Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Őszi síelés Ausztriában

ÜZENETEK (87)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ski to die
15 élménybeszámolót írt
15
17 éve tag
2006.09.15. 15:28
Zsoltikam!

Ne csabits mar mindekit Tuxra! Hadd menjenek az emberek Stubaira! A nem olyan jo sieloknek jo Stubai!

Ski'n'Roll
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.15. 15:16
Stubai mellett a modernebb liftrendszer szól, míg Tuxon a gleccser csákányosokkal van (javarészt telirakva). Mondjuk én ilyenkor nem mennék sízni, ezt a pár hónapot már valahogy átvészelem nov végéig, decemberig :). Elsősorban a sorbanállás, ami nálam nagy visszatartó erő. Az elmúlt szezonban 1-2 percnél nem nagyon álltam többet a sorban (vagy semmit sem).
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2006.09.15. 14:09
Ha jol sieltek, akkor szerintem is jobb Tux. Ha van kezdo is, akkor viszont inkabb Stubai. Tuxon a kabinos tetejetol csak ugy tudsz lejutni a kek palyakig, ha egy piroson vagy feketen lecsuszol. Ami nem hosszu, de eleg jeges is tud lenni. Ami meg kezdonek gond lehet nap vegen lecsuszni a kozepallomasra. A palya also reszet eleg szepen le szoktak sielni addigra a tomeg->buckasodik, jegesedik.... Mi oktober 23-i hetvegen megyunk, majd irok beszamolot. Tavaly nov. 1-en irtozatos volt a tomeg, nemzeti unnep volt a cseheknel, bajoroknal, nalunk... Az ido gyonyoru volt, ho viszont kevesebb mint tavalyelott. Szerintem nezd a muholdkepeket, akkor erdemes menni, ha egy nagyobb havazas utan szepen mennek elfele a felhok. :-) Tavalyelott 3 napbol 2-ot tudtunk sielni. Atmentunk Stubaira, ott legalabb 2 huzolift ment, kb. 60km/h-s szel + zuhogo eso (delutanra hodara). Elegge lutri ez az oszi sieles.
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2006.09.15. 09:22
Csa,

Ne Stubai, hanem Tux! azt lojjétek meg. Csak egyre érdemes figyelni! Olyan nemzeti ünnepkor, ami a Lengyeleknél, Cseheknél, stb is az, akkor ne menjetek, akkor se ha ez miatt kevesebb szabi kell!
Magyarul nov 1 körül nem okos dolog, mert naon sokan vannak.
mi itt szoktunk lakni tuxon:http://www.kernhof.tux.at/
a gleccserbahn alja 3km a házikótol és nem tartozik a drága szállások közé.
ha további kérdés van irj!
Menjetek helyettem is.
De mindenképpen nézzétek az időjárásjelentéseket
és ha naon rosszat ír, akkor toljátok pár nappal,mert 3000m-en kegyetlen tud lenni az időjárás.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2006.09.14. 22:46
Köszi az infot. Esetleg van vmi bevált olcsóbb szállás Stubai-n?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.14. 19:27
a hova lehet menni kérdésre az egyszerű válasz: gleccserekre; https://sielok.hu/gleccsersi.htm
Hogy milyen viszonyokra számíthatsz? nos ezt nem lehet megmondani és kijelenteni, hogy 1,5 méteres hó lesz vagy esetleg az ellentetje. egyik évben ilyen, másik évben olyan. Tudom, hogy sokan mennek ilyenkor Mölltalra, de azért pár dolgot nem árt figyelembe venni:
1. Mölltalnak alapból nem egy óriási a gleccsere
2. gyakoriak a helyi, horvát, szlovén etc versenycsapatok, akik pályát tűznek, így neked marad egy 15 méter széles "folyosó", amin eltöltheted a napodat, napjaidat
3. a középállomásig biztos nem tudsz lecsúszni, a Klühspies ülőlift már elég esélyes, hogy nyitva lesz, így azért már jobb a helyzet.
4. a hóadatoknak nem vakon hinni! ezt most írják: * Traumhafte Pisten mit bis zu
115 cm Schnee laden zum Skifahren ein!
nézd meg a csatolt webcam képet, na igen.. úgy látszik a mai világban már tényleg minden relatív, de álomszépnek én nem nevezném, és a 115 cm-t sem tudom,hogy hol mérik..

Én, ha mennék akkor Stubait vagy Hintertuxot választanám. Esetleg Pitztal.
keresd meg a Stubai topicot, feltettem pont erről az időszakról még tavaly "pár" képet.
full2401.jpg
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2006.09.14. 16:40
A kérdésem az lenne, hogy mit tanácsolnátok, hova lehet menni pl oktober vege november eleje környékén síelni? És ha megyek milyen viszonyokra kell számítanom az általatok említett terepeken.

Segítségeteket előre is köszönöm!
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.