Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Elindult a Budapest-Genf járat

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
nickyke
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2012.01.20. 00:26
Kedves Lavina!
Szeretnék érdeklődni,mivel én a 7végén utazok Genfbe,(igaz busszal)hogy a legegyszerűbben úgy tudnék eljutni Chamonix-be(vagyis a tőle 7km-re fekvő Argentiere-be),hogy a buszpályaudvarról(gare routiere)fogok egy taxit,majd a reptérre érve csak keresnem kell egy arra tartó transzferbuszt???-nézegetem az interneten és ez az alpy-bus nevű társaság ez egyenesen elvisz Argentiere-be...
Szeretném tudni,hogy esetleg tudna-e pár hasznos információval szolgálni nekem,mert ahogy olvastam Ön elég tájékozott arrafelé...
Kedvességét előre is köszönöm!!!
Nikolett
Előzmény: (lavina 53495)
loppadi
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2010.12.02. 12:43
Szerintem mindenképpen a repülő éri meg.
Maximum másfél óra alatt ott vagy, s bár igaz, hogy gyönyörű vidékeket, tájakat láthatsz, ha vonattal mész, de az nagyon sok idő. Azt az időt akkor inkább töltsd el Svájcban.

Egyébként szerintem, a Swissnek vannak olcsóbb jegyei, a többi légitársaságot nem nagyon ismerem, mármint ami a svájci utakat illeti.
Azt tudom, hogy a WizzAir nem megy Svájcba, csak mert az biztos olcsó lenne.
Egyébként most megnézte, s január közepére ( csak random beírtam egy dátumot) a Swissnél az oda-vissza út 19000.
Easyjet valóban kijön - ugyanerre a dátumra- 12000 körül, bár meglepően alig volt pár járat, ami ennyibe került náluk, a többi 25-30000, s ez csak odaút.
Viszont, a Swissen találtam a legolcsóbbat, mégpedig ingyen:D Na jó, persze csak egy nyereményjáték keretében, de szerencséje mindenkinek lehet.

http://www.swiss.com/web/EN/various/competition/Pages/winter_in_switzerland_form.aspx

Itt megtalálod, s meg tudod nézni a járatokat is. ( van egy egyszerű keresőprogram a címlapon)
betonjég
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2010.11.25. 13:08
Sziasztok!

Örömmel hallom, hogy már egy jóideje közvetlen járattal is lehet Genfbe repülni a Swissnél. Ráadásul Svájci társaság lévén barátian viszonyulnak a síelőkhöz és ingyen szállítják a felszerelést.

Na már most az a kérdésem, hogy érdemes-e repülőre ülni Genfig, vagy inkább más tömegközlekedéssel (esetleg autóval) érdemes menni? Ilyen árak mellett (Swiss 20-27 ezer oda-vissza vagy EasyJet 5 ezer csak oda oda) gondolom az autó kilőhető, mert benzinköltségen nem jössz ki ennyiből.

De persze fontos még, hogy Genfből kiindulva elérhetők-e a normális sí helyszínek?

Előre is köszi! :)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2008.11.21. 10:03
Hi
Ime a link, ahol részletesen meg vannak adva a csomagok amiket irtam.
http://www.railaway.ch/english/sports-recreation/snow-n-rail/
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2008.11.21. 09:25
Sziasztok,

Andrea és mások bejegyzései után kicsit utánajártunk a dolgoknak. A légyeg, hogy ha szereztetek egy relative olcsó repjegyet Genfig, akkor azért meg lehet oldani pl egy hétvégi síelést nem túl (hangsúlyozom, hogy nem TÚL)drágán. Az élmény persze garantált.

Ahogy Andrea is írta, a reptéren kiszállás után csak kicsit kell tolni a poggyászos kocsit (kb 200m-t), és már a pályaudvaron vagytok. Itt meg lehet venni a síelős jegyeket.

