Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

YETI53 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (119)Időben csökkenő Időben csökkenő
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2009.12.27. 18:46
Azért tőlünk egy kicsit nyugatabbra a petymegeket emberi mértékkel számolják az egyhetes retour jegy érvényes a következő szombaton is!!!! de a Frejus alagút honlapján mindent megtudhattok. és nem kell meddő vitába kezdeni https://www.tunneldufrejus.--
Szép telet jó havat Yeti53
buek9.jpg
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2009.12.27. 18:38
Miauu.nak és aki még nem járt OZ ban
Pici falu pici boltokkal, vagy három jó síkölcsönzö, szervízzel Élezés vaxolás mánap reggelre 15 Euro Kispékségek 2-3 db Élelmiszerbolt szintén elég kicsi de van minden, méretéből adódóan az ár és választék fordítottan arányos. Napközben viszont egyszerűen bevásárolhatsz ADH-ban pár felvonóátszállással, de őszintén az a pár Euro spórolás nembiztos , hogy megéri a cipekedést és a síelés kihagyását. Oz főutcái tulajdonképpen a sípályák kezdő és befejező szakaszai , valami bulihely is van de az éjszakai élet nem a legjellemzőbb OZ-ra, koripálya mellett van, egyébként apróbb meghitt szórakozóhelyek vannak de az sem sok.Legtöbb boltocskába 2-3 vásárlónál többen be sem férnek, de a lakásból léccel a lábadon (vagy borddal) léphetsz ki és úgy is térsz vissza
Valszinű a coleur de soleil- ben fogtok lakni, erre az a jellemző, hogy a két összetartozó házból az elsőben 4 és 5 személyes apartmanok vannak, a másikban meg a 6-7 személyesek, nem túlnagy, meleg jólfelszerelt ház, tiszta és kellemes, mosogatógép tablettát vigyetek (hozzatok mi is akkor megyünk ismételten oda) --BUÉK --
Szép telet jó havat Yeti53
buek9.jpg
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2009.11.14. 17:37
Szia Cool a 2007 02 14-i bejegyzésem szól erröl a terpről.
annyit tennék hozzá, hogy a 2008 januári hóviszonyok nagyon jók voltak, rengeteg hó esett.
Előzmény: (coolman 70442)
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2009.01.22. 18:29
Szia
Legegyszerübb ha végigböngészed ezt a topikot, korrekt beszámolokat találsz, és valszínű nem fogsz csalódni a F síterepekben
Szép havat Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2009.01.20. 15:44
Szia Agent, csak azért fizettél a késért mert vagy a C-ben vagy a B-ben voltál, az izzadós leányzó a másik apartmanból kirakott 5 kést és egy tányért, hogy nem oda tartozik és váltig állította a főnöke nem enged meg semmi eltérést, én 7 apartmant adtam át a leányzónak, és a B-C házban 11-et a főnökének aki semmit nem számolt és nem szőrözött. Összességében Oz-ban ment legjobban eddig az ügyintézés,pedig Orcieres Res Rochebrune is már elfogadható volt, Jól beszéltek Angolul és egy pár Francia szót használva minden üzletben nagyon udvariasak és beszédesek lettek
Külön jó Oz-ban hogy rengeteget lehet túrázni és sífutni a síelés mellett, a jégmászásról Ratrak túráról, motorosszánról nem is beszélve, megyünk jövőre is !!!
Szép havat mindenkinek Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2009.01.20. 15:32
Sziasztok vasárnap jöttem meg Franciaországból, Budapestről, vagy a Dunától keletre lakóknak a legjobb Szlovénián keresztül menni , igazhogy több az aútópályadíj mint Ausztriában, kb 30 Euróval, de én személy szerint nem szeretek a 8-ason menni.
Szép havat Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2009.01.19. 15:52
A 2009-es VB re tervez valaki utat ?
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2009.01.18. 19:17
Azért aki ezután megy nem árt ha kap havat is.
6 nap szikrázó napfény , de a végére elég sok kavicsot forgatott a pályák tetejére az átdolgozás. Minimum 40 cm friss hó kelle ne ADH-ra
Egyébként Király a hely és megéri Oz ban lakni
Amikor gondom volt zárás után leadtam a lécet a szervízben és reggel nyitásra friss élezéssel és Waxal mehettem a pályára 15Euróért.Érdemes frissen élezett léccel menni mert a pályák elég kemények. A tunnel csak jó sízőknek és merészeknek való , be lehet fosni a látványtól.
