Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Imi82 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (80)Időben csökkenő Időben csökkenő
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.27. 21:26
Tányéros helyett gyors csákányos már javulna a helyzet,ne gondoljunk nagyot ülős csak álom!
Előzmény: (Krampusz 158313)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.27. 20:55
Utószezonban biztos nincs tömeg de jan.febr.?Bíztam a mai napban,hogy sokan már szögre akasztották a lécet de 100ft csak 100ft.Minden esetre kell a felvonó bővítés abban megegyezhetünk!
Előzmény: (Krampusz 158302)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.27. 20:46
Ott az 1 pont!Legtöbbször csak a hétvége járható részemről így ez is a mérvadó!Utószezon,hétköznap biztos tuti csak kár, hogy nekem nem a mai is szabi volt!Hétvégén Kékesen biztos ott leszek!
Előzmény: (Robin 158299)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.27. 20:37
A mai napot elfelejtve 5500 kifizetsz a "csak csúszkálásért" az is jó!?Mert itt még kisebb tömeggel nem igen találkoztam!Rövidre zárva 20-30perc ácsi/2 kör/5500/óra nem igazán van egyensúlyban!
Előzmény: (Rera 158294)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.27. 20:27
"gazvan" kicsit-nagyon ordenáré módon fogalmazott de nem vagyunk egyformák.Ne mondjátok már,hogy ez nektek így jó, hogy 20-30 percet álltok sorban 1 perc csúszásért!!!Ez nem csak a mai nap volt így ez mindig így van itt!Álldogálni,várakozni a buszmegállóban is lehet nem feltétlenül itt kellene,ha fizet az ember valami szolgáltatásért elvárja,hogy kapjon is érte valamit!Én előszeretettel síelek a hazai terepeken is nincs kifogásom a rövid pályákkal,de a várakozás az bosszant.
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.27. 19:53
Szép gesztus volt a Síparktól 100. nap a 100ft-os jegy köszönjük!
De....:mindenben egyet értek az előttem szólóval (gazvan).!Rég nem voltunk(ebben a szezonban) itt de nem is leszünk (ha csak nem változik a felvonó kapacitás), megint rá kellett döbbennem, hogy a felvonó kapacitás egy nagy nulla!!!A tányéros dísznek van nem tudom üzemelt e egyáltalán a szezonban.(ha működött volna akkor is a csákányost használná szinte mindenki ez máshol is így van,a tányéros sehol nem egy közkedvelt felvonó mondhatjuk úgy a múlté már). Tányérost cseréljétek csákányosra minél előbb mert ez így gáz!Óránként sikerült kb.2 kört csúszni a többi pihi a sorban,számomra ez egy röhej!Az a legszomorúbb,hogy ez nem csak most de mindig így van sajna!Pálya jellemezhetetlen állapotát meg tudjuk be a friss hónak. A "szuper hóviszonyok" mellett sikerült azért egy követ bekapni ránézésre 3000ft legalább a javítás de még így se nagy bukta a nap hisz csak 100 volt a jegy!
Bízunk benne,hogy orvosoljátok a "tömeg problémát" mert a pályák változatosak,jók lennének de így élvezhetetlen az egész!!!
P3270391.JPG
P3270417.JPG
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.18. 16:10
Nem tudom hogy működik e a Közös Magyar Síbérlet(de el tudom képzelni,hogy nem) nekem abszolút nem érné meg ilyet venni.Hozzánk kb.:Eplény 210km,Visegrád 130km Kékes 75km.Jobb Szlovák síterepek meg 230km így számomra logikus hogy nem Pl.Eplényt választom!Ez a közös bérlet max.a fővárosban élőknek kedvező lehetőség, ezzel semmi gond(hisz ott a legnagyobb létszámú sítársadalom) de pl.Gyöngyösön vagy keletebre,ill.délebre élők számára ez a lehetőség egyenlő a nullával ebben a formában!Kékes és a szomszédos Mátraszentistván KÖZÖS RÉGIÓ BÉRLET lenne az igazi megoldás a Közös Magyar Síbérlet mellett és biztos vagyok benne,hogy jóval több sízőt vonzana a Mátra!(Ahogy olvastam tervek szerint csatlakozik a Közös Magyar Síbérlethez a Sípark is de az megint csak egy zsákutca lesz). De sajna ehhez(hogy bármit is javasoljunk) mi sízők kis pontok vagyunk csak reménykedhetünk,hogy valaha is valami hasonló megvalósul és mindenki megtalálja a számára legjobb síbérlet formát.
