Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Bachledova Dolina - Bachledka - Jezersko
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Grand hotel Bachledka - wellness pályaszállás a magas-tátrai Bachledka síterepénél közvetlenül
ÜZENETEK (96)Időben csökkenő Időben csökkenő
Levi19711023
60 élménybeszámolót írt
60
15 éve tag
2012.11.12. 15:54
Úgy tudom,hogy a szezon alatt zárva volt végig a 8-as pálya.
Előzmény: (szekegabi 143162)
szekegabi
28 élménybeszámolót írt
28
13 éve tag
2012.11.12. 12:37
Egyébként a 8-as pályáról tud valaki valamit? 2011/2012-es szezonban, amikor volt kint 100cm-es hó és a honlapjuk azt írta, hogy minden pálya nyitva, megpróbálkoztunk szót érteni a fenti fenvonókezelővel a pálya hollétét kifolyólag. Valójában nem tudott felvilágosítást adni, hogy merre induljunk... :S
Levi19711023
60 élménybeszámolót írt
60
15 éve tag
2012.02.24. 22:31
Szia!
Szállást a limba.com-on találsz Zdiar-ban,onnan 5 perc a pálya síbusszal. A bérlet jó Bachledova és Jezerskora is(nem kell külön váltani).A honlapjukon meg tudod nézni a hóviszonyokat.
Előzmény: (Roni1975 135353)
Roni1975
14 élménybeszámolót írt
14
12 éve tag
2012.02.23. 10:47
Sziasztok!

Március 15-i 4 napos hétvégén tervezünk családosan elmenni Bachledovára.
Lenne néhány kérdésem:
- mennyire hóbiztos még ebben az időben
- a síbérlet mindkét síterepre jó (Bachledova és Jezersko)
- eseleg van-e jó szálláshely ajánlat
ottisz
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2012.02.15. 13:50
Január utolsó hetén 5 napot töltöttünk el Bachledova síterepén. Szállásunk a pár kilométerre lévő Zdiar egyik nagyon szuper panziójában volt (kiadós és nagyon jó minőségű félpanzióval 25 Euró/fő/éj árért). A faluban szórakozási lehetőség nincs, szóval csak olyanok válasszák ezt a helyet akik esténként a pihenést, kandalló melletti beszélgetést-iszogatást részesítik előnyben.

Közlekedés

A terepet személygépkocsival és busszal hólánc nélkül járható aszfaltos bekötő úton lehet megközelíteni. Zdiar felöl nyitvatartási időben folyamatosan, ingaszerűen járó síbuszokkal is ki lehet jutni, max. 30 perc alatt.

Síterep

A terepet elsősorban kezdőknek ill. középhaladóknak ajánlanám, de a haladók is megtalálhatják itt számításukat. Sorban állásról gyakorlatilag nem lehet beszélni, a legnagyobb várakozási idő talán 5 perc volt, de ez is csak 1-2-szer történt meg. Nekünk az utolsó két nap sikerült kifognunk a két héttel ezelőtti igen hideg időjárást, ekkor napközben -15-18 fok volt a maximum hőmérséklet. A hideg idő a terep forgalmán is meglátszott, mert ahogy közeledett a hétvége, úgy lettek egyre kevesebben a pályákon, az utolsó napon gyakorlatilag sehol sem kellett sorban állni. A vendégek túlnyomórész lengyelek és szlovákok, magyarok ottjártunkor viszonylag kisebb hányadban voltak jelen.

Felvonók

A 3 üléses elég lassú, nagyjából 10-12 perc alatt ér fel a hegytetőre. A 4 üléses egy fokkal gyorsabb és nem is volt annyira szeles. A tányérosak vegyesen indítópálcásak ill. hagyományosak, nem ütnek nagyot, viszonlag jó sebességűek

Pályák

A pályákról összeségében annyit lehet elmondani, hogy nagyon jól kezeltek voltak, jegesedés max. 1-2 apróbb helyen lépett fel, buckásodás pedig csak a meredekebb pályákon, de ott is csak délután ill. nem zavaró mértékben.

