirdetési formák és árak | Látogatottság | Partnereink | Logóink | Partnerdoboz | Impresszum | Rólunk |