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
Topik: Valfrejus
2009.01.07. 16:17
Üdv
Idén nagyon jó a hó itt már kétméternél több is esett, nagyon hangulatos hely és az egyik legolcsóbb, senki ne itt keresse az öt csillagot de a pénzért jó terepet kap
Szép havat Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
Topik: Les Orres
2009.01.07. 16:12
Én úgy gondolom a Franciák jól föznek de kevésbé szeretnek dolgozni mint a Poroszok, azaz több a tányér mint a csákány
Szép havat Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2009.01.07. 16:10
Sziasztok
Én már kétszer vittem csont kezdőket Orcieres-be
Már a második napon fent a kékekeen jól el lehetett bóklászi velük, és szerintem nem egy félelmetes látványú hely , nem jön meg útközben a majré.
Jó síelést szép havat Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2008.03.03. 04:47
Ja chipkártyás és nem kell fotó !!!
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2008.02.29. 17:03
Szia
https://www.skiset.fr és neten bérelhetsz 57 és 99 euró között kint a lábadra szabva megkapod a lécet.Én az itthoni bérlésnél sokkal jobbnak tartom a kintit. kevesebb utánjárás azonnali szervizelés nincs cipekedés. Vagy saját vagy kinti bérlés,
Az itthoni kölcsönzősök még segbe rúgnak egyszer ezért, hogy évente vagy tízszer drukkolok ellenük de sajna sokan dióverőket és légycsapókat raknak a lábadra és tőlem pontosam annyit akartak kérni mint a kintiek Jó síelést, a csütörtöki vásárt ne hagyjátok ki Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2008.02.15. 14:54
Mi már többször voltunk SupDevben márciusban
mindíg volt elég hó kezdőknek meg sok is :-)
Én a helyetekben kint bérelnék komplett felszerelést kb 100 116 Euróból kijön egy profi léc bakancs bot. de olcsóbban is kaphatsz kezdőnek valót kb 56- 75 ért. Neten foglalva 20% általában a kedvezmény, és amikor kiérsz rögtön átvehetsz egy leszervizelt beállított szerelést, amit egész idő alatt bármi gond van vele ingyen cserélnek vagy beállítanak.
Pl https://www.skiset.com (vagy net vagy fr)
Én átnéztem néhány itthoni kölcsönző kínálatát,
biztos jó orral a legrosszabbakat fogtam ki , de nekem nem jött be az itthoni bérlés.
Devoluy tényleg jó a kezdőknek néhány óra vagy egy nap gyakorlás a lenti tanulópályán utána a baloldali kétülésesről induló két zöld pálya szép is és jó is kezdésnek.
Jó síelést Yeti53
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2008.01.23. 22:58
Lehet hogy GEANT sőt biztos , Briancon ban is van az út mellett de mindíg teli a parkolója.
Gap-ban odamenetben baloldalra esik, Felirata méregzöld. Egyébként a Torinói "madarastescsó" is útbaesik, mennyiségi bor és grappakedvelők mekkája , szerintem szombat délben már ott tankolok, Gapban visszafelé szoktam inkább megállni. Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2008.01.23. 15:52
Szia
Briancon felől mész gondolom Orcieresbe , Ez a normál út ha Olaszokon át mész, ( ha Svácon mész keresztül Gap nem esik útba de akkor úgysem érdekel az olcsóság ) Szóval Gap útba eseik és a GANT (ha jól írom) a főút mellett van kb Auchan méretű de érdekessebb mint a "madarastescsó"
sajt szalámi italok király,( hálásról meg szó sem lehet monogám vagyok )
Üdv Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
Topik: Valfrejus
2008.01.16. 16:19
az este : egy fejlámpával vagy egyszerű zseblámpával felfelé a pályán !!! Ez a pályaszakasz tulajdonképpen egy erdei út bátran neki lehet menni és mint ilyen eltévedés kizárva
meredekség pedig 10 % az emelkedés 400 m 4 km-en
Ha barátnőd teljesen kezdő lehet , hogy nem is akar átmenni La Normára sok hó esetén vastagon elég Valfrejus egy hétre, de nem akarok beleszólni, amikor Valf jó havas volt LaNorma ki volt jegesedve , hogy most milyen lesz ki tudja.