1 és 9-es: kellemes vezetésű pálya, az eleje nagyon lankás, a közepénél pedig kell a lendület, mert különben könnyen botozás lehet a vége
2-es: mi akárhogy is kerestük nem találtuk ezt a pályát
3-as: jó kis piros-fekete pálya, már kell hozzá a biztos technika, de szerintem inkább az alja fekete és a teteje a piros
4-es: a térképpel ellentétben a középső részétől végig piros, kék része csak a hegytetőn van. A piros rész elég becsapós, váltakozó meredekségű, ami miatt elő-előfordult rajta esés. Délutánonként ha nem is veszélyesen de mindig buckásodott.
5-ös: talán a pályarendszer legmeredekebb pályája, ezen nem is jöttünk
6-os: jó kis piros pálya, gyakorolni tökéletes, gyakorlatilag mindig egyedül jöttem rajta és a felvonója is viszonylag gyors
10,11: nagyon jó kis kék pálya, egyenletes meredekségű, bemelegítésnek és gyakorlásnak tökéletes
12: inkább sötétkék-világospirosnak nevezném, mert a felső része bizony igényel már egy biztosabb tudást

A hütték az egyszerűbb szlovák színvonalat hozzák, ár-érték arányban viszont teljesen korrektek. Csak 1 példa: 2 tea, 1 hambi, 1 hasáb, 1 gulyásleves tele hússal: 5 Euró. Az alkoholos termékek is igen kedvező árakon kaphatóak.

Összességében a kezdőkön kívül leginkább olyanoknak ajánlanám a pályát akik egy biztosabb kezdő tudással gyakorolni és fejleszteni szeretnék tudásukat, de még nem igénylik a több tíz kilométeres síterepeket és a hosszú kilométeres pályákat. Szóval a hely tökéletes választás egy 3-5 napos sízésre.
Levi19711023
60 élménybeszámolót írt
60
15 éve tag
2011.12.30. 16:53
Sziasztok!
Most jöttem haza innen,nagyon sokan vannak,kb.20 percet kellet várni a 3 személyesre.Hó az van rendesen a pályán,délutánra buckás,de nem jegesedett.Jezerskora nem mentem át.Bachledován 2-s pálya volt zárva.
Összességében nagyon jó volt.
Üdv:Levi
Tomba74
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.12.29. 11:15
Sziasztok

Milyenek most a hoviszonyok Bachledovan a weben lattam 60 cm ki volt most ott? személyes véleményt szeretnék.
Köszi előre is
ottisz
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.12.28. 21:20
okés, köszi!
Jó csúszást! ;)
Levi19711023
60 élménybeszámolót írt
60
15 éve tag
2011.12.27. 19:18
Szia!
Csütörtökön megyek ide,letesztelem és irok.Én is kezdő vagyok:-)
Előzmény: (ottisz 128406)
ottisz
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2011.12.26. 16:28
Sziasztok!
A jezerskoi oldalon a kék 4-es mennyire durva? A sípálya adatai alapján elég meredeknek tűnik. Valakinek tapasztalat? /Viszonylag kezdők vagyunk/
funtineli
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2011.12.21. 21:54
Szia!
Mi január végén megyünk majd. A Limbánál foglaltam szállást.
Levi19711023
60 élménybeszámolót írt
60
15 éve tag
2011.12.21. 19:35
Sziasztok!
Valaki tudna ajánlani szállást Bachledován?Két ünnep közt mennék ide,jó lenne ha magyarul is tudnának.
Elöre is köszi.
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2010.03.16. 20:51
Sziasztok!

