Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Valmorel / Saint Francois Longchamp
síterep infó oldal
ÜZENETEK (166)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.11.10. 15:07
Februárban szerintem Valmorel teljesen hóbiztosnak mondható. Mi januárban voltunk és a faluban (1500m) legalább fél méter, a csúcson 2 métert is mértek!
Az összes pálya és lift nyitva volt...
Ron87
52 élménybeszámolót írt
52
16 éve tag
2008.11.09. 22:39
Valaki tudna friss infókkal szolgálni a hellyel kapcsolatban?
Február első hetében mennénk ide.
Mennyire hóbiztos ilyenkor?
Köszi
Áron
Nagy Tamás
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2008.10.19. 15:17
2008 januárjában egy hétig síeltem itt egy sítáborral. Nagyon jól éreztük magunkat, pályaszálláson voltunk, ahol szó szerint az ajtóig síelhettünk. A síterep szépen ki van építve, nagy off-piste lehetőségekkel. Valmorel egy igazi francia hegyi falu színes éjszakai élettel...
IMG-3864k.JPG
inza
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2008.02.03. 17:38
Sziasztok!!!

Mi tavaly voltunk a Polarissal itt, minden remek volt, bár tény, hogy megéri átmenni valmorelbe (mi csak voldemortnak hívtuk:-)), mert ott sokkal jobbak a pályák, és 4ig vagy 5ig, már nem emlékszem pontosan, kényelmesen vissza is lehet jutni St. Francoisba.
Az esti bulikkal sztem sehol sincs gond, ahol van egy kis "akarat", szóval jó szórakozást;)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.01.28. 14:59
Kedves fórumozók!

Egy ezzel párhuzamos topik a könnyebb átláthatóság érdekében megszüntetésre kerül, a hozzászólásait ide másolom:

***átvitt üzenetek***

eladó: Sztrogacsev
Dátum: 2007.03.31.21:28
Tárgy: Re: Valmorel - St.Francois

Hello!

Én 2007. február 2-11.ig voltam Valmorelben. Nagyon jó kis hely, mindenkinek tudom ajánlani! Pályaszállásunk volt, nagyon jól felszerelt apartmanokkal... az ajtónkig csúszhattunk...
Szórakozás szempontjából is egész jó volt: diszkók pubok stb.. pesrze nem olcsón, de ezen nem kell meglepődni. A boltban csak bugettet vettünk (kb. 1 euró), meg sört.. minden mást vittünk magunkkal! ;) A sör nem volt vészes: Kornenburg 26 x 0,25L kb. 14 euró volt, vagyis durván 1 euróra jött ki egy sör... ezért enm érdemes itthonról cipelni az árut, rövidet viszont feltétlen itthonról!!!! ;)
A pályák szuperek, a felvonók üresek, hatalmas a pályarendszer, a ratrakok dolgoznak rendesen... éjszakai sízési lehetőség nem volt.. :(

most hirtelen nem jut eszembe több, de nyugodtan kérdezzetek, akár itt, akár a mail címemen: mbence@citromail.hu

ja és a képeimet itt megtaláljátok:
http://sztrogacsev.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album05


Feladó: MoP3T3R
Dátum: 2007.02.16.20:09
Tárgy: Re: Valmorel - St.Francois

Sziasztok!

Én február 3-10-ig voltam Saint Francois Longchampban. Van SPAR, meg egy Sherpa nevezetű bolt. Van nagyon sok minden, mirelit áruk kb. a magyar árak 1,5-szereséért, speciális francia szalámik, meg sonkák, amik finomak ugyan de elég drágák - ilyet nem vettünk - pékárúból kb. 1 euróért van bagett, valalmint 4 euróért kenyér. Borból lehet kapni már 2-3 eurótól egész 17 euróig. A sör és rövid drága, az üdítő kb. 4-szeres áron van az itthonihoz képest. Pizzát 6-7 eurótól lehet kapni, de az éttermek viszonylag drágák. Mi salátát ettünk 10 euróért :) Persze ez csak egyetemisták számára drága, ha dolgoznánk lehet többet mentünk volna mulatni. Remélem segítettem az oda látogatni kívánóknak.