ui.:A síterepek valami ötlettár szerűséget létrehozhatnának honlapjukon és a beérkező javaslatokat mérlegelhetnék mert az igényekből lehet igazán építkezni!(nem nagy dolgokra gondolok itt mint új pályák meg felvonók de van sok apróság ami színesebbé,változatosabbá tehetné a hazai terepeket köztük Kékest is)
Előzmény: (eRh75 157583)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.17. 21:31
A mai nap számomra a szezon egyik legjobb csúszása volt Kékesen! Reggel kiváló pálya,szikrázó napsütés,-9 fok körüli hideg na és persze (januárt megszégyenítő) rengeteg friss hó fogadott. Sorban állás a nap folyamán többször kialakult a csákányosnál,de az a max.5perc elviselhető volt. A pálya a napsütés ellenére a hidegnek köszönhetően egész nap megőrizte kiváló állapotát. Ha marad a jövő héten a hideg (na és persze ha nyitva lesznek,hétfőn még igen) érdemes Kékesre látogatni mert hó még van bőven!
/ui.:Következő szezonban jó lenne ha a bérletekben valami pozitív elmozdulás lenne mert évek óta semmi újítás nincs (kivéve Közös Magyar Síbérlet amiben ott a síterepek egymástól való nagy távolsága)!Pl.:csak Kékes szezon vagy legalább 5 v.6 napos egymástól független napokon felhasználható több napos bérlet ill.félnapost jó lenne ha meg lehetne hosszabbítani egész naposra a különbözet kifizetésével (időjárás kiszámíthatatlansága miatt ami egyre inkább jellemző)/
P3170355.JPG
P3170363.JPG
P3170358.JPG
P3170370.JPG
P3170356.JPG
P3170344.JPG
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.03. 20:17
Szia!
Érkezés napján 12:00-tól(vagy a megvásárlás napján 12:00-tól) lehet felhasználni a 2,5 napos bérletet.A fél nap tulajdonképpen délutáni jegyként működik és utána értelem szerűen +2 napig érvényes.
Előzmény: (ewy91 156511)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.03. 20:12
Megint ez a szavak kiforgatása!Úgy gondolom ezzel nem ítéltem meg senkit és nem is személyeskedtem!( csabor:"Ha a here, pórnép, aki divatból síel a kabinoshoz megy, akkor a magas sportértékért síelőknek ott marad a két csákányos, amin kedvükre csúszhatnak felfelé is.
Más, ha valaki lecsatolja a lécét mert fülkés felvonóba száll be, kicsit túlzás feltételezni róla az általad említett viselkedést")Csak azért írtam én miért szeretem inkább az ülőszékest,de ebből megint csak a probléma lett úgy látom!Miért baj az ha egész nap a pályán szeretek lenni én érzem szerintem mi esik jól számomra!Miért baj az ha egy sí társadalmon belül több fajta csoport és ember létezik!Nem akartam erről vitát nyitni és ne is ítélkezzünk senkiről "főleg társadalmi besorolását ítélően" mert kár ezzel a fórumot elrontani!
Előzmény: (csabor 156507)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.03. 19:02
"A hegyre feljutni most is kell, s erre csak a két csákányos szolgál. Milyen sorban állásról van szó?"(Fő szezonról beszélünk azt azért tegyük hozzá). A kabinos a 2-es pályával most is felejtős délelőtt azért mert az érkező sízők miatt szinte lehetetlen beszállni délután meg jön a sorban állás,így jobb híján marad a lassú kétszemélyes vagy a felső pályák!Jövőre "talán" megoszlik a tömeg vagy áttevődik a 18-as pályára mert tényleg a legjobb lett az összes közül.Ezért alakul majd ki az új kabinosnál sor!
"Más: a léclecsatolás a mai kor modern kötéseinél ugyan ne legyen már nagy ügy!"Nem ügy számomra sem de én a sport értékéért síelek és nem a "mai kor divatjából". Nem ahhoz a táborhoz tartozok akik a fél napot a hüttékben ücsörgéléssel töltik vagy épp kabinos felvonóval "kirándulgatnak"!