A március 12-15-ei hosszú hétvégét a Bachledova-Jezersko síközpontban töltöttük. Bachledova a kezdők számára ideális és népszerű. Szinte csak magyar hangot lehetett hallani. Azonban sokkal kevesebben ismerik a hegy túloldalán lévő Jezersko síközpontot. A két síközpont össze van kötve 3 illetve 4 üléses felvonóval. Mégis a túloldalon alig lehetett sielőket látni, holott a pályák változatosabbak és a terület is hóbiztosabb.
Mivel kevésbé ismert, ezért engedjétek meg, hogy röviden bemutassam.
Jezersko Bachledova felöl csak ülőszékes felvonóval közelíthető meg, lévén, hogy a hegy túloldalán van. Autóval ezért Spisska Bela, Relov az útvonal.
Jezersko egy kis goral (lengyel népcsoport) falu, ahol mindössze pár százan laknak, vagy még annyian se. Minden ház farönkház, ami egy ódon hangulatot kölcsönöz a településnek. Az abszolút csend és nyugalom miatt családosoknak, pihenni vágyóknak ideális, szórakozási lehetőségeket itt nem találni. Az apres ski-t az egyetlen szlovák kocsma jelenti.
A szálláslehetőség a kevés ház miatt erősen korlátozott, de akinek sikerül, az nem fogja megbánni.
A síközpont legújabb fejlesztése a 4 üléses felvonó, amely összeköti Jezersko-t Bachledovával.
Jezerskoban a kék pályáktól a feketéig mindent meg lehet találni. A pályák átlagosan 700 és 1400 méter hosszúak a meredekségtől függően. Mindegyik pályát tudják hóágyúzni. A legmodernebb hóágyúkkal és pályakarbantartó-gépekkel találkoztam, amelyeket Ausztriában is látni lehet.
A síközpont fekvése ideális, hiszen a lejtői keleti fekvésűek, így a délutáni napsütés sem olvasztja meg a hófelszínt. Gyönyörű a táj!!! Minden pálya fenyőerdőben van. A csúcsről a Magas-Tátra panorámája fantasztikus.
Mivel nagyon kevesen ismerik, a sorbanállás teljesen ismeretlen fogalom Jezerskoban. Szombaton is és vasárnap is 30-40%-os kihasználtsággal ment az ülőszékes, a húzóliftek még ennyire sem voltak kihasználva. Mégis működött minden!!
Az egyetlen hátrány azonban a megközelítése. Jezersko központjáig az út aránylag jól járható, onnan azonban az utolsó 1 km a sípályáig már csak egy nyomvonalon, lévén hogy szűk a völgy. Annyira keskeny az út ezen része, hogy még a hóeke sem tud végig menni a falun. Így csak és kizárólag hólánccal és bátor vezetési stílussal lehet a síközpontig autózni, ahol egyébként parkoló van. Igaz, szinte teljesen üres. A kevésbé bátrak még hólánccal is képesek elakadni.
Mindent egybevetve gyönyörű 4 napot töltöttünk itt a csalágunkkal. Gyermekeink (4 és 8 évesek) el voltak ragadtatva a táj szépségétől.
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.02.26. 20:07
Kösz az infot, jó szolgálatot tettél. Két hét múlva megyek lomnicra és ki akartam próbálni ezt a pályát is, most már biztos hogy megteszem. Csak az a kérdés lesz-e még akkor hó? Ahogy nézem most sincs több 30 centinél, és ha nem jön lehűlés vagy hó, félek nem lesz már semmi sem...
ncsaba
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.25. 22:34
Teszek fel néhány fotót ízelítőnek, kedvcsinálónak. A honlapjának a címe:
https://www.skibachledova.sk
207-0738.jpg
207-0753.jpg
207-0771.jpg
207-0783.jpg
207-0790.jpg
208-0816.jpg
208-0834.jpg
ncsaba
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.25. 22:22
Sziasztok!

Most jöttem haza Szlovákiából,ahol már sok síterepen megfordultam, de most egy olyanra sikerült ráakadnom, amely nálam viszi a pálmát! A neve Bachledova Dolina. A lengyel határnál lévő Zdiar falu határában van, a Magas-Tátrához tartozik. A pályák jól karbantartottak, még e mostoha téli körülmények között is. Összesen 10 km-nyi pálya síelhető, amihez 1 székes és 5 tárcsás felvonó tartozik. A pályák minden sítudáshoz megfelelőek, hiszen van 3 kék, 1 piros/kék, 1 piros, 1 piros/fekete és 1 fekete. A pályákról csodás a kilátás a Magas-Tátra csúcsaira. Mindehhez ráadásul igen olcsó napi síbérlet társul (400 Sk = 3000 ft). A majdnem duplaennyibe kerülő Csorba-tói pálya nem tetszett harmadannyira sem, ráadásul ott annyian voltak, mint az oroszok a pénteki napon, it meg hétvégén sem volt 1-2 percnél hosszabb sor.
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.