Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ursus Arctos által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (21)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ursus Arctos
21 élménybeszámolót írt
21
14 éve tag
2010.01.03. 17:26
Sziasztok (jó napot, kezeiket csókolom stb) !

Egyszóval jó hely Gerlitzen. Nekem két pici hiányérzetem volt: hütte-ileg nem nagyon top, ajánlom az 1-es pálya mellett lévő, 1620 méterről remek kilátást biztosító (Triglavtól a Hochalmspitze-ig) Pöllinger-Hüttét. Egy dologgal nem tudtam megbékélni: aki a kabinossal közelíti meg a síterepet (a szemmel látható többség), az kénytelen délután a szétsíelt 1-es pályán lejönni, bárhogy is tud síelni. Van ennek a pályának (amúgy remek pálya) egy kritikus szakasza, az előbb ajánlott hütte szomszédságában, ahol az erdőből száguldanak elő az 1-esen síelők és ott találkoznak az 1-es nagy faláról alázúduló tömeggel. Nagy figyelem szükséges, főleg, hogy ugyanitt szállnak ki az emberek a kétüléses Pöllinger-Bahnból, és mit ad Isten, majd mindenkinek beszélgethetnékje akad... Német, osztrák, holland, magyar, szlovén, román (hírnevükkel ellentétben itt diszkrétek és civilizáltak, ellentétben pár hazám-fiával - a bazinagy X5-öseikről vagy Q7-eseikről nem beszélve...)- mind egy nyelvet látszik beszélni. Valódi Bábel-torony... Így aztán marad nettó 5-6 méter, 3-4 darabban, ahol a fentről érkező a bősz síelő továbbhaladhat. Mindenkinek ajánalom a 24-es pirosat és a jobbaknak a 20-as feketét, amely még délután is sima, bár néhol jeges. Egyébként csillagos 5-ös, jól, olajozottan működő terep. A közeli Faaker-See melletti Dorfhotel Seeleitn-ről és annak (legalábbis Szilveszterkor) magyar (neves iroda...) üzemeltetőiről talán később. Elöljáróban: darabra minden OK, igényesség nulla. Üdv, UA
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.