Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Mariazell
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Aktivhotel Weisser Hirsch**** - modern szálloda wellness részleggel Mariazell központjában
ÜZENETEK (295)Időben csökkenő Időben csökkenő
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2024.01.15. 08:30
hello, Annabergen csak északa voltam így nem mondanám ,hogy ismerem a helyet, tudtommal jelenleg nincs ott magyar kollega. én Mariazellben dolgozom , telefonon vagyok esténként elérhető , 20 9 127880.
Előzmény: (coolman 220260)
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2024.01.14. 10:46
Szia Ró!

Kérhetnék egy elérhetőséget? Annabergi oktatás érdekelne pár embert. Esetleg ha neked nem jó és tudsz ajánlani mást az is tökéletes kösziiiii!

üdv: cool
Előzmény: (Ró 219662)
petratoth
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2023.12.27. 19:32
Szia, melyik síiskolában voltak a gyerekek oktatáson?
Köszi,
Mandl-T. Petra
Előzmény: (cotugno 192816)
petratoth
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2023.12.27. 19:31
Szia, megírnád kérlek, hogy melyik síiskolával van rossz tapasztalatod?
Köszi!
Mandl-Tóth Petra
Előzmény: (Freddy76 192625)
petratoth
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2023.12.27. 19:29
Szia, írtam privát üzenetet, síoktatás kapcsán.
Várom szíves válaszodat.
Köszönöm!
Mandl-T. Petra
Előzmény: (Ró 219662)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2023.12.12. 19:36
Igen , itt leszek a szezonban, korlátozott óraszámban lesz magyarnyelven síoktatás.
Előzmény: (- Marky - 219386)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2023.11.30. 13:18
Ró nevű fórumtársunk ezen a környéken oktatott korábban, ha jól emlékszem. Nem tudom, aktív e még, egy üzenetet megér
Szabolcs06
1 élménybeszámolót írt
1
4 hónapja tag
2023.11.30. 12:02
Sziasztok,

Keresek magyar nyelvű síoktatót 2024 január közepére Mariazell vagy Annaberg pályára. Tud valaki valakit ajánlani? Köszönöm
rozingersz@gmail.com
cotugno
32 élménybeszámolót írt
32
16 éve tag
2017.01.16. 20:19
Tisztelt Sítársak!

Röviden megosztom a január 14-15-ös hétvégén gyűjtött tapasztalataimat Mariazellről. Egy társasággal olyan közeli síterepet kerestünk, ami a kezdőtől a haladó síelőkig mindenkinek megfelel, nem túl nagy, átlátható és nincsenek sokan. Ezt itt nagyjából meg is találtuk, bár egy kis szlovákos fílingje azért volt a helynek... St. Sebastianból induló liftekkel vettük birtokba a pályákat. Gyerekek síoktatással kezdtek, ezt követően jön egy viszonylag gyerekbarát tányéros a kék gyakorló pályán, innen lehet előrelépni a hegy tetején lévő már hosszabb kéket kiszolgáló csákányoshoz. Ha valaki ezt is tudja, akkor lehet menni a jó hosszú 4-es kék pályára (itt azért már van 2 meredekebb letörés). Innen már a pirosak jönnek, legjobban a mariazelli oldalra vezető 8-as pálya tetszett - kár hogy az őt kiszolgáló ülős lift azért elég lassú - a liftekkel amúgy sem minden OK, alig volt olyan menet, ahol megállás nélkül felment volna bármelyik.Ennek oka részben, hogy szánkósok is vannak, illetve relatív sok tanuló gyerekcsapat is volt a terepen. A sok persze relatív, összességében nem kellett sehol sem várni és a pályákon is nagyon szellősen voltunk. Bubi, ülésfűtés, egyéb extrák a felvonókon nincsenek, aki ezekre háklis, az menjen máshova. A hóviszonyok zseniálisak, az összes pálya megy, úgyhogy az itt a sihu-n fenn lévő adat (7,4/11 km) nem stimmel. Összességében Mariazell nekem felkerült a listámra. A 34 Eurós napijegy ma már sajnos olcsónak számít. Inkább középhaladó-haladó síelőknek ajánlom a terepet 1-2 napra (azt a 3 pályát azért meg lehet unni egy idő után), de stabil kék pályás nem teljesen kezdők is elboldogulnak itt. Totál kezdőknek meg mostanában a hazai terepek tökéletesek - költsük el itthon a pénzünket, ha lehet...
Freddy76
14 élménybeszámolót írt
14
8 éve tag
2017.01.13. 21:39
Szia,