Kisebb bulizós helyek vannak , és van legalább is eddig még mindíg volt egy nagy , tényleg nagy Diszkósátor bődületes hangerővel, csak azt nem tudom , hogyan csinálják, hogy kifelé alig hallatszik, itt csak egyszer vagy kétszer van buli egy héten.
Na még a bevásárlás, amit két kézben tömegközlekedéssel feltudsz hozni azért nem éri meg lemenni, amúgy menetrendszerinti buszjárat van mert a síszemélyzet és az üzletek eladói is részben avval járnak, tehát a zárásokhoz igazodnak a buszindulások.
Üdv Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
Topik: Valfrejus
2008.01.15. 20:23
Szia
Skiset és más nem igazán Valf nagyon kicsi!
Tömegközlekedéssel Modane-ba = mínusz egy nap síelés ez ugye nem éri meg.
Kaja van bőven ár az kibírható hacsak nem minden nap olyan húst akarsz enni ami itthon is 10 és 20 Euró közé esik. Csirke a legolcsóbb, de jó árban kapsz friss grillcsirkét a nyársrol húzzák le a közért előtt.
Gyalog séta : 10 perc a NotreDame du Charmaux kápolna, régi szép a környezete csodálatos
oda vissza és szétnézés fotók szumma egy óra.
Hosszabb utak a Jeu pályán a Lavoir víztározóig
kényelmes séta 2 óra vissza 1.1/4 óra
Ha Valfban síelünk mindíg elviszek egy csoportot ide éjszakai túrára, esti nyolckor indulással is,(ilyen sötétet és csillagokat 2000 méter alatt ritkán látni , de nappal ugyanolyan csodálatos, Táj szuper fent az utolsó harmadban baloldalon katonai alagutak 7-15 méterig veszélytelenül járhatók teli jégképződményekkel, A víztározó előtt régi erődítmények maradványai, a Maginot vonal része , Spanyol emigránsok építették 1938-ban
Modane-ből kifelé tartva második világháborús bunker, nem tudták felrobbantani így teljes egésszében egyben megdőlt kb 17 fokban,
Modane ban vagyis felette vasúti és alagútmúzeum, sajnos télen zárva. Igen izgalmas kirándulás Modane bol Aussois felé kb 7 km a Viktor Emánuel erőd, Meglehetősen nagy és az erődön belül van két kisebb biztosított túraútvonal. Bocsánat ha valami adat pontatlan, de csak a memóriámra hagyatkoztam itt a Valf topikban.
Heti piac a koripálya körül csütörtökön, reggel 9 körül kezdenek kipakolni és délután 3 négy felé kezdenek elpakolni, Bátran lehet kóstolgatni a sajtokat, szalámikat és sonkákat.
azután vagy veszel vagy nem mindegy , nem sértődnek meg, de általában pár eurót mindenki otthagy valami különlegességért
Írtam még egy halom dolgot Valfrejusról ebben a topikban, ha érdekel görgesd le, vagy a felhasználói névre kattintva lejön a profilom és ott rámész a hozzászólásaimra melynek javarésze a Francia síterepekről szól elég részletes benne Valfrejus, Devoluy és Orcieres

Jó havat Yeti
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
Topik: Valfrejus
2008.01.15. 15:32
Szia, ha jól emlékszem öt éve volt két apartmanunk a Chalets Thaborban. Mitmondjak a studiók extrém kicsik.Az apartmanok számozása és első megtalálása kicsit nehézkes. A ház a kabinos felvonó közvetlen szomszédságában van , az alsó rész üzletek éttermek pékség stb.
Ha tévedtem és nem az a ház akkor a leírásnál jobb !
A Thabor volt a síközpont építésének egyik első épülete ezért a 30 évvel ezelötti megoldásokat találod benne.
Yeti53
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2008.01.14. 18:24
Szia
Bort úközben Olaszoknál a Torinói Auchanban érdemes venni ötliteres tételekben, ja és grappát literes másfeles tételekben, Francáknál Gapban tudsz útközben vásárolni jó áron. A minőséget Orcieresben is megveheted, a mennyiséget nem éri meg ott venni. Ez a két hely ahol mennyiséget és minőséget is kedvező áron kapsz mindenféle italból,sajtból, és kávéból
Azt azért érdemes meggondolni,hogy kint leülve egy pohár(náluk ez 2.5 dl) bor 3-4 Euro
Boltban 2-4 között van egy üveg
Üdv Yeti53
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.