Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sisak+szemüveg

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2009.01.13. 22:01
Nekem egy 3éves Scott bukóm van, számomra a kényekem volt az első szempont utána a kinézet :) 14e volt. Van hozzá egy tökéletesen illeszkedő scott(7-8éves) és uvex (idei) szemüvegem különböző lencsékkel, itt jegyezném meg h eljesen véletlen h illeszkednek. Úgyhogy aki vásárlás előtt áll feltétlen vigye magával azt amihez veszi a másikat, hacsak nem ruház be egy kombóra egyszerre.
Nekem tökéletesen bevált eddig mind a bukó, mind a szemüveg, volt eleget tesztelve, fejeltem már le nagyon csúnyán felvonót és szinte alig éreztem, mellettem állók meg csak néztek h mi történt, voltam vele -21C-ban gleccseren szélviharban és egyáltalán nem fázott a fejem, mondjuk veszek alá maszkot, ha cudar az idő, mert igen fázós vagyok. Először ami furcsa volt vel h egy bizonyos szögben ha belekapott a szél a szellőzőbe a tetején akkor sípolt egy kicsit, de nem zavaró másodjára meg már észre sem veszi az ember.
üdv. Szecsi
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.13. 21:38
Még 1 szavazat Rossignol Toxic-nak (igaz nekem Toxic Fashion van - műbőrrel van behúzva). Nagyon kényelmes melegen tart a régebbi Carrera szemüvegem is jól illeszkedik rá és legfőképpen véd. Kaptam már le fejjel egy lécet hátulról, szinte meg sem éreztem benne.
15e körül vettem én is anno ennyit mindenképpen megér!
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.01.13. 09:29
Nekem 1,5 évembe került, mire megtaláltam az ár-kényelem-megjelenés hármas egység optimumát, ami egy fekete TRANS bukó lett a SKIBOY-ból.
18eFt, puha füles, nyitható szellőző, racsnis pánt a tarkón.
-12 fokban teszteltem és tökéletes volt.
A 2. helyre egy UVEX X-RIDE Motion szorult.
Tök jó volt, de 20eFt-ért csak egy karcos, tavalyi kéket kaptam volna. A fekete 28eFt-volt.
De ehhez az összes utamba eső sportáruházban sisakot próbáltam.
waterfly
14 élménybeszámolót írt
14
15 éve tag
2009.01.12. 21:31
Hali!
Én a Rossignol nak a Toxic nevezetű bukóját használom. Szerintem egész jó és az ára sem volt vészes. 1 éve 15 000 Huf volt.
Waterfly
Csupi
41 élménybeszámolót írt
41
15 éve tag
2009.01.12. 20:21
tudna vki ajánlani JÓ bukót JÓ árban ? :)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.11.03. 20:53
Ezek alapján a már bevált sárgát kockáztatom meg ismét, bár lehet, hogy egy "smoke" típusút még kapok kölcsön valamikor a decemberi besízésre. (Márha lesz hó a környéken)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.11.03. 20:30
Szerintem amit Minerel írt a színekről az a többségnél igaz viszont ez a szín kérdés egy kicsit egyén függő.Van aki érzékenyebb a fényre,van aki szürkületben lát rosszul és még a bánat tudja kinek mi a gondja a szeméven és a fényviszonyokkal.Szerintem igazából itt is a puding próbája az evés,aminek a gazdaságosabb módja ha az ember elkéri a társaktól egy-két körre a szemüvegét és a leszűrt tapasztalatok után választ színt.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.11.03. 16:59
Nem egészen ez volt a téma alapító vonulata, de nem akartam újat indítani, így itt kérdezek.
Új síszemüveg vásárlása előtt vagyok (az előző valahogyan szétkarcolódott) és ebben kérek tanácsokat. Nem akarok rá sokat költeni, de a multis szemüvegek között is van jelentős különbség, amivel nem tudok mit kezdeni, mégpedig a lencse színe. És először egy kölcsön piros lencséssel (Alpina) síeltem, ezek után a sárga Carrerámban úgy érzem, sokkal jobban láttam a buckákat és ködben is mintha jobb lett volna. Gondolom van valami jelentősége a dolognak, nemc sak divat, ezért kérném az esetleges tanácsokat, tapasztalatokat, hogy melyik milyen körülmények között jobb.
előre is köszönöm!
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2008.01.23. 15:46
Mondjuk az a sapi amit én hordoka bukó alá, az max. 0,5mm vastag műszálas cucc, önmagában lefagynék benne. Így bírható:)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2008.01.23. 14:47
sajnos az én fejem sapkában is nagyon beizzad (eddig a szezonban mellőztem a bukót)a bukóban is eléggé melege van, a kettőt kombinálva ajjjajjjajj.