Idén újra megyünk Mariazell-be, és szeretnék oktatót a kislányomnak. Tavaly a hegyen lévő konkurenciától vettünk órát, de nagyon rossz tapasztalatom volt... A helyi (magyar) szállásadónk is titeket ajánlott. Lenne pár kérdésem, és egy oktató is kellene - tudsz adni egy privát címet, ahol megkereshetlek?
Előzmény: (Ró 190773)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.12.06. 19:27
Dec. 8. Szezonkezdet! Igaz még csak a Zuckerwiese lesz nyitva , és csak a 4 napos hétvégén , de azért mégiscsak sípálya!⛷
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2016.03.11. 18:25
Múlt héten márc. 2-6. között voltunk - az időjárást nézve - pár piszok szerencsés napot Mariazellben. Gyerekoktatás miatt nem túl távoli terepet kerestünk, olyat, ahol kabinos lift megy a településről a hegyre és van minimum ülős felvonóval ellátott kék pálya. Szóba jött még Annaberg a hosszú varázsszőnyeg miatt, de a kinézett szálláshelyen nem tudtak már fogadni minket. Nagyjából véletlenül néztem meg Mariazell Bürgeralpe pályatérképét, és meglepődve láttam a gondolás liftet, városközpontból indulva, hegytetőn hüttével, játszótérrel (előzetesen úgy nézett ki, még arra is szükségünk lehet...), kilátóval, fórumokon szolid kék pályának mondott, ülőliftes résszel.

A helyi turizmusirodának írtam, nagyon gyorsan kaptunk sok ajánlatot, végül mégsem a Mariazell központjában tobzódó hotelekből választottunk, hanem a St. Sebastianban, a négyüléses Bürgeralpe Nord-West lifttel szemben, az út túloldalán álló Hotel Bartelbauerben szálltunk meg, tulajdonképpen pályaszállásunk volt. A hotel mindenkinek ajánlom, három felnőttel és két gyerekkel kétszobás, két fürdőszobás, néhány éve készült lakosztályt kaptunk, a félpanziós ellátás bődületesen sok és nagyon finom volt, a személyzet egy része magyar, és mindenki hihetetlenül kedves és segítőkész!
(Ahogy lentebb is írtam, nem tapasztaltam nagy különbséget a mariazelli és a St. Sebastian-i szállásajánlatok között, egyedül néhány olyan apró plusz szolgáltatás miatt választottam a hotelt, amikre a gyerekek miatt volt szükségünk.)

Időjárás, amivel kezdtem: hihetetlen szerencsénk volt ebben a - február végéig - hószegény szezonban! Odautazásunk napján +5 fok alá nem ment a hőmérséklet, hó már csak a pályákon volt, és azok közül is csak 3 volt nyitva (1 - fekete, 2 - piros, 4 - kék). Másnap hajnalban azonban elkezdett erősen havazni, így első nap havazásban, egyre gyarapodó, délutánra jelentősen buckásodó hóban boardoztunk (néhány négyzetméteren még a jeges alap is előjött, de nem volt zavaró). Másnap felhős időben, de tökéletesre elkészített pályán csúszhattunk, csak a 3. nap délelőttjén kezdett megint olvadni, de akkor meg az ifjak is inkább a síelést akarták kipróbálni, nem is mentünk fel velük a hegyre, pár tíz métert húzogattam őket a szállásunkkal szemben. Mikor mindkettő megunta - kb. negyed óra után :-) - a nagyobbikkal mentünk még egy kört a kék pályán, aminek egy része ugyan le volt zárva verseny miatt, de így is elfértünk rajta.
A Mariazell déli részére levezető pályák zárva voltak, a havazás után sem nyitották meg, és talán esti szánkózás sem volt már.

