Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Alta Badia
síterep infó oldal
ÜZENETEK (92)Időben csökkenő Időben csökkenő
serfozo
14 élménybeszámolót írt
14
15 éve tag
2009.01.30. 17:13
Sziasztok!
Mi tegnap jöttünk haza, és mondhatom hogy minden nagyon jó volt. Remek gondozott pályák, sehol semmi jegesedét, persze a meredekebb részek délutánra elég buckásak lettek. Mi főleg a piros pályákat kerestük, mert a kékeken elég sokszor mentél inkább felfelé, mint lefelé. A táj elképesztően szép, ami gondolom nem újdonság. Néhány képet felteszek, ha van kérdésetek, akkor szívesen válaszolok rá, ha tudok.
Ági
P1130605-atmeretezve.JPG
P1130211-atmeretezve.JPG
P1130145-atmeretezve.JPG
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2009.01.19. 11:22
Ahogy elnézem most azt írják szombatra is, hogy felhős, bár akkor még lehet felhős, utána kéne, hogy süssön a nap .. :)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.18. 17:48
Nekünk szerdán esett a hó, illetve csütörtök reggelig, egyébként ragyogó napsütés volt. A pályák mindenhol ragyogó állapotban voltak, nekem nem hiányzott az a 10 cm friss hó, persze a frissítés soha nem árt! Néztem én is az előrejelzést és úgy látom nektek már jó időtök lesz, legalább is remélem!
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2009.01.18. 12:15
Örülök, hogy tetszett :) Jó a beszámoló, szépek a képek! mi jövő héten szombaton indulunk, remélem nekünk is olyan szép időnk lesz, mint nektek volt! (ráadásul jövő hét kedd-szerdán valószínű esik 30-40 friss hó, szóval mehet majd a powder :)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.18. 11:43
Január 13-án Kronplatzról sajnos csak egy napra léptünk be S. Cassianon keresztül ebbe a mesevilágba, amelyet Dolomitoknak hívnak. A sárga tojások vittek a fel a Piz Soregara. Annyira jónak tűnt a faluba levezető 7-es piros pálya, hogy azonnal le is csúsztunk rajta melegítésként. Nem csalódtunk, csak lelkendeztünk csúszás közben is. Ismét fel a Piz Soregára és irány Piz La Villa s azon belül is a várva várt Gran Risa fekete pálya! Mit mondjak, eddig is csodáltam a síversenyzőket, de így hogy le is jöttem ezen a pályán szavakat sem találtam. Elég meredek és még versenyeznek is rajta! Miután becsúsztunk a felvonó aljába meglepetten tapasztaltuk, hogy nem kell lépcsőzni a néhány méter magasan lévő szintén sárga tojásokhoz, hanem egy kis fogaskerekűhöz hasonló kabin visz fel! Volt aki a 17-es piros pályát választotta a fekete helyett és őt pedig egy 3-as beülő hozta fel a völgyből (néhány száz méter az egész!). Miután felmentünk a csúcsra belevetettük magunkat a kék pályák világába La Brancia felé. Élveztük ezeket is, aztán jött a nap egyetlen gyenge pontja a 6-os kék pálya a Pralongia alsó állomása felé. Ezt máskor kihagynám, mert inkább sífutás volt, mint siklás! Miután elértünk a felvonóig, kis tanakodás után a mellett döntöttünk, hogy lecsúszunk a Boé buborékhoz. Ez visz fel a 2000 m magasan lévő Boéhoz és onnan indul a csodálatos 1-es piros pálya! Ismét fel a kabinossal, majd onnan tovább a 2550 m magas Vallon fekete pályához. De itt álljunk meg egy pillanatra! A kabinosból kijőve jobbra pár tíz méter hosszú varázsszőnyeg feljebb vitt, hogy a fekete pályához tartozó beülőshöz ne kellje sokat gyalogolni! A Vallonról gyönyörű látvány tárul elénk, szinte az egész terep belátható! A nem túl kemény fekete pályáról csúsztunk tovább egyenesen a Passo Campolongoig, ahonnan tovább a Cherz csúcsra. La Vizzara vezető kék pálya ragyogó és szép környezetben vezet. La Vizzanál találkoztunk kis csapatunk többi tagjával az egyik hüttében. Míg fogytak a császármorzsák én nem bírtam magammal és kétszer lecsúsztam a Sole nevű kék pályán. Valóban nagyon lehet itt élvezni a kék pályákat is, mert nincsenek sokan és jó vezetésűek. Pralongiaról a kék pályán visszacsúsztunk S. Cassianoba. Miután még volt időnk, ezért ismét fel a Piz Soregara, át a Piz La Villara és csapattuk a 17-es piros pályát! A napot ismét a S. Cassianoba vezető piroson zártuk a lelkesedéstől csillogó szemekkel! Síutunk egyik csúcsa Alta Badia!
Piz-Sorega.jpg
Piz-Sorega-S.-Cassiano-fele.jpg
S.-Cassiano-fele-a-piros-palyan.jpg
Gran-Risa-felvonoja.jpg
Piz-La-Villa-tetejen.jpg
Italkinalat.jpg
La-Villa-a-csucsrol.jpg
Dolomitok-reszlet-La-Villabol.jpg
Hotel-Gran-Risa.jpg
La-Brancia-fele.jpg
Boe-felvono-also-allomasa.jpg
Vallon-sziklai.jpg
Cherz-felso-allomasa.jpg
Idill-Pralongia-tetejen.jpg
Kalap
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2009.01.18. 10:19
San Cassiano-ban átadó 4 db Apartment a jan. 24-i hétre! Kérem jelezzétek, ha érdekel vagy ha tanácsot tudtok adni, hogyan kerüljük el a lemondás költségét!, Kösz!