A vasúttársaságok egész jó csomagokkal várják a csúszni vágyókat. A lentiek teljes árú felnőtt jegyek árai Genfből oda-vissza és benne van a célállomáson a síbérlet 1 napra. Ahova nem megy végig vonat ott benne van a Postbus szállítás az állomástól a faluig. Ezeket ki lehet egészíteni 2 napos bérletre ráfizetéssel, (zárójelben):

Valais (Wallis)
Crans-Montana 134.20 CHF (+44.80 CHF)
Nendaz 116 CHF (+38.40 CHF)
Val d'Anniviers 125.60 CHF (+ 33.60 CHF)
Verbier 114.00 CHF (+ 44 CHF)
Saas-Fee 155.20 CHF (+ 56 CHF)
Zermatt 187.20 CHF (+ 54.80 CHF)

Barnese Oberland
Adelboden-Lenk 148.20 CHF (+ 37.60 CHF)
Gstaad 101.00 CHF (+ 46.40 CHF)
Jungfrau régió 148.00 CHF (+ 53.60 CHF)

Portes du Soleil
Chanpery/Torgon 110.20 CHF (+ 46.40 CHF)

A fenti árakért természetesen kiváló szolgáltatást és pontosságot kaptok.

A szállások ügyében célszerű alaposan körülnézni. Egy hétvégére 2 éjszaka 2 fővel hotelben mondjuk 200-250 CHF már nagyon jó ár - előszezonban. Hosszabb maradásra apartmant célszerű keresni, vagy nem közvetlenül a sífaluban megszállni hanem lent a völgyben, persze ekkor a buszozást fizetni kell.

A szállások árait a neten megtalálni, de fel kell készülni a bankkártyákkal...(meg azzal is hogy pl Verbier-be ha jól tudom nem lehet 1 hét alatt foglalni sehova...)

A Passokról célszerű először itt tájékozódni : http://www.myswitzerland.com/en.cfm/travel/getting_around/page-Tab_Travel-Travel_GeetingAround-110206.html

A Swiss Pass, Swiss Card és a Half fare Card kiváló lehet az árak redukálására, attól függően mennyit maradsz, vissza jössz-e egy éven belül, mennyit vonatozol, stb.

Bizonyos Pass-ok birtokában a fenti csomag árak is redukálhatóak.

Nézzétek meg a map-ot is, mivel bizonyos vasutakon nem fogadják el, vagy nem a vonatkozó kedvezménnyel a Passokat, de ez szerintem nem érinti a főbb síterepeket.

Irjatok ide ha kell magyarázat, stb.

Üdv
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2008.11.21. 09:09
Íme a link: http://www.swisstravelsystem.ch/

Most megnéztem rajta, a legolcsóbb ár amit a fenti weboldalon találtam a Swiss Transfer Ticket 2. osztályon 127 CHF

A jegyemre amit kaptam 47 CHF van írva - mindjárt beszkennelem - és a Schweiz Tourismus képviselőjétől is ezt az infót kaptuk. Mindjárt írok nekik levelet, hogy is van ez, és amint lesz infóm megírom!
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.11.20. 23:45
Andrea
Volnál szíves küldeni egy linket ahol ezt a swiss passt meg lehet tekinteni. Én böngésztem a Netet és ilyet amilyet Te mondasz nem találtam csak kb négyszer ilyen drágát.
Genfből egyébként vannak egészen jó társaságok akik elvisznek viszonylag olcsóért CHXbe vagy pl Tignesbe, de sajna az idő rettenetesen sok így hogy napközben kell repülni.
Azt hiszem maradok az autónál vagy a mávnak elég kedvező árai vannak euronight vonatra. péntek este indul és szombat reggel ZH-ben vagy, 10re a sípályán. Igaz nem repcsi de fele ennyibe kerül. Z
Várom a 8500 forintos linket...
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2008.11.17. 17:30
Friss tapasztalatokról tudok beszámolni, és eszerint a leírtaknál gyorsabb és olcsóbb is lehet a megközelítés. A legjobb megoldás amit mindenkinek tudok ajánlani a "swiss pass" nevű bérlet, amely érvényes a vonatra és távolsági buszokra is. Két napra kiváltott swiss pass ára - ahol a két nap nem feltétlenül 2 egymást követő nap, tehát tökéletes az oda és vissza utazás céljára - csak 47 CHF azaz kb. 8500 Ft. Mi ezzel jutottunk el Genfből Saas-Fee-be és vissza. Svájcban a távolsági közlekedés teljesen mást takar mint nálunk, itt a reptérről percek alatt át lehet sétálni a vasútállomásra és természetesen a buszpályaudvar is közvetlenül ott van ahonnan a vonatról leszállsz. A vonat full kényelmes, és még csak nem is zakatol, csak siklik ...
A repülőút Genfbe ca. 2 óra, a vonatozás Visp-ig 2,5 h, a busz pedig Visp-ből 50 perc alatt ér Saas-Feebe. Checkinnel és a csatlakozásokkal együtt az út kb. 7 óra volt kényelmesen.
A hétvégi villámlátogatásba egy nap síelés és egy nap szurdoktúra fért bele, az un. Gorge Alpin. Lehet, hogy erős egy síportálon ilyet írni, de ez utóbbi a sízésnél is nagyobb élményt jelentett. Bővebb beszámoló és galéria szerkesztés alatt...
2008-11-15-saas-fee.JPG
2008-11-15--saas-fee-3600m.JPG
2008-11-16-gorge-alpin.JPG
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2008.11.12. 17:28
Én többször is repültem Genfbe síútra, nekem más volt a tapasztalatom.
A baj az, hogy valóban nem volt olcsó járat szombaton. Lehet viszont minibuszt bérelni, ami pl. a genfi reptérről Saas-Feebe vitt minket (azt hiszem nyolcan voltunk), az is 20,000 volt személyenként, de azért nem 50,000.
Egyszer nem rakták fel a sílécemet, ez mondjuk nem volt egy öröm.
Másnap hozták ki, de nem tudtak kifogni rajtam, mert a régi lécemet autóval hozta egy másik csapat, akik velünk párhuzamosan kocsival indultak neki.
Az igazi probléma, hogy ajtótól ajtóig még egy Genfhez közeli síterep is megvan 7 óra, ha repülővel mész (Bp-n kimenni a reptérre, reptéren várakozás, repülés, csomagra várás, autóbérlés, transzfer), de inkább 8-9 óra, ha mondjuk komoly francia terepre, 3 Völgybe vagy Val d'Isere-be mész.
Heliski
37 élménybeszámolót írt
37
19 éve tag
2008.10.29. 20:39
Sziasztok,