Snowboard szempontjából arra, amire most nekünk kellett, bejött a hely, a kék pálya valóban jó volt a kezdők tanítására, nekem itt csak annyi jutott, hogy rolózásban közlekedtem a többiek előtt-mögött a 4-es pályán, meg háromszor lejöttem a piroson, kétszer ebből úgy, hogy egy gyerek-board volt a hátizsákomon, egy felnőtt deszka meg a hónom alatt. Volt benne kihívás, pláne, hogy azt a piros pályát még a helyi oktatók is inkább feketének mondják! :-)

A kék pálya tetején, a húzólift mellett van egy elkerített rész, ahol szimulált versenykörülmények között videót lehet készíttetni magadról a bérlet felhasználásával, majd a skiline.cc oldalon letölteni. (Sokat fejlődött azóta a technika, hogy legutóbb külföldi síterepen jártam, az ezekkel a szolgáltatásokkal való bíbelődés egész jól ki tudja tölteni a 16:00 és a 9:00 közötti időt...)

Kisgyerekesként nekünk nagyon bejött a síterep, ha pedig azt is figyelembe vesszük, hogy a szomszédos Gemeindealpe-ra is gyorsan, ugyanazzal a bérlettel át lehet ruccanni (rövid beszámoló a vonatkozó topikban hamarosan), ahol azért komolyabb/freeride meneteket is lehet menni egy-egy "gyerekmentes" délutánon, akkor meg különösen jó élmény, még ha "csak" 800-1200 méter közötti pályákról is beszélünk.

Robi
DSC03752.JPG
DSC03754.JPG
DSC03756.JPG
DSC03766.JPG
Fred
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2016.03.11. 11:55
Amint írtam korábban, sokszor voltam Mariazellben, ismerem a felvonóikat. Mi a város központjában szeretünk lakni, a felvonó közelében, onnan pedig macera elautózni Sebastian-ba. Arról nem is szólva, hogy nálunk külön program a "zöld felvonó", kislányom imádja. De ha valaki csak síelésben gondolkozik, annak jobb is Sant Sebastian, valószínűleg olcsóbb is, mint a központ.

Bár ha csak a síelés érdekelne, a városbéli megszokott és kedvelt dolgok (templom, főtér, Girrer sörfőzde és étterem, Pirker cukrászda) nem, akkor nem biztos, hogy Mariazellbe mennék.
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.03.10. 12:56
Hétvégén megy a kabinos.
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2016.03.10. 11:55
Ró elmondása szerint a hétvégéken menni fog a gondolás lift is (gondolom, a szezon végéig). Egyébként, ha nem muszáj (nincs a társaságban nem síelő egyén, aki csak azzal tudna menni), nem érdemes csak azzal számolni, a kabin irányonként 20 percenként jár, a hegytetőre gyorsabb feljutni St. Sebatian felől a négyülőssel.

Robi
Előzmény: (Freddy76 188547)
Freddy76
14 élménybeszámolót írt
14
8 éve tag
2016.03.10. 11:39
Mi gondolkoztunk még egy pár napon a hétvégén, de így, hogy nem megy a kabinos, biztos, hogy kihagyjuk.
Előzmény: (Ró 188467)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.03.08. 14:09
Mariazell a határtól másfél órára , magyarnyelvű oktatással várja sielni vágyókat! Nincs tömeg,tolongás és sorbanállás! Van magyarnyelvű síoktatás kicsiknek és nagyoknak.egy ugrás Lackenhof , Gemeindealpe, Annaberg, Niederalpl és Hochkar sincs messze azoknak aki a változatosságot szereti!
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.02.24. 20:51
Rendes tőled, köszi!Talán egy kis hó az amiben hiányt szenvedek, de ezen kívül mindenem megvan.Azért még csúszni tudtok és jó itt-tartózkodást kívánok!
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2016.02.24. 12:30
Köszönöm a válaszaitokat, meggyőztetek a déli megközelítésről! Bár a bécsi elkerülő már rutinból megy, de pont ezért egy kicsit unom is, megyünk az S6 felé. Autópályamatricát mindenképp kell vennem, gyerekeket viszek, a gyors odaérkezés a fontos, a panrámautakra majd máskor kerítünk sort. :-)

Ró, eredetileg Zell am See volt a célzóna, és Gerinek vittem volna Túro Rudit meg kakaóscsigát. Te kérsz vmit? :-)

Robi
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.02.24. 08:06
hello, megint van net! Szóval ha havazik akkor érdemes körbeautózni Lahnsattel, Terz felé, ha jó az idő akkor Niederalpl felé gyorsabb! A legszebb és leghosszabb a 21-es út Bécsújhelytől, km-ben rövidebb, de a szerpentinek miatt lassabb. Egyszer megéri megnézni és nem kell autópálya matrica sem!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.