Üdv,
MoPeTeR

U.i.: Én mindenkinek ajánlani tudom ezt a sírégiót. Bár tény, hogy Valmorel nekünk is jobban tetszett. :)


Feladó: ß@ß@
Dátum: 2007.02.01.12:55
Tárgy: ??

sziasztok!
vk tudna segíteni abban,h. saint-francois-ban élelmiszerbolt van-e,és milyenek az árak?ja és hogy éjszaki síelésre van lehetőség?bulizni pedig hol érdemes?köszi


Feladó: Grill
Dátum: 2007.01.23.14:26
Tárgy: Re: Saint Francoise?

sziasztok!

Én is febr 2.-től megyek Valmorelbe. Busszal, és kora délutáni indulással. remélem addig még egy kis hó is esik mert a jelenlegi helyzet nem túl fényes. De ahogy nézem itt a Sielők-ön, mondanak havazást. Lehet, hogy én is a ti buszotokkal megyek?!


Feladó: Bosnyák Norbert
Dátum: 2007.01.22.17:26
Tárgy: Re: Saint Francoise?

ÁÁÁÁÁÁÁ leesett, Bence megvagy :):)
Én meg azt hittem, hogy jön még 2 busz, nem tudtam honnan ismerős a név:)


Feladó: Sztrogacsev
Dátum: 2007.01.18.15:52
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Szeva Norbi!

Én is veletek megyek, csak akkor még a 2 buszos verzió élt! gondolom a nick nevemet nem ismered... :))

No de tényleg jöjjetek velünk! Az a 6 hely sokkal többet ér 60 000 Ft-nál!! már csak a táraság miatt is!! ;)) és tényleg van hó!!!!


Feladó: Bosnyák Norbert
Dátum: 2007.01.14.00:35
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Sztrogacsev!

Mi is február 2-11 között leszünk Valmorelben 3 busszal, szóval lesz kivel haverkodni.
Van még 6 helyem, ezeket kiárusítom, hogy ne maradjanak rajtam 60.000 Ft-ért, melyben busz, szállás, síbérlet 6 napra benne van.
Ha érdekel hívj a 30/2732056-os számon!

Norbi


Feladó: Observer
Dátum: 2006.11.14.19:37
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Ja és a St. Francois-i 4 ülős tetejénél lévő teraszos éttermet jobb elkerülni, mert pofátlanul drágák. 16-an voltunk és 8 adag Fondüt kértünk ki, ezért összesen egy kis lábos sajtot adtak kb 2db karikára vágott bagettel.Azt mondták, hogy az a kis lábosnyi, amit kaptunk, 8 adagnyi volt...mindezt összesen több, mint 96 euróért...



Feladó: Observer
Dátum: 2006.11.14.19:28
Tárgy: Re: Saint Francoise?


Helló!
Én tavaly voltam itt, Val Di Fiemme mellett ez volt életem egyik legjobb síélménye (nagyobb helyen még sajnos nem voltam :( ). Mázlink volt, mert egész nap szikrázó napsütésben volt részünk, ennek ellenére elég hó volt a pályákon, mert mielőtt odaértünk, elég sok esett. Egyszer +13 fokot mutatott az egyik hőmérő, amit jól is mutatott, mert rohadt le rólunk a síruha, olyan melegünk volt.

A pályák szerintem nagyon rendben vannak, néhány felvonó azonban kicsit régi. Hiányoltam még a plexit 1-2 szelesebb helyen lévő felvonón, összvissz 2db szélvédett felvonó van, egy plexis-ülős és egy kiskabinos Valmorelben. Mi St. Francoisban laktunk, ahonnan szinte mindennap átsíztünk Valmorelbe, csodálatosan szép helyeken, 2 hegygerincen és egy völgyön át. Kisebb sorok csak a nap végén alakultak ki, amikor a tömeg Valmorelből jöt vissza Francoisba.
Freeride-al kapcsolatban nem tudok segíteni, biztos vannak jó helyek rá, mi megelégedtünk a pályákkal is :).

Valmorelben, a kabinos tetejétől 3 percnyi csúszásra van egy Snowpark egy fekete pálya mellett, itt egyébként tányéros lift jár. A parkban van egy szép nagy félcső és elég jó kis ugratók, slidecsövek. Ezenkívül a kabinos tetejétől jön még le egy nagyon jó kis crosspálya. St Francoisban is van egy crosspálya, ahol jókat lehet száguldozni, de azért legyetek óvatosak rajta, mert láttam itt egy tömegbalesetet: valaki elesett egy ugrató után, akik meg mögöttük jöttek (természetesen alig volt köztük követési távolság), szépen belementek az ott fetrengő emberbe.



