Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowscoot avagy Hórobogó

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
Treer Albert
69 élménybeszámolót írt
69
14 éve tag
2012.01.01. 15:31
A képen látható szerkezet a trikke nevű új őrület (Magyarországon: http://www.carvingvehicles.hu/ ) sítalpas verziója: trikke skki

Mihály András síoktató kollegám, aki ezzel foglalkozik, majd biztos ír bővebben róla.

A kerekes és akkus verzió egyébként síelés előtti szárazedzésnek is, ill. síelni nem tudóknak a mozgásra rávezetésnek is kiváló, próbáltam.
Levi19711023
60 élménybeszámolót írt
60
15 éve tag
2012.01.01. 10:44
Sziasztok!
Valaki megtudná mondani ennek a szerkezetnek a nevét?
http://kepfeltoltes.hu/120101/K_p_134_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Üdv:Levi
Laca4
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.01.07. 11:39
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet itthon ilyen szerkezetet venni, esetleg bérelni?

Előre is köszönöm a segítséget, ha tudtok valamit.

Üdv.
DÉ3000
36 élménybeszámolót írt
36
17 éve tag
2009.10.23. 15:11
Tehát tisztázzunk 1-2 dolgot...ez SNOWSCOOT!!! (mint a scooter vagyis robogó) Nem a snowbike egyik változata...talán találóbb lenne a hóroller elnevezés, bár nincs is kereke.
Az acél vázas cirka 12-13kiló, az alu változat ennél is kevesebb...és igen, be kell tudni tartani 1-2 dolgot, ha ilyenekkel közlekedünk mások mellett! De azt hiszem ez sí-snowboardban ugyanúgy megvan...az más kérdés mit engedsz meg magadnak mikor senki sincs körülötted vagy pályán kívül,erdőben vállalod:)
Egyébként ez az egyik legkönnyebben elsajátítható őrület, ugyanis nem szükséges semmilyen téli sport előképzettség...tehát azoknak a bringásoknak IS(!) ad új kihívást,akik eddig azt mondták "minek esik ez a hó?"...függetlenül attól, hogy bmx-es,crosscountry-s,dh-ás vagy triálos.
Viszont ha tudsz síelni vagy boardozni, akkor kb 2-3óra után megérted miről is szól ez az egész... A totális szabad mozgás! KI KELL PRÓBÁLNI!!!!
A snowbike-al ellentétben erre nem lehet ráülni, így ha ugratsz vagy buckásabb szakaszon haladsz, nem az ülőalkalmatosságod bánja...itt együtt mozogsz a szerkezettel, ebből következik hogy a súlypontképzés a LÉNYEG...akár egy biciklin:) (ott sem úgy landolsz hogy seggel tompítod tested tehetetlenségét-azért van a lábad a pedálon)
TEHÁT igazából roller, kerekek és kötések nélkül, amit a gravitáció hajt és egyesíti a símozgást a bicikli irányítással, amit snowboard talpakon, az oldalélek segítségével tudsz kontrollálni! 3 IN 1 :)
Abszolút alkalmas rövid lendületes haladásra, szlalomra, karcolgatásra tetszőleges rádiuszban, FREERIDE-ra minden körülmények között, freestyle-ra és nagy-nagy repkedésekre...
Megjegyzem első magyar találka élményem Schladming és környékén volt 9-10 igazán fater korban lévő delegációval, akik rendesen kenték lefele:))
...NA DE HOL VAN A FELTÖREKVŐ ÚJ GENERÁCIÓ????????
Szívesen kovácsolnék egy brigádot,akik telente elmennek 1-2 hétre jó terepekre, mert ugye azt mindenki tudja, hogy csapatban a legjobb...DE EGYEDÜL KEVÉS VAGYOK!
Akit érdekel ez a hazai köztudatban újdonságnak számító sport...azzal szívesen megosztom tapasztalataimat és segíteni tudom a magyar snowscoot beszerzésében is(olyan mint a képeken is látható saját példányom!)!!

KI KELL PRÓBÁLNOTOK:)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.22. 12:13
Nem rossz cucc, de megértem azokat a pályákat, akik nem engedik fel őket. azért egy ilyen bringával zakózik valaki egy dinamikusabb tempónál, és röpül a 20+ kilós szerkezet, ki tudja hol (kiben) áll meg....
Ráadásul a Casco-hoz hasonlóan gyanítható, hogy a használók is a magas rizikófaktorosok közül kerülnek ki, tisztes családanyák valószínűleg nem kapnak rá az ízére, ellentétben a 15-25 év közötti, bevállalós/ugratós "boyracer"-ekkel...
Persze tisztelet a kivételnek, mindez csak statisztika.
Előzmény: (DÉ3000 71932)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.22. 09:43
Jukhel!

Én úgy tudom ezeket a szerkezeteket a hegyen dolgozók találták ki (síliftesek, hüttések), akiknek gondot okozott a munka végeztével lejutni, mert nem akartak folyton átöltözni és a felszerlést cipelni!

Előnyük, hogy akár öltönyben és makkos cipőben is lehet vele nyomúlni... bár azért egy jó vízálló bakancs jól jöhet!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.10.22. 07:16
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=6197
Szerintem van már hasonló topic.Ami a szerkezetet illeti az nem semmi,láttam élőben.
DÉ3000
36 élménybeszámolót írt
36
17 éve tag
2009.10.22. 00:45
SÍ mozgás SNOWBOARD talpakon BMX kormánnyal...szerinted??
Bárki megtanulhatja!
Akit érdekel...kérdezzen bátran:)
fly.jpg
air.jpg
house.jpg
manual..jpg
ride.jpg
csakanyos.JPG
jump.jpg
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.