GK
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2009.01.07. 13:48
Tomcsi,
Kösz az infókat, így már megtaláltam.
K
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2009.01.07. 12:44
Alta Badia, Pedraces/chair lift Sponata - Kronplatz, Piccolino/cabin lift Piculin ebből azt sejtem, hogy a pedraces-i 4es lift aljába tesz le a busz, annak a tetejéből pedig eléred la villát, a kört, stb. Amúgy nemrég néztem, hogy la villán belül csináltak liftes összeköttetést, ha pedraces-ből mész a piz la ila felé, szóval már gyalogolni sem kell :)

(Piculin az pedig a san vigilioba levivő feketepálya kabinos felvonója)
GK
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2009.01.07. 09:25
Sziasztok,
Nem tudjátok véletlenül, hogy az a síbusz, ami Kronplatzról megy át Badiaba, az melyik felvonóhoz visz? A busz menetrenden az áll, hogy Piculin állomás Val Badia, de semmi ehhez hasonlót nem találok.
Köszönöm,
Kriszta
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2009.01.02. 15:17
Tyűha, valóban nagyon hideget mond az előrejelzés :) bár szellő az nem nagyon lesz, és úgy azért még elvieslhető, plussz ha napos az idő, akkor a páratartalom sem lesz túl magas elviekben, szal csak a szimpla minusz 30 játszik :D Na de jó síelést akkor nektek! jó havat, szép időt!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.02. 14:15
Irok majd részletes beszámolót. Val di Fassan már voltam egy hetet, igy a Canazei-i részt ismerem, amely része a körnek. Mindenképpen egyszer meg akaraom majd csinálni a Rondát, de inkább úgy, ha a kör valamelyik állomásán leszünk egy hetet. Remélem napos időnk lesz és szép képeket is fogok tudni csinálni és felrakni. Egyelőre napos, de elég hideget jelez a snowforcast, -30 fok körüli mélyponttal (jan. 7. éjszaka).
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2009.01.02. 14:03
Na, az jó! Kéreünk majd helyzetjelentést, mert mi 24-én megyünk badiara :) de kronplatzra is mindig átmegyünk egy napra, mert nagyon jó hely! Amúgy ha még nem mentetek kört, akkor sztem 1szer érdemes, csak ne hétvégén, mert azért eléggé frekventáltak a kör felvonói. Egyik ismerősöméknek a rekord egy nap alatt 3 kör :D de ott mondjuk sok megállás, és táj nézegetés nem volt :D
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.02. 13:26
Mi alapvetően Kronplatzra magyünk, de ezt a két helyet néztem még ki mellé, ezek viszonylag közel vannak és nagyon szép és jó helyek, ahogy pl. te is irod. Gondolkodtam a Sella Ronda megcsinálásában is, de ahogy a fórumon olvastam, nem akkora siélmény, ezért ezt a kevés időt inkább a jó pályákra tartogatnám. Cortina nekünk kicsit messze lenne és jóval tagoltabb a pályarendszer, ezért azt most kihagyom. Már csak egy hét és go!
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2009.01.02. 11:33
Sajnos seiser alm-ról, és az expresről nem tudok bővet infót mondani, mert én általában badia-ból megyek ide léccel, és oda még nem mentünk át eddig (mindig leakadtunk a feketéknél, meg a fincsi piroskáknál :P :) de amúgy a seiser részről sok jót hallottam, nem lehet rossz. Amúgy ti hogy mennétek, superski bérlettel mindig egy részt besíeltek ?
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.02. 08:53
Tomcsi, köszi, sokat segitettél! Esetleg Seiser Almról van tapasztalatod, vagy a Ronda expressről?
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2009.01.01. 22:02
persze, piz la ila tetejéből egy kis kéken le mész egy 4es ülős aljába, ami fel visz la brancia-ig, onnan meg ha jól tévedek, le tudsz menni corvaráig. válaszolva még a gardenás kérdésedre is, sztem ha szépet akarsz látni, akkor a piz sella-ra menjetek fel, onnan nagyon szép a táj, ha meg jó pályákat akartok síelni, akkor a ciampinoi-ról induló pályák nagyon ütősek, és a kettő amúgy még egymás környékén is van .. remélem tudtam segíteni vmennyit, jó síelést!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2009.01.01. 20:58
Csak egy napot fogok tudni itt sielni, ezért szeretném szinte az egészet besielni. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha La Villaból megyek fel a Piz la Illa-ra, akkor onnan be tudok csatlakozni a Corvararól induló pályákra is?
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.12.22. 19:00
:) először, mikor arra jártunk, mi is nézegettük, hogy ez hogy jött össze :)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.12.22. 14:10
Ez könnyen lehet, csak az A.D.A.C Síguide-ben egy kép alá az volt írv: Piz la Illa, na mondom biztos lehagyták a v-t az elejéről, mert a pálya La Villaba visz le!
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.12.22. 09:59
sztem a piz la ila alatti gran risa-n szoktak lenni a vk futamok, de lehet, h hülyeséget mondtam
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.