Előzmény: (csabor 156501)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.03.03. 10:50
Örülök hogy csak jó tapasztalatokkal tért haza!A 18 pályához értelmetlen szerintem a kabinos!Személy szerint(és még gondolom sokan mások) nem szeretem azzal tölteni az időt hogy a lécet csatolgatom le föl,és nem beszélve arról,hogy sorban állás lesz a kabinosnál ezt most borítékolom így előre is!Egy 6-8 személyes ülős felvonó sokkal praktikusabb lett volna.A következő szezonban azonban majd kiderül,hogy oszlik meg a síelők aránya a pályákon!(Valószínű ez számomra csak a fórum beszámolókból fog kiderülni mert a következő szezonban déli szomszédainkhoz látogatok.Ismerősök elmondása szerint olyan sokat fejlődtek ezen síterepek,hogy már színvonalban elérik(meghaladják) az osztrákot,csak épp fele annyiba kerül!)
Előzmény: (WéberF 156479)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.02.27. 11:00
Ezek szerint nem csak én tapasztaltam negatív dolgokat a pályakezeléssel kapcsolatban!Végre valaki aki hozzám hasonlóan nem elfogultan ír hanem a tényeket és valóságot közli!/Megjegyezném még hogy a múlt hétvégén a szakadó esőben jobban élveztem a mátrai pályákat egyszerűen azért mert előző este normálisan megratrakolták ami Kreischbergen az idei szezonban valamiért nem igazán működik/
Előzmény: (vassqsa 156184)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.02.19. 10:23
Aki elfogult és csukott szemmel jár persze hogy csak a jót látja,még egyszer hangsúlyozom ez az én mostani tapasztalataim/és nem az alapján ítélkeztem hogy számomra csak ez az egy síterep létezik/(KEDD,SZERDA,CSÜTÖRTÖK,PÉNTEK MÁR JOBB VOLT A HÉTVÉGÉT MEG MÁR SENKI NE KEVERJE IDE)!Síeltem már én is itt kifogástalan pályákon de ez most nem így volt.Nem tudom miért kell ezt most cáfolgatni és támadni(lehet olyan síző társnak aki a múlt héten ott se volt) ami tény az tény!Jobb oldali csákányosról beszéltem(ami nekicsapódik a palánknak) és az pont a lassabb ami a gyerekeket szállítja de ha ez nem így van valaki javítson ki!(a bal oldalinál palánk nincs).Ivóvíz kérdésben meg akkor úgy írják ki hogy NEM IVÓVÍZ=nicht Trinkwasser mert így én úgy értelmezem mintha mindenki oda járt volna inni és ezzel megtiltották volna/NINCS IVÓVÍZ=kein Trinkwasser/!
Előzmény: (apoca 155354)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.02.18. 10:38
4 éves korom óta síelek kisebb megszakításokkal akkor még híre sem volt a hazai pályákon a ratraknak és a "gyúródeszka" pályáknak!Ha esett 5 cm hó már mentünk síelni akkor az volt de mára már úgy gondolom nagyot változtak az igények és el is várná az ember hogy ha valami szolgáltatásért fizet maximálisat nyújtsák érte!Pl.5-6 évvel ezelőtt Kreischbergen még napközben is kezelték a pályákat ha buckásodtak(ha ért valamit ha nem) de mára az anyagiasság miatt ez már sehol nem jellemző!Csak a héten tapasztaltakat írtam le nem a terep szapulása volt a célom ha nem esik több hó talán profibban előkészített pályákon lehet csúszni a hátralévő szezonban!