Feladó: Snowbronyer
Dátum: 2006.11.14.16:55
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Hello én jan 27-től feb.2-ig megyek. Meséljetek nekem a helyről mert nagyon kíváncsi vagyok rá. És meg kell mondanom kicsit aggódok, mert nincs túl magasan, én meg viszonylag korán megyek. Hóbiztos? Van hely freerideolni? Milyen a funpark? Egyébként minden más is érdekel. Minden infot várok. Kössz
módosítás törlés melléklet hozzáadása

Feladó: Sztrogacsev
Dátum: 2006.11.14.16:24
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Mi Valmorelbe megyünk febr. 2-11. 2 busszal! :))
csak hogy irigykedjetek... remélem jó lesz! ;)

Jön még valaki ebben az időpontban errefelé? csak hogy tudjam, mennyire beszélhetek szabadon magyarul... :)


Feladó: Yohannes_
Dátum: 2006.10.04.14:54
Tárgy: Re: Saint Francoise?

A terep nagyon jó, de a másik vége, Valmorel, sokkal jobb - csak általában drágább.
DE MOSST :-)) :
Valmorel január 27 - február 3, 48500 Ft a szállás és a síbérlet, busz 20000 / fő. Szállás chalet, no emeletes ágy. Ha valaki pont 30 éves, a bérlet ingyen van (- kb. 15000 Ft), ha 2007-ben lesz 30, akkor olcsóbban, mert éppen 30 éves a síterep.
Társaság: alapvetően fiatalok, egyetemisták, végzettek, már családosak is akadnak :-)
Tavaly kb. 250-en voltunk.
Ha érdekel: yohannes@tabor.hu


Feladó: Rew22
Dátum: 2006.03.08.01:19
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Én csak itt a forumon olvasgattam a polarisrol.A ho viszont kemény, mert val thorensben is volt valami para ami 40-50 kmre van saint francoistol. Mire mi megyünk addigra felszámolják a fennakadást... Ezek szerint 1 buszon utazunk?


Feladó: Leci85
Dátum: 2006.03.07.19:03
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Asszem nekunk is 9 van a papiron!Komolyan 10 busz megy?
Hallottal a nagy havazasrol, hogy nem tudtak felmenni a buszok Tignesbe...stb es egy tornateremben aludtak!Remelem mi fel tudunk menni!
Polarisrol mit hallottal/tatok?
Olvastam jokat es rosszakat egyarant!
Udv!


Feladó: Rew22
Dátum: 2006.03.07.17:47
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Nekünk 9re kell menni a térre, de lehet nektek hamarabb vagy késöbb indul a buszotok, mert ha jol tudom 10 gépet inditanak fél óránként...


Feladó: Leci85
Dátum: 2006.03.07.14:25
Tárgy: Re: Saint Francoise?

En nem tudom! DE hanykor indulunk?Hanyra kell odamenni?


Feladó: Rew22
Dátum: 2006.03.07.04:00
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Nem tudjátok hogy Svájcon, vagy Olaszországon át megyünk?


Feladó: Sancho
Dátum: 2006.03.06.22:24
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Én is megyek polarissal 10-én. Jeee:)

Skier


Feladó: Rew22
Dátum: 2006.03.06.12:00
Tárgy: Re: Saint Francoise?

Mi is 10-én indulunk oda polarisékkal. A csúcs környékén 2,5 m havat mondanak az alján meg 90 cm. A héten is elég sok esik, szoval nem találsz tul sok kavicsot ha esetleg azokat gyüjtöd :))))


Feladó: Leci85
Dátum: 2006.03.03.00:24
Tárgy: Saint Francoise?

Sziasztok!

Volt valaki mostanaban a fent emlitett siterepen?
Milyenek a hoviszonyok, a palyak?(kovesek e ...stb!)
Mi marc. 10en megyunk polarissal!Remelem jo lesz...!
Udv
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.01.28. 14:53
Kedves fórumozók!

