Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

lorka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (73)Időben csökkenő Időben csökkenő
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.01.13. 12:37
Hétvégén Stuhlecken a felvonón beszélgettem egy hölggyel. Igyekszem gyakorolni a nyelvet, és az a tapasztalatom, hogy sok idősebb magányosan síel egész nap, és szívesen beszélgetnek pár mondat erejéig. A hölgy bánata az volt, hogy a férje már csak sítúrázni jár, neki az túl nehéz," így 70 fölött már csak néhány pár alkalommal jövök síelni a közeli síterepre..." Ráadásul nem valami napon cserzett sportladyt kell elképzelni, hanem egy törékeny, finom nagyit.
Nekem is maradt még időm a technika csiszolgatására...
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.01.12. 13:07
Vasárnap is volt ekkora szél Stuhlecken, döbbenet, hogy ment a libegős a hegytetőn, de a hegy oldalán már lényegesen kisebb volt a légjárás. Egyébként a Weboldalukon írják, hogy mely liftek járnak.Maszkot kell vinni, ha nem vagy különösebben kényes a szélre, akkor bátran menjetek:)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.01.11. 11:22
http://www.utazas.info/lista.php?theme=18&loc=62

Last min. van már, szerintem rugalmasak
Előzmény: (Tomi-ski 130246)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2012.01.09. 11:19
Mi vasárnap voltunk Stuhlecken Rokonokkal, ( nem a családtagjaimra gondolok, hanem a Rokon Sportra:))
Én eddig még nem utaztam velük, sem Stuhlecken nem voltam.
Láttam, hogy nagy szelet írnak, és 1-1 cm havat. A szélvihar bejött, a havat nem találták el, az alagút után legalább 15 cm friss hó borított mindent. 10 óra után érkeztünk a parkolóba, a reggel érkezettek autóin már jó 10 cm hó volt, és továbbra is szakadt, csak délután vett vissza szállingózásig. A pályákon a szélnek köszönhetően nem egyenletesen oszlott el a hó, 15-30 cm a legóvatosabb becslés szerint is, ezt azért írom, mert a síterepnél még mindig 5 cm friss havat írnak), de a tetőn helyenként méteres kupacok alakultak ki. A pálya szélén egyszer-kétszer beleragadtam a porba, így a friss-havazókra csak a felvonóról irigykedtem. A pályarendszer nekem nagyon tetszett, izgalmasan lett kialakítva, egymás fölött helyezkednek el a pályák, így egyszerre jó hosszan lehet ereszkedni, az alsókon alig fújt a szél, fönt ellenben kevesebben voltak. a tetőn akkora vihar volt, kész csoda, hogy ment a felvonó, persze bubi nélkül, ködtől semmit nem láttunk, de ez csak a 11-es felső 200m-e, alatta szuper, a kék is, a piros is. Délutánra annyira átfagytam, maszkomra ráfagyott a jég,alig bírtam levenni, hogy be kellett ülnöm melegedni, és utána már csak az egyes pályán síeltem. Az egyes narancsfelvonós része annyira kék, hogy úgy a háromnegyedén csak csúsztam és nézelődtem. Egyszer kétszer leereszkedtem a hármasokon a völgyig. Az út és a terep egyetlen problémájával záráskor szembesültem, reggel annyira rohantam fel, hogy elfelejtettem térképet venni magamhoz, én, a térképgyűjtő, és fent csak egy helyen láttam táblát. Lefelé aztán rossz parkolóba csúsztam be, liftek már nem jártak, a nagy parkolóhoz különben is csak lifttel lehet lejutni, úgyhogy vállon cipeltem a faluban, és reménykedtem, hogy nem tévedek el és megvár a busz.

