Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Miklós Edit sí történelmet írt St. Moritzban

2012.01.30.

Miklós Edit sí történelmet írt St. Moritzban Szenzációs eredménynek örülhetnek a síversenyek hazai rajongói. Szuperkombinációban a 30. helyen végzett Miklós Edit, a női alpesi sízők St. Moritzban rendezett versenyén, és ezzel megszerezte a magyar sí sport első Világkupa-pontját. - adta hírül a Magyar Sí Szövetség mai sajtóközleményében.
A női alpesi sízők szuperkombinációs Világkupa futamát rendezték a St. Moritzban. A győztes az amerikai Lindsey Vonn lett.

A magyar színeket Miklós Edit képviselte, aki szenzációs teljesítménnyel szerezte meg a 30. helyet. Ez azért is nagy eredmény, mert eddig sose volt Világkupa pontszerzője a magyar sí sportnak.

Kovács Barna, szövetségi kapitány a következőket mondta Miklós Edit remek teljesítményéről:
"30 évet kellett várni arra, hogy egy magyar versenyző pontot szerezzen Világkupán. Edit korábban román színekben versenyzett, volt ifjúsági világbajnokságon V. és VI. helyezett is, és már akkor is begyűjtött Vk pontokat, egyszer éppen St. Moritzban. Tavaly kapta meg a magyar állampolgárságot, így most már a mi szerény lehetőségeink keretein belüli támogatásunkkal Magyarországnak szerzett dicsőséget. Egyébként idén meglehetősen nagy hátránnyal indult, egyrészt azért, mert a novemberi és decemberi tengerentúlon megrendezett futamokon nem tudott elindulni. A magyar szövetség ugyanis nem rendelkezik olyan anyagi háttérrel, mint amilyennel a sí nagyhatalmak, így ezekre a versenyekre nem utazott ki Edit. Ő Bad Kleinkirchheimben csatlakozott a Világkupa-sorozathoz.

Pechjére sokáig nem volt elegendő hó Európában, ez nehezebbé tette a felkészülését. Másrészt vírusos megbetegedéssel küszködött, emiatt gyengébb fizikai állapotban kellett készülnie a versenyekre. Aztán az első Világkupáján már látszott rajta, hogy benne van a jó eredmény, kiváló részidőket produkált, de többször is kiesett. Előfordul vele az is, hogy túlvállalta magát, és egy-egy kapuba alig fért be, de végül sikeresen célba ért.
Nagyon vártuk a mostani Világkupa futamot, mert a múlt héten ugyanott, St. Moritzban az Európa kupa lesikló versenyében a 15. helyen végzett nagyon jó FIS ponttal. Már ott láthattuk, hogy jó formában van. Mondhatni, hogy ezen a pályán ő otthon van." Miklós Edit így nyilatkozott az eredményről:
"Örülök, hogy én lehettem az első magyar pontszerző, nagyon nagy dolognak tartom. Már a két edzésen is jól mentem, éreztem, hogy most összejöhet egy jó eredmény. Lesiklásban a 22. lettem, az időm nem is volt rossz az első helyezetthez képest. A szlalom pálya nagyon jeges volt, ez a női versenyeken nem jellemző. Sokan kiestek, én leküzdöttem magam és, bár a szlalom nem igazán az én műfajom, az eredményem szerencsére elég volt a pontszerzéshez".

Eredmény, női kombináció:
  • 1. Lindsey Vonn (amerikai) 2:28.35 perc
    (lesiklás: 1:43.53 perc/műlesiklás: 44.82 mp)
  • 2. Tina Maze (szlovén) 2:28.76 (1:44.94/43.82)
  • 3. Nicole Hosp (osztrák) 2:28.93 (1:45.08/43.85)
  • ...
  • 30. Miklós Edit 2:37.50 (1:47.08/50.42)
A szövetség nagy erőfeszítésekkel sem tudja megteremteni a Fullsport SE versenyzőjének, hogy vetélytársaival egyenlő színvonalú felkészülést kaphasson. Miklós Edit speciális felkészülésének finanszírozásához keresik a lehetőségeket, a szponzorokat.