Előzmény: (Bukfenc 155242)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.02.17. 18:18
Két év után ismét Kreischberg síterepére esett a választás azonban most fele más érzésekkel tértünk haza!A jól megszokott Kreischbergi előkészített pályáknak ezúttal nyoma sem volt.Kedd reggelre esett mintegy 15-20 cm hó amit nem tömörítettek így délutánra igen csak élvezhetetlenné váltak a pályák annak ellenére,hogy a hidegnek köszönhetően porhó volt.Másnap reggel bizakodva indultunk hogy talán majd jobbak lesznek a körülmények de nem így lett!Ugyan ratrakolták a pályákat(talán hajnalban)de azok abszolút nem fagytak ki a (-12fok ellenére sem) így már az első sízők "leharcolták" és ezt csak tetézte az egész napos havazás(5cm).Se baj majd holnap!Nem így lett!Ugyan jobbak lettek a körülmények de egyes részeken buckásra,a téglányi jégdarabokról nem is beszélve(még most sem értem honnét "kaparták" elő a jeget) ratrakolták a terepet,így a tempósabb sízés elég komoly figyelmet igényelt!Péntekre végre a nap is kisütött a hó is jobban kifagyott(a tömeg is megnőtt) valamennyire kárpótolt az előző napokért!Havazás után azonban hogy 3 nap keljen a jó állapot eléréséhez ahol azt hirdetik hogy a legjobban kezelt pályákon csúszhatunk hát.... A 18-as egy kék pálya,nem tudom miért lett piros a térképen(egyébként tényleg a legjobb)csak félek ha meglesz a kabinos hozzá úgy jár mint a 17-es,hogy gyorsan "leharcolják" délutánra élvezhetetlenné,buckássá válik majd!A közép állomás jobb oldali csákányos felvonója nekiütődik az ott lévő palánknak ami megpörgeti így bűvész mutatvány kell hozzá hogy az ember elkapja,de ez természetes az üzemeltető számára!Nem egyszer láttuk hogy a gyerekeket a földön vonszolta a csákány!Még megjegyezném hogy a saját magával hozott üdítőjét(Almdudler) senki ne fogyassza a hütte teraszán még annak ellenére sem ha gőzgombócot ott vette mert úgy jár mint én!A pincér "úr" közölte ölő tekintettel hogy csak a náluk vásárolt ital fogyasztható egyébként távozzunk!Igazi vendégszeretet!(a hütte árak kicsit túlzások ital tekintetében)Ezt még csak überelte mikor megláttam kiírva a kabinos felvonó alatt található mosdó ajtaján hogy IVÓVÍZ NINCS(talán legionellás a +5fokos hidegben)!Aki nem hiszi járjon utána!Talán a véletlenek játszottak össze de ez a hét nem úgy telt ahogy szerettük volna,na de majd legközelebb mert ennek ellenére a kedvenc terepeim között van a Kreischbergi továbbra is!(Remélem nem kerülök az offtopikba ismét mert negatív kritikát írtam)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.01.27. 20:54
A mai napon ismét Kékestetőn síeltünk bizakodva benne hogy a múlt vasárnapi bőrig ázásért kárpótol minket az idő! Nem csalódtunk!De ne ugorjunk ennyire előre. Tanulva a múlt heti mátraházi parkolásból 1 órával korábban indultunk így sikerült a felső parkolóba feljutni. Reggel szép napsütéses idő fogadott -8fokkal. A pénztár még nem volt nyitva ezért felsétáltunk a toronyhoz és meglepődve tapasztaltuk hogy az északi pálya előkészítve, szépen leratrakolva és a felvonó már működött! Igaz én nem terveztem ezen a pályán sízést még "bejáratós a térdem" szalag pótlás után, de jó volt látni hogy talán a fórumozók igényeit is figyelembe véve síelhető az északi! Itt megjegyezném hogy az idei szezonban rengeteg pozitív dolog tapasztalható aki rendszeres látogató észre veheti, csak így tovább! Vissza térve jegy váltás és csatolás után a jól megszokott kiválóan előkészített pálya fogadott! Néhány kört a csákányos hosszában síeltünk majd a buszok forgásának beindulása után beiktattunk egy egy Veronika réti csúszást is pihenésképpen. A tömeg elviselhető volt várakozni sehol nem kellett. A pálya egész nap megőrizte remek állapotát(még az alsó részen is) igaz délutánra egy kicsit lassult ami a lengedező szélnek is köszönhető volt!Zárásra a hó is megérkezett mintegy biztatásul hogy legközelebb is Kékesre látogassunk!
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2013.01.04. 10:46
Tegnap voltam a Kékesen orvosolták a problémát túrtak a jégre havat így már nem csúszik max. a vastag hó miatt nehézkes a közlekedés de majd kifagy és jó lesz.
Előzmény: (GoBode 148928)
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2012.12.26. 19:44
Igaz a "füllentés" a pályák nehézségi besorolására is.Klippitztörl pályái egy kezdő számára okozhatnak némi meglepetést.A kék pályák meredek letörésekkel tűzdeltek különösen igaz ez 2-es 9-es pályára.A csákányos felvonó is elég meredek,egész nap fárasztó ezért 5-6-7-8 pályán egy egy csúszás iktatható be.Egyébként ezek lennének a legjobb pályák.Remélhetőleg egyszer a csákányosokat ülős felvonóval váltják ki és ez lehetne a környék legjobb pályarendszere!Többször jártam már itt csak pozitív élményeim vannak,haladók számára jó kis terep ez!
Imi82
82 élménybeszámolót írt
82
13 éve tag
2012.02.11. 20:28
Ma voltunk Kékesen az utak szárazak!Havazás esetén se kell megíjedni mert folyamatosan takarítják!
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.