Mi is fellelkesedtünk ezen a kedvező repülési lehetőségen, de arra jutottunk, hogy nem érdemes repülővel menni, mert igaz olcsó a repülő, de reptérről eljutni az egy horror.
Mi Saas Fee-be akarunk menni, és az alábbi költségek jöttek ki: - repülő 28.000 Ft ez jó ár, - de innen a vonat+busz kombináció 150 EUR kb. 40.000 ez viszont szörnyű, így az utazás "CSAK" 68.000 Ft fejenként. Nyolc emberre ez több mint 500.000 Ft., ami RENGETEG. Így mi inkább keresünk egy minibuszt sofőrrel. Sajnos ez a helyzet!
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2008.10.29. 06:18
Kösz a tippek lavina.
Most kaptunk egy ajánlatot: a sielok.hu olvasói automatikusan 5% kedvezményt kapnak ezen a linken a transzfer árakból: http://www.ski-lifts.com/sielok
Aki esetleg kipróbálta majd írhatna a tapasztalatairól.
lavina
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2008.10.28. 21:48
Sziasztok,

Elég sokat utaztam üzleti útra a Francia Jura régióba és mindig Genfbe repültem . A téli időszakban rengeteg sível felszerelt utas van ezen a reptéren. A normál buszok a reptér előtt állnak , ezen fel van tüntetve , hogy mely síterepekre mennek illetve rengeteg kisebb door to door minibusz cég is van . itt 1 link ahol érdemes nézelődni árak tekintetében : http://www.alp-line.com/en-home.htm nem sokkal drágább mint egy Pesti taxi Ferihegyre.

1 órán belül van 3-4 jó síterep : Avoriaz , Chamonix, Les Houches, Evasion Mont-Blanc

Van egy szépséghibája a dolognak , mégpedig az indulási napok ... Szinte minden utat Szombati érkezéssel értékesítenek az irodák és a turnusok is Szombattól - Szombatig tartanak. A járatok pedig melyik nap nem mennek ? De nekem úgy tűnik csak Pénteken illetve Vasárnap mennek és jönnek vissza jó áron direktbe .
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2008.10.28. 15:49
A héten elindult a beharangozott Budapest-Genf közvetlen Swiss Air járat. A légitársaság a síelőkre számít elsősorban, mint célközönségre, ezért a sífelszerelést ingyen szállítják!

Örülnénk, ha valaki aki kipróbálta ezt a járatot leírná a tapasztalatait:
- mennyi idő és költség kijutni
- mely síterepeket érdemes ilyen módon megközelíteni és milyenek a csatlakozások
- egyéb tapasztalatok érdekelnének minket a síléc bérléstől a vasútállomás közeli szállásokig

Beszámolókat szívesen közzétennénk, várjuk a szerkesztőségbe vagy ide a fórumba.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.