Egy ezzel párhuzamos topik a könnyebb átláthatóság érdekében megszüntetésre kerül, a hozzászólásait ide másolom:

***átvitt üzenetek***

Feladó: Ada
Dátum: 2007.12.15.19:44
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Sziasztok!
Én múlt évben voltam itt február elején és nagyon tetszett!Mikor megérkeztünk a sok napsütés és a hóhiány miatt elég nagy olvadás volt..több pálya le volt zárva!Viszont a második napra virradóra hirtelen leesett fél méter hóóó!:D Akkor új pályák nyíltak meg,de ezért néhány pályát lezártak!A pályák jól karbantartottak és igényesek!Mindenki megtalálja a magának megfelelőt!A hét felében napsütés volt,a másikban meg havazás/hóvihar!A szállás szuper volt,3-5perc sétára voltak az üzletek!
Ha majd szembenálltok a pályákkal mondhatni az első kettő amik párhuzamosan futnak egymás mellett,zöld pályának vannak feltüntetve!Néhol kékes-pirosas beütése van!:D Szerintem a legjobb pálya a csúcsról induló piros pálya,amit tányéros felvonóval lehet megközelíteni!Ez a pálya levisz egyenesen a szállásig!Az út nagyon meredek felfele,a boardosok legnagyobb örömére!
remélem segítettem


Feladó: nagyniki
Dátum: 2007.03.05.14:24
Tárgy: Saint-François-Longchamp

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni: Ha Olaszországon keresztül szeretnénk menni Saint Francois-ba akkor kell-e valamilyen alagútdíjat fizetni? Mert én már nem tudok eligazodni :( Előre is köszi


Feladó: Peteed
Dátum: 2005.02.07.18:58
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Na megjöttünk, nekem nagyon tetszett a hely, jó pályák vannak, az átkötők sem nagyon unalmasak, nem csalódtam benne. Egyik ismerősömnek sikerült egy lavinát is elindítania, 200m-en vitte magával. Persze ez mind csak pályán kívűl volt, tehát aki a kijelölt részen megy, az ne izguljon.


Feladó: relax
Dátum: 2005.01.23.16:44
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Sziasztok!

Ma neztem Saint Francois weblapjan az idojarast.

Azt irja hogy a lavinaveszely 4/5-os.
Ez most a sipalyakra is vonatkozik vagy csak a kornyekre.
Nem szeretnek eloben megtapasztalni egy lavinat :)

Udv
relax


Feladó: Peteed
Dátum: 2004.12.21.12:43
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Sziasztok, én is most jan végén megyek ide, úgyhogy érdekelne vkinek a véleménye aki már volt. Én eddig Serre-Chevalieren, Chamrousse-on és a Les Sybellesen voltam. Ha vki tudná h ezekhez képest milyen a hely, az írjon bátran!


Feladó: hajnick
Dátum: 2004.11.17.12:15
Tárgy: Re: Saint-François-Longchamp

Szia!
Én jan.8-15 megyek oda.Még én sem voltam ott, de rengeteg pálya van és át lehet sielni Valmorelbe úgyhogy rossz nem lehet.Üdv.


Feladó: relax
Dátum: 2004.11.13.14:38
Tárgy: Saint-François-Longchamp

Sziasztok!
Januarban megyunk sielni Saint-François-Longchamp -be.
Volt-e mar valaki itt, milyen tapasztalatok vannak ?

Elore is koszi
Udv
Relax
Yohannes_
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.10.04. 14:53
Valmorel január 27 - február 3, 48500 Ft a szállás és a síbérlet, busz 20000 / fő. Szállás chalet, no emeletes ágy. Ha valaki pont 30 éves, a bérlet ingyen van (- kb. 15000 Ft), ha 2007-ben lesz 30, akkor olcsóbban, mert éppen 30 éves a síterep.
Társaság: alapvetően fiatalok, egyetemisták, végzettek, már családosak is akadnak :-)
Tavaly kb. 250-en voltunk.
Ha érdekel: yohannes@tabor.hu
gyugya
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.03.14. 15:06
Mi most jöttünk haza. COL DU MONT-CENIS felé akartunk menni ami persze le volt zárva, maradt a Frejus. 31 euro oda 39 oda-vissza, 7 napig érvényes (tehát mindkét szombaton érvényes). Ha nem azon a 10 rugón múlik, akkor szerintem érdemes arra menni.
Sancho
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2006.03.05. 00:51
Hello!

Valaki aki járt már itt tudna válaszolni a kérdésemre? Ezt a Frejus alagutat nem lehetne valahogy kihagyni az útvonalból?