Jelentem ide is eljutott a nagy havazás, lehet bátran menni, hóviszonyok szuperek, Stuhleckre fel!
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.29. 23:29
Van friss pékáru házhoz-szállítás,több helyen láttam kiírva a telefonszámukat.Rendelés sms-ben.
Előzmény: (Observer 128675)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.28. 22:04
Itt vettem életem legdrágább eü-papírját 4.70-ért.
igaz, ingyé adtak hozzá egy havas-hegyes falinaptárat.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Dobogókő
2011.12.27. 00:48
Köszi!
Azt még esetleg tudod, hogy mennyit kell cipekedni a busztól?
Egyébként Budapestről megyünk majd, ha leesik...
Előzmény: (Seki 128386)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Dobogókő
2011.12.24. 22:29
Biztató hírek. Meg tudná valaki mondani, hogy tömegközlekedéssel ki lehet-e jutni a sípályához?
Azt olvastam a honlapon, hogy Szentendréről busszal, de hol kell leszállni, és mennyit kell gyalogolni???
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2011.12.19. 19:55
Breaking news, Kecskeméten esett vagy húsz centi hó, igaz olyantól hallottam, akinek lapátolásra kell, és nem csúszásra, így biztos kevesebb a valós szám. Lévén hójelentésfüggő, mélyen csalódtam a tudományos bázisú modellekben.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.19. 11:25
Majd írd meg, milyen volt kezdőként...
Előzmény: (koferi11 127504)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.18. 23:15
Lachtal nehéz dió a teljesen kezdők számára, bár aki kevéssé félős, az leekézhet bármilyen kék pályán. A 7-es alja elég meredek, a hármas síútnak enyhe a lejtése, ez egy erdei út, ahol egy kisteherautó éppen elfér,nagyon szépséges, igazi erdei séta feeling, de lehet jeges és teknős, és akkor erősen fékezni kell, hogy bevegyük a kanyart. Végső soron lesétál. De vannak azért rázós ügyek, például a Schönberg oldalon a gerincen az átkötő szakaszok rendesen kijegesednek.
Lachtalban pont a mondjuk 2-es szint hiányzik, ahol a bébiliftet már kinőttek bátran gyakorolhatnak.Talán a 3/a.ilyen.Az 1-es felső szakasza széles és lapos, habár piros, a kék ötösről meg vittem le kezdő lécét kézben...
Én mindenkinek azt mondom, hogy itthon el kell kezdeni műanyag pályán, különösen Lachtal ezetében jól jöhet.
Előzmény: (koferi11 127504)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.12.18. 19:16
Gondolom ez a Hirzmann-Alm-on levő ház, tavaly csúsztunk arra. A hármas síúton(nem pályán) van, csak megfelelő hóviszonyok esetén használható, de akkor elég jól el lehet csúszni a Schönberg lifthez (ami akkor egész héten zárva volt,)és a Lachtal 6-er Bahn-hoz is, ahonnan viszont az egész terep megközelíthető. Még annyit, hogy a síutak közül ez viszonylag védett helyen, erdőben vezet, így egész héten nyitva volt, ellentétben a másik kettővel.

Arra figyeljetek, hogyha nem a síúton, hanem a szánkópályán indultok el, akkor néhány száz méter vállonhordozás lesz.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2011.12.18. 00:32
Vajon az eső formájában lehulló csapadékot hogyan lehet átszámítani hóra? Tudom, hogy van többféle hó, de mégis, hátha létezik valami szorzó, vagy szorzók tól-ig.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2011.11.27. 23:18
"Téli sport"
c. film Esztergályos Cecília főszereplésével, egy Tátrai szanatóriumban játszódik. Háttérben a síoktató.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2011.11.27. 23:02
Az 1901-ben alapított Gödöllői Művésztelep alapító tagjai Körösfői Kreisch Aladár és Nagy Sándor családtagjaikkal együtt rendszeresen síeltek. A sportot a Finnországból érkezett Leo Belmonte ismertette meg velük. Tőle kaptak felszerelést is.
Godolloiek2.jpg
Godolloiek1.jpg
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.11.17. 22:24
Iskolai csoportokat egyes lifttársaságok alaposan megtámogatnak. Persze nem a felkapott helyeken. Extrém esetben ingyenes síbérlet is előfordul. Így az ár-érték arány kissé máshogy alakul. Abban igazad van, hogy ettől nem lesz több a pálya, és magánút esetében ez az árbeli különbség alig érzékelhető...
Idén Gerlire megyünk, úgyhogy magam is össze tudom majd hasonlítani.
Lachtalról meg annyit, hogy akkor, amikor kint voltunk éppen sokkal jobbak voltak a pályák, mint anno Nassfelden...
Ezt viszont tényleg nem lehet előre kalkulálni.
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
Topik: Lachtal
2011.11.06. 17:42
Csak az a kis drága van, vegyél odafelé rekesszel...
A hó amúgy szuper volt.
Előzmény: (destiny8 123459)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2011.09.06. 13:07
BundesBerg Berlinben, magyar vonatkozással, (amely egyúttal a szemétlerakási gondokat is orvosolná, sípályával, természetesen)
http://www.dunatv.hu/print/kultura/berlinnek_sajat_hegye_lehet.html

És MKKP hiánypótló kezdeményezése: Hegyet Szegednek!
Előzmény: (kócos 120543)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2011.03.28. 20:08
És egy drágább, nagyobb tereppel szembeni elvárások is nagyobbak...

Amúgy azt javaslom, a profi síelők értékeljenek következetesen és objektíven,
az amatőrök pedig egyéni benyomásaik szerint:-)
Előzmény: (klaci 116544)
lorka
73 élménybeszámolót írt
73
14 éve tag
2011.03.24. 20:50
A tömegfóbiát tapasztalataim szerint tovább súlyosbítják a következő mellékkörülmények:
- síelés előtt több ezer parkoló autó közt átvergődni
- felvonóknál üvöltő zene, minősített esetben helyi nyelven
- indokolatlan műtárgyak a pályák mellett, fedett ezaz, mozgólépcső, reklámhordozók
Legalább tisztában van az ember azzal, ami a legjobban zavarja, ehhez képest kell egyéb szempontokat beáldozni...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.