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2008.01.23. 10:03
Sisakot 2 éve, szemüveget tavaly vettem. A szemüveg próbáknál a legjobban azt figyeltem, hogy a homloknál a szemüveg teljesen passzoljon a sisak ívéhez. (Érzékeny vagyok az arcüreggyulladásra:( Gyakorlatilag nem találtam olyan kombinációt, ami ennek megfelelt volna!:) (Carrera bukó + kb. 35szemüveg különböző márka) Sajnos itt nem elég, hogy a szemüt odapróbálod a sisakhoz, úgy, hogy az nincs a fejeden. A fejforma,orr, sisak fül kialakítás, stb.. el tudja "deformálni" a szemüveg eredeti alakját. Azaz gyakorlatilag csak úgy ajánlott a kombinációt megvenni, ha azt ki is próbálod. Hézag mindig lesz, ha ez zavar valakit, akkor a megoldás egy vékony műszálas sapi v. maszk, a bukó alá. (vagy gyárilag adnak vmi homlokvédőt is esetleg a bukóhoz)Én mindig hordok egy vékony futósapit a bukó alatt.
A másik probléma, hogy a bukókon hátul van müa. pánt, ami alá bemegy a szemüvegnek a gumija. Ez 1 pántos vagy 2. A szemüvegek meg hátra teszik a csatot, ami szintén 1 vagy 2 csatos megoldásu. Na ezek nem mindig szeretnek passzolni, mert a szemüveg csatja, nem mindig megy be a bukó pántja alá:) Apróság, de zavaró..
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.01.20. 21:05
Fazzoletto! No, csak nem veletlenül talaltak ki... :-)

Bestcool! Ez a hezag dolog izles kerdese, de az biztos, hogy igazi hidegben, szelben at tud fagyni az ember homloka. Persze biztos van, aki edzettebb, mint en, es ez nem zavarja.
Egyebkent nagy hidegben az egyik legfontosabb dolog a fej melegen tartasa a kihüles ellen.
A hegymaszok is azt mondjak: "ha fazik a labad, vedd fel a sapkadat!"
(Bar sajnos a mostani melegben ennek az egesznek nincsen jelentösege, de azert remeljük, visszater az igazi tel!)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2008.01.18. 22:02
R.E.D. sisakok ha már szóba került: adnak hozzá egy ún goggle gasket-et amit fel kell tépőzárazni a bélés alá, és akkor kilóg, egy 1-1,5 centis hézagot tökéletesen elbír így.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.01.18. 21:12
Nekem nem nulla a hézag, de nem is gondoltam rá, hogy ezt figyelembe véve kéne sisakot vennem. A megoldás egyébként egyszerű: egy fülvédő homlokpánt tökéletesen zár
bestcool
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2008.01.18. 12:38
A szemüveg teteje meg a sisak között tehát nulla hézag lehet? ezt jó hogy mondod mert erre biztos nem figyeltem volna, én csak oldalt gondoltam hogy van olyan szemüveg ami nem fér bele a sisakba.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2008.01.18. 11:59
En az összeprobalas hive vagyok. A kettö közül, ha mar megvan valamelyik, akkor vidd magaddal, es a boltban vedd fel öket egyszerre.
Mert lehet, hogy szepen elfer a szemüveg, de ha peldaul kimarad egy csik a szemüveg teteje es a sisak között, akkor ott nagy hidegben piszokul fog fazni a homlokod.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.01.17. 11:46
Hat most nem talalom, de a lenyeg amit irtam, sztem bermelyiket megveheted.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.01.17. 11:35
Van egy szabvany ISO akarhany, aminek altalaban az elmult 5evben keszult bukok es siszemuvegeknek tokeletesen kell illeszkedniuk. Azert lehetnek kitetelek (extra, versenyzoi modellek, stb), erdeklodni kell hogy ez a nemzetkozi szabvanynak megfelelo e vagy sem. Ha igen akkor nagy esellyel 90% szerencsed lesz, es jo lesz a sisak+buko. De hogy ne mondjak hulyeseget mindjart megnezem neked pontosan.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.17. 10:27
Én csak saját tapasztalatot tudok mondani. Én is az idén szántam rá magam a bukósisak megvételére. Nekem scott szemüvegem van, de nem akartam kimondottan síelős bukót venni, mert azoknak általában nem levehető a fülvédő része. Így én egy R.E.D. mellett döntöttem. Amikor összepróbáltam a szemüveget a bukóval, nem volt olyan szembetűnő eltérés, ami az mondatná velem, hogy X szemüveghez csak x bukó jó. Főleg carreranal, ahol elég sok típus is van. Szerintem az a legjobb, ha elviszed a szemüveget magaddal, és azt is rápróbálod.
bestcool
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2008.01.17. 07:36
Nekem Carrera szemüvegem van, most akarok venni egy sisakot is, kérdésem hogy álltalába kompatibilis minden szemüveg minden sisakhoz vagy Carrera sisakot kell hogy vegyek ha ezt a szemüveget szeretném használni továbbra is?
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.