Sancho
Sancho
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2006.02.17. 14:17
Ez a frejus alagút csak akkor esik útba, ha Huez felé megy az ember, ugye? Mert kicsit megkavarodtam:)

Én is SF-ba megyek márc. 10-én. Mi tavaly St. Gervais-ban voltunk. Akkor is Svájc felé mentünk. Sztem most is arra fogunk. Az autópályától milyen messze van maga Saint Francois? Magyarul mennyi a komoly hegyi terep? Mert akkor úgy kell szerveznem a hegyen a vezetést, hisz nem szívesen vállalnám be, hogy asszony egy majd 2 tonnányi vasat vezessen fel a hegyre:)
dreamer
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.02.06. 21:28
No megvolt.
Mi olaszország felé metünk végül.
Egy darabig gondolkodtam a többek álltal javasolt asvájcon keresztüli útirányon is, de végül az oszták, olasz, francia útvonalat választottam.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy tavaly is erre mentünk, így tudtuk az utat, nem akartunk variálni.
A St.Francois oldalon volt a szállásunk, de mindenhová érvényes bérletünk volt.
A szállás hagyott némi kivetnivalót maga után, de pár nap elteltével a kutyát se érdekelte.
Mert mint tudjuk az ember síelni megy, nem aludni, nem igaz?!
Az idő valami hihetetlen volt.
Aminek megvolt a pozítív és negatív vonzata is.
A pozitívum az volt, hogy január végén amikor itthon repkednek a mínuszok akkor ott volt, hogy +15 fok körül volt a hőmérséklet 1650 m-ren.
Ebből eredendően a pályák alsóbb részein renesen vizesek voltak a pályák, viszont feljebb jegesek.
Mindemt összevetve jól éreztük magunkat.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.01.26. 15:23
Azért ne feledkezzünk meg Dreamerről sem!
Gondolom már készülődik. Ha visszatér remélem kapunk valami élménybeszámolót. Merrefelé ment, végül sikerült-e megtalálni a szállást? Melyik részen volt? A balra St Fr. jobbra Valmorel képen az az elválasztóvonal van, ahol a két helyi sibérlet érvényeségi határra van. A magyarországon befizetett bérlet biztos, hogy mindkét helyre érvényes, érdemes átmenni a másik részre is.
Jó sielést!
petyka20
30 élménybeszámolót írt
30
19 éve tag
2006.01.25. 09:23
A Viamichelin szerint Bp-Alpe d'Huez Olaszországon keresztül 1317 km, Svájcon keresztül meg 1479 km. Az oda vissza csak 300 km különbség, de mondjuk kétségkívül nem lehet akkorát spórolni rajta, mintha a Frejus alagutat is kerülné így az ember... Az egyetlen megoldás úgy tűnik a magánrepülő:)
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2006.01.25. 08:48
Még úgy is, hogy 300km-rel hosszabb Svájc felé? Az oda-vissza 600. + van Franciaországban is autópályadíj.
Én biztos az olaszok felé mennék, bár az kétségtelen, hogy Svájc felé azért szebb a vidék.
petyka20
30 élménybeszámolót írt
30
19 éve tag
2006.01.24. 16:05
Köszi az infokat srácok!
Ha jól számolom még akkor is jobban megéri Svájc fele menni ha az ember Huez-be megy és egyébként sem - mármint Olaszo-n keresztül sem - kéne átmenni a Frejus alagúton. Az olasz autópályadíj Tarvisiótól a Fr. határig kb 40 EUR csak egy irányba (az oda-vissza ugye 80), a svácji matrica meg csak 28, és Svájc felé csak 100 km-rel hosszabb az út.
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2006.01.24. 15:51
Huez a király!!

Huez felé nem érdemes Svájcon át menni, ugyanis kihagyható a Frejus alagút( 30euro oda+ennyi vissza), így jóval gyorsabb Olaszo. felé, nameg rövidebb is.
Torino után kell Montgenevre (hágó) felé venni az irányt, majd Briancon érintésével lehet eljutni Alpe d' Huezbe.
Én csak busszal voltam eddig, de mindháromszor erre ment, ha megnézel egy térképet, ez a legrövidebb út arra.

Svájci matrica: a határon kitessékelte a sofőrt a smasszer, hogy vegyen egy matricát, így meg van oldva náluk az autópályadíj. Euroban fizettünk. Hazafelé már határőr sem állított meg egészen Hegyeshalomig.
ciao
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.01.24. 14:31
Kedves Giorgio!

Ugyan nem engem szólítottál meg, de talán nem haragszol, hogy míg Rossi válaszol, elmondjam a személyes tapasztalataimat. Szlovénián nem érdemes keresztül menni, mert lassú, az osztrák pályamatricát meg kell venni, mindegy olasz vagy svájc felé mész. Tehát marad az utóbbi kalkulálása. A Svájc az fix, mint ahogy írtad csak éves matrica, azaz autóhasználati díj van 45 CHF-ért. Ez előző év decembertől következő év január végéig érvényes (7500 Ft körül). Az olasz sztrádadíjat a https://www.autostrade.it honlapján tudod kalkulálni. Beírod a célállomást és a végét, majd kiadja az utvonalat, a fizetőkapukat és a végösszeget km-mel. (a mi esetünkben pl ez 10000 lett volna). Erre rájön még az hogy olasz felől valamilyen alagúton, hágon stb. kell átmenni és ezért még pluszba kell fizetni.
Ami még meggondolandó, az az hogy svájci matricát nem tudsz itthon venni. Mi éjjel értünk a határra, nem volt nyitva az égvilágon semmi. (Szó szerint értsd! Nincs éjjeli benzinkút!) Mentünk reggel 6-ig matrica nélkül, aztán az első kútnál vettünk. Már fél Svájcon keresztül voltunk, de semmi probléma nem történt.
A másik meggondolondó, hogy milyen egyéb programot tervezel. Mi hazafelé útbaejtettük Chamonit, megnéztük a Mont Blancot, a várost és glecsert és átmentünk a hágon Svájcba, mint a képeken látható. Itt töltöttük a fél napot és utána jöttünk éjjel haza.
petyka20
30 élménybeszámolót írt
30
19 éve tag
2006.01.24. 13:35
Rossi!

Olvastam, hogy Svájcon keresztül közelítettétek meg a síterepet. Tavasszal mi is Fro-ba készülünk, Alpe d'Huezbe és épp azon elmélkedtem, hogy merre lenne a legkifizetődőbb menni.
Szóval érdekelne, hogy kb. mennyi az a "sokkal olcsóbban", meg hogy pl. mennyibe kerül a matrica Svájcban, mert úgy tudom, hogy oda csak éveset lehet venni.

Köszi:
Gyuri
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.01.24. 12:37
Sikerült pár képet (talán) elég elfogadható minőségben beszkenelni. Mint írtam a szállás a LaBelle részen (Valmorel felől) volt. A Savoya-i rész sokáig önálló fejedelemségként működött, azt hiszem legutoljára sikerült a francia királysághoz csatolni. Egy időben uralta a mai Svájc (Genf és genfi tó) és Olaszország egy részét is. Elég jól megőrizte önálló kultúráját. Ha jól emlékszem hetente kétszer volt kirakodóvásár direkt a turistáknak. Itt vettem a legbüdösebb sajtot és a legpenészesebb kolbászt.
Sajt-es-kolbaszvasar.jpg
Az-ajtoban-a-felvono.jpg
Balra-St.-Francois-jobbra-Valmorel.jpg
Szuzhavas-palya.jpg
Nagy-szeles-palyak.jpg
2000-meter-felett-b.jpg
Hazafele-a-Mont-Blanc-glecser.jpg
Fr-bol-at-Svajcba-lent-Martigny.jpg
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2006.01.23. 12:08
Mi pár éve a másik oldalon, a LaBelle nevű, ujnak mondott részen voltunk. Ez a Valmorelli rész, mi is svájcon keresztül, Albertville felé mentünk. Itt modernebb minden mint a másik oldalon. A település részek között egy függővasút szerű járgány közlekedett, amit a síbérlettel lehetett igénybe venni. A szállások körül mindenféle ellátás (éttermek, boltok, péküzlet stb) található volt. A pályarendszer közepénél van egy szupergyors felvonó. A másik oldalon elég ósdi ülőszékesek vannak, a belépést is a fényképes (fénykép kell!) bérlet alapján kézzel ellenőrzik. Amúgy amikor mi voltunk nagyon szuper volt az egész! Egyébként nehogy azt hidd, hogy csak egy iroda szervez ide utakat, mi se a polarissal voltunk. De még mindig nem tudjuk, hogy melyik